خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام سهمیه استخدامی آموزش‌ و پرورش در سال ۱۴۰۰

اعلام سهمیه استخدامی آموزش‌ و پرورش در سال ۱۴۰۰

متن آگهی:

خبر ۶ دی ۱۴۰۰- اعلام سهمیه استخدامی آموزش‌ و پرورش در سال ۱۴۰۰
رئیس مرکز برنامه‌­ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری گفت: از خرداد ماه امسال آماده برگزاری آزمون هستیم. توزیع سهمیه انجام شده و فقط منتظریم که سازمان اداری و استخدامی مجوز برگزاری آزمون را به سازمان سنجش بدهد که به محض صدور مجوز، ثبت‌نام آغاز و آزمون برگزار می شود.
ناصر سلیمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال ۵۱ هزار سهمیه استخدامی گرفتیم که ۲۶ هزار سهمیه مربوط به متعهدین خدمت بود که آزمونشان برگزار  شد اظهار کرد: اکنون همه پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مشغول به تحصیل هستند و چهارسال دیگر معلم ما خواهند بود.
وی افزود: ۲۵ هزار سهمیه استخدام ما باقی مانده که از محل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یعنی برگزاری آزمون استخدامی جذب می‌شوند. حدود ۹۸۰۰ سهمیه هم از سال گذشته باقی مانده که روی همدیگر حدود ۳۴ هزار و ۸۰۰ سهمیه استخدام می‌شود.
رئیس مرکز برنامه‌­ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی گفت: ما از خرداد ماه امسال آماده برگزاری آزمون هستیم. توزیع سهمیه انجام شده و فقط منتظریم که سازمان اداری و استخدامی مجوز برگزاری آزمون را به سازمان سنجش بدهد که به محض صدور مجوز، ثبت‌نام آغاز و آزمون برگزار می شود.
سلیمان‌زاده افزود: خود ما به جد پیگیر برگزاری آزمون هستیم، زیرا کمبود نیرو وجود دارد و اگر این افراد جذب شوند باید یک دوره مهارت‌آموزی نیز بگذرانند تا بتوانیم مهر ۱۴۰۱ به عنوان معلم از آنها استفاده کنیم.


خبر ۴ دی ۱۴۰۰- دریافت مجوز اولیه استخدام بیش از ۳۴ هزار نیرو در آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش از دریافت مجوز اولیه برای استخدام بیش از ۳۴ هزار نیرو خبر داد و گفت: مجوز اولیه را گرفته‌ایم تا در مناطق مرزی، عشایری و مناطقی که مدتهاست به علت عدم استقرار توزیعی و ترمیمی در این وضعیت هستند، بتوانیم جذب نیرو داشته باشیم.
وی به پنج محور برنامه هایش اشاره کرد و گفت: بیش از چندین جلسه با نهادهای درونی و بیرونی برگزار شده است و قطعا برای حاکمیت و استقرار عدالت باید تلاش بسیاری انجام شود. مجوز اولیه بیش از ۳۴ هزار استخدام را گرفته‌ایم که در مناطق مرزی، عشایری و مناطقی که مدتهاست به علت عدم استقرار توزیعی و ترمیمی در این وضعیت هستند، بتوانیم جذب نیرو داشته باشیم. در بودجه امسال سرانه آن بخش ها را جدی دیده‌ایم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رتبه بندی معلمان اظهار کرد: گفته شده بود معلم در رتبه‌های یک تا پنج قرار بگیرد که خیلی خشک بودند، اما اکنون در رتبه‌های مربی تا استاد معلم قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه نقش بخش سوم اقتصاد که اقتصاد وقف، خیریه، داوطلبانه و مردمی است باید جدی دیده شود که برای آن برنامه داریم گفت: بیش از ۱۰ جلسه با خیرین داشته‌ام. باید خیرین را به سمت مناطق لازم التوجه بیشتر سوق دهیم.


خبر ۲۵ آذر ۱۴۰۰- آزمون استخدام آموزش و پرورش باید سریعاً برای جذب ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر برگزار شود
احمد لاشکی در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت با ۲۵ هزار نفر مجوزی که جدیدا اخذ کردیم و با ۹۸۰۰ سهمیه ای که از قبل مانده است یعنی در مجموع ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر که باید سریعا آزمون برای این افراد برگزار شود.
منتظر بارگذاری دفترچه بر روی سایت سازمان سنجش هستیم پس از اینکه سازمان امور استخدامی کشور مجوز نهایی را صادر کند.


خبر ۲۵ آذر ۱۴۰۰- آخرین جزئیات جذب معلمان از طریق ماده ۲۸ از زبان وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آخرین جزئیات جذب معلمان از طریق ماده ۲۸، گفت: براساس ظرفیت ارائه شده مراحل آن درحال اجراست، تابع قانون هستیم و مطابق آن عمل خواهد شد.
یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش امروز در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در کرمانشاه و درخصوص سوالات مکرر مردمی در بحث آزمون استخدامی ماده ۲۸، اظهار داشت: براساس ظرفیت ارائه شده مراحل آن درحال اجراست.
وی افزود: اما درخصوص اضافه شدن به این ظرفیت، آزمون جدید و یا تعیین و تکلیف تابع قانون هستیم و مطابق آن عمل خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه و در خصوص دغدغه اولیا دانش‌آموزان در بحث مسائل فرهنگی گفت: موضوع فرهنگی بسیار مهم و حائز اهمیت است چراکه دشمنان نیز درحال ضربه زدن به فرهنگ غنی اسلامی هستند.
نوری ادامه داد: دغدغه خانواده‌ها را درک می‌کنیم چراکه دغدغه خود ما نیز هست.
وی تصریح کرد: مقابله با جریان نفوذ فرهنگی کاری همگانی است و تمامی نهادهای فرهنگی کشور باید در این راستا و در کنار یکدیگر حرکت کنند.
وزیر آموزش و پرورش در پایان، گفت: آموزش و پرورش نیز موضوع پرورشی جهت افزایش سطح فرهنگی و مقابله با جریان نفوذ را در اولویت قرار خواهد داد.
قابل ذکر است که ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به این موضوع اشاره دارد که هرگاه که وزارت آموزش و پرورش به لحاظ نیروی انسانی دچار کسری نیرو شود، دانشگاه فرهنگیان می‌تواند با برگزاری یک آزمون از فارغ التحصیلان غیر از دانشگاه فرهنگیان در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و آموزش یک ساله مهارتهای معلمی به آنان، این کمبود را جبران کند.

منبع: خبرگزاری فارس


خبر ۱۲ آبان ۱۴۰۰- اخذ مجوز جذب ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر در آموزش و پرورش

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری به تشریح وضعیت سازماندهی نیروی انسانی در سال جدید پرداخت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ناصر سلیمانزاده؛ در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، با ارائه گزارش در خصوص سازماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: درخصوص استخدام نیروی انسانی، ۵۵ هزار و ۴۹۷ از مشمولین قانون تعیین تکلیف براساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی در دو مرحله به دوره های مهارت آموزی معرفی و می بایست از ابتدای مهر سال جاری، تبدیل وضعیت شوند.
سلیمانزاده ادامه داد: همچنین تعداد ۳۳ هزار و ۵۴۸ نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی معرفی شده اند که پس از اتمام موفقیت آمیز دوره مهارت آموزی و تایید گزینش استخدام خواهند شد. تعداد ۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر از طریق ماده (۲۸) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده (۱) اساسنامه دانشگاه شهید رجایی، در آزمون استخدامی فراگیر سال ۱۳۹۹ پذیرفته و از مهر ماه امسال مشغول بکار شده اند. در سال جاری تعداد ۲۶ هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری جذب و به دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی معرفی و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمامی همکاران ورودی ماده (۲۸) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.
وی با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی گفت: از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ جمعاً به تعداد ۳۹ هزار و ۸۵۱ نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار شده اند و ورودی های ۱۳۹۶ هم به تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۷ نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار یافته اند.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال ۱۴۰۰  تعداد پذیرفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در حدود ۲۶ هزار نفر است.
وی  افزود: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد ۲۵ هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است و با حدود ۹۸۰۰ سهمیه باقی مانده از سال قبل، آزمون مربوط پس از موافقت مراجع ذیصلاح برگزار خواهد شد.
سلیمانزاده درخصوص نیروهای بازنشسته بیان کرد: مشمولین بازنشستگی تا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تعداد ۹۵ هزار نفر برآورد شده بود که براساس اطلاعات پایان مهرماه در پایگاه پرسنلی تعداد بازنشستگان سال جاری۵۹ هزار و ۳۵۷ نفر می باشد.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: با عنایت به تبدیل وضعیت تعداد ۵۵ هزار و ۴۹۷ نفر از مشمولین قانون تعییین تکلیف، ۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر جذب نیروی انسانی از طریق ماده (۲۸) و ۱۰ هزار و ۱۴۷ نفر متعهدین خدمت تعداد نیروهای انسانی رسمی، پیمانی و آزمایشی در سال جاری در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


خبر ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ – خراسان‌جنوبی مانند دیگر استان‌های کشور با شرایط کمبود معلم روبه‌رو است به نوعی که در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ این رقم به ۱۹۰۰ نفر رسیده است و تدابیر جایگزین هم چندان فایده‌ای نداشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، براساس آمار وزارت آموزش و پرورش، کمبود معلم در مدارس ایران به رقم ۲۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ رسیده و براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه «تحلیل و بررسی وضعیت نیروی انسانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش و پیش‌بینی مشمولین بازنشستگی تا سال ۱۴۰۶»، بیشترین میزان بازنشستگی معلمان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ صورت خواهد پذیرفت و طی آن ۱۱۱.۵۴۵ نفر معلم از آموزش و پرورش خارج می‌شوند. علاوه بر این، آمار‌ها می‌گوید بیشترین کمبود معلم در دوره ابتدایی است.

روش‌های جایگزین برای کمبود معلم

واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: به دلیل مشکل کمبود معلم راه‌های جایگزینی ارائه شده است تا بتوان برای کوتاه مدت و موقت آن را برطرف کرد.

وی اظهار داشت: از طریق دانشگاه فرهنگیان ۲۸۷ نفر و استخدام پیمانی نیز ۲۱۹ نفر امسال جذب شده‌اند که در مجموع ۵۰۶ نفر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی درباره طرح سرباز معلم نیز عنوان کرد: میزان ورودی و خروجی با سال قبل برابر بوده چرا که ۶۵ نفر خارج و ۵۹ نفر به عنوان سرباز معلم در سال تحصیلی مشغول شده‌اند.

واقعی افزود: با توجه به اجرای تمام این طرح‌ها و ورودی و خروجی‌های انجام شده باز هم  امسال با کمبود معلم  روبه‌رو هستیم که حدود یک هزار و ۹۰۰ نفر است.

افزایش ۲۵۰ درصدی بازنشستگان

وی با اشاره به کارگیری دوباره بازنشستگان هم عنوان کرد: تا تاریخ یکم مهرماه ۱۴۰۰ بیشترین نیروی بازنشسته در ادوار گذشته را داشته‌ایم که افزایش ۲۵۰ درصدی را نشان می‌دهد و تا آخر سال این رقم افزایش خواهد یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اضافه کرد: همچنین به کارگیری شاغلین به صورت حق‌التدرسی را داریم و مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن‌ها کم بوده است را باهم ادغام کرده‌ایم که یعنی به ازای هر ۳۲ نفر دانش‌آموز یک معلم باشد تا بتوانیم این مشکل را به صورت موقت رفع کنیم.

واقعی اظهارکرد: با وجود تمام این مشکلات مدارسی که در مناطق مرزی و عشایری هستند حتی با ۳ نفر دانش‌آموز نیز برگزار می‌شود و به هیچ وجه تعطیل نخواهند شد.

وی مطرح کرد: برای رفع مشکلات و جذب معلمان به دنبال تعدیل نیرو‌های اداری بوده‌ایم به نحوی که مدیر و معلم در اولویت بوده‌اند و برای کیفیت‌بخشی معاون در درجه دوم قرار گرفته است، حتی در برخی مدارس معاونین تدریس هم می‌کنند.

بیش از ۹۰ کلاس خالی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اعلام کرد: با توجه به اجرای تمام راهکار‌ها بیش از ۹۰ کلاس خالی داریم که با سهمیه خرید خدمات آموزشی تکمیل خواهد شد.

واقعی در این زمینه تصریح کرد: طرح خرید خدمات آموزشی در استان در حال برگزاری است و فراخوان آن به صورت قانونی اعلام و ثبت‌نام‌ها انجام شده است.

وی عنوان کرد: مشکل اینجا است که با توجه به تعداد بازنشسته‌ها استخدامی وجود ندارد و در خراسان‌جنوبی نیز به دلیل نُرم جمعیت که کمتر از دیگر استان‌ها است، شاهد سهیمه اندک در استخدامی‌ها هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی افزود: خراسان‌جنوبی درست است که مانند برخی از استان‌های دیگر از جمعیت کمتری برخوردار است، اما پراکندگی جمعیت و مرزی بودن مناطق استان، نیاز به نگاه ویژه‌تری دارد که وزارت آموزش و پرورش به این نکات توجه کند.

واقعی مسئول اظهار داشت: برای استخدامی پیمانی براساس ماده ۲۸ در ابتدا سهمیه خراسان‌جنوبی فقط ۲۰۸ نفر بود که با رایزنی‌های انجام شده به ۳۷۰ نفر رسید و به دنبال این هستیم که این سهمیه را برای سال بعد افزایش دهیم.

وی اعلام کرد: برای استخدامی از طریق ماده ۲۸ هیچگونه مشکلی نیست و اگر به تعویق افتاده است به دلیل شیوع کرونا بوده که براساس اطلاعات واصله در چند ماه دیگر برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی درخواست کرد: در این مسیر برای رفع کمبود معلم، استفاده از پتانسیل نماینده‌ها، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیاز است که حمایت کنند و رایزنی‌هایی داشته باشند.

واقعی افزود: تاکنون مسئولان به‌ویژه نماینده‌های استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار رایزنی‌های خوبی با وزارت آموزش و پرورش داشته‌اند که این حمایت‌ها باعث دیده شدن استان و توجه به آن می‌شود.

با توجه به مشکل کمبود معلم در استان خراسان‌جنوبی مسئولان باید به دنبال راهکار‌هایی برای طولانی‌مدت باشند چرا که طرح‌های جایگزین به صورت موقت پاسخگو است و هر سال باعث می‌شود برای سال تحصیلی بعد با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شویم، در همین راستا استخدام به صورت رسمی می‌تواند برای همیشه به این مشکلات پایان دهد چرا که مدارس پایگاه اصلی فرهنگ و تربیت هستند که با بی توجهی به آن شاهد مشکلات دیگری در آینده خواهیم بود.


خبر ۱۸ مهر ۱۴۰۰- خبر جدید در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به این که حل مشکل کارنامه سبزها نیز نیازمند منابع است افزود: بلافاصله پس از تامین منابع، مجلس برنامه‌ریزی‌های تقنینی لازم را ترتیب می‌دهد تا آزمونی فراگیر برای جذب ۲۰۰هزار معلم و ۵۰هزار پرسنل برای آموزش و پرورش برگزار شود.
به گزارش اقتصادآنلاین، نماینده مردم همدان در پاسخ به پرسشی در خصوص سرنوشت استخدام کارنامه سبزها گفت: واقع آن است که آموزش و پرورش کشور بیش از ۲۰۰هزار معلم و ۵۰هزار پرسنل نیاز دارد. این کمبودها به طور مستقیم در روند آموزشی کشور اثر دارد و در مسیر رشد کشور آسیب میرساند.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: در شرایطی که سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ آغاز شده، اما بسیاری از استان‌ها و مناطق کشور با کمبود معلم روبه رو است. حل مشکل کارنامه سبزها نیز نیازمند منابع است. بلافاصله پس از تامین منابع، مجلس برنامه‌ریزی‌های تقنینی لازم را ترتیب می‌دهد تا آزمونی فراگیر برای جذب ۲۰۰هزار معلم و ۵۰هزار پرسنل برای آموزش و پرورش برگزار شود.


خبر ۶ مهر ۱۴۰۰- اعلام تغییرات زمان و شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره اقدام آموزش و پرورش برای حل مشکل دارندگان «کارنامه سبز» گفت: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد و اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.
کارنامه‌سبزها گروهی از داوطلبان آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی سال ۱۳۹۹ هستند که در مرحله سه برابر ظرفیت پذیرش، نمره قبولی علمی را اخذ کرده اند، اما در مصاحبه پذیرفته نشده اند و طی هفته‌های اخیر با برپایی تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار استخدام خود هستند.
ناصر سلیمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اعتراض افرادی موسوم به «کارنامه سبزها» در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته، اظهار کرد: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد.
وی افزود: اما برای اینکه مشکل‌شان حل شود از سازمان اداری استخدامی کشور خواهش کرده‌ایم، سقف سنی پذیرش افراد واجد شرایط برای آزمون سال ۱۴۰۰ را یک سال افزایش دهد تا آنها که محدودیت سقف سنی دارند بتوانند در آزمون ثبت نام و شرکت کنند.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه امیدواریم سازمان اداری استخدامی این پیشنهاد را بپذیرند، تاکید کرد: اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.
سلیمان‌زاده درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی سال جاری گفت: قرار بود آزمون در خرداد و تیر برگزار شود که به علت جابه‌جایی دولت عقب افتاده و  به زودی در اولین فرصت اعلام عمومی می‌شود.


خبر ۱۸ مرداد ۱۴۰۰- ثبت‌ نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بزودی آغاز می‌شود 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم.
علی الهیار ترکمن معان برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره آخرین جزئیات از استخدام در این وزارتخانه اظهار کرد: مجور برای جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم در دوره چهارساله و ۲۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ صادر شده است.
وی با بیان اینکه اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم، گفت: کمتر از ۱۰ هزار سهیمه استفاده نشده از سال قبل نیز داریم که به این آمار اضافه می‌شود.
الهیار ترکمن درباره نیروهایی که در آستانه بازنشستگی هستند نیز بیان کرد: تعداد افرادی که اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند، زیاد هستند اما با استفاده از ظرفیت‌های ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری می‌توانیم خدمتشان را استمرار دهیم و هم با توجه به شرایط رتبه بندی خیلی ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند.
وی اضافه کرد: توصیه ما نیز این است که امسال و سال بعد، اگر فردی امکانش را دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه‌بندی به هرشکل تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد آن دسته که از فرهنگیان که حکم بازنشستگی‌شان تا آخر تابستان و اول مهر صادر می‌شود، حدود ۲۲ هزار نفر است.
وی با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش گفت: ۱۹۷ هزار کمبود نیرو داریم که درباره این تعداد با سازمان اداری استخدامی تفاهم کردیم اما ۶۰ هزار مجور جذب داریم.
الهیار ترکمن افزود: روند جذب و ساماندهی نیروی انسانی ما طبق روال سال گذشته است و همچنین تعدادی از دانشجومعلمان هم امسال فارغ التحصیل شده و وارد مدارس می‌شوند.


خبر ۷ مرداد ۱۴۰۰- اخذ مجوز جذب ۱۵ هزار نفربرای کارنامه سبزهای استخدامی در آموزش و پرورش

نماینده پنج شهرستان جنوبی درمجلس گفت:مجوز جذب ۱۵ هزار نفربرای کارنامه سبزهای شاغل در آموزش و پرورش، از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شد.

نماینده مردم کهنوج و منوجان و رودبارجنوب و قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدادقابل توجهی از داوطلبین ماده ۲۸،دارای کارنامه سبز آزمون استخدامی وزارت آموزش وپرورش درحوزه انتخابیه پنج شهرستان جنوبی بود.با پیگیری هایی که جهت جذب این عزیزان برای رفع کمبود نیروی انسانی آموزش دیده در پنج شهرستان جنوبی در مجلس صورت گرفت، این پیگیری به نتیجه رسید.


خبر ۵ مرداد ۱۴۰۰- مجوز جذب ۲۵ هزار نیروی جدید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۰

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانستیم برای سال ۱۴۰۰ مجوز جذب حدود ۵۰ هزار نیرو (۲۵ هزار نفر از محل کنکور سراسری و ۲۵ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه یا همان آزمون استخدامی) دریافت کنیم گفت: موافقت اولیه اخذ شده و بزودی دفترچه آن در بخش آزمون های استخدامی در سایت سنجش بارگذاری می شود.
الهیار در ادامه با بیان اینکه با توجه به گزارش وضعیت تحول نیروی انسانی، کاستی هایی برای رفع نیازها و اقتضائات نظام تعلیم وتربیت کشور جهت دستیابی به آموزش و پرورش در تراز جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است اظهار کرد: اقدامات و تصمیمات مهمی نیز برای دستیابی به اهداف متعالی نظام آموزش و پرورش، جذب و تربیت معلمان شایسته و برخوردار از توانمندیها و صلاحیتهای عمومی و تخصصی و حرفه ای انجام شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: زیرنظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی شامل جذب، آماده سازی،حفظ و ارتقاء و ارزشیابی معلم و سایر منابع انسانی است و در برگیرنده تمامی افرادی است که از سطح ستاد تا سطح مدرسه مسئولیت تربیت متربیان در نظام تربیت رسمی عمومی را برعهده دارد.
به گزارش ایسنا، وی همچنین در بخشی از سخنانش با اشاره به راهکارهای تامین نیروی انسانی گفت: ما به استناد قانون صرفا ازطریق دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مجاز به جذب نیرو هستیم و باید ظرفیت ها را ارتقا داده و بهگزینی درستی انجام دهیم. همچنین باید آموزش های با کیفیت ارائه و این نیروها با آمادگی وارد آموزش و پرورش شوند.
الهیار افزود: یک کار بزرگ برای تامین نیرو، استفاده از ظرفیت های قانونی به ویژه ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای استمرار خدمت بازنشستگان است. در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دوشکل جذب از طریق کنکور سراسری و ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان داریم که بر مبنای آن فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها بعد از پذیرش‌ در آزمون استخدامی و طی دوره آموزشی، وارد آموزش و پرورش می شوند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در دوره های اخیر به ویژه از سال ۹۷ وضعیت صدور مجوزها بهبود یافته و رو به افزایش بوده است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیز افزایش یافته و توانستیم برای سال ۱۴۰۰ مجوز جذب حدود ۵۰ هزار نیرو (۲۵ هزار نفر از محل کنکور سراسری و۲۵ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه یا همان آزمون استخدامی) دریافت کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: فرایندهای مربوط در حال انجام است و موافقت های اولیه اخذ شده و به زودی دفترچه آن در بخش آزمون های استخدامی در سایت سنجش بارگذاری می شود.


خبر ۳ مرداد ۱۴۰۰- سرانجام کارنامه سبز‌های آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون حقوقی و پارلمانی آموزش و پرورش درباره سرانجام و تعیین تکلیف کارنامه سبزها توضیح داد.
قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پیگیری وضعیت کارنامه‌سبز‌ها اظهار کرد: برای پیگیری وضعیت این افراد آموزش و پرورش اختیاری برای ساماندهی کار آن‌ها نداردو این وزارتخانه فقط مجری است.
او ادامه داد: ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر از طریق مجوز استخدامی که به آموزش و پرورش داده شد بعد از قبولی در آزمون استخدامی و انجام مصاحبه و گذراندن دوره های آموزشی به خدمت گرفته می‌شوند که در ابتدا سه برابر ظرفیت پذیرش، اسامی اعلام شد تا در فرایند مصاحبه و گزینش تعداد مذکور به خدمت گرفته شود البته تعدادی از سهمیه جذب نشد که به دلیل مسائلی، چون بومی گرایی، سهمیه معلولان و ایثارگران بود.
به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش استخدام کارنامه سبز‌ها منوط به مجوز سازمان اداری استخدامی است و در واقع دو راه برای آن‌ها وجود دارد اول آنکه مجلس برای آن‌ها قانونی وضع کند یا آنکه سازمان اداری استخدامی سهمیه استخدامی جداگانه‌ای به آن‌ها اختصاص دهد.
احمدی لاشکی گفت که بنابراین آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند و اختیار ندارد که برای این دسته از افراد این تصمیم گیری و یا تعیین تکلیف کند.


خبر ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۰ -توضیحات وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون‌های استخدامی این وزارتخانه

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به این که ستاد ملی کرونا تاکنون مجوزی برای برگزاری آزمون استخدامی نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی صادر نکرده است، گفت: در صورت صدور مجوز از سوی این ستاد، آزمون مذکور در موعد مقرر (تاریخ ۲۵ تیرماه) برگزار خواهد شد و در صورت عدم دریافت مجوز، به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ناصر سلیمان‌زاده در این‌باره اظهار کرد: آزمون استخدامی نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی، در صورت موافقت ستاد ملی کرونا، در روز ۲۵ تیرماه برگزار خواهد شد، البته تاکنون مجوزی برای برگزاری این آزمون از سوی ستاد ملی کرونا صادر نشده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با بهبود شرایط شیوع کرونا، مجوز برگزاری آزمون نیروهای نهضت سوادآموزی جامانده از سال گذشته، نیروهای طرح امین و مربیان قرآنی از سوی  ستاد ملی کرونا صادر و این آزمون در موعد مقرر برگزار شود، اما در صورت عدم امکان صدور مجوز از سوی ستاد ملی کرونا، با هماهنگی این ستاد تاریخ دیگری را برای برکزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش، با اشاره به نهمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی (آزمون استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه ها و …) گفت: تاریخ دقیق این آزمون، پس از موافقت سازمان اداری و استخدامی و هماهنگی با سازمان سنجش کشور و اخذ مجوز از ستاد ملی کرونا، اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، هرگونه تغییر در زمان برگزاری آزمون جامانده های آزمون نهضت سواد آموزی و ..‌. صرفاً از طریق پورتال وزارت آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی اطلاع رسانی خواهدشد.

 


خبر ۱۵ تیر ۱۴۰۰- خبر تعویق برگزاری دو آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تیر و مرداد ۱۴۰۰

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش گفت: به دلیل شرایط کنونی کرونا در کشور و دریافت نشدن مجوز برگزاری آزمون از ستاد ملی کرونا، دو آزمون استخدامی معلمان در تیر و مرداد لغو و به زمان دیگری موکول شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای ناصر سلیمان زاده در مصاحبه تلفنی با خبرنگار صدا و سیما افزود: زمان دقیق برگزاری این آزمون‌ها در آینده به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
وی گفت: طبق اعلام قبلی آموزش و پرورش قرار بود دو آزمون استخدامی جذب معلم در ۲۵ تیر و مرداد برای جاماندگان از آزمون استخدامی سال گذشته و همچنین استخدام دانش آموخته‌های سایر دانشگاه‌ها برگزار شود که این آزمون‌ها تا اطلاع بعدی برگزار نمی‌شود.
محمد محسن بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش هم دیروز اعلام کرد به علت شرایط کنونی کرونا در کشور و با تصمیم وزارت بهداشت، آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی که قرار بود جمعه ۱۸ تیر به صورت سراسری برگزار شود، لغو شد.


خبر ۱۰ تیر ۱۴۰۰- برگزاری ۲ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تیر و مرداد ۱۴۰۰ 

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از برگزاری ۲ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در این وزارتخانه خبرداد و گفت: این آزمون‌ها در تیر و مرداد برگزار می‌شود و بیش از ۳۴ هزار معلم استخدام خواهند شد.
آقای قاسم احمدی لاشکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: مربیان نهضت سوادآموزی جامانده از آزمون سال گذشته و نیرو‌های طرح امین و مربیان قرآنی می‌توانند در آزمون ۱۸ تیر دوباره شرکت کنند.
وی گفت: دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها که مدرک کارشناسی به بالا دارند و متقاضی شغل معلمی هستند نیز می‌توانند در آزمون دوم شرکت کنند.
آقای احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: در آزمون دوم ۲۵ هزار معلم جذب خواهند شد که افراد پذیرفته شده بومی همان منطقه استخدام شده خواهند بود.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش از آزمون استخدامی سال گذشته ۹ هزار و ۸۰۰ ظرفیت باقیمانده خالی دارد که با ۲۵ هزار سهمیه امسال تعداد ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر استخدام خواهند شد.
معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش تصریح کرد: این معلمان پس از گذراندن دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.
آقای احمدی لاشکی ادامه داد: با سازمان امور اداری و استخدامی در حال رایزنی هستیم تا به جز تهران و مراکز استان‌ها افراد بومی هر منطقه در همان منطقه جذب شوند و ظرفیت خالی باقی نماند.
وی گفت: امسال ۹۵ هزار معلم از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که ۲۵ هزار معلم دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق التدریس مشمول استخدام جایگزین آن‌ها خواهند شد.
آقای احمدی لاشکی افزود: از معلمانی که سال آخر خدمت را دارند خواسته ایم که بازنشستگی خود را به تعویق بیندازند تا بخشی از کسری معلمان نیز از این طریق جبران شود علاوه بر اینکه از معلمان بازنشسته نیز به عنوان اضافه کار حق التدریس استفاده خواهیم کرد.
وی گفت: رتبه بندی معلمان تنها مشمول معلمان شاغل می‌شود و بنابراین از معلمان ۳۰ سال خدمت خواسته ایم که بازنشستگی خود را برای بهره‌مند شدن از طرح رتبه بندی به تاخیر بیندازند.
معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: شرط داشتن سند مالی برای معلمان حق التدریس قبل از ۹۱ برداشته شده و اختیار دریافت این سند به مدیر کل آموزش و پرورش هر استان واگذار شده است.
آقای احمدی لاشکی افزود: افزایش فوق العاده ویژه فرهنگیان به ۵۰ درصد، هیچ ارتباطی با رتبه بندی معلمان ندارد و در صورتی که برای همه کارکنان دولت اعمال شود مشمول معلمان نیز خواهد شد.


خبر ۴ تیر ۱۴۰۰- خبر استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید آموزش و پرورش در مرداد ماه ۱۴۰۰ 

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از رایزنی برای جذب ۲۵ هزار نیروی جدید از طریق آزمون استخدامی در مرداد خبر داد.
قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آیند و وضعیت کمبود معلم در سال تحصیلی پیش رو بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی در سال تحصیلی جدید حدود ١٩٧ هزار کمبود معلم داریم ضمن آنکه قانون به ما اجازه نمی‌دهد تا نیروی جدید حق التدریسی استخدام کنیم بنابراین باید این خلا را با استفاده از روش‌هایی، چون استفاده از اضافه تدریس معلمان و بکارگیری معلمان در آستانه بازنشستگی جبران کنیم.

او به برگزاری آزمون استخدامی جدید در مرداد اشاره کرد و گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با سازمان امور اداری استخدامی و اعلام نیاز با این مجموعه کار‌های مقدماتی در تیرماه در حال انجام است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از جذب ٢۵ هزار نیروی جدید از طریق آزمون استخدامی و دوره یکساله مهارت آموزی خبر داد و گفت که علاوه بر آن اگر سازمان اداری استخدامی مجوز لازم را بدهد ٩ هزار و ۵٠٠ پذیرفته شده کارنامه سبز را هم به کار می‌گیریم.

احمدی لاشکی تصریح کرد: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی مرداد بعد از تعیین تکلیف و اعلام نتایج دوره‌های یکساله را می‌گذرانند.

او تصریح کرد: امسال همچنین ٢۵ هزار دانشجومعلم در دوره چهار ساله دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد.


خبر ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰  – به گزارش خبرگزاری  خانه ملت، فدا حسین مالکی  خبر داد: مجوز جذب پانزده هزار نفر از کارنامه سبزهای آموزش و پرورش، از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شد.

نماینده  مردم زاهدان در مجلس شورا ی اسلامی تصریح کرد: با رایزنی های انجام شده در خصوص تکمیل ظرفیت کدهای استخدامی وزارت آموزش و پرورش موسوم به ماده ۲۸، مجوز جذب این نیروها از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور صادر شد.

وی ادامه داد: مجوزهای صادر شده، شامل ۱۵۰۰ مجوز جذب باقیمانده از ۳۰۰۰ سهمیه جذب استان سیستان و بلوچستان نیز می شود.همچنین تلاش می‌شود با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، ویرایش مجوزهای جذب به صورت استانی در نظر گرفته شود تا اداره کل استان بنا بر شرایط و نیاز خود به شکلی بهینه از این فرصت بهره برداری نماید.

مالکی  یادآور شد: مشکلات قشر فرهنگی استان از ابتدا جزء اولویت های کاری ما بوده و همچنان پیگیر نتیجه طرح رتبه بندی معلمان و دیگر مطالبات این قشر زحمت کش و تأثیر گذار جامعه هستیم.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰: صدور مجوز جذب مانده‌ سهمیه کارنامه سبزها آزمون استخدام آموزش و پرورش سال ۹۸ و ۹۹

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، از صدور مجوز برای جذب حدود ۱۰ هزار داوطلب کارنامه سبز در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این ظرفیت‌های ایجاد شده بر اساس شاخصه‌های رشته، جنسیت، بومی گزینی جذب خواهند شد.
محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به نشست مشترک خود با وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع این وزارتخانه برای حل مشکل کارنامه سبزها، عنوان کرد: در این نشست مقرر شد، ظرفیت باقی‌مانده سهمیه‌ها بر اساس فاکتورهای رشته، جمعیت و به صورت منطقه‌ای مورد ارزیابی قرار گیرد تا نسبت به جذب هر یک از متقاضیان با لحاظ آزمون بومی اقدام شود.
نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان امور استخدامی مجوز ردیف‌های استخدامی کارنامه سبزها را بر اساس شاخصه‌‎های نام برده صادر کرده و وزارت آموزش و پرورش باید بر اساس رشته، جنسیت، بومی گزینی و اخذ سهمیه منطقه مد نظر کارنامه سبزها را جذب کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش، پیش بینی می‌شود حدود ۱۰ هزار کارنامه سبز از محل این مجوز، جذب آموزش و پرورش شوند.
وحیدی تصریح کرد: بر اساس جداول سازمان سنجش و کارنامه داوطلبان، مقرر شد؛ لیست پذیرفته شدگان در هر استان‌ احراز تا اگر فردی تمایل به حضور در استان و منطقه پذیرفته شده را نداشت اولویت به داوطلب بومی همان استان اعطا شود.
وی یادآور شد: هر استان به نسبت سهمیه باقی مانده، سهم خود را از جذب کارنامه سبزها دارد و این سهم برای هر استان محفوظ خواهد بود.
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: یکی دیگر از درخواست‌های کارنامه‌ سبزها مربوط به آزمون‌ سال‌های گذشته بود که در این رابطه نیز مقرر شد وزارت آموزش و پرورش ظرفیت‌های باقی مانده از سال‌های گذشته را نیز برای جذب کارنامه سبزهای داوطلبان همان سال مورد بررسی قرار دهد. در واقع با این تصمیم ظرفیت‌های سال ۹۹ و ۹۸ تداخلی با یکدیگر نخواهد داشت.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۵ دیدگاه تاکنون.

 1. رویا گفت:

  از مسئولین محترم تقاضا دارم استخدام کارنامه ها سبزها رو در برنامه خودشون داشته باشن چرا که ما سال ها درس خوندیم و با مدرک های ارشد و دکتری از بهترین دانشگاه های معتبر تهران فارغ التحصیل شده ایم به امید رسیدن به هدفمون . حتی مصاحبه هامونم عالی بود و معدل ارشدمونم بالاست خواهشا به فکر ما جوانان باشید.

  [پاسخ]

 2. رئیسی گفت:

  کارنامه سبزهای ۹۹رو استخدام کنید ما خیلی زحمت کشیدیم

  [پاسخ]

 3. رئیسی گفت:

  استخدام کارنامه سبزهای ۹۹

  [پاسخ]

 4. علیرضا گفت:

  باسلام
  معماری زحمت کشیدیم
  کارنامه سبز شدیم
  تورابه خدا
  استخدام کنید

  [پاسخ]

 5. ج گفت:

  خواهشآ همه ی کارنامه سبزها راجذب آموزش وپرورش کنید ما

  زحمت کشیدگان ودرس خوندها روفراموش نکنید .اجرکم عندا…

  [پاسخ]

 6. جمال گفت:

  درحق ما کارنامه سبزها ظلم نکنید زحمت کشیدیم تابه این مرحله

  رسیدیم شبانه روز مطالعه کردیم ،جذبمان کنید درآموزش وپرورش

  [پاسخ]

 7. جمال گفت:

  ازسازمان اداری واستخدامی کشور ومجلس محترم تقاضامندم که

  کارنامه سبزها راجذب آموزش وپرورش کنندکه الحق ولانصاف

  شبانه روز درس خوندیم زحمت کشیدیم وانصاف نیست بخاطر

  ظرفیت محدود وازآنطرف با سونامی کمبود معلم این نخبگان بیکار

  باشند،خداوکیلی عمری درس خوندیم وزحمت وزجر کشیدیم به

  خاطر خدا این زحمات رو نادیده نگیرید.

  [پاسخ]

 8. میزانی از شهرستان میانه گفت:

  با سلام موقع ثبت نام اولیه برای آزمون گزینه بومی نبود دو هفته مانده به امتحان پیامک اطلاعات خود را ویرایش کنید آمد من آن موقع دسترسی به اینترنت نداشتم از کافی نتی که ثابت کرده بودم پرسیم گفت اسم و فامیلی درست باشد نیازی نیست . بعد اینکه کارنامه آمد و دعوت به مصاحبه شدم دیدم نوشته متقاضی الویت بومی نیستم و امتیازی برایم محاسبه نشده و در مصاحبه مردود شدم . شاید اگر آن گزینه را زده بودم قبول میشدم . اگه میشه راهنمایی کنید من چه کار کنم.باتشکر

  [پاسخ]

 9. میزانی گفت:

  سلام ده ساله که درسم را تمام کرده ام و دوبار در آزمون استخدامی شرکت کردم فکری به کارنامه سبز ها کنید

  [پاسخ]

 10. # گفت:

  آره بخدا ما زندگیمونو پای آزمون گذاشتیم.اختصاص دادن وقتمون برای تدریس مجازی بچه ها مون تو خونه از یه طرف و خونه داری هم یه طرف دیگه قضیه است.آخه کیه صدامونو بشنوه

  [پاسخ]

 11. مهتاب گفت:

  چرا میگید اگر… یعنی هنوز معلوم نیست گناه ما جوانا چیه اینهمه استرس به ما میدید بعد دو ماه بلاتکلیفی اومدید میگین اگر
  یکبار یه خبر درست بدید که تکلیف ما روشن بشه از این چشم انتظاری در بیایم

  [پاسخ]

 12. ف گفت:

  کارنامه سبزه‌ای ۹۸۹۹باید جذب سازمان آموزش پرورش شوند زیرا که اینها افراد نخبه ای بودند که توانستند در این حجم داوطلبی رتبه ۱تا۳رادریافت نمایند

  [پاسخ]

 13. ژاله گفت:

  سلام تو را خدا کارنامه سبزهای ۹۸و۹۹ را استخدام کنید ما دهه شصتی هستیم وبیست سال درس خواندیم با تعداد زیاد خواهر وبرادرمان با بی پولی ونداری درس خواندیم فوق لیسانس شدیم دیگه چقدر باید آزمون بدهیم وکارنامه سبز بشیم ما دیگه دچار محدودیت سنی میشیم ونمیتوانیم تو آزمون ها شرکت کنیم ودچار آسیب روحی شدیدمیشیم خواهش میکنم ماها را درک کنید

  [پاسخ]

 14. حسین گفت:

  سهمیه های ازادگان و جانازان و…. هم مواثره توی تکمیل ظرفیت یا فقط بومی بودن و نمره شرطه؟

  [پاسخ]

 15. علیرضا گفت:

  تو رو خدا ما کارنامه سبز های ماده ۲۸ آزمون استخدامی سال ۹۹ رو استخدام کنید بخدا قسم توی این اوضاع گرونی با جیب خالی واقعا گذران زندگی برامون سخته . ما چشم امیدمان به این استخدام و معلمی هست تو رو خدا ما رو دریابید . خداروخوش نمیاد که در حقمون ظلم بشه و تمام زحمات و تلاشمون نادیده گرفته بشه ما برای قبولی توی آزمون استخدامی خیلی درس خوندیم و زحمت کشیدیم لطفاً حقمون رو پایمال نکنید

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.