خانه » استخدام در استان تهران » جذب سرباز امریه در وزارت نیرو

جذب سرباز امریه در وزارت نیرو

متن آگهی:

خبر ۵ آذر ماه ۹۸ – به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، به‌منظور ایجاد فرصت برابر و رعایت عدالت برای تمامی مشمولان وظیفه، متقاضیان امریه سربازی می‌توانند از طریق سامانه امریه سربازی برای اعزام نوبت اول اسفندماه ۹۸ از یکم تا ۳۰ آذر ماه اقدام کنند.
لازم به ذکر است با توجه به اینکه ثبت‌نام فقط از طریق سامانه مذکور صورت می‌گیرد، لطفاً از هرگونه مراجعه حضوری به حوزه ستادی و شرکت مادرتخصصی خودداری شود.

دستورالعمل «جذب و پذیرش مشمولین وظیفه» در صنعت آب و برق

با توجه به ظرفیت ایجاد‌‌شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به‌منظور تحقق و عملیاتی نمودن برنامه‌های پیشنهادی وزیر محترم نیرو در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران وزارت نیرو نسبت به جذب و به‌کارگیری مشمولین وظیفه به‌صورت امریه سربازی به تعداد سهمیه ابلاغی اقدام می‌نماید.

اهداف

به‌کارگیری سربازان امریه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در طرح‌های آب‌رسانی و برق‌رسانی به روستاهای مرزی و نواحی صعب‌العبور و کمتر توسعه‌یافته.
شناساندن صنعت آب و برق و فرصت‌های شغلی آن به دانش‌آموختگان مشمول وظیفه و کسب مهارت تجربی و آماده‌سازی جهت ورود به بازار کار.
استفاده بهینه از نیروهای مشمول وظیفه در ارائه خدمت به مناطق محروم و مرزی با هزینه کمتر و بهره‌وری بیشتر.
فراهم کردن زمینه‌های فعالیت برای نظام‌وظیفه عمومی کشور جهت استفاده بهینه از متخصصان در زمان صلح و سوق امکانات علمی کشور به‌سوی سازندگی و بالندگی.
برقراری ارتباط صنعت با دانشگاه.
افزایش سطح بهره‌وری و اثربخشی کارکنان وظیفه مأمور.

محدوده اجرا

کلیه شرکت‌های تابعه و مؤسسات دولتی وزارت نیرو

مسئولیت اجرا

مسئولیت اجرا در شرکت‌های تابعه و شرکت‌های مادر تخصصی بر عهده مدیرعامل می‌باشد.
مسئولیت نظارت بر حسن اجرا بر عهده اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو می‌باشد.

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های تحصیلی مرتبط با وظایف وزارت نیرو به شرح زیر:
۴-۱-۱- رشته‌های موردنیاز شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور: مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، بهداشت محیط، شیمی، میکروبیولوژی و آزمایشگاه.

۴-۱-۲- رشته‌های موردنیاز شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران: مهندسی عمران، زمین‌شناسی، مهندسی کشاورزی آب، مهندسی برق، مهندسی مکانیک.

۴-۱-۳- رشته‌های موردنیاز شرکت‌های مادر تخصصی توانیر و تولید نیروی برق حرارتی: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، فیزیک، الکترونیک.

۴-۱-۴- رشته‌های عمومی شامل: مدیریت، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد (آب و انرژی)، حقوق (آب، انرژی و بین‌الملل)، علوم اجتماعی ‌(شامل ارتباطات، جامعه‌شناسی و سیاست‌گذاری عمومی که پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در زمینه صنعت آب و برق می‌باشد).

دارا بودن حداقل معدل کل در مقاطع تحصیلی به شرح زیر:

سطح بندی دانشگاههای عبارتند از:

۴-۲-۱- دانشگاههای سطح یک دولتی شامل: دانشگاه اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران.(در مقطع کارشناسی دارا بودن حداقل معدل ۱۴،در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن حداقل معدل۱۵،درمقطع دکترا دارا بودن حداقل معدل ۱۶)

۴-۲-۲- سایر دانشگاههای دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی:( در مقطع کارشناسی دارا بودن حداقل معدل ۱۵،در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن حداقل معدل۱۶،درمقطع دکترا دارا بودن حداقل معدل۱۷)

کارکنان وظیفه نباید از بستگان درجه ۱ و ۲ (سببی و نسبی) شاغل در مجموعه ستاد وزارت نیرو و واحدهای تابعه آن باشند.
افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا گرفتن معافیت در طول دوره سربازی را دارند، مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

 اولویت‌های انتخاب

مرتبط بودن موضوع پایان‌نامه و رساله دکتری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با مسائل صنعت آب و برق مدیریت توأمان تولید و مصرف آب و برق، انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، کاهش تلفات برق و هدررفت آب، استفاده از پسماند و…).
انجام طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی مرتبط با فعالیت‌های وزارت نیرو.
فارغ‌التحصیلان رتبه اول تا سوم در تمامی مقاطع تحصیلی.
متقاضیان بومی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته.
۵-۴-۱- مشمولین بومی به افرادی اطلاق می‌شود که در شهر محل سکونت خود و در فاصله ۳۵ کیلومتری به‌کاررفته می‌شوند و یا بعد از ساعت کاری امکان تردد به منزل را داشته باشند یا در زمان جذب، پذیرش و اخذ امریه بنا به تمایل شخصی، محلی خارج از محل سکونت را برای خدمت تعیین کرده باشند.

خانواده معظم ایثارگران (شهداء، جانبازان، آزادگان، رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه)، مشمولان متأهل، ایتام، حافظان قرآن، قاریان برتر معاف از رزم، نخبگان، تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با ارائه مدارک مستند رسمی از مراجع ذیصلاح.

مدارک مورد نیاز

تصویر برگ اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت)
تصویر گواهی مدرک تحصیلی با قید معدل
آدرس محل سکونت و شماره تماس
تصویر کارت ملی
تصویر کلیه صفحات شناسنامه
عکس ۴×۳ (دو قطعه)
رزومه متقاضیان (سوابق فعالیت‌های علمی، آموزشی و اجرایی) به همراه مستندات مربوطه
مدارک عائله‌مندی افراد تحت تکفل (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه)

ضوابط اجرایی

استفاده از مشمولین وظیفه جهت خدمت در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته مجاز است.
کارکنان وظیفه تابع مقررات دستگاه اجرایی بوده و از نظر ساعات خدمت همانند سایر کارکنان می‌باشند (استفاده از خدمات مشمولین وظیفه در خارج از ساعات اداری با تشخیص دستگاه ذی‌ربط بلامانع است).
عقد هر نوع قرارداد پیمانکاری و مالی با مشمولین وظیفه در دوره خدمت سربازی ممنوع می‌باشد.
مشمولان وظیفه صرفاً در محل‌های درخواست و تصویب‌شده به‌کاررفته شده و امکان جابجایی آنان نمی‌باشد.
شرح وظایف مشمولین وظیفه متناسب با مدرک و رشته تحصیلی و وظایف واحد سازمانی ذی‌ربط تهیه و تدوین و توسط مدیر واحد ذی‌ربط به آنان ابلاغ می‌شود.
غیبت بیش از ۱۵ روز در زمان صلح فرار محسوب و بایستی سریعاً به اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو منعکس گردد.
صدور امریه مستلزم پرداخت هزینه آموزشی قبل از اتمام دوره آموزشی توسط شرکت‌های به‌کارگیرنده مشمول وظیفه و ارسال فیش واریزی به شرکت مادر تخصصی می‌باشد. شرکت مادر تخصصی مکلف است در اسرع وقت فیش مذکور را به اداره کل امور اداری و پشتیبانی وزارت نیرو ارائه نماید.
به‌منظور حفظ ارتباط با یگان‌های خدمتی، شرکت‌ها موظف می‌باشند هر سه ماه یک‌بار کارکرد مشمولین وظیفه را به اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو ارسال نمایند.
مقتضی است شرکت‌ها پس از اتمام دوره ضرورت مشمولین وظیفه، ضمن تسویه‌حساب کامل با آنان، وضعیت کارکرد کلی آنان را از تاریخ حضور تا پایان خدمت به اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو جهت ترخیص اعلام نمایند.
ضوابط پرداخت حقوق و مزایا، کمک‌هزینه خوراک، پوشاک و بیمه‌های پایه، مکمل، عمر و حوادث، بازنشستگی و… تابع مقررات ستاد کل نیروهای مسلح می‌باشد.

فرآیند انتخاب

انتشار فراخوان عمومی جذب نیروی انسانی مشمول وظیفه (امریه) در سایت وزارت نیرو و یا در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار.
ثبت‌نام داوطلبان مشمول وظیفه از طریق سایت امرسیه وزارت نیرو ظرف مدت مقرر در فراخوان عمومی.
بررسی اولیه مدارک توسط اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو.
ارسال اسامی افرادی که مدارکشان تکمیل می‌باشد به کارگروه و هیئت مرکزی گزینش.
بررسی مدارک متقاضیان مشمول وظیفه توسط کارگروه و انتخاب فهرست نهایی.
اعضاء کارگروه مذکور عبارت‌اند از:

۸-۵-۱- مدیرکل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو (به‌عنوان رئیس کارگروه)

۸-۵-۲- معاونین منابع انسانی شرکت‌های مادرتخصصی

۸-۵-۳- نمایندگان معاونت‌های تخصصی

اعلام نظریه گزینش ظرف مدت یک ماه به اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد وزارت نیرو.
اطلاع‌رسانی به پذیرفته‌شدگان نهایی از طریق سایت.
اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی ۲ ماه قبل از اعزام از طریق وزارت نیرو به دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح ارسال می‌گردد.
فهرست نهایی مشمولین وظیفه واجد شرایط پذیرفته‌شده پس از تائید دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح از طریق حوزه ستادی وزارتخانه به شرکت‌های مادرتخصصی جهت انجام اقدامات بعدی ارسال می‌گردد.

نظارت و ارزیابی

نظارت توسط شرکت‌های مادرتخصصی
شرکت‌های مادرتخصصی موظف‌اند در موارد مشروحه ذیل بر عملکرد شرکت‌های تابعه و کارکنان وظیفه مأمور به‌طور مستمر نظارت نموده و گزارش نظارتی را ماهانه به ستاد وزارت نیرو ارسال نمایند.

۹-۱-۱- بررسی وضعیت پرداخت حقوق و مزایا، کمک‌هزینه‌های خوراک، پوشاک، مسکن، ازدواج، هزینه سفر، پاداش پایان خدمت دوره ضرورت، کسورات قانونی (بیمه‌های پایه، مکمل، عمر و حوادث ‌و بازنشستگی) برابر ضوابط و مقررات ابلاغی ستادکل نیروهای مسلح.

۹-۱-۲- خودداری از پرداخت وجوه غیرقانونی نظیر اضافه‌کار، عیدی و…

۹-۱-۳- خودداری از عقد هرگونه قرارداد مالی و پیمانکاری با کارکنان وظیفه مأمور در طول خدمت دوره ضرورت.

۹-۱-۴- هرگونه جابجایی و انتقال کارمندان وظیفه از محل مصوب مندرج در امریه به استان و شهرستان دیگر ممنوع می‌باشد. در مواقع ضروری صرفاً از طریق مکاتبه با حوزه ستادی و پس از تائید دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح اقدام می‌گردد.

۹-۱-۵- استفاده از خدمات مشمولین وظیفه در تخصص اصلی و منطبق با شرح وظایف آنان.

۹-۱-۶- نظارت بر عملکرد کارکنان وظیفه مأمور از نظر رعایت شئونات اسلامی، پوشش ظاهری، حضور منظم در محل خدمت.

۹-۱-۷- وصول گزارش ماهیانه از شرکت‌های تابعه در خصوص وضعیت خدمتی کارکنان وظیفه مأمور در ارتباط با حضور و غیاب، مرخصی‌های استحقاقی و استعلاجی و ارسال گزارش‌های مذکور در مقاطع زمانی سه‌ماهه به حوزه ستادی وزارت نیرو.

نظارت توسط حوزه ستادی (اداره کل امور اداری و پشتیبانی) وزارت نیرو:
۹-۲-۱- حوزه ستادی مکلف است به‌منظور اجرای سیاست‌های ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به جمع‌آوری و بررسی گزارش‌های نظارتی شرکت‌های مادر تخصصی اقدام نماید.

۹-۲-۲- در صورت نیاز، نماینده حوزه ستادی به‌منظور بررسی بیشتر به شرکت تابعه مورد نظر مراجعه و گزارش ذی‌ربط را درخواست می‌نماید.

۹-۲-۳- جمع‌بندی و ارسال گزارش کارکرد مشمولین وظیفه به ستاد کل نیروهای مسلح.

جهت مشاهده متن کامل آگهی در سایت وزارت نیرو اینجا کلیک نمایید

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برچسب ها :
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.