خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام زمان شروع کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۱

اعلام زمان شروع کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۱

متن آگهی:

خبر ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۲ -رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه اعلام کرد: با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم، کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۱ این مرکز از ۲۰ فروردین آغاز خواهد شد.

به گزارش بازارکار، درخواست‌ها برای پذیرش بیشتر متقاضیان وکالت و شکستن انحصار صدور پروانه وکالت به دانش‌آموختگان دارای صلاحیت علمی و اخلاقی رشته حقوق که در اسناد بالادستی از جمله در سند تحول قضائی هم مورد تاکید قرار گرفته است، در نهایت به تصویب ماده ۵ قانون صدور مجوزهای کسب و کار منجر شد که طبق آن، کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مکلف شده‌اند تا هر سال از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت آزمون پروانه وکالت را برگزار کنند.

اما حسن عبدلیان‌پور، رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه به این انتقادات پاسخ داد و اعلام کرد: کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۱ این مرکز از ۲۰ فروردین آغاز خواهد شد.

وی گفت: نتایج قطعی آزمون وکالت ۱۴۰۱ بیستم فروردین اعلام و بلافاصله دوره کارآموزی پذیرفته‌شدگان شروع می‌شود.

عبدلیان‌پور ادامه داد: با توجه به قانون تسهیل، ظرفیت قبولی مرکز وکلای قوه قضائیه دو برابر شده است؛ بر این اساس باید زیرساخت‌های لازم را دو برابر می‌کردیم که این امر زمان‌بر بود.

وی افزود: نتایج قبولی پذیرفته‌شدگان در شهریور ماه پارسال اعلام شد و در مدت ۶ ماه گذشته کار گزینش پذیرفته‌شدگان انجام شد.

بنابراین مرکز وکلای قوه قضائیه بدون احتساب زمان برگزاری آزمون در اردیبهشت تا زمان اعلام نتایج آزمون در شهریور ۱۴۰۱ در این مدت نسبت به اجرای قانون تسهیل در حال انجام تکلیف بوده است؛ اما اتحادیه سراسری کانون‌‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) که آزمون معوق ۱۴۰۰ خود را در تیرماه سال قبل برگزار کرده، هنوز نسبت به علل تاخیر در اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون اطلاع‌رسانی نکرده است.


 • خبر ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ – سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه این اطمینان را می‌دهد که در دوره تحول اهتمام ویژه ای به خرج دهد تا تحقق عدالت را برای همه پیگیری کند.به گزارش ایسنا، نشست خبری مشترک محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در محل مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد.در ابتدای این نشست، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر  و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این دهه، فصل حرکت عدالت خواهانه ملت ایران بود، ملتی که پشت سر امام (ره) برای مبارزه با فساد و رفع بی عدالتی برخواست و همچنان ۴۴ سال است که بر این اراده محکم خود ایستاده است.وی افزود: ملت ایران در سال ۵۷ همه یکدست و یکپارچه بودند و امروز نیز هر گونه حرکت تفرقه انگیزانه برخلاف خواست و اراده عمومی باشد را بر نمی تابد.  دشمنان ۴۴ سال است در خواب و خیال خود وعده داده اند تا انقلاب  اسلامی برای پیروزی خود جشن نگیرد و برای این هدف میلیاردها دلار خرج کرده اند ولی ملت ایران با طراحی های دشمن همراهی نکرده است‌  و ملت ایران ۴۴ سال ایستاده است و از جان هزینه داده است.

  ستایشی تاکید کرد: قوه قضاییه این اطمینان را می دهد که در دوره تحول اهتمام ویژه ای به خرج دهد تا تحقق عدالت را برای همه پیگیری کند. قوه قضاییه درصدد است با تمام توان و با اقدامات خود کام ملت عزیز و بزرگوار ایران را شاد کند و بیش از پیش موجب افزایش وحدت شود و اعتماد عمومی را فراهم کند.

