خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام جزئیات استخدامی پرستاران قراردادی و شرکتی

اعلام جزئیات استخدامی پرستاران قراردادی و شرکتی

متن آگهی:

خبر ۲ مرداد ۱۴۰۱- اعلام جزئیات استخدامی پرستاران قراردادی و شرکتی
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت:به زودی مجوزهای استخدام از سازمان امور استخدمی اخذ می‌شود و حجم زیادی از همکاران پرستار را استخدام خواهیم کرد.
عباس عبادی، معاون پرستاری وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران به کجا رسید؟»،ابراز کرد:‌این موضوع مخصوص پرستاران نیست و ویژه همه کارکنان دولت است.
وی ادامه داد: قانون مربوط به سال ۹۰ است که ابتدا برای کارکنان پزشکی قانونی اجرا شد و این مطالبه‌ای از سال قبل همه گروهها چه در داخل وزارت بهداشت و غیره بوده و باید به صورت کلی در کشور حل شود.
عبادی متذکر شد: اگر حل شود پرستاران نیز مانند بقیه کارکنان دولت از این موضوع منتفع می‌شود.
معاون پرستاری وزیر بهداشت درباره «خبر خوش برای پرستاران»، افزود:‌بزودی مجوزهای استخدام از سازمان امور استخدمی اخذ می‌شود؛ضمن اینکه موضوع دیگر، تبدیل وضعیت و ساماندهی کارکنان دولت است که بزودی در صحن مجلس مطرح می‌شود و اگر اتفاق بیفتد حجم زیادی از همکاران پرستار را استخدام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا امسال جذب پرستار خواهید داشت؟»، تصریح کرد: ۳۳ هزار درخواست وزارت بهداشت داشتیم که در حال تعامل هستیم که اگر تبدیل وضعیت نیز صورت گیرد همه افرادی که به شکل نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه هستند تبدیل وضعیت می‌شوند.
عبادی در خصوص «افزایش پذیرش دانشجوی پرستاری»، ابراز کرد:‌امسال معاونت آموزش برنامه‌ای ندارد، اما برای سال آینده اگر زیر ساخت آماده شود متناسب با افزایش تخت،افزایش خواهیم داشت.
معاون پرستاری وزیر بهداشت اضافه کرد: ۱۲ هزار تخت بیمارستانی در حال بهره برداری است که طبیعتا باید جذب دانشجو و استخدام را بیشتر کنیم.


خبر ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱ – مدیر کل منابع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت گفت:با راه اندازی بیمارستان های جدید و توسعه بخش های مراکز درمانی، ما نیازمند ۳۳ هزار نیرو هستیم.

مرادی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان سال جاری ۱۲ هزار تخت بیمارستانی به مراکز درمانی در سراسر کشور اضافه شود. با راه اندازی بیمارستان های جدید و توسعه بخش های مراکز درمانی ما نیازمند حدود ۳۳ هزار نیرو هستیم .جلسات متعددی برای مجوز جذب این نیروها با سازمان امور استخدامی برگزار شده که نتایج خوبی به دست آمده است.

به گفته وی بررسی ها نشان می دهد که سالانه ده هزار نفر در نظام سلامت بازنشسته می شوند که طبق قانون باید به ازای هر فرد بازنشسته مجوز جذب آن فرد داده شود که متاسفانه در حال حاضر تقریبا سه سال است که این تعداد افراد در نظام سلامت بازنشسته شده اما به تعداد این خروجی یعنی ۳۰ هزار نفر مجوز جذب نیرو نداده اند.

به گفته مرادی، هر تخت جدید نیازمند جذب یک پرستار است و با راه اندازی ۱۲هزار تخت جدید بیمارستانی ما تقاضای جذب ۱۵ هزار نفر در گروه پرستاری را داده ایم.

او گفت: پرداخت حقوق افراد جذب شده توسط دولت و سایر هزینه های بیمارستان ها از محل درآمد مراکز درمانی تامین می شود.


