خانه » آگهی های زیر مجموعه » آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۴

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۴

متن آگهی:

وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد و کارآمد مورد نیاز، براساس مجوز شماره ۱۳۵۳۲- ۹۴/۲/۷ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری حدود ۳۷۰۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندهای عمومی و تخصصی در تاریخ ۹۴/۶/۲۷ طبق شرایط ذیل به صورت پیمانی در مشاغل آموزشی استخدام می نماید.

دانلود دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ( شرایط و کد محل های پذیرش )

– – – – – – – – – – –

ورود به سیستم ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش

– – – – – – – – – – –

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش وپرورش سال۹۴

شرایط عمومی استخدام :
– داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
– اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی
– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (ویژه آقایان)
– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
– نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر
– حداکثر سن داوطلبان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم ۲۵، لیسانس ۳۰، فوق لیسانس و بالاتر ۳۵ سال.
– داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند. برابر ضوابط آموزش و پرورش که در مرحله مصاحبه مورد سنجش قرار می گیرد.
– داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاههای اجرایی و یا بازخرید خدمت آنها باشند.
– نداشتن ممنوعیت از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضائی و یا ذیصلاح.
تذکر: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و محاسبه سن داوطلبان، آخرین روز مهلت ثبت نام می باشد.
موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) جانبازان، آزادگان – فرزندان و همسر شهدا – فرزندان و همسر جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر- فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یکسال سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل : پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال.
ج) رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه.
د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای اجرایی از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال و حقوق از اعتبارات دولتی دریافت داشته اند ، به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
هـ ) سوابق خدمت مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی که به صورت تمام وقت اشتغال داشته اند. لازم به ذکر است محاسبه سنوات خدمت در صورت پذیرفته شدن در آزمون، تابع قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.
شرایط اختصاصی:
– دارا بودن مدرک و رشته تحصیلی مربوط براساس جدول فهرست مشاغل.
– برخورداری و حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی براساس طرح طبقه بندی معلمان.
– الزام به رعایت کلیه شرایط اختصاصی جداول رشته های تحصیلی مجاز.
مراحل ثبت نام :
– تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی در زمان ثبت‌نام (از روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۵/۱۵ لغایت روز چهارشنبه ۹۴/۵/۲۱).
– فایل عکس اسکن شده.
– داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
– عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ )
– عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
– اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ باشد.
– تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
– حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
– حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
– حتی الامکان، عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره ۱: اسکن عکس از روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و…) قابل قبول نمی باشد. ضروری است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق اقدام به اسکن نمایند.
تبصره ۲ : عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره ۳ : در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد.
۳-پرداخت وجه ثبت نام :
– متقاضیان واجد شرایط باید از روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۵/۱۵ لغایت روز چهارشنبه ۹۴/۵/۲۱ به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت وجه ثبت‌نامی به صورت الکترونیکی و یا از طریق کارت‌های بانکی متصل به شبکه ی شتاب، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
– لازم به توضیح است مدت ثبت نام به هیچ وجه تمدید نمی گردد و متقاضیان باید درمهلت تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
– متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.
– به ثبت نامهای ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.
– هزینه انجام مراحل مصاحبه تخصصی بر عهده معرفی شدگان برای مرحله مصاحبه خواهد بود.
۴-مدارک ثبت نام
– داوطلب در زمان ثبت نام باید دارای مدارک ذیل باشد:
– آخرین مدرک تحصیلی مندرج در آگهی.
– کارت ملی.
– شناسنامه .
– کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران).
– مدارک دال بر ایثارگری (برای داوطلبان ایثارگر).
– مدارک دال بر معلولیت برای داوطلبان معلول (ارائه گواهی معلولیت ازسازمان بهزیستی).
– مدارک دال بر بومی بودن (حسب مورد براساس هریک از مواردی که در اطلاعیه ثبت‌نامی در تاریخ ۱۵/۵/۹۴ درج خواهد شد) بخش امتیازات و سهمیه‌های قانونی.
تذکر مهم : با توجه به اینکه اصل مدارک متقاضیان پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی و قبل از انجام مصاحبه از معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت بررسی خواهد شد؛ لذا در صورتی که مدارک داوطلبان مغایر با شرایط مندرج در این آگهی و همچنین اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام باشد، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (آزمون کتبی، مصاحبه و…)، اعلام نتایج اولیه و حتی در صورت پذیرش نهایی، داوطلب حذف خواهد شد و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
گروهها و رشته‌های شغلی:
رشته‌های شغلی در این آزمون به سه گروه تقسیم می‌شوند که داوطلبان با توجه به رشته‌ و مقطع تحصیلی خود می‌توانند متقاضی یکی از این رشته‌های شغلی شوند:
گروه اول: بخش استادکار که مربوط به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌باشد و دارندگان مدرک کاردانی می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
گروه دوم: بخش هنرآموز که مربوط به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌باشد و دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
گروه سوم: بخش عمومی که مربوط به مدارس ابتدایی و متوسطه نظری می‌باشد و دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود متقاضی این رشته‌های شغلی شوند.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:
آزمون در روز جمعه مورخ ۹۴/۶/۲۷ باتوجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، براساس شهرستان محل اقامت فعلی می باشد که داوطلب آن را در تقاضانامه ثبت‌نامی درج خواهد نمود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون، بر روی کارت شرکت در آزمون، درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۶/۲۴ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تائید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نمی‌باشد.
*به هریک از داوطلبان یک دفترچه سوالات عمومی و یک دفترچه سوالات اختصاصی داده خواهد شد.
مواد آزمون عبارتند از:
الف – مواد آزمون عمومی به شرح زیر تعیین می شود:
– فناوری اطلاعات (مهارتهای هفت گانه ICDL)
– ریاضی و آمار مقدماتی
– زبان و ادبیات فارسی
– معارف اسلامی
– زبان انگلیسی عمومی
– اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
– هوش و توانمندی های ذهنی
– آزمون به صورت چهار گزینه ای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
– اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، براساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.
ب : مواد آزمون تخصصی:
مواد آزمون تخصصی مطابق جدول مواد آزمون تخصصی استخدامی خواهد بود. (اطلاعات مربوط به مواد آزمون تخصصی در اطلاعیه اصلی همزمان با شروع ثبت‌نام در تاریخ ۱۵/۵/۹۴ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت).
امتیازات و سهمیه های قانونی:
جذب نیرو بر اساس بوم گزینی صورت خواهد پذیرفت

تذکرات مهم :
– از کلیه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی، تعهد مبنی بر ۱۰ سال خدمت، در محل جغرافیایی مورد تقاضا اخذ می‌گردد.
– به مدارک تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و یا معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور وقت که درآزمون جامع دارندگان مدرک معادل سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و حدنصاب لازم را کسب کرده‌اند و گواهی مبنی برامکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی درصورت پذیرفته شدن درآزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه، بایستی به تائید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
– مدرک تحصیلی که داوطلب، براساس آن استخدام گردیده است آخرین مدرک وی تلقی و مدرک تحصیلی بالاتر اخذ شده قبل از تاریخ آگهی استخدام، پس از جذب به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی باشد.
– داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام صرفاً مدارک مربوط به مقطع و رشته تحصیلی مندرج در آگهی استخدام را ارائه نمایند. به مدارک و مقاطع تحصیلی بالاتر اخذ شده قبل از آگهی استخدامی پس از جذب به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– عدم حضور داوطلب در هر یک از مراحل آزمون (کتبی، مصاحبه،گزینش و…) انصراف محسوب و هیچگونه حق استخدامی، برای داوطلب ایجاد نخواهد نمود.
– مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان مصاحبه و گزینش برعهده داوطلب خواهد بود و چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود، داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.
– انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون و مصاحبه پس از طی مراحل گزینش، معاینات پزشکی و …. صورت می پذیرد و اسامی پذیرفته شدگان پس از تائید مراجع ذیصلاح از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
– کلیه پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت‌های تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان، بدون دریافت حقوق و مزایا می باشند و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور می باشد. ضمناً تأمین بخشی از هزینه دوره مذکور با اعلام قبلی دانشگاه فرهنگیان به عهده پذیرفته شدگان خواهد بود.

 

دانلود دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ( شرایط و کد محل های پذیرش )

– – – – – – – – – – –

ورود به سیستم ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش

– – – – – – – – – – –

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش وپرورش سال۹۴

اطلاعات تماس

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۶۷ دیدگاه تاکنون.

 1. حین گفت:

  ای تف ب این روزگار
  ینی ما دهی شصتیا چ گناهی کردیم .منی ک لیسانسمو از ی نفر ک تو اداره نشسته با مدرک سیکل بیشتر میفهمم باید بیکار باشم.امان از نسل ۳۰ و ۴۰ ک ولکن نیستند تو بازنشستگیم دارن کار میکنن .بخدا ی روز باید پاسخگو باشین.بقران ی روز جلوتونو میگیرم اما چ سودی واس من داره داریم پیر میشیم هیچ لذتی از زندگی نبردیم فقط سرکوفت شنیدیدم

  [پاسخ]

 2. برادرشهید گفت:

  باسلام خدمت دوستان عزیز برادران عزیز من برادر شهیدهستم که دررشته. کارشناسی برق کنترل فارغ التحصیل شده ام و حدود ۵ساله که ازدواج کرده و صاحب یک پسر هستم و فعلادر هیچ کجا مشغول بکارنیستم وواقعا دارم دق میکنم و باورکنید هیچگونه مزیتی برای ماها نیست اره اوناییکی سروصدا راه می اندازند شایددستشون چیزی گیربیاد ولی ما که حیا میکنیم هیچی مثل استخدامی اموزش پرورش که الان داده شرایطش من رو نمیگیره چون بومی نیستم فقط و فقط سو ظنی در ذهن ها نسبت به خانواده شهدا پیدا میشه والا بدونید که ماهم مثل شما اواره و سرگردونیم حتی هزینه ثبت نامش که قراربود نصفش رو.بدن رفتم بنیادشهید میگن اعتباری ندادن یعنی اینا علنا کارشون کذب و دروغه بااین سیاست کذب و دروغ اینا کاری پیش نمیره اونایی که یک پارتی خوب داشتند با مدرک سیکلم کارخوب براشون پیداشده ولی ما بعدعمری صرف هزینه و وقت جایی در ارگان دولتی نداریم خداوند متعال برای شما جوانان بیکار صبر و بر این سران دولتمان انصاف عنایت نماید.

  [پاسخ]

 3. الی گفت:

  فقط خداا تاوان اشکهاایی رو که ریختم ازتون بگیره بخدا خسته شدم دیگه نمیدونم با مدرکفوق لیسانسم چه کنم؟ کاش نخونده بودم سنم داره به مرز سی میرسه بجای اینکه از جوونیم لذت ببرم از این روزا متنفر و متنفرتر میشم توروخدا یکی بگه من چیکار کنم خداااااااااااااا خسته ام

  [پاسخ]

 4. قاسمی گفت:

  یه کلام ختم کلام/مسئولین کشور نه به فکرجوانها هستن نه به فکر اشتغال و ازدواج و اعتیاد جوانها /خودتون به فکر خودتون باشین.برید دنبال یه خوداشتغالی برا خودتون باشین.بیخود پولاتونم ندید برا این ازمونهای الکی.از منگفتن بود .

  [پاسخ]

 5. سمیرا گفت:

  این کسانی ک فکر میکنن قراره فرزندان فرهنگیان استخدام بشن مثل اینکه اصلا دفترچه رو مطالعه نکردن … ن عزیز من ما تا الان خیری از اموزش پرورش ندیدیم ازین ب بعد هم نمیبینیم تو خیالت راحت باشه

  [پاسخ]

 6. اكبر گفت:

  آقا آخرین آماری که از ثبت نام دارم حدود ۱۴۵۰۰۰ نفر بوده که اگر در ۴۸۰۰۰ تومان ضرب بشه میشه ۷ میلیارد تومن. نوش جان. اینم بودجه واسه آموزش و پرورش

  [پاسخ]

 7. نام شما گفت:

  دیروز اخبار اعلام کرد ۱۰۴ هزار نفر شرکت کردند….و به راستی که از ماست که بر ماست
  ——–
  مدیر سایت ک تعداد شرکت کنندگان ۱۷۸ نفر اعلام شد.
  http://www.estekhdami.org/%DB%B1%DB%B7%DB%B8-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A2

  [پاسخ]

 8. دوست گفت:

  با سلام دوستای گلم وقتی نظراتون رو خوندم دلم براتون سوخت مخصوصاً آقایون که بالاخره روزی باید یک زندگی را بچرخانند. خودتون رو به دولت وابسته ندونید.رو پای خودتون بایستید برید یک حرفه ای یاد بگیرید و باهاش کار کنید بهتر از این است که سلامتی روان خودتون رو به خطر بیندازید پشتکار داشته باشید صدقه بدید و در نهایت به خدا توکل کنید.خدا با ماست.حرف پارتی و بی عدالتی شد؛حالا که وضعیت خودمون رو می بینیم قول بدیم اگه یه روزی ما هم جایگاهی داشته باشیم سفت و محکم با بند پ مخالفت کنیم.در آخر هم از خدا برای مسببان این وضعیت طلب مغفرت می کنم.شاد باشید.

  [پاسخ]

 9. mahsa گفت:

  خدا لعنتتون کنه که جوونیمون روتباه کردید بعد اینهمه درس خوندن و شاگرد ممتاز بودن تهران رشته مازن نمیگیره

  فقط میتونم بگم خدا از باعث و بانیش نگذره و ظهور اقارو نزدیک کنه بجز اون دیگهواقعا امیدی به زندگی ندارم :(

  [پاسخ]

 10. rashed گفت:

  بچه ها غصه نخورید خدا خودش اینارو درست میکنه. این دنیا نشد اون دنیا هست.فعلا برین دنبال یه کار تو اداره های خصوصی با حقوق کم راضی باشید. من خودم فوق لیسانس تاریخم بیکارم. خدا شانس بده اونایی که باباهاشون تو یه جا بند بودن به آب و نون رسیدن

  [پاسخ]

 11. به همه گفت:

  حرفاتونو که میخونم اشکام سرازیر میشن منم یه بیکار مث بیشتریام و الان میبینم که فقط من افسرده نیستم…بچه ها برا همتون دعا میکنم از این به بعد…دوست عزیز که از کردستانی حرفات قلبمو به درد آورد برات از خدا دنیا دنیا آرامش و سلامتی و نشاط میخوام…خدا انشالا دل هممونو ی روز شاد میکنه و نجات پیدا میکنیم…

  [پاسخ]

 12. قربانی دولت تزویر و دروغ گفت:

  سلام دوستان. کامنت ها رو که خوندم خیلی ناراحت شدم. من هم مث شما… بعد از این همه درس خوندن رشته ی ما رو هم نمی خوان. فقط خوندیم که بگن مهندس کامپیوتره. بی خیال. غصه نخورین. فقط به قول یکی از دوستان بیایین یه عهدی با هم ببندیم که عاملان این بدبختیامون رو حلال نکنیم آخه یه روز به هم میرسیم

  [پاسخ]

 13. فقط خدا گفت:

  خداوند صدای جوانان این مملکت را می شنود و مسئولانی که باعث و بانی این وضع کنونی هستند شک نداشته باشند که خداوند صیحه ای به آنها خواهد زد و خوار و ذلیل خواهند شد . منجی عالم بشریت امام مهدی علیه السلام برای همین روزهاست که آه مظلومان و ستم دیدگان را از ظالم بستاند و عدالت را اجرا خواهد کرد.

  [پاسخ]

 14. محسن گفت:

  خدایا مسئولین بی بخار که فقط به فکر جیب خودشون هستن رو لعنت کن.
  یه رفیق دارم خیلی منتظر این ازمون موند بنده خدا تمام مدارکشو رو اتیش زد

  [پاسخ]

 15. شادی گفت:

  سلام من کارت اعتباری خریدم اما رشته من رو نداره کسی هست بخواد خواهش میکنم حتی زیر قیمت میدم :-(

  [پاسخ]

 16. خانوم گفت:

  تو رو خدا آخه عدالت کجا رفته:'( نشستم درس خوندم معماری قبول شم با بدبختی چهار سالم خوندمش حالا ک فارغ التحصیل شدم کار نیست انقد ک معماری میگیرن این دانشگاه های لعنتی.تو اتوبوس مترو این ور اون ور همه معمار شدن.خونه نشین شدم هر روز ی چشمم اشکه ی چشمم خون.همش آه میکشم .نمیدونم چه گناهی کردم آخه:(( گففتن استخدام میکنه آموزش پرورش نشستم کلی نقشه کشیدم .خوشحال با دل خوش.گفتم بابامم فرهنگیه ی سهمیه میدن از این سیاه بختی دربیام.رفتم دیدیم معماری دور قوز آباد میگیرن اونم ی نفر.:(( هیچی به هیچی.معلمای دبستان و اینا ام ک حتما باید مردم شناسیو روانشناسیو از جور چیزا خونه باشن.:((((من چه کار کنم خدا.دارم دیوونه میشم.هنوز ی سالم نشده فارغ التحصیلم این جوریم خدایا بهم صبر بده ک عقلمو از دست ندم.زندگیم داره تباه میشه

  [پاسخ]

 17. ی ادم گفت:

  همه اینایی را که میگن راست میگن بخد پس این سواد کی بدرد ادم میخوره

  [پاسخ]

 18. توكل علي الله فهو حسبه گفت:

  راستی یاىم رفت بطم رشته م مدیریت بازرگانی بود میگن بازار کارش خوبه اما باور کنید دروغه اداره براق میخواست ۱۵ نفر کاردانی !اخه کدوم دانشگاه جز علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته شو داره؟؟؟بانکها که میری همه کارمندا عوض شدن بدون اینکه یه استخدامی بیاد شرایط سنی به کنار بیشتر پسر میخوان خب چرا دخترا رو تواین رشته گرفتید ؟یا شاید شانس منه که استخدامیاتون ته کشیده یادم نبود برم کنار دریا باید باخودم یه دبه اب ببرم نکنه قحطی بشه بهرحال امیدوارم مسولیت استان کردستان و شهر قروه اینو بخونن و یادشون بیاد یه حساب سخت سخت خ سخت دارن امیدوارم قبل اونروز به خودتون بیایید قبل اینکه کاری نشه کرد و دست خالی قیامت بشد .امین .اهااا یادم اومد بگم وقتی نامه م پیش معاون استاندار رفت بهم گفت خانم اگه بهت کمک کنم میگن چون دختر بوده براش چش ابرو رقصونده که کمکش کرده این حرفت غیرمستقیم بامن بود یادتون باشه برادر بزرگوار من برای درمان به نامرد رجوع نمیکنم بذار دردکه هست درد بمونه حرفت دلمو بدجور شکست خواستم پیش همه این دل شکسته های ناشنا و همدرد درددل کنم خدا هدایتتون کنه .امین .من که بیخیال دنیا مشغول ابادی قیامتم

  [پاسخ]

 19. ت.کل علی الله غهو حسبه گفت:

  بخدا نمیدونم چی بگم ؟؟؟یکساله منتظر این استخدامی بودم کلی کتاب خوندم چون گفتم امسال دهه شصتیای هم سن من از لیست سنی استخدام حذف میشن
  سال ۸۴ یکسال خودمو تواتاق حبس کردم که دانشگاه دولتی قبول بشم شبانه قبول شدم و بابول بابای کارگرم که شش تا تحصیلکرده ۴ تاشون بیکار تحویل جامعه داده بخدا وام گرفتم درس خوندم الان هر چند وقت یکبار اخطار واسم میاد که وامتو بده معوق شده از کجا بیارم ؟؟؟بابا شبهاتم کارگری کن تا وامهارو بدی!!!
  سه اسل سابقه علمی فرهنگی و پژوهشی و ده تا گواهینامه معتبر دارم اما فقط یه تکه کاغذن
  من بخاطر شرایط استرس زا و فشار دوران دانشگاه مبتلا به یه بیماری لاعلاج شدم که با فشار روحی پیشرفت میکنه هزینه دکتر به کنار درد خودم به کنار بیکاری و بی پولی و مجردی به کنار!!!تا کی به بابا بگم پول دکتر پول خرجی خودم پول وام؟؟؟؟؟به همه این مسولان ازخدا بیخبر رجوع کردم اما فقط سرکاری و ترحم الکی و….همه میگن بلحاظ توان علمی کم نظیری اما کجاست تدبیر؟کجاست امید؟کجاست اسلام؟
  بخدا وقتی شنیدم رشته مو نمیخواد تاشب بکوب گریه کردم هر روزم مث مصیبت زده یه کناری میشینم
  چرا مسلمونی نیست صدای یه مظلومو بشنوه
  مسولان استان کردستان یادتون باشه روز قیامت حساب اشکامو خدا ازتون میخواد استاندار استان فرماندار قروه شهردار قروه اموزش پرورش استان اداره کارو…همتونو به اون قادر مطق میسپارم هرچند ارزومه تو این دنیا زجرتونو ببینم اگه سنی هستی عدل عمر گه شیعه هستی عدل عدلی الگوت باشه و خدای عادل همیشه تو نطرت
  رفتم روانپزشک گفته اگه بیکار باشی فشار روحیت بیشتر بشه بیماریت بدتر میشه
  خدایامنو سر راه مسولین گذاشتی تا ایمانشونو بسنجی یا توان من ؟من که خداروهزار مرتبه شکر قبولشدم مسولین شما در درگاه خدا چند گرفتید؟؟؟

  [پاسخ]

 20. نمیبینی؟ گفت:

  اون بیشرافتی که اون بابا نشستی زیر کولر پاهاتو دراز کردی .آیا این مالب رو نمیخونی؟میگفتن تحریم رو بردارن خوب میشه.الان تحریمم بردارن میگن نباید انتظار داشته باشین مشکلات با تحریم خوب بشه

  [پاسخ]

 21. R گفت:

  بچه ها تو رو خدا من اشتباهی کارت اعتباری رو خریدم.کسی هست بخواد کارت رو؟ تخفیف هم میدم.

  [پاسخ]

 22. سمانه گفت:

  ای خدا چی میشد سن بازنشستگی میشد ۱۵ سال. به قران ما هم اگه به یه آب و نونی میرسیدیم بد نبود. خدایا چیکار کردیم که با ما اینطوری میکنن این احمقا. چرا دوباره بازنشسته ها رو میبرن سرکار؟ خدایا این عدالت کجاست؟ چرا رشته های فنی و فقط میگیرن مگه ما دل نداریم؟ پول خرج نکردیم؟ خدایا از تو مدد.چرا ؟ چرا؟ چرا؟

  [پاسخ]

 23. نام شما گفت:

  نه اشتغالی نه وام اشتغالی همه اش دروغ استخدامی شان هم برای پول دراوردن از افراد بیکاره تا افراد بازنشسته استخدام دوباره میشن برای امثال من که نه پارتی نه زدو بند داریم کاری نیست باید بریم افغانستان دنبال کار

  [پاسخ]

 24. نام شما گفت:

  با این همه تبلیغات میخوان پول در بیارند اخه اموزش وپرورش به دلیل اختلاس کم اورده منبع درامد خوبیه

  [پاسخ]

 25. اسم و بی خیال گفت:

  خدایی نمیشد حرفامو کامنت کنم
  مطمئن بودم نشون داده نمیشد…
  اندازه ۱۲۹ صفحه دفترچه راهنمای آزمون بد و بی را گفتم.
  دیگه خودتون تصور کنین :))

  [پاسخ]

 26. مهران گفت:

  برای ازمون پتروشیمی پول یک هفته تراکت پخش کردنمو دادم رفتم تهران که حتی زحمت تصحیح برگه هارو هم کسی نکشید و بومی گرفتن.حالا با لیسانس الکترونیک باید هر چی از تراکت دادن در میارمو حروم این ازمونهایی کنم که نتیجشون از قبل معلومه…

  [پاسخ]

 27. ماهور گفت:

  سلام. … خدا ازتون نگذره ما دهه شصتی ها باید چ خاکی تو سرمون بریزیم….چقدر شلوغش کردن حالاهم توی هرشهر یک نفر… تازه اونم مرد
  رشته ما شیمی فقط یک نفر خانم توی استان خوزستان میخواد و پنج شش نفر هم مرد

  [پاسخ]

 28. لادن گفت:

  حالا من که ٣٧ سالمه و تا حالا هم کار پیدا نکردم چى؟فوق لیسانسمو از دانشگاه تربیت مدرس گذاشتم لب کوزه و آبشو مى خورم.تا سى و پنج سال هم بیشتر نمى خوان!!!

  [پاسخ]

 29. بد اقبال گفت:

  اینق منتظر استخدامی آموزش و پرورش آشغال موندیم آخرشم هیچی به هیچی. ایشالا خود امام زمان بیاد نصفتون کنه عوضی ها. چهار نفر از پشت کوه اومدن واسه ما تصمیم گرفتن. جوونی ما تباه شد اینقد درس خوندیم. خاک تو سر همتون. خدا خودش تقاص ما رو از شما بگیره

  [پاسخ]

 30. مختار گفت:

  خدا جوابتونو بده بی انصافا.شرم کنین از این جوونای عزیز..کوفتشون بشه..من همیشه گفتم…. در آموزش پروش روگل بگیرین…اینا یه مشت بیسواد رو ازقبل استخدام کردن .این شرایط سختم گذاشتن که الکی مثلا تو استخدام سخت گرفتیم وهرکس استخدام نشد…بمیرین بابا..میخان واسه بچه های ما درس یاد بدن.

  [پاسخ]

 31. جواد گفت:

  آخ از این زندگی آخ از این مملکت دلمون خوشه چندین سال تو سرما و گرما میریم درس میخونیم بعد چندین سال مدرک کوفتی که میگیریم اونم باید بزاریم تو صندوقچه خاطرات یا قاب کنیم بزنیم به دیوار هر وقت بهش نگاه کنیم یه لعنت هم به اونایی که باعث بدبختیمون شدن بفرستیم والله دوستان این آزمون فقط برای اینه که جیب منو امثال من جوونای بیچاره رو خالی کنن خواهش میکنم گول نخورین کاش همه دست در دست هم میدادن و تو این آزمون شرکت نمیکردن ولی میدونم خیلیا به کار احتیاج دارن که اینم غیر ممکنه میخوان شانس خودشونو امتحان کنن ولی فکر نکنم به جایی برسن خدایا دزدان اموال مردم مظلوم ایران رو نابود بگردان الهی آمییییییییییین

  [پاسخ]

 32. talangor گفت:

  از ماست که بر ماست.
  خودمون اینجوری خواستیم با ما اینجوری رفتار کنند.

  [پاسخ]

 33. از قم گفت:

  نظرات تک تک افراد رو خوندم همه مخالفن و چه خوب میشه اگه این آزمون رو تحریم و شرکت نکنیم.جذب این تعداد نیرو در مقابل جمعیت بیکار کشور مسخرس.از چند ماه پیش مدام این آزمون رو اعلام کردن که بگن دولت جناب روحانی (به اصطلاح تدبیر و امید) هم به فکر استخدامه.
  این قماش به این فکر نمیکنن یه روز قراره توو ۱متر جا بذارنشون که انقدر بی رحمانه ظلم میکنن؟؟؟۴۸۰۰۰ هزار تومن چه خبره؟سر گردنه هم اینجوری جیبتو خالی نمیکنن.اسلام اینی نیست که حکومت ایران داره اجرا میکنه.اینا از صدتا مشرک هم بدترن.
  مطمئن باشید که این ۳۷۰۰ نفر از قبل استخدام شدن این امتحان صوری و الکیه.
  من ارشد روانشناسی دارم تا قبل از اینکه ظرفیت شهرها رو ببینم تصمیم داشتم شرکت کنم ولی الان میفهمم که ارزشی نداره همه از قبل گزینش شدن با شرایطی که گذاشتن،حاضر نیستم پولی به این حکومت بدم.
  خدا صبر زیادی داره ولی وقتی تموم بشه بنیان همشون رو به باد میده.تاریخ انقضاء این نظام هم نزدیکه.
  ما به آقا و آقازاده نیازی نداریم چون (خدا) پشتوانه ماست.
  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

 34. سول گفت:

  منم فوق لیسانس ریاضی محض دارم بامعدل ۱۷ از دانشگاه سراسری .اینهمه زحمت کشیدم درس خوندم به امید استخدامی
  هرچی به جدولا نگاه میکنم پذیرش زنان درحد۲۰۰ نفرهم نیست همش مردان.. اونم رشته دبیری ریاضی اصلا زن برنمیدارن
  فقر و بیکاری پشتمون رو شکسته ..بقول دوستان جیبشون خالی شده با بازی کردن با امیدمردم میخوان پول به جیب بزنن کار همیشگیشون..
  خدایا تاکی.. کجاست عدل الهی

  [پاسخ]

 35. بدبخت... گفت:

  ماهی ۱۰۰هزار تومان حقوق میدن.ماهی ۸۰ تومان پول کرایه ام تا روستا میشه.۷سال کار کردم به امید آزمون استخدامی آموزش پرورش.به عنوان مربی پیش دبستانی از جیب هم برای بچه های مدرسه ی روستا گذاشتم.در استان گلستان.به عنوان مربی پیش دبستانی.اونوقت حالا میبینم تو شهر من حتی یک نفر هم شرایش نمیخوره.در صورتی که ۳۰ مربی هستیم.پس کی قراره نوبت ما بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من از حقم نمیگذرم..

  [پاسخ]

 36. محمد گفت:

  تو کل استان ۱۵۰۰ مربی پیش دبستانی هست.اونوقت جذب دارن ۱۶ نفر.اونم بیشترش مرد هست.در صورتی که کل مربیان پیش دبستانی کشور خانوم هستن.ملت رو کردین برده خودتان؟؟بیگاری میکشید؟قاضی عالم کجاست؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 37. محمد گفت:

  با سلام.تو خانواده ما دو نفر مربی پیش دبستانی با سابقه ی ۱۱سال و دیگری۵سال هست.اول گفتن باید سوابقشون مال قبل از سال ۹۰-۹۱ باشه.این به کنار.اونوقت اومدن گفتن باید مطابق رشته هایی که میخوان باشه.اگه قرار بوده رشته های خاصی رو بزارید چرا از اول جذب نیرو کردید؟؟؟؟؟؟؟؟خود من فوق لیسانس دارم.۵ساله مدرک دارم بیکارم.۳ نفر تو یه خانواده تحصیلکرده اما بیکار.اونوقت تا دیروز سایت سنجش زده استخدامی دولتی۱۶۰۰۰٫حالا چی شد شده ۴۸۰۰۰؟شما میخواین رف متدین و معتقد به دین اسلام باشه.اونوقت خودتون میدونین دروغگو در دین اسلام دشمن خداست؟؟؟؟؟؟؟امیدوارم خدا سر پل صراط یقه ی شما رو بگیره.

  [پاسخ]

 38. sia گفت:

  بیخیال استخدامی!بابا اینم وضعش! با فوق لیسانس شیمی دارم دارم مشروب دست ساز درست میکنم،بازهم باید برم جونهای افسرده سرخوش کنم

  [پاسخ]

 39. نام شما گفت:

  همه ناراضین من موندم این برای کیها هست و هیچ کس نمیتونه شرکت کنه خدایی این شد استخدام اه اه اه

  [پاسخ]

 40. مترسک گفت:

  خدایااااااااااا ……..

  اشک آدم در میاد ، با دیدن این اوضاع و احوال مملکت و جوونا……

  [پاسخ]

 41. مرادحسین زمانی گفت:

  با سلام
  اینجانب و همسرم فرهنگی بازنشسته هستیم دو فرزندانم هم خود و همسرشان دارای مدارک کارشناسی ارشد کامپیوتر هستند
  به امید جذب آنان در آموزش و پروش روز شماری کردند اما متاسفانه امیدمان هم بر آب شد تکلیف آنان و آینده شان چیست؟ چه کسی پاسخگوی می باشد به کجا مراجعه کنیم دردمان را به که بگوییم ؟…

  [پاسخ]

 42. ابوالفضل گفت:

  ظلم پایدار نیست و انشاالله به زودی آقامون امام زمان علیه السلام میاد و اسلام واقعی را اجرا خواهد کرد . لعنت بر شما ظالمان که به اسم دین و خدا و پیامبر ، جوانان مردم را افسرده کردید .

  [پاسخ]

 43. ابوالفضل گفت:

  اینها از بیکاری و فقر و بدبختی مردم سوء استفاده کردند.