  ستایشی  درباره نشست مشترک امروز با رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در مقطع فعلی، قوه قضاییه به جایی رسیده که با بهره وری نوین محدوده زمانی و مکانی دسترسی به خدمات قضایی برداشته شده است ودر تمام ۲۴ ساعت شبانه روز امکان بهره برداری به خدمات قضایی از طریق پنجره واحد قوه قضاییه فراهم شده است. بدلیل اینکه مرکز امار و اطلاعات بعنوان مغز هوشمند دستگاه قضایی است بر آن شدیم که نشست این هفته بصورت دیگر و در این مرکز برگزار کنیم.

  وی درباره برگزاری جشنواره نقد برتر گفت:  اختتامیه اولین دوره جشنواره نقد برتر قوه قضاییه در ۱۹ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: جشنواره نقد برتر بر آن است که قوه قضاییه در دوره تحول، نقد خود را نه تنها عاملی برای ضعف تلقی نمی کند بلکه آنرا منجر به قدرت برشمرده و از آن استقبال می کند.

  وی درباره اجرای فرامین رهبری گفت: ما برای اجرای فرامین و رهنمودهای  رهبری اقداماتی را انجام دادیم. قوه قضاییه مطالبات رهبری از خود را مغتنم دانسته است. قرارگاهی به ریاست معاونت اول قوه قضاییه برای اجرای فرامین رهبری تشکیل شد. این قرارگاه تاکنون ۸۳ مصوبه عملیاتی داشته است و ۵۴ درصد از این مصوبات به طور کامل اجرا شده یا در حال اجراست. دو هفته برای اجرای هر مصوبه زمان در نظر گرفته شده است. این فرامین در ۵ کارگروه تخصصی برای اجرای مطالبات در حال اجرا است.

  سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه نایب رییس اسکودا درباره ازمون کانون وکلا گفته که قوه قضاییه  باید ناظر باشد و برای آزمون وکالت کانون وکلا چه تدبیری دارید؟ گفت: مطابق مادتین ۴ و ۵ قانون تسهیل صدور برخی مجوز کسب و کار مصوب ۱۴۰۱ کانون کارشناسان رسمی و کانون وکلا و مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه موظف شدند هر ساله از طریق سازمان سنجش  نسبت به برگزاری ازمون وکلا و کارشناسان با نظارت قوه قصاییه اقدام کنند. هر سه مرجع تلاش داشتند ازمون های مورد بحث تا پایان سال گذشته و سال جاری برگزار کنند ولی به دلیل فشردگی که در برنامه زمانی آزمون های مورد بحث از ناحیه سازمان سنجش بوده در سال گذشته میسر نشد.

  وی افزود: آزمون پروانه وکالت مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه در ۲۳ اردیبهشت سال جاری و آزمون پروانه وکالت کانون وکلا در ۳۰ تیرماه ۱۴۰۱ با نظارت معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه با لحاظ معیارهای سنجش قانون تسهیل برگزار شد.

  ستایشی تاکید کرد: مقرر شده براساس برنامه ریزی انجام شده، ازمون وکالت کانون وکلا  در ۱۳ مردادماه سال آینده و آزمون کانون کارشناسان رسمی مشترکا با مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه در اوایل سال ۱۴۰۲ برگزار شود. ما وعده می دهیم این کار با هماهنگی صورت گیرد و تلاشمان این بوده که امور مربوط به این  آزمون‌ها مطابق موازین مربوطه باشد.

  وی درباره مبارزه با پولشویی گفت:  قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم وجهه پیشگیرانه دارد که در اجرای کامل ان همه رویه های غلط اصلاح می شوند.

  وی افزود: باید از حجم پرونده های قضایی به دستگاه قضایی کاسته شود.  ما دنبال رضایتمندی هستیم و برای اینکه به حد رضایتمندی برسیم باید اطاله را کاهش دهیم.

  ستایشی تاکید کرد: مبارزه با پولشویی امری فرا دستگاهی است و همه باید به میدان بیایند. ریاست قوه قضاییه به دادستان کل و رییس سازمان بازرسی و رییس کل دادگستری تهران بعنوان اعضای شورای مبارزه با پولشویی امر کردند که اقدامات مجدانه ای برای رسیدگی به پرونده های پولشویی به عمل اورند تا مشخص شود فرایند رسیدگی به پرونده ها چگونه بوده است. همانطور که گفتم رمز موفقیت امور مردم، اقدامات حاکمیت مقتدرانه و هماهنگی و هم افزایی  است. مرکز آمار قوه قضاییه در این زمینه اقدامات خوبی را در مبارزه با پولشویی انجام داده است.

  ستایشی افزود: با توجه به حساسیت این موضوع و نکات مطرح شده از سوی رئیس قوه قضائیه، مبارزه پولشویی و تامین مالی تروریست از نظر ما اهمیت ویژه ای دارد و با توجه به اصلاح قانون آن در سال ۹۷ و  اصلاح ماده ۱۴ قانون مبارزه با پولشویی که در سال ۹۸ تصویب شد، در قالب پرونده ای در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد و  نامه ای از سوی سازمان بازرسی متضمن پیشنهادهای اصلاحی به وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور ارسال شده است و این مسئله در قالب پرونده بازرسی فوق العاده در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفته است‌.

  ستایشی درباره قراردادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی توسط پارلمان اروپا گفت: اقدام پارلمان اروپا اقدامی ناشایست بود که این اقدام تحت تاثیر لابی گروه تروریستی منافقین صورت پذیرفته است‌. این اقدام از نظر ما ضمانت حقوقی ندارد و براساس حقوق بین الملل و حقوق داخلی فاقد وجاهت است اما نمی توان به راحتی از این اقدام چشم پوشی کرد.

  وی تاکید کرد:  سپاه پاسداران نیروی رسمی و نظامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و متکی به دل های پولادین  فرزندان کشور ما است. ما تعجب می کنیم پارلمان اروپا چرا بر خلاف مقررات عمومی این مسئله را اعلام کرده است‌؟  این پارلمان باید جلوی گروهک تروریستی می ایستاد؛ در حالیکه به عنوان پدر برای گروهک های تروریستی رفتار کرده است. این اقدامات پارلمان اروپا قابل دفاع نیست‌.

  سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: دست گروهک تروریستی منافقین به خون  زنان، مردان و فرزندان ما آلوده است‌. قوه قضاییه در همین راستا تمامی تمهیدات لازم و مقتضی برای پیگیری قانونی از طریق ستاد حقوق بشر و وزارت خارجه  را اندیشیده و اجرایی خواهد کرد.

  ستایشی درباره اقدامات قوه قضاییه برای اجرای طرح تحول و تعالی گفت: برنامه ریزی و راهبردها و ماموریت‌ها دقیقا در سند تحول احصا شده است. ۵۰ درصد سند تحول جهت اجرا نیازمند فناوری اطلاعات است. مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با برنامه ریزی دقیق  در پی اجرای سند تحول است.


 • خبر ۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ – نایب رییس اسکودا از برگزاری آزمون وکالت کانون های وکلا در ۱۳  مردادماه سال آینده خبر داد.

 

ابراهیم کیانی در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت: امروز ( پنجشنبه) جلسه ای در محل اتحادیه با حضور نمایندگان شورای اجرایی تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد آزمون کارآموزی وکالت کانون های وکلا، ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار شود.


خبر ۲۷ مرداد ۱۴۰۱: سخنگوی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) از برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۱ کانون‌ های وکلای دادگستری در زمستان سال جاری خبر داد.
ابراهیم کیانی در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره گفت: در جلسه شورای اجرایی (روز پنجشنبه ۲۷ مرداد) اسکودا که با حضور نمایندگان کانون های سراسر کشور برگزار شد،  مقرر شد تا آزمون وکالت ۱۴۰۱ در فصل زمستان برگزار شود.
وی افزود: تاریخ دقیق آزمون پس از قطعی شدن قرارداد با سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.