خبر ۱۱ تیر ۱۴۰۱- خبر برگزاری چند آزمون برای جذب پرستاران تا پایان سال
سیف الله مرادی گفت: در حال حاضر ۱۶۵۰۰ پرستار در حال گذراندن طرح پرستاری و ۲۷ هزار و ۱۰۰ پرستار در دوران تمدید طرح پرستاری را می‌گذرانند که با گرفتن مجوزهای جذب ۳۳ هزار نفر و ۳۰ هزار نفر تا پایان سال آزمون‌هایی برای جذب پرستاران خواهیم داشت.
به گزارش ایلنا، سیف الله مرادی (مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت) در گفتگوی تلفنی با برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد مشکلات جامعه پرستاری در پسا کرونا گفت: برنامه‌ای برای تعدیل وجود ندارد ولی افرادی که مدت سه سال تمدید طرح آن‌ها به اتمام رسیده است امکان ادامه همکاری در مجموعه بهداشت و درمان به‌خاطر محدودیت قانونی وجود ندارد و به دلیل اینکه نیاز به پرستاران وجود دارد ولی امکان قانونی وجود ندارد درخواست داده‌ایم که مجوز استخدام برای تکمیل کادر بدهند که پس از جلسات متعدد مقرر شد برای مراکز جدید ۳۳ هزار مجوز بدهند و به تعداد خروجی‌هایی که طی سه سال گذشته بازنشسته شده‌اند ۳۰ هزار نفر مجوز بدهند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۶۵۰۰ پرستار در حال گذراندن طرح پرستاری و ۲۷ هزار و ۱۰۰ پرستار در دوران تمدید طرح پرستاری را می‌گذرانند که با گرفتن مجوزهای جذب ۳۳ هزار نفر و ۳۰ هزار نفر تا پایان سال آزمون‌هایی برای جذب پرستاران خواهیم داشت.
مرادی اظهار داشت: ما ۵۰ هزار مجوز جذب پرستار در دو سال گذشته از سازمان امور اداری استخدامی کسب کردیم و در آزمونی که برگزار کردیم ۲۲ هزار نفر از ۵۰ هزار نفر به گروه پرستاری اختصاص پیدا کرد ولی نیاز ما را برطرف نکرد و با درخواست ۶۰ هزار نفر هم باز نیاز ما برطرف نخواهد شد ولی امید می‌رود با این مجوزها بخشی از نیاز جامعه پزشکی را برطرف کنیم.
مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه جمعیت وزارت بهداشت که خدمات بهداشتی درمانی آموزشی می‌دهد ۵۰۰ هزار نفر است بیان داشت: در جذب نیروهای استخدامی اولویت به گروه پرستاری داده شد و امتیازی که در دوران کرونا به گروه پرستاری داده شد ۲۰ امتیاز به مجموع امتیازات کسب شده پرستارانی که در بخش کرونا کار کردند اضافه شده است که امتیاز قابل قبولی بود.
وی با اشاره به اینکه افرادی که در آزمون استخدامی سال ۹۹ شرکت کرده‌اند جذب شده و احکام آن‌ها صادر شده است گفت: در حال حاضر ۵ هزار نفر نیروهای قرارداد ۸۹ روز نیز سر کار هستند که به آن‌ها نیز اعلام شده که تعدیلی وجود ندارد و امید می‌رود که در آزمون بعدی به‌خاطر امتیازی که در دوران کرونا برای این افراد اعمال شده است بخش عمده‌ای از این افراد هم قبول شوند.
مرادی تصریح کرد: نیاز ما هرساله در گروه پرستاری میزان ثابتی ندارد چرا که مراکز جدیدی به آن اضافه می‌شود به همین دلیل امکاناتی که در بخش دولت در اختیار ما قرار می‌گیرد مجوزهای محدود است و سعی می‌شود در مناطق محروم و بیمارستان‌های جدید التاسیس نیازهای خود را برطرف کنیم.
وی در پاسخ به این اعتراض که نگاه وزارت بهداشت به پرستاران استثماری است گفت: اصلاً این نگاه به نیروها در وزارت بهداشت حاکم نیست و ایده‌آل نگاه ما این است که مجوزهای ما مجوز استخدام باشد تا با مدل استخدامی در خدمت پرستاران باشیم ولی وقتی برابر نیاز ما مجوز صادر نمی‌شود مجبوریم کمبود نیرو را از اهرم‌های قانونی دیگر مثل مجوز هیئت‌امنا، نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه برطرف کنیم.
مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت در مورد اجرای آیین‌نامه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیز گفت: این آیین‌نامه قابلیت اجرایی‌شدن دارد و بهتر است به‌صورت پایلوت اجرا شود چون تیم مرکب از وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری و بیمه‌ها و کارشناسان قوه این آیین‌نامه را طراحی کرده‌اند و پس از اجرا نقاط ضعف و قوت آن مشخص می‌شود که می‌توان نقاط ضعف را برطرف کرد.
وی در مورد خدمات پرستاران و ایثارگری آن‌ها در دوران کرونا نیز بیان داشت: پرونده شهدای خدمت طبق روال قانون در حال انجام است و ۲۵۰ پرونده از پرستان شهید تکمیل شده و به‌عنوان شهید خدمت ثبت شده‌اند و ۷۰ پرونده هم در حال بررسی است.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.