  [پاسخ]

 44. ملیحه گفت:

  این همه گفتین استخدام استخدام همین بود؟عایا کسی هست بتونه تو این آزمون شرکت کنه؟!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 45. مینا گفت:

  دوستان عزیز اینقدر نسبت به فرهنگیان کم لطف نباشید. منم از خانواده فرهنگی هستم و در این آزمون شرکت نمیکنم. چون فقط فرزندان کارمندای خود اداره رو میگیرن، البته بعد از اونایی ک سهمیه های دیگه دارن. از چن روز پیش اسامی فرزندای بالای ۲۵ درصد فرهنگیم گرفتن. برین دنبال یکار دیگه…… امیدتون بخدا باشه. خدا بزرگه ………….. تا میتونید شاد باشید و بخندین

  [پاسخ]

 46. حسن گفت:

  چر ا جوونای ما باید همش توی صف آزمون کاریابی ها و … عمرشون رو تلف کنن؟وقتش نشده این پیر مردهایی که چند تا شغل و سمت تو امور اجرایی مملکت دارن واسه خودشون و چند تا واسه حروم زاده هاشون گورشون گم کنن؟به جوونا هم اجازه بدن بیان جلو و مملکت رو از این نکبت در بیارن؟؟

  [پاسخ]

 47. پریسا گفت:

  سلام وخسته نباشیدخدمت وزیرآموزش و پرورش واداره کار که اییییییییییییین همهههههههه زحمت کشیدن!!!!!وااااللللللللهههه این چه وضعه استخدامه آخه خداییش خودتون اگه جای ما بودین خداوکیلی چی میگفتیییننن؟؟؟!!!!!
  من هم شرایط سنیم میخوره هم تازه تو رشته کامپیوتر کاردانیمو گرفتم ولی تو استان گیلان تواین رشته اصلا خانومارو حساب هم نکردن فقط آقا میخوان که اونم مطمئنا ازقبل با بند پ استخدام شده
  اااییییییییی خداااااااااااااااالان باید به خاطراینکه دخترم ازخدا شاکی باشم یا ازاین که بابام فقط رزمنده بوده و شهیدوجانباز واسیرنشده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  [پاسخ]

 48. حسین گفت:

  خدا لعنتتون کنه به حق محمد و آل محمد ،مگه کنکور دکتراست۴۸ هزار تومان قیمتشه؟دیگه کتابهای ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان رو درس دادن هم امتحان میخواد حالا این به جهنم یک سال هم باید بیایم تهران و برگردیم؟که یاد بگیریم چطوری کتابهای ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان رو درس بدیم؟بی شرمها از آدمای بی کار هم کسب در آمد میکنن

  [پاسخ]

 49. بهار گفت:

  دل خیلیا شکست….

  [پاسخ]

 50. ای بابا گفت:

  به قول یکی دوستان بهترین کار اینه بریم جلو وزارت علوم مدرکامون آتیش بکشیم خیال همه راحت شه

  [پاسخ]

 51. مهرناز گفت:

  man barq & computer khondam! ama tu hichkodom khanoom nemikhan!!!!!!!!!!!!!!!!
  in bood estekhdami fani mohandesiii ke migoftan!!!!!
  hamash ke olom paye boood ya khanoom nemikhast!!!!!!!!!
  taasof bareee

  [پاسخ]

 52. اجی گفت:

  با این پولی ک برا استخدام میگیرن کل حقوق سی ساله معلمای آینده رو از ما گرفتن

  [پاسخ]

 53. امید گفت:

  یه مشت دلقک نشستن دارن برای ما جونا تصمصم می گیرن که خیلیا شون معلوم نیست از کجا مدرک گرفتن و قبلا چه کاره بودن احتما لاچوپان بودن یا از پشت کوه اومدن، خلاصه من خبر ندارم از کجا اومدن ولی این تصمیم گیری ها مال یه فرد یا افراد تحصیل کرده ای نیست بلکه همچین ایده ها و برنامه ریزی ها یی مال یه سری افراد مثل جناب خدابیامرز دکتر کردان هستش …..

  [پاسخ]

 54. sonia گفت:

  نمیدونم چی بگم من تو این ازمون شرکت نکردم و خودم شاغل هستم اما الان نظرای مردمو خوندم گریم بند نمی اومد ایشالا خدا نابود کنه ریششونو جیگرم اتیش گرفت واسه این همه نیروی جوونه ناامید . از ته دلم ارزو کردم خدا به همتون کمک کنه. اما ماامید نشید من ۲۴ سالمه تازه لیسانسمو گرفتم و استخدام شدم کارم خوبه خداروشکر اما از اول اوضا اینطور نبود منم ۶ سال خون دل خوردم پا دویی کردم جارو زدم که الان پشت میزم ولی میخام بگم خدا خیلی بزرگه حواسش به تک تکمون هست توروخدا ناامید نشید بعداز هر سختی اسونیه خود خدا وعده داده.

  [پاسخ]

 55. جوان بی انگیزه گفت:

  نگاه کنی لیست مشاغل ، بعد ببینی بین این همه فارغ التحصیل رشته ات تو شهر خودت یک نفر بخوان اونم (( زن )) پس میگن چرا پسر ازدواج نمی کنه می گن پسرا چرا ول می چرن پسرا کار نمی کنی اخه یکی نیست به شما ها بگه برای جوانان گل این کشور چی کار کردید ،

  * مولای من اقای من یا صاحب الزمان حضرت مهدی (عج) تو به خانم فاطمه قسمت میدیم زودتر ظهور ما رو از دست این ها نجات بده اینها دارن اسلام جدت حضرت علی (ع) از بین می برن.

  [پاسخ]

 56. naghme گفت:

  سلام من با نظر جون موافقم چون منم همین شراط دارم اینقدر نا امید نباشید .. به یک کار پایین تر با حقوق کمتر رضایت بدهین بهتره تا زیر باز این ظلم بریم . درباره فرزندای فرهنگی هم این نکته رو بگم اینا همش شعاره و میخوان ملت به جون هم بندازن وو گو چه امتیازی قائل شدن هزینه ازمون نمی گیرن یا درصد میدن؟؟ در شرایط مساوی الویت با فرزند فرهنگی؟؟؟ شما ها ساده این گول میخورین؟؟؟ کدوم شرایط وقتی یک نفر تو مشهد به این بزرگی نمیخوان تو کل استان ۴ نفر خانم شرایطی نمی مونه دیگه
  من با اینکه از خانواده فرهنگی هستم شرکت نمیکنم
  کاش همه با هم متحد می شدن و یک کمپینی راه می انداختیم و این ازمون تحریم می کردیم بلکه خجالت بکشند .. ۴۸۰۰۰ تومن پول بی زبون به امید واهی هدر ندین و امیدتون به خود خدا باشه تو یک شرکت خصوصی مشغول به کار بشین و افسردگی و این حرفا رو نزنید.ایشالا مشکل همه گی حل بشه . خواهران و برادرای عزیز

  [پاسخ]

 57. راضيه گفت:

  خاک تو سرشون با این استخدامی هاشون. خدا ازشون نگذره. با مدرک فوق لیسانس بیکاریم دلمون به آموزش و پرورش خوش بود اونم که اینطوری شد. یکی نیست بگه ۴۸ تومان از ما بدبختا بگیرین که چی بشه؟ خدا خودش حق مارو از اینا بگیره. ای خدا نگاه کن از ما حرکت بود ولی برکت نیومد

  [پاسخ]

 58. م گفت:

  جالب اینجاست که هر آزمون استخدامی هست رشته های فنی مهندسی را میخوان و این آزمون هم باز درخواست استخدام برا رشته هایی مثل برق زده. آخه کئوم مهندس برقی میاد بره معلم بشه؟!
  اینهمه هرسال پذیرش دانشگاه دارید فکر استخدامشم دارید که مثل قارچ رشته های چرت و پرت اضافه میکنید و پذیرش میکنید که ۴ تا جوون بدبخت ۴ سال وقت و پولشون را هدر بدن و بعدش به جمعیت عظیم بیکاران اضافه بشن؟

  [پاسخ]

 59. mina گفت:

  سر در هر بیقوله ای زدن دانشگاه فلان، دانشگاه …
  صد مدل دانشگاه داریم…
  که چی بشه
  کلی جوون لیسانس و فوق لیسانس افسرده و داغون
  چشم بزرگواران روشن
  فقطم دهه شصتیا نیستن بخدا خیلی از دهه پنجاهیا همین طورین

  [پاسخ]

 60. مرتضی گفت:

  نوش جان فرزندان ایثارگر و جانباز و شهید باشه

  [پاسخ]

 61. نسرین گفت:

  ۴۸۰۰۰تومن هزینه ثبت نام،اونوقت فقط یک نفر واس رشته و شهر ما گزینش میشه،بنظر شما احتمال قبولی من چند درصده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 62. ????? گفت:

  جند سال منتظر این استخدامی بودم رشته من رو فقط یک نفر اونم مرد رو میخواد تورو خدا یکی به من بکه من جیکار کنم جند سال با بدبختی ارشد کرفتم حالا باید بیکار تو خونه بشینم

  [پاسخ]

 63. محسن گفت:

  سلام دوستان به خدا قسم این نامردا پول کم آوردن چند ماه میگن آزمون می خوایم بذاریم اینم از آزمونشون با این یک نفرها کی باید قبول بشه بودجه ندارید خب مثل آدم بگید تا بهتون کمک کنیم.

  [پاسخ]

 64. جوون گفت:

  سلام دوستان
  منم لیسانس کامپیوتر دارم و در شهر من فقط ی نفر میخوان که پس ثبت نام نمیکنم..
  فقط کامنت گذاشتم بگم
  دوستان بسههههه
  تا زمانیکه ب امید این آزمونا هستین زندگیاتون هیچ تغییری نخواهد کرد
  آی آقایون و خانومایی که نوشتین ارشد کامپیوتر دارین و بیکارین!!!
  عزیزدلم وقتی دیدی با لیسانسش کار پیدا نمیکنی چرا عمرت رو باز هدر کردی واسه ارشد؟!
  من یک سال و نیمه مدرک گرفتم.همه میگفتن از کی میخوای شروع کنی بخونی گفتم از هیچ وقت:دی
  الان فقط هدفم اینه تو رشته خودم متخصص بشم
  هر روز دارم تلاش میکنم
  هییییچ امیدی ام ب دولت ندارم
  عمرتون رو تلف نکنید
  استارت هر کاری که دوست دارید رو بزنید زودتر، من اصلا کاری ب الانم ندارم..ولی مطمئنم با کمک خدا پنج سال دیگه من واسه خودم تو حوزه ی تخصصیم کسی شدم با درآمد میلیونی :)
  فقط خدا+ تلاش شبانه روزی خودم= موفقیت

  [پاسخ]

 65. معترض گفت:

  آخه حواله بدم به خدا و ظهور حضرت مهدی؟باشه قبول ولی عمر رفته م برمیگرده؟چندبار قراره جوونی کنیم؟توو جوونی پیر شدیم ..با قرص و غم به زور خوابمون ببره و صب پاشیم بگیم ااه ی روز دیگه مث بقیه روزای بیکاریم…اون دنیا جواب پس بدن به چه درد من میخوره؟من الان حقمو میخوام از بیخ قلفتی بگیرم ازشون…ولی ی جوون ۲۷ ساله ی بیکار دانشجوی دکترا صداش تا در خونه برسه شاید!جوونااااااا دست ب دست هم بدیم ی قیامی بکنیم برا گرفتن حقمون …لطف خدا همراه همه ی اونایی که همراهی، صاحب قدرتی جز خودش ندارن و لعنت خدا نثار همه ی بی وجدانای مملکتمون…

  [پاسخ]

 66. مارال گفت:

  بهترین کار اینه که اصلا کسی ثبت نام نکنه تا بفهمند مردم انقدر خر نیستن که هر کاری میخوان باهاشون بکنند.

  [پاسخ]

 67. نیما گفت:

  خدا نکنه روزی برسه که این کشور دوباره درگیر جنگ بشه
  اونوقت وقتی نیرو کم میارن و به نیروی مردمی نیاز دارن همین جوونای معترض به این استخدامای ظالمانه، بهشون میگن برید به همونایی که بهشون سهمیه دادین و زوری زوری و ناعادلانه کردینشون توی ارگانای دولتی و غیره بگید برن از کشور دفاع کنن
  من از اون روز میترسم برای این حکومت

  [پاسخ]

 68. سحر گفت:

  واقعا که دیگه گندشو در آورن ،به نظرم منتظر باشیم مرگمون برسه،تو این مملکت تا آخر عمر هیچیییی نمیشیم

  [پاسخ]

 69. مهسا گفت:

  چرااااااااااا چرااااااااااااا هست من مهندسم خخخخخخ
  خوب از کی کارمو شروع کنم آقا مهرداد؟ ههه

  [پاسخ]

 70. مهسا گفت:

  فقط میتونم بگم که خدا تو اون دنیا از سر تقصیراتتون نمیگذره
  من رشتم لیسانس مهندسی شیمی ایه این ترم که گذشت فارغ التحصیل شدم خیلی دلمو خوش کرده بودم به این آزمون مسخره آموزش و پرورش کوفتی وقتی دیدم رشته منو فقط یک نفر مرد میخواد واقعا دلم شکست خدا براتون نسازه فقط دارین با این ۴۸ هزار تومان جیبتونو پر میکنین
  من مادرم فرهنگیه همیشه هم میگه که آموزش و پرورش گدا هستن
  الحقا درسته بدبختای گدا

  [پاسخ]

 71. امیدوار... البته به خدا گفت:

  …مگه میشه؟…داریم آیا؟واقعا داریم؟

  [پاسخ]

 72. نام شما گفت:

  لعنت به همشون الان دو سال ونیمه که هم گزینش,و هم مساحبه اموزش و پرورش دادم چون بند پارتی,ندارم نمی برن سر کار دیگه کسی نیست که دردامون را تسکین بده خدا هم عاجز شده

  [پاسخ]

 73. حامد گفت:

  واقعا دیگه شورشا در آوردن بعد میان میگه سن ازدواج رفته بالا طلاق زیاد شده نسل سوحته دهه ۶۰ تسلیت تسلیت

  [پاسخ]

 74. محمد گفت:

  من شرکت نمیکنم . همشون دروغگو هستن همشون یه مشت آدم …

  [پاسخ]

 75. ????? گفت:

  واقعاکه …
  من متولد ۶۳ام وپدرم فرهنگی بازنشسته.۳روز در هفته سر کارمیرم. بیمه نیستم وهمزمان با کاردانشجوی ارشد پیام نورهستم.شرایط کاریم سخته وحقوقم را کامل نمیدن.یه ذره امیدی به این آزمون داشتم که اونم شرایط سنیش را ندارم.دیگه دارم امیدم به خدا رو هم ازدست میدم….

  [پاسخ]

 76. !!!!! گفت:

  جیبتونو سفت بچسبید
  گول نخورید

  [پاسخ]

 77. !!!!! گفت:

  خب معلوم شد آموزش پرورش قراره تا ۲۱ام میلیاردی پول به جیب بزنه یا درست تره بگم میلیاردی جیب جوونای بیکار و تحصیل کرده رو بزنه یه آبم روش

  [پاسخ]

 78. khoda گفت:

  متاسفم برای مسئولین.فکرکنم صندلیشون خیلی گرم و نرم .مطمئنا واسه چند نسلشون ذخیره کردن.

  [پاسخ]

 79. فریب خورده گفت:

  از کشورای دیگه یاد بگیرید چه مردم دارن شادن چقدر باهوشن مردم ایرانم یه مشف افسرده آه یه ملت دنبالتونه خدا لعنتتون کنه من که از حقم نمیگذرم

  [پاسخ]

 80. فریب خورده گفت:

  خجالت بکشید خجالت بکشید با این ازمونتون خودتون میخورید میخوابید وضعتون خوبه مگه مردم مسخره ی شما هستن؟هر چی تو مملکت هست میکشید بالا مردم برن بمیرن؟ جم کنید کاسه کوزتونو همتون باید اون دنیا جواب بدید

  [پاسخ]

 81. مهرداد گفت:

  اقا ما دوتا کارگردکترا وسه تا مهندس برا آجربالا انداختن از دوطبقه واحد مسکونی درحال ساخت میخوایم؟؟؟؟؟؟نببببببوووووددد؟دست مزدشم ازاموزش پرورش بیشتره خخخخخخ

  [پاسخ]

 82. مترسک گفت:

  واقعأ اگه بجای این سالهای درس خوندنمون رفته بودیم کارگری ساده می کردیم الان واسه خودمون میلیاردر شده بودیم…!!!!
  من که چند سال پیش یدونه آزمون استخدامی واسه مخابرات بود رو شرکت کردم ، تا آخر عمرم پشیمونم…

  آدم باس یه سرمایه ی کلان داشته باشه که بتونه این آزمونای استخدامی رو شرکت کنه….

  [پاسخ]

 83. مهدیه گفت:

  واقعا خدالعنت کنه کسانی که من و امثال من بعد این همه درس خوندن بیکار توخونه موندیم و ایناهم با این استخدامی های اشغالیشون مارو بدتر می کنن خدا ازشون نگذره من که هیچوقت نمی گیذرم

  [پاسخ]

 84. مهم نیست گفت:

  خجالت هم خوب چیزیه
  بعد یک سال که تو بوق و کرنا کردن
  حالا استخدامی زده از هر استان یکی دو شهرستان انتخاب کرده یکی یک نفر…
  بعد هزینه ثبت نام ۴۸۰۰۰ تومن ..
  یعنی نمیخوایم شما را استخدام کنیم ولی پولتون می خوایم.
  آگهی استخدام نمیزدین خیلی آبرومندتر بود .

  [پاسخ]

 85. موافق با اکثریت نظرات محترم گفت:

  شیخ سعدی فرمودند
  برو کار کن مگو چیست کار…
  حضرت حافظ هم فرمودند
  لب جوی نشین و گذر عمر بین…

  [پاسخ]

 86. ناشناس گفت:

  سلام من هم رشته کامپیوترم،ولی در استان من هم کامپیوتر نمیخواد،هر سال برای جیب خودشون ازمون برگزار می کنند و دراخر اقازاده های خودشون رو که بی سواد هستن در راس کار قرار میدن،تبریک می گم به دولت تدبیر و امید به خاطر احمق فرض کردن ما،زمانی هم که جنگی رخ بده ما رو هول میدن جلو،متاسفم براتون

  [پاسخ]

 87. مترسک گفت:

  اینقد تو بوق وکرنا کردن این آزمونو ، گفتم برم ببینم چه خبره!
  ارشد مهندسی کامپیوتر واسه مشهد به این بزرگی حتی یه خانوم هم نمیخواستن……….
  ازینکه چیزی حدود ۲۰ سال از عمرم و صرف درس خوندن کردم واقعـــأ پشیمونم….
  خوش بحال خیلی از دوستام که بعد راهنمایی و دبیرستان ترک تحصیل کردن ، والله الان خیییییلی جلوتر از من هستن….
  گاهی اوقات با پوزخند به من میگن ” خانوم مهندس ” …!!!!!

  [پاسخ]

 88. مهدی گفت:

  غیر اینکه میخواین این ۴۸۰۰۰ تومان رو از فارغ التحصیل های دربه در بگیرید، و در هر شهر یک نفر رو استخدام کنید، واقعا خجالت داره
  خوب کاسبی را راه انداختین و ملت را به مسخره گرفتید!

  [پاسخ]

 89. موافق با اکثریت نظرات محترم گفت:

  خواهشا تمام نظراتو بخونین ببینید چند نفر با این استخدامی سرکاری موافقن.۹۹درصد مخالف داره.
  پرواز بسوی USA…

  [پاسخ]

 90. ناامید گفت:

  ای خدااا این چه وضعیه این همه درس خوندیم بعد از درس خوندن این همه انتظار کشیدیم واقعا که !!!این آخرین شانسم بود اما دوستای گلم دیدن چی شد چه جوری سرکارمون گذاشتن من که تصمیم گرفتم ندرکمو آیش بزنم چو نکه اصلا نمیشه تو این شرایط تو آب بندازم و یه لیوان آب روش بخورم حالم از هر چی مسئول و وزیر بهم میخوره

  [پاسخ]

 91. آزاده گفت:

  اصلا در شگفت هستم چقدر حق انتخاب داریم.خاک تو سرشون.
  متنفرم از آموزش پرورش و متاسفم که باز گشنه شدن میخوان از ما دزدی کنن.کور خوندن نه شرکت میکنم و نه استخدامیشونو میخوام.چیه؟میخواید پولای مارو بگیرید باز حقوق همین مفت خورایی که الان استخدام هستن رو در بیارید یا بدید به فرزنداشون.جونم فدای شهدا بیاید و ببینید خونتونو الکی فدا
  کردید.دهه ۶۰سوختن.ای خدا کی میاد جواب مارو بده.
  همه مجرد همه بی زندگی همه بی کار همه افسرده
  خدا ازتون نگذره.واگذارتون میکنیم به امام زمان بلاخره جوابتونو میده.کیف کنید.پارتی بازی کنید.اون دنیا هم پارتی بازیه شک نکنید هه

  [پاسخ]

 92. مینا گفت:

  از دیشب تا حالا داغونم، امیدمبه این استخدامی خوش بود

  [پاسخ]

 93. یه بدبخت گفت:

  بدبخت ها نسل دهه شصت که هیج وقت کسی فکرشون نبود سن مون گذشت …….

  [پاسخ]

 94. نسل سوخته گفت:

  کسی به فکر دهه شصتی ها نیست واقعا ….

  [پاسخ]

 95. محمود احمدي نژاد گفت:

  بچه ها تو را به خدا ثبت نام نکنید.تمام این استخدامیها سر کاریه. همش دروغه. اینا نیروهاشونا از قبل گرفتن . همه از فک و فامیلا خودشونند. الن هم مشغول به کارن. حالا به پیسی خوردند. می خوان حقوقای کلان بگیرند.کسری بودجه دارن.از ماها می خوان این پولها را بگیرن.

  [پاسخ]

 96. عسل گفت:

  میخوان از نیمه دوم سال حقوق فرهنگیان رو افزایش بدن بودجه کم آوردن حالا دارن جمع میکنن، اون یکی دو نفری که تو هر شهری میگیرن نور چشمی هاشونه، بازم خدا خیرشون بده (نده) از همین اول بهمون اطلاع دادن که ۴۸ هزار تومن از جیبمون نره

  [پاسخ]

 97. علی گفت:

  اشتغال تو دولت فعلی از منفی هست. اینو خودشون گفتن. با هیاهوهای این چنینی که یه قشر گسترده رو مشغول کنن یه مدت و در حالی که پولی که از این آزمون به جیب میزنن میشه چند تا شرکت زد که خیلی بیشتر از این تعداد نیرو استخدام شوند، چه معنا و مفهومی داره؟ ۴۵۵۰۰ تومان یارانه میدند و ۴۸۰۰۰ تومان ازمون میگیرند، گوشت بشه به تن آقازاده ها. ماشین وارد کنند، خارج درس بخونند، برند هی فرنگ مثلا مذاکره کنند…

  [پاسخ]

 98. لعنت گفت:

  لعنت ب همتون ،دهه شصت بیچاره چقدر باید بسوزم ،ن شرایط کار دارم ،ن شرایط ازدواج ،باید بمیریم مملکت لعنتی

  [پاسخ]

 99. سحر گفت:

  خدایا ظهور آقا امام زمان را نزدیک بفرما………..

  [پاسخ]

 100. m گفت:

  متاسفم برای خودم
  کشورم
  جوانیم
  و جوانای کشورم

  [پاسخ]

 101. مهند س نسل سوخته گفت:

  من سال ۷۶ دبیری قبول شدم ولی نرفتم.چون اون موقه وضعیت مالی معلما اصلا خوب نبود.حا لا برو ببین چه خبره؟

  [پاسخ]

 102. متين گفت:

  فقط باید ازین مملکت رفت. ..مسخره کردن ما جوونارو. .جایی واسه ما تو این مملکت نیست. …ته راه رفتنه. .اینجا بدبخت میشیم و باید با بدبختی زندکی کنیم. …ولی اونجا ما که خیر سرمون فوق خوندیم و تو رشته های زیستیم و از خداشونه قبول کنن. …اینجا هیج اهمیتی واسه ما جوونا که درسخوندیم قایل نیستن. ..

  [پاسخ]

 103. متين گفت:

  یعنی چی پس این رشته های زیست جه کوهی بخورن. …بابا کار میخوایم بفهمین کار. …جرا یکی فکر جوونا نیست تو این مملکت جرا اخه. …مسخره کردین مارو. ..درس خوندیم. جی بشه. ..بریم اونور بهتره. ..خیر سرمون داریم فوقم میخونیم. ..تو این مملکت هیج جایی نداریم ما. …

  [پاسخ]

 104. پاییز گفت:

  دزدی کردن شاخ و دم داره؟ ۴۸۰۰۰ تومان میگیرن بعد هر شهری یکی دو نفر؟! آخه خودشونو زرنگ فرض کردن یا مارو بدبخت و احمق. بالا زده تابعیت دین اسلام ولی اصن اینا نمیدونن اسلام چیه!! باور کنید اسلام بجز حجاب و شئوناتی ک شما دراوردید چیزای دیگ رو هم گناه میدونه مث دروغ، حرام خوری و…. اینا گناهش از بیحجابی سنگین تره…. برید بمیرید ک با پول یه عده محتاج میخوایید بودجه تأمین کنید و پول بیت الملو بزنید ب جیب و فک کنید مردم احمقن…. کاش کسی ثبت نام نکنه.

  [پاسخ]

 105. بهروز گفت:

  واقعا شورشو در اوردن توpdfخود سایت زدن فوق دیپلم و لیسانس ۳۰سال منم ۴۸هزار تومن کارت خریدم رفتم ثبت نام کنم فهمیدم فوق دیپلم شرایط سنیش۲۵هستش و من ۲۷سالمه.خوب حالا من چیکار کنم ینی چون ۲سال بزرگترم باید مردرکمو اتیش بزنم؟

  [پاسخ]

 106. محسن گفت:

  تعداد شرکت کننده را هم باید در هزینه ثبت نام ضرب کرد اینها فک کردن کل ملت هالو هستن!

  کاش برای ی بار ملت هالو با هم بودن و ثبت نام نمیکردن

  [پاسخ]

 107. افسانه کار گفت:

  این همه منتظربمون اخرش هیچی.توافق هم شد فقط برا سفره خودشون.مردم ملت کیلو چنده بابا.همه هم لال هستیم تا اون بالاییه ظهور کنه جواب بده

  [پاسخ]

 108. a گفت:

  ای خدا چی میشد اگه ملت سر عقل می اومدن و حتی یک نفر تو این جور آزمونای الکی ثبت نام نمی کرد. ما بیکارا یه جورایی منبع درآمد این دولت شدیم خودمون خبر نداریم. چه پولی به جیب بزنه آموزش و پرورش

  [پاسخ]

 109. کریم گفت:

  من ۲۵ سالمه حسرت همه چی توی دلم مونده همه چی شما اون بالا نشستی و نمیدونید ما داریم چی میکشیم..
  بریدم بخدا
  اینقدر خونیدیم و رفتیم خدمت رو تموم کردیم الانم هیچ چی نمیبینم فقط اینکه هر روز توی یه رستوران باید ظرف شویی کنم،
  دلم خیلی پره خداااا
  اشکم در آوردین تف به این بی عدالتی ها لعنت بهتون لعنت

  [پاسخ]

 110. وحید گفت:

  جالبه من تا حالا کسی رو ندیدم که شرایط شرکت توو این آزمون رو داشته باشه :D

  [پاسخ]

 111. سید مرتضی گفت:

  اصلاحیه
  خدایا این همه ظلم تا کی؟

  [پاسخ]

 112. نیکا گفت:

  تففففففف این استخدامی و ……..
  واقعا نمیدونم چی بگم ب مسئولان استخدامی یا مسئولان شهر خودمون ک حتی ایلامو با این همه بیکار بدبخت هییییییچ حساب نکردن فقط میگم متاسفم برا مسئولان شهرستان ایییییییییییییییلام

  [پاسخ]

 113. سید مرتضی گفت:

  با سلام
  متاسفانه امروزه دانشگاه های ما شده نون دونی برای یک عده آدمهای مفت خور و شکم گنده!!!
  خدایا لعنت به من که عمرمو و جوونیمو و پول هامو رفتم ریختم تو شکم این آدمهای مفت خور که روز به روز هم چاق تر می شوند!!!
  خدایا این همه ضلم تا کی….؟

  [پاسخ]

 114. وحید گفت:

  آخه این روزا هر دانشگاهی چه پولی چه دولتی هرترم این همه مهندس بیکار تحویل جامعه میدن…. این همه خروجی، هر شهر باید ۱ نفر استخدام داشته بشه…
  متاسفم برای برنامه ریزهای جامعه…

  [پاسخ]

 115. علی گفت:

  باسلام
  متاسفانه نه رشته ونه شرایط سنی آن به مامی خورپس مبارک وزیرآموزش وپرورش باشدبااین شرایط گذاشتنش

  [پاسخ]

 116. یه بچه مسلمون گفت:

  من که از همون اولم میدونستم قضیه از چه قراره ولی فقط موندم اینا اون دنیا چی دارن جواب این جوونای بی گناها بدن ؟گناه کردن تو یه مملکت که فقط اسم اسلامی یدک میکشه به دنیا اومدن ؟

  [پاسخ]

 117. رضا گفت:

  تو استان ما یه نفر واسه رشته ما میخواند ! اونم شهر ما نیست بعد تازه سهمیه فرهنگیان و ایثارگری هم هست واقعا ما را چی فرض کردن اینا ؟

  [پاسخ]

 118. کریم گفت:

  ای خدا این چه مملکتی هست ما داریم ای خدا بخدا من روانی شدم من لیسانس گرفتم دارم ظرف شویی میکنم برای ماهی ۵۰۰
  ما فقط مسخره اونا هستیم..افسرده شدم تف به این زندگی
  آرزو به دل میریم به سوی خداا
  خدا لعنتتون کنه

  [پاسخ]

 119. مهدی گفت:

  خدا جای حق نشسته…..

  [پاسخ]

 120. saeed گفت:

  خاک بر سر مسئولینی که اینهمه جوان را علاف کرده اند. فکر کنم لبنان و فلسطین و … از ما واجبترند.
  زمین شناسی که به هیچ وجه تو استخدامی ها جایی نداره.
  یک حرفی هم با دوستانی دارم که میگن جانباز و شهید و … ال میکنن وبل میکنن. بیا من فوق لیسانس زمین و فرزند جانباز ۲۵درصدم و ۳۰ساله و بیکار. جواب منو کی میده؟پس ما کی باید زندگی شروع کنیم؟اینه کشور اسلامی؟ به خدا یواش یواش دارم از اسلام هم زده میشم(البته اسلام ایرانی ، چون با این اسلامه که حق ما را ناحق میکن.) جمع کنین بابا

  [پاسخ]

 121. مرجان گفت:

  این اولین باره که دستم رفت سمت کامنت دادن .
  یادش بخیر روزهایی که برای کنکورفنی میخوندم ….
  توی یه اتاق خودمو حبس کرده بودمو هرتفریحی را برای خودم حرام میدانستم که قبول بشم . اما وقتی نتایج اومد متوجه شدم حتی اونایی که دو روقمی اوردن تو دانشگاه دولتی قبول نمیشن و سرش اعتراض ها کردند اما نهایتش گفتن سهمیه به فرهنگیان اختصاص یافت تو دفترچه اعلام کردیم . من که نفهمیدم یعنی چه ؟ دیگه مجبور شدم شهریه از جیب پدر بگیرم .
  —————————————–
  چند سال پیش هم استخدامی اموزش پرورش گذاشتن . فقط دو نفر از شهرکوچکم گرفتن که اونام اولویتشون داشتن سهمیه جانبازی و شهید و ایثار ….. بودن . نوش جونشون بخیل نیستم .
  تنها افسوس کوچکم این است که به جای درس و دانشگاه و کنکور که چند سالی از عمرم را گرفت و ان چند سال بهترین لحظه های عمر من بود اگر میرفتم حرفه ای یاد میگرفتم شاید الان به جایی رسیده بودم و وضعم بهتر بود .
  ————————————
  بزرگان ومسئولین این استخدامی رو خیلی بزرگش کردین . تو روزنامه ،از طریق رادیو وتلویزیون و حتی نت . و اینجا خوندم کسایی که اعتراض کرده بودند به سن که برای کارشناسی نهایتش تا ۳۰ هست . چون فرصتی برای شرکت در این استخدامی نداشتن . پس من هنوز فرصت داشتم . اما وقتی به هزینه ی ثبت نام رسیدم ۴۸ ت .!!! /
  —————————–
  از یک طرف به ما یارانه میدن از یک طرف هر چند وقت یک بار خیلی ها رو حذف میکنن از صف یارانه بگیر ها میگن باید بدیم به ادمای محتاج و نیازمند … از یک طرف هم استخدامی میزارین و ای کاش میگفتین ۴۵۵۰۰ ت . ! /ببین تورو خدا مملکت دست کیا افتاده خون جوونای این مملکت رو مکیدن .
  ——————————-
  با این فکر بودم که روم نمیشه از پدر هزینه ی ثبت نام استخدامی بگیرم . اما وقتی دیدم تو شهرمون تو رشته ی کامپیوتر حتی یک نفر هم استخدام نمیکنن . فهمیدم که من هم این فرصت را ندارم . از وقتی فارغ التحصیل شدم این استخدامی میتونست به عنوان دومین استخدامی بعد ۳ سال که استخدامی شرکت کرده بودم باشه .
  یکی بهم گفت نزدیکترین شهر به شهرت یک نفر میگیرن پس شرکت کن فلانی این طوری شرکت کرد قبول شد . ان زمان که فلانی استخدام شد دانشگاهها الکی نبود/هم اقا میگرفتن هم خانوم / اما الان بدون کنکور هم برو مدرک بگیر . وقتی اولویت اول با کسای دیگه است تصورش کنید من برم شرکت کنم و قبول بشم ؟ خیلی خنده دار و محال خواهد بود .
  ————————————–
  تنها فکری که هیچ وقت فکرش رو زمان درس و دانشگاه نمیکردم این بود که به خاطر بیکار بودنم سلامتیمو از دست بدم وکارم به دوا و دکتر برسه . دکتری که بهم گفت تو جوانی سنی نداری چرا این طوری شدی ؟ اینروزها تعداد جوانهایی که با مشکلی که تو هم دچارش شدی داره تو مطب من بیشتر میشه … هر چند حقم داری با این اوضاع مملکت و بیکاری جوانها … اما بهم گفت به خدا توکل کن همه چی درست میشه و بهم لبخند زد .

  [پاسخ]

 122. sana گفت:

  من که اصلا ثبت نام نمی کنم چون از ۶ شهر ۱ نفر رو می گیرن خسته شدیم از این همه بی پولی از اینکه به پدر و مادر و شوهر بگیم پول بده پس این سواد کی به درد مون می خوره

  [پاسخ]

 123. m گفت:

  فکر کردید اینارو خودشون نمیدونن؟ :D
  میاید اینهمه نظر میدید که چی بشه؟
  آقایون داداشام برید زیر دست بنا موفق ترین
  خواهرای عزیز شما هم بیاین با همین آقایون داداشای گلم ازدواج کنید بیخیال کار بشید.
  :D

  [پاسخ]

 124. آرش گفت:

  خخخخخخخخخخخ خندم گرفت یک نفر یک نفر رشته ما کلا یک نفر تو یه استان عامو جمع کنید

  [پاسخ]

 125. سعید گفت:

  خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو …

  بشمااااار

  [پاسخ]

 126. آتنا گفت:

  واقعا متاسفم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و دیگر هیچ …..

  [پاسخ]

 127. رها گفت:

  بازم حق ما دهه شصتیا خورده شد یه مشت گردن کلفت نشستن تو رأس و این قانونا رو وضع میکنن بچه های اینجور آدما که از بچگی میرن خارج و عشق و صفاشونو میکنن کسی به فکر ما بدبخت بیچاره ها نیست

  [پاسخ]

 128. خدا میداند گفت:

  خدا مگر خودت خدایی کنی و به داد بعضی از ماها برسی که از درد و غم دردمان را توی سایتها مینویسیم که لااقل کمی تسکین یابیم.بعد پنج سال بیکاری بازم بیکار هستم!زیست را ارومیه نداشت بقیه جاها هم مرد میخواهند اونم فقط یکتا! خدا به داد پسرها و دخترانی برس که جز تو کسی را ندارند!متاسفم از دختر شدنم با اینهمه ناامنی جامعه و متاسفم از اتلاف جوانی ام برای درسی که اندازه دانشجوی پزشکی برایمان ارزش قایل نیستند و بیکاریم مثل بقیه…

  [پاسخ]

 129. bq گفت:

  میخوان یکم پول جمع کنن، وگرنه استخدامی ها از اول تعیین شده هستند.
  به قرآن قسم من از یکی از این استخدامی ها قبول شده بودم، رفتم برا مصاحبه. تو صف بودیم یکی یکی مدارک و فرم ها رو میگرفتیم و میرفتیم میز بعدی. مسئول به مدارک نفر جلویی من نگاه کرد و گفت: شما که اصلا نمره قبولی هم نگرفتین، واسه چی اومدین مصاحبه؟؟؟!!! طرف یه ریشی بود، یه خنده ملیحی کرد و گوشیشو داد به مسئول و گفت یکی پشت خط با شما کار داره، ما قبلا همانگ کردیم. آقا مسئول گوشی رو گرفت و چنان دولا راست میشد واسه طرف که نگو. مهر تاییدشم زد و خیلی هم ازش معذرت خواهی کرد. به جان مادرم راست گفتم همشو.

  [پاسخ]

 130. مسعود گفت:

  یاحجت ابن الحسن آقا بیا خسته شدیم از این همه بی عدالتی دیگه

  [پاسخ]

 131. حامد گفت:

  قابل توجه دوستان بیخیال هرچی استخدامیه بشید بهتره برید کار آزادی راه بندازید یا توی شرکتی دستتونو بند کنید لا اقل یه اداره کاری میدهند
  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

 132. عاطفه گفت:

  بعد از کلی انتظار رشتمونو نمیخواد… اینجا نا امیدی به اوج میرسه..
  بورسیه های وزارت علوم که در دوره های قبلی اشباع شد
  این دوره هم اشباع شدن اموزش پرورش ودر اخر ما با مدرک دکترا بیکاریم..واقعا باید مرد و ندید

  [پاسخ]

 133. زینب گفت:

  حالم بهم خورد اخه این چی بود دلمون به این ازمون خوش بود خاک تو سرشون

  [پاسخ]

 134. اشکان گفت:

  لعنت بهتون بیاد که جوانیمونو تباه کردین.

  [پاسخ]

 135. گل گفت:

  من دانشجوی دکترام. رشتمم کشاورزیه. میدونین استادای گروه ما کیان؟ استادای ۷۰-۸۰ ساله ای که بعضیاشون هنوز هیات علمی دانشگان و اومدن دانشگاه آزادم پاره وقت هیات علمی شدن. آخه بابا پس ما مگه بوغیم؟؟؟خوب بجای اینکه اینا رو پاره وقت هیات علمی کنین و ما بیکار باشیم از ما استفاده کنین. عده بعدیشون بازنشسته های داغونن که هیچکسو آدم حساب نمیکنن. اونام هیات علمی دانشگاه ما شدن و حقوق بازنشستگی هم میگیرن. همشونم بچه هاشو فرستادن خارج از کشور و خودشون دارن تو بهترین مناطق تهران زندگی میکنن. مدام هم به ما میگن شما بیسوادین. شما احمقین. شما تنبلین. منکه این ترم رو مرخصی گرفتم. شایدم بیخیال دکتری بشم. بیماری افسردگی گرفتم نشستم توخونه قرص میحورم. قرصایی ک نه باهاشون میتونم بخوابم نه بیدار باشم.
  بچه فرهنگی هم هستم ولی توی این آزمون شرکت نمیکنم. دیگه دستشون واسم رو شده. خرم مگه

  [پاسخ]

 136. پیمان گفت:

  تا کی میخوانی با این مملکت با این جوانا این بازی رو در بیارین گند زمین به مملکت تاااااا کی ده شصتی سسوخت

  [پاسخ]

 137. نه فرزند شهیدم نه فرزند جانبازو آزاده گفت:

  چندروز پیش رفتم وزارتخونه تهران .بهم گفتن طبق ماده۴۴قانون اساسی فقط فرزندشهیدیاجانبازیاآزاده رو استخدام میکنیم.
  یعنی ماییکه پدرمون رزمنده بوده وجانباز وشهید واسیر نشده باید بریم بمیریم؟!
  این چه قانونیه واقعا؟!
  خداازسرتقصیرات اونایی نگذره که میلیاردها اختلاص میکنن و میخورن و مملکت رو می چاپن و پا رو حق مردم بدبخت وبیچاره میذارن.
  منیکه فوق لیسانس آمارم وپدرم معلم بوده مادرم خانه دار.باکدوم سرمایه برم شغل آزاد بزنم؟!!
  چرا میلیونها از مردم بیچاره به عناوین مختلف ازقببل شهرداری و دارایی و … پول میگیرن و همیشه کسری بودجه دارن.
  واقعا این دولت با چه رویی میگه باید افزایش جمعیت داشته باشیم.آخه با کدوم پول باید زن وبچه رو تآمین کرد؟!!!
  خودشون جاشون گرم و نرمه و هفت نسل آینده شون تامین شده و برا مردم بدبخت و جوونای بیکار مملکت ایده میدن.

  [پاسخ]

 138. چقدر نازم گفت:

  خداروشکر
  رشته من شهرمون نداره تو استخدامی اینجا
  بازم خدارو شکر که نداره
  آخه خوب بود ۴۸ هزار تومن پول بی زبون رو میدادم
  بعدش نمیشد
  خوب بود؟
  بازم خداروشکر

  [پاسخ]

 139. نام شما گفت:

  کارت آزمون۴۸۰۰۰هزار تومان؟ سر گردنه است.
  تورم صفر و ثبات .و……چی شد؟

  [پاسخ]

 140. من منم دیگه تو کی هستی؟ گفت:

  تنهای راه خوشبختی جوونا و شغل داشتن واسه جوونا میدونید چیه؟
  باید با اردنگی همه کادر اداری که سن اشون بالای رو بندازیم بیرون
  امان از این آدمای دهه ۳۰ و ۴۰٫
  چسبیدن به دنیا ول نمیکنند پست و مقام رو لامصب ها

  [پاسخ]

 141. لیلا گفت:

  یعنی به معنای واقعی کلمه تف به ذاتتون. بدبختا فکر اون دنیاتونم کردید؟گند زدید ب این مملکت و اعصاب مردم و جوونا.بابا بسه دیگه.یه کم ب خودتون بیاید. خواهش میکنم کسی ثبت نام نکنه.فقط کیسه دوختن و بس.والا دو روز بعدش گندش در میاد ک حقوق فرهنگیان افزایش یافت .انشاءالله خدا از یه جایی جوابتونو بده ک بفهمید.یا امام زمان خودت ب فریاد این جوونای بدبخت برس.

  [پاسخ]

 142. نام شما گفت:

  ولش کنید امیدتون به خدا باشه.هی امشب چقدر دل شکسته تو ایران داریم.

  [پاسخ]

 143. صبا گفت:

  فقط واسه اینکه دهن مردمو ببندید این آزمون برپا کردین.
  با این همه شرکت کننده فقط کلی پول به جیب می زنین
  واقعا جای تاسفه. بنده با ارشد کامپیوتر و مادر و پدر فرهنگی بازنشسته هیچ غلطی نمی تونم بکنم. هر جا فقط ۱ نفر می خواد اونم فقططط مرد. که حتما از بین فرزند شهید و جانباز و … انتخاب میشه.
  :(((((((((((((((((((((
  خدایا امیدمون فقط به خودته …………….. :|

  [پاسخ]

 144. از خوابگاه دانشگاه تهران گفت:

  سلام دوستان
  این فقط یه سوپرایز دولت واسه ما جوونا بود
  قشنگ بود مگه نه
  حالا باهم بخندیم
  بی خیالش

  [پاسخ]

 145. علی اکبر گفت:

  من موندم این وزارت علوم برا چی دستور جذب دانشجو به دانش گاهای کشور رو میده…این همه فارغ التحصیل بیکار میخاین تو گور پدر بنده کنید…گندشو درآوردن بخدا…برید گمشید کثافت ها با این طرز استخدامتون…هیچی تو دانشگاه رفتن نیست از همون اول اگه کارگری کار کرده بودید بهتر بود ۸ سال وقت جوان های مردم رو گرفتن اینم از استخدام…مسول های ازخدا بی خبر خدا سزای اعمالتون رو بده بچه های خودتون که عمرا اگه بذارین بیکار بمونه اون بالا خدایی است که همه چی رو میبینه تا میتونید ظلم کنید خدا جای حق نشسته

  [پاسخ]

 146. parvaz گفت:

  به خیالم صد در صد رشتمو میگیره تو شهرم
  نشستم کلی کتاب خوندم ولی الان میبینم اشتباه کردم
  از بی انگیزه گی نمیدونم چیکار کنم
  اصن میرم خارج از کشور حداقل به خوشگذرونیش می ارزه
  ایران نه کار هست نه تفریح

  [پاسخ]

 147. یه خسته گفت:

  از قبل عید بلندگو گرفتن دستشون که آموزش پرورش استخدامی داره بعدشش ماه آخرشم شد ایییییین! !!!
  بخدا خسته ایم هممون خسته ایم ونا امید
  چندروز پیش تی وی میگفت هرسال ۳۸ هزارنفر معلم بازنشسته میشن پس بااین وجود هرسال باید آزمون بگیرن تاجای این ۳۸ هزارنفر پرشه الان بعد گذشت سه چهارسال آموزش پرورش استخدامی گزاشته همش ۳۷۰۰ نفر! !!! متاسفم! !!
  بخدا من حلال نمیکنم کساییکه به زور بند پ جایی استخدام میشن ما چه گناهی کردیم که بند پ نداریم! !!
  واقعاً انصاف نیس این همه ناعدالتی. .من ۲۵ سالمه خیلی وقت داشته باشم برا ثبتنام این ازمونا نهایت یکسال دیگه. .قربونش برم چقدم که استخدامی هست! !!
  اونوقت میگن فساد خلافکاری فحشا زیاد شده وقتی کارنیس چه بایدکرد هرسال چندمیلیون وارد دانشگاه میشن آیا کارشون فراهمه که اینهمه ورودی داره دانشگاهها! ؟ هرگناهی که این جوونا میکنن از زوره بیکاریه .تک تک این گناهه میفته رو دوشه این دولتمردان! !
  متاسفن

  [پاسخ]

 148. شیدا گفت:

  بخدا من یه مربیم میرم آموزشگاه دیگران تدریس می کنم پولدار ها فکر می کنن ارباب ما هستن واقعا انصافه ؟فنی حرفه ای استخدام داشت به امثال من گفتن نیروی آزادی تایید نمیشی مال معلمای داخلیه.من بی اجاره شرکت کردم اکثر کارمندای داخلی تو امتحان شرکت کرده بودن و اصلا معلم نبودن.ولی تغییر وصعیت دادن و استخدام شدن مام نوکر پولدار ها موندیم.واقعا درست نیست که

  [پاسخ]

 149. شیدا گفت:

  عدالت کجاست والا ما نفهمیدیم.به عنوان یه شهروند سر براه کی تو این مملکت به فکر ماست .ما بچه فقیرا به زور بازو یه لیسانس گرفتیم سنمون رفت بالا نه بیمه نه زندگی نه هیچی واقعا این چه وضعشه آخه.مگه وزیران محترم مگه مسولان نمیدونن .

  [پاسخ]

 150. mahdi 20 گفت:

  لعنت بر وزارت علوم رشته شیمی که هم دبیری شیمی میگیره هم صنایع شیمیایی کلا حدود۵۰ نفر میگیره شهر ما فقط ۱ نفر
  جمع کن بابا دولت امید
  بدبخت به جوانهای بدون پارتی
  هر نفر ۴۸۰۰۰ نومان دوبرابر قیمت ازمون دکتری
  بودجه دو سال اموزش پرورش و کشور با این ازمون در میاد

  [پاسخ]

 151. شیدا گفت:

  بخدا ما هر چی آموختیم از معلمان سالخورده بود حالا که نوبت ما رسید حالا این همه شرایط عجیب و غریب میذارید کم نیست میایید میگید سنتون مثلا چن ماه این ور اونور شد شما نمیشه به عنوان سیاهی لشکر هم باشید.یعنی چی فرزندان معلما اولویت داران چدا دارن مگه بقیه مردم زیاد خوردن که حق به بچه معلم رسیده والا من قبول ندارم.

  [پاسخ]

 152. الی گفت:

  خوب مث آدم میگفتن می خوایم پول به صورت پاکتی از شما بدزدیم مرگشون چیه مارو سر کار گذاشتن…این چه شرایط تخیلی گذاشتن ن لیسانسم ن فوقم بدرد نمیخوره برم بمیرم بهتره

  [پاسخ]

 153. سارا گفت:

  توسال ۸۸-۸۹ یکسال شرکتی تو آموزش و پرورش بودم قبلش هم چهار سال سابقه کارآزاد تو آموزش و پرورش بودم. تو آزمون سال ۹۰ فقط دونمره کم آوردم ینی از ۷۰ نمره شدم ۶۸. ولی بعدش کسایی رو دیدم با همین دوتا چشمای خودم دیدم ک اصلا تو آزمون شرکت نکردن و اصلا شرایط شرکت تو آزمونو نداشتن ولی الان کارمند آموزش و پرورش هستند.
  حالا همه اینا به کنار هرسال بهمون وعده آزمون دادن و هرسال نشستم کل کتابهارو خوندم الان دیگه کل کتابهای آزمونو از حفظم. ولی چه فایده اصلا نه رشتمو میخوان نه شهرمو
  از همه اینا بدتر امسال ۳۰ سالم میشه و دیگه نمیتونم تو هیچ آزمونی شرکت کنم. حالا که همه نیروهاشونو گرفتن واس ما تبصره ماده گذاشتن این ینی آخر درد
  لعنت به این زندگی لعنت به این شانس خداااااا من ۴ ساله منتظر بودم من همه امیدم به این آزمون بود.ن

  [پاسخ]

 154. هه لگورد گفت:

  اینم از هیاهوی استخدامی شون! بیایم مدرک هایمونو بسوزونیم،تا بیشتر از این به پایه این کاغذ باطله های وزارت علوم نسوزیم

  [پاسخ]

 155. شیدا گفت:

  چرا علاوه از مدرک سن و در نظر گرفتن مگه برای معلمی سن ملاکه هر چی سن بالاتر باشه تجربه و تدریس هم بهتر میشه واقعا انصاف ندارید چندین ساله که استخدام نبوده حالا که یه ذره شرایط پیش اومده چرا دست و پای آدمو می بندید .جوان جوانه می تونه باز هم فرصت گیر بیاره در حالی که نسل سوخته این وسط چرا حق ندارند.ملاک سنی برای آموزش و پرورش اصلا صحیح نیست.خواهشا رسیدگی بفرمایید.

  [پاسخ]

 156. s@har گفت:

  ضرب نخورن…خفه کردن خودشونو…یهو بگین نمیخوایم خلاص

  [پاسخ]

 157. خدایا گفت:

  خدایا من کار می خوام
  من به تو پناه می آورم پس من را ناامید برنگردان

  [پاسخ]

 158. امیر گفت:

  الان چند ماهه این همه سرو صدا راه انداختن ، آخرش از چندتا رشته از ۳ تا شهر ۱ نفر برمیدارن. چه زندگی داریم ما…

  [پاسخ]

 159. 1 گفت:

  ببخشید اینو میگن، ولی هر کی ثبت نام کنه خیلی احمقه. مسخره بازی جدیدشونه. اول که هر شهری نیرو نمیگیره ، بعد هم اگه بگیره یکی دو تا. آخه خجالت نمیکشن!!!! این همه سر و صدا واسه ثبت نام بعد هم اینطوری. بودجه کم آوردن میخوان از طریق بلکه جیبشونو پر کنن.

  [پاسخ]

 160. mona گفت:

  چرا اینا دارن باما اینجوری میکنن ای خدااااا
  چکارکنیم مااااا

  [پاسخ]

 161. بلوچ گفت:

  به خدا بغضم گرفته اخه بعد چهار ماه انتظار رشته امو نمیخوان. اخه با چه معیاری این همه رشته فنی اون هم آموزش و پرورش جذب کنه
  اخه ما انسانیا کجا بریم

  [پاسخ]

 162. علی تبریز گفت:

  تف به این زندگی سگی تف به این زندگی که برامون ساختن یه عده کاخ ساختن از پول من و امثال من د…وثا

  [پاسخ]

 163. مهندس خراسان رضوی گفت:

  واقعاٌ مسخره کردن خودشونو با این رشته ها و چیزایی که می خوان این همه جوان رشته مهندسی تحصیل کردن چیکا کنن پس !!!!
  سایت سنجش که از ساعت ۵ با لا نمیآمد کلا،بازم دم استخدامی دات او ار جی گرم

  [پاسخ]

 164. محسن گفت:

  تو این آزمون حداقل ۹ میلیون جوون بیکارمون شرکت میکنن هر نفر ۴۸ هزار هم هزینه ثبت نام بدن میشه به عبارتی ۴۳۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰تومان خدا قبول کنه بعد فقط ۵۰۰۰نفر نیرو میخوان اونا که از قبل انتخاب شدن پس نتیجه همه سر کاریم!

  [پاسخ]

 165. من گفت:

  ارزش ثبت نام نداره به خدا

  [پاسخ]

 166. مهلا گفت:

  تف به این زندگی…. بعد ۴ ماه انتظار بری ببینی رشتتو تو شهرت نمی خوان…آدم درس نخونه…بره بمیره

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *