خانه » اطلاعیه های مهم » سرانجام استخدام ۱۲ هزار پزرستار به کجا رسید

سرانجام استخدام ۱۲ هزار پزرستار به کجا رسید

متن آگهی:

 خبر ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲ – معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره سرانجام استخدام ۱۲ هزار نیروی پرستاری گفت: علی‌رغم اینکه قرار بود آزمون استخدامی تیرماه یا مردادماه برگزار شود، به دلیل لزوم هماهنگی‌های بین دستگاهی، با بروز تاخیر در برگزاری آزمون مواجه شده‌ایم. 

به گزارش «تابناک»، دکتر عباس عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین اخبار از استخدام پرستاران، گفت: ظرفیتی که سازمان امور اداری و استخدامی برای استخدام‌های وزارت بهداشت در سال جاری در نظر گرفته است برای همه گروه‌های حوزه سلامت ۲۵ هزار نفر بود که عموما بین ۴۵ تا ۵۰ درصد سهمیه حوزه پرستاری است که تقریبا ۱۲ هزار نفر پرستار جذب خواهیم کرد.

وی افزود: از تعداد یاد شده نزدیک به ۹۰۰۰ نفر کارشناس پرستاری در حوزه درمان هستند و مابقی در سایر حوزه‌ها مانند پیش‌بیمارستانی، بهداشت و… جذب خواهند شد.

او در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت، توضیح داد: در سنوات گذشته پس از اخذ مجوزهای لازم، مسئولیت برگزاری آزمون با وزارت بهداشت بود اما، امسال سازمان امور استخدامی هم ورود کرده است و علی‌رغم اینکه قرار بود آزمون تیر یا مردادماه برگزار شود به دلیل لزوم هماهنگی‌های بین دستگاهی با بروز تاخیر در برگزاری آزمون مواجه شده‌ایم.

عبادی تاکید کرد: پس از برگزاری‌ آزمون، پرستاران وارد فرآیند گزینش می‌شوند که ۴ تا ۶ هفته زمان می‌برد و امیدواریم تا پیش از روز پرستار این فرایندها انجام شود تا شرمنده همکاران نشویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میانگین کشوری پرستار به تخت ۰.۹۵ است، تصریح کرد: در برخی مناطق این عدد از ۰.۶ تا ۱.۲ متغیر است؛ اما استاندارد ما ۱.۸ است که فاصله قابل توجهی با تعداد موجود دارد.


خبر ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۲ – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری، به تشریح دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه سلامت پرداخت و اعلام کرد: آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا دو ماه آینده برگزار می شود.

به گزارش بازارکار، بهرام عین‌اللهی، در نشست خبری که در سالن کنفرانس وزارت بهداشت برگزار شد،

گفت: در ۲۲ ماه گذشته موفق شده بیش از ۱۵ هزار و ۳۹۹ تخت جدید بیمارستانی به ظرفیت تخت‌های قبلی اضافه کنیم.

وی افزود: ایجاد ۱۰۳ مرکز جدید درمانی و افتتاح ۲۰۰۰ پروژه بهداشتی در مناطق کم برخوردار کشور، از جمله دستاوردهای وزارت بهداشت در دولت سیزدهم بوده است.

عین اللهی ادامه داد: توزیع بیش از ۱۰ هزار پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک در سطح کشور، از دیگر دستاوردهای وزارت بهداشت در دولت سیزدهم بوده است.

وزیر بهداشت گفت: برداشتن سقف کارانه پزشکان در مناطق محروم و کم برخوردار، از دیگر اقدامات وزارت بهداشت بوده است.

وی افزود: اجرای طرح دارویاری و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، بخش دیگری از دستاوردهای وزارت بهداشت بوده است.

وی افزود: توزیع ۷۵ درصد پزشکان متخصص در مناطق محروم، از دیگر اقداماتی بوده است که در این دولت صورت گرفته است. همچنین، سقف کارانه را در مناطق محروم برداشتیم و مالیات دریافتی را نیز کاهش دادیم.

وی به ایجاد ۵۳ مرکز دندانپزشکی دولتی اشاره کرد و افزود: افزایش این مراکز جزو سیاست‌های وزارت بهداشت خواهد بود.

عین اللهی به توزیع ۲۲۸ مورد تجهیزات پزشکی سنگین در مناطق کم برخوردار اشاره کرد و گفت: با این اقدام، از انجام سفرهای درمانی به مراکز استان‌ها جلوگیری شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: تجهیز ناوگان اورژانس کشور، یکی دیگر از دستاوردهای وزارت بهداشت بوده است.

وی به موضوع جذب ۲۵ هزار نیروی جدید اشاره کرد و افزود: پیش بینی می‌کنیم تا دو ماه آینده آزمون استخدامی برگزار شود.


خبر ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۲ – سیف اله مرادی، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برگزاری آزمون استخدامی در این دوره، متفاوت از دوره‌های قبلی است؛ به طوری که باید با سازمان امور استخدامی هماهنگ باشیم و همین موضوع باعث شده در روند برگزاری آزمون استخدامی، دچار تأخیر شویم.

وی افزود: در انجام همه کارها و امور مربوط به آزمون استخدامی اعم از انتشار آگهی، رشته محل و…، باید با سازمان امور استخدامی هماهنگ شویم، در حالی که در دوره‌های گذشته، وزارت بهداشت به تنهایی اقدام به برگزاری آزمون می‌کرد.

مرادی با اشاره به طولانی شدن زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت، گفت: این موضوع دست وزارت بهداشت نیست و از همین رو، نمی‌توانیم تاریخ جدیدی اعلام کنیم. اما، می‌توانم بگویم در مراحل آخر هستیم.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، با انتقاد از دخالت در کارهای فنی مربوط به وزارت بهداشت، افزود: این موضوع قابل قبول نیست که در امور فنی وزارت بهداشت دخالت می‌کنند و مدعی هستند که در همه امور تبحر دارند.

وی همچنین به اختلاف نظر سازمان امور استخدامی با سازمان برنامه و بودجه بر سر تأمین منابع مالی آزمون استخدامی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: متأسفانه سازمان برنامه و بودجه بر سر مجوز استخدام ۲۵ هزار نیرو اختلاف نظر دارد و عنوان می‌کند برای ۱۷ هزار نفر مجوز می‌دهد.

مرادی ادامه داد: البته ما معطل این موضوع نمی‌مانیم و سعی می‌کنیم دفترچه آزمون استخدامی را این هفته منتشر کنیم.

وی به زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز اشاره کرد و گفت: نظر وزارت بهداشت، ۲۷ مرداد است که البته سازمان سنجش با این تاریخ مخالفت کرده و گفته است که امکان طراحی سوالات در مرداد ماه وجود ندارد و باید در شهریور، آزمون را برگزار کنید.

مرادی افزود: توجیه سازمان سنجش این است که در تعطیلات تابستانی هستند و نیروی انسانی برای طراحی سوالات ندارند.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت، در عین حال به ارائه مدل جدیدی از برگزاری آزمون استخدامی اشاره کرد و گفت: احتمالاً، مدل برگزاری آزمون را تغییر دهیم تا بتوانیم در مرداد ماه این آزمون را برگزار کنیم.

وی با عنوان این مطلب که ۲۰۰۰ بهورز به صورت جداگانه جذب خواهند شد، افزود: آزمون استخدامی وزارت بهداشت برای ۲۳ هزار نفر خواهد بود.

مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه امکان دارد جذب ۲۵ هزار نفر نیروی انسانی جدید به امسال نرسد، گفت: خیر. در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ نسبت به جذب این نیروها اقدام خواهد شد.

وی همچنین در خصوص کافی بودن نیروهای استخدامی با توجه به راه اندازی بیمارستان حضرت مهدی (عج) و بیمارستان جدید غدیر که به زودی به بهره برداری می‌رسد، افزود: مجوز صادر شده برای این دو بیمارستان بزرگ کشور، کافی است.


خبر ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ – مدیرکل منایع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت از صدور مجوز جذب نیروی ۲۵۰۰۰ نفری برای پروژه‌های بهداشتی و درمانی جدید وزارت بهداشت خبر داد و گفت: اگر به سرعت کار جمع شود، اواخر اسفند یک مرحله آزمون خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، دکتر سیف‌الله مرادی درباره جزئیات استخدام ۲۵ هزار نفر نیرو برای پروژه‌های جدیدالاحداث وزارت بهداشت، گفت: در بحث استخدام، ۲۵۰۰۰ نفر به نتیجه رسید. طبق سند جامع مدیریت نیروی انسانی ۱۰ هزار تخت و قرار است به ازای هر تخت یک پرستار در قدم اول پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه ما بر اساس سند در چیدمان نیروی انسانی پیش خواهیم رفت، گفت: از این ۲۵۰۰۰ جذب، ۱۱ هزار مربوط به بخش درمان، ۳۵۰۰ نفر مربوط به فوریت‌های پزشکی و نزدیک به ۱۰ هزار نفر هم برای بخش بهداشت است و تعداد اندکی هم برای سایر بخش‌های در حال راه‌اندازی است.

وی گفت: در مرحله بعد قول دادند که خروجی‌های ما را پوشش دهند. یکی از مشکلات ما بازنشسته‌های ما است. در دو سال گذشته ۱۷ هزار بازنشسته داشتیم که باید تامین و جایگزین شوند.

مرادی با بیان اینکه بنابراین اولویت اول تامین نیروی مراکز جدید است، گفت: تلاش داریم که تا پایان سال یک مرحله آزمون داشته باشیم که اگر مجوز زودتر امضا شود، آمادگی برگزاری آزمون را داریم. اگر به سرعت کار جمع شود، اواخر اسفند یک مرحله آزمون خواهیم داشت، در غیر این صورت برای بعد از سال می‌افتد.

مرادی همچنین درباره وضعیت شهدای خدمت حوزه سلامت نیز گفت: در بحث شهدای خدمت تاکنون ۴۵۰ پرونده از سراسر کشور به دست‌مان رسید. یک کمیته شش نفره داریم با حضور نمایندگان بنیاد شهید و… که پرونده را طبق قانون بررسی می‌کنند. قانون می‌گوید کسانی شهدای خدمت محسوب می‌شوند که در درمان مستقیم بیماران کرونایی، به کرونا مبتلا شده باشند. تاکنون ۲۹۶ پرونده تایید شده است.


خبر ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ – مسعود کریم خانی در تشریح گزارش ۹ ماهه اهم اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت با جدیت به دنبال برقراری فوق‌العاده خاص، اخذ مجوز استخدامی و تبدیل وضعیت کارکنان نظام سلامت است که اجرای کامل آن منوط بر تصمیم سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان اداری و استخدامی در تخصیص به موقع بودجه و مجوزهای لازم در حوزه منابع انسانی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، مسعود کریم‌خانی مدیر روابط عمومی این معاونت ضمن تأکید بر لزوم انجام فریضه جهاد تبیین در شرایط حساس کنونی و اهمیت «روایت درست»، بیان مطالب و حقایق کارهای انجام‌شده با روش صحیح، به بیان اهم اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در چند ماه گذشته پرداخت.

وی ضمن اشاره به نظر موافق وزارت بهداشت در خصوص پرداخت فوق‌العاده خاص، از ارسال بسته پیشنهادی کارکنان غیرهیئت‌علمی وزارت متبوع به سازمان برنامه‌وبودجه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با نقش تسهیل گری معاونت اجتماعی معاون اول رئیس‌جمهور و در صورت تأمین بودجه، معیشت کارکنان غیرهیئت‌علمی نیز تا حدودی ارتقا یابد.

وی در ادامه از ساخت و تکمیل ۵ هزار پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی وزارت بهداشت در سطح کشور خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری بیش از ۲ هزار پروژه برای استفاده مردم عزیز کشور به بهره‌برداری می‌رسد که برای راه‌اندازی آن‌ها نیازمند نیروی انسانی هستیم که در همین راستا درخواست مجوز استخدام ۱۰۰ هزارنفری به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شده است که در صورت تأمین اعتبار و اخذ مجوز، در سال جاری آزمون استخدامی در وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اشاره به تلاش‌های مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در راستای ساماندهی و یکپارچه‌سازی سامانه‌های این وزارت، عنوان کرد: تعداد سامانه‌ها از حدود ۱۰۰۰ سامانه به کمتر از ۱۲۰ مورد کاهش پیدا کرده است که گام بزرگی در راستای چابک سازی و هوشمند سازی خدمات الکترونیک نظام سلامت خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اتصال بیش از ۸۵ درصد سامانه‌های ارائه خدمات الکترونیک عمومی نظام سلامت به ‎پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت، ابراز امیدواری کرد که به‌زودی سایر سامانه‌های خدمات عمومی و تخصصی وزارت بهداشت به این درگاه متصل شوند تا عموم مردم از این خدمات بهره‌های لازم را ببرند.

کریم‌خانی همچنین ایجاد صندوق بیمه بیماران صعب‌العلاج با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان برای اولین بار در کشور در وزارت بهداشت را یکی دیگر از اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع و حاصل تلاش‌های ارزشمند مسئولین وزارت بهداشت و مجلس انقلابی شورای اسلامی عنوان کرد که گام مؤثری در خدمت‌رسانی به این بیماران خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: با هدف ساماندهی ‎پست‌های سازمانی، افزایش ‎انگیزه خدمتی و ارتقا ‎بهره‌وری منابع انسانی، ساختار و تشکیلات تفصیلی دانشکده‌ها/دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت مورد بازنگری قرار گرفته است که بخش اعظم آن تحقق یافته و به‌زودی به ثمر خواهد نشست.

مدیر روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به تدوین نظام دیده‌بانی منابع انسانی و مدل نوین برآورد نیروی انسانی در ابعاد ملی برای اولین بار در کشور اشاره کرد و از تدوین لایحه قانون برنامه هفتم ‎توسعه در حوزه سلامت در وزارت بهداشت خبر داد و تصریح کرد: در معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با برنامه‌ریزی صحیح و با بهره‌گیری از خرد جمعی و نظرات برترین اساتید و نخبگان حوزه سلامت در راستای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مردم عزیز کشور در حال تلاش هستیم.

وی در ادامه تبدیل وضعیت را یکی از ارزشمندترین اقدامات در راستای ساماندهی و ایجاد انگیزه پرسنلی در حوزه منابع انسانی وزارت بهداشت عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای قانون ‎تبدیل وضعیت ایثارگران، ۶۸ هزار نفر از کارکنان خدوم نظام سلامت تبدیل وضع شدند که در تلاش هستیم با اخذ مجوز، کارکنان شرکتی، ۸۹ روزه و به‌خصوص نیروهای طرحی دوران کرونا نیز تبدیل وضعیت شوند.

کریم‌خانی در پایان سامانه رزرو مهمانسراهای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در وزارت بهداشت را آماده راه‌اندازی و بهره‌برداری برای کارکنان نظام سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: در فاز بعدی این سامانه در اختیار نیروهای خدوم شرکتی نیز قرار خواهد گرفت.

وی همچنین از برنامه‌های وزارت بهداشت برای ارتقا رضایتمندی و افزایش تعلق سازمانی کارکنان خبر داد و گفت: معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت طبق دستور اکید دکتر عین الهی، در تلاش برای تأمین مسکن کارکنان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بوده و مذاکرات اولیه در این خصوص نیز با وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.

مدیر روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اشاره به برگزاری مستمر جلسات دبیرخانه کمیته ملی شهدای خدمت در معاونت توسعه وزارت بهداشت از تائید ۲۷۴ پرونده به‌عنوان شهدای خدمت (مدافعان سلامت) توسط این کمیته خبر داد.

وی با تأکید بر ضرورت بازگرداندن نشاط و سلامتی در قالب برنامه‌های ورزشی به کارکنان، از برنامه‌ریزی معاونت توسعه وزارت بهداشت برای برگزاری سومین المپیاد ورزشی آقایان وزارت بهداشت بعد از وقفه طولانی به دلیل همه‌گیری کرونا، در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: وزارت بهداشت برنامه‌هایی نیز برای برگزاری المپیاد ورزشی بانوان و دانشجویان دارد.

کریم‌خانی در پایان ضمن اشاره به برنامه‌های عدالت محورانه وزارت بهداشت برای توزیع عادلانه منابع و نیروی انسانی متخصص در سطح کشور با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار اظهار داشت: تمهیدات مناسبی با هدف بهبود شرایط ماندگاری منابع انسانی و پزشکان در این مناطق از طریق بسته‌های تشویقی و طرح‌های بومی گزینی، اندیشیده شده است تا بتوان دسترسی آسان و ارزان مردم به خدمات بهداشتی و درمانی را فراهم کرد.


خبر ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۱ – معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به وجود بیش از ۲۴۰ هزار پست خالی در این وزارتخانه، گفت: به نیروهای طرحی به عنوان نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز جدی داریم و با توجه به اینکه تعیین تکلیف این موضوع دستور رهبر معظم انقلاب است بنابراین تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری نسبت به جذب آنها از طریق آزمون اقدام کنیم.

بهروز رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد آخرین وضعیت تعیین تکلیف نیروهای طرحی وزارت بهداشت، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم برای وزارت بهداشت بحث ساماندهی نیروهای انسانی است که بخشی از این نیروها نیروهای طرحی هستند.

وی افزود: تعداد زیادی از نیروهای طرحی در دوران کرونا به دلیل نیاز جدی کشور طرح شان را تمدید کردند و در حال حاضر دوران طرح شان به اتمام رسیده و به طور قطع ایجاد تامین امنیت شغلی و بکارگیری آنها برای ما دغدغه است.

رحیمی با بیان اینکه تعیین تکلیف وضعیت این نیروها را از مسیرهایی دنبال کردیم با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی و پیش بینی سهمیه قابل توجه برای جذب آنها، گفت: در حال مذاکره با سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی برای نهایی کردن مجوزهای استخدام نیروهای طرحی هستیم تا بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا سهمیه قابل توجهی را برای آنها در نظر بگیریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: همچنین مقرر شده استخدام نیروهای طرحی را در قالب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پیگیری تا حداقل بتوان آنها را به صورت قراردادی در سیستم وزارت بهداشت بکارگیری کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۲۴۰ هزار پست خالی در وزارت بهداشت وجود دارد و به نیروهای طرحی به عنوان نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز جدی داریم؛ با توجه به اینکه جذب نیروهای طرحی دستور رهبر معظم انقلاب است بنابراین تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری نسبت به جذب آنها از طریق آزمون اقدام کنیم

منبع : خبرگزاری خانه ملت

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.