خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا یک ماه ونیم آینده

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا یک ماه ونیم آینده

متن آگهی:

خبر ۱۴ دی ماه ۱۴۰۲ – بهروز رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین خبرها از استخدام نیروهای پذیرفته شده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت اظهار کرد: آزمون کتبی استخدام ۲۵ هزار نفر برگزار شد که بررسی مدارک پذیرفته‌شدگان تمام شده و از امروز مصاحبه‌ها آغاز شده و حدود یک تا یک‌و‌نیم ماه زمان می‌برد تا مصاحبه‌ها پایان یابد و نتایج آن مشخص شود.

به گفته معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، طی این آزمون استخدامی ۱۰ هزار و ۵۷۱ نفر از گروه پرستاری،‌ ۱۳۲۵ نفر از گروه پزشکی، ۱۵۷۲ نفر از گروه مامایی، ۱۲۳۷ نفر از گروه بهداشت، ۸۲۹ نفر از علوم آزمایشگاهی، ۵۰۸ نفر از پشتیبانی و اداری، ۳۷۸۷ نفر از فوریت پزشکی، ۲۳۹۶ نفر از بهورزان، ۷۹۸ نفر از فناوری اطلاعات سلامت و ۲۲۲۰ نفر از سایر گروه‌ها جذب خواهند شد.


خبر ۷ دی ۱۴۰۲-  اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا یک ماه آینده
مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: با تلاش های مدیریت توسعه و تحول اداری دانشگاه در حال برنامه ریزی و آماده سازی جهت ارزیابی عمومی و تخصصی (مصاحبه های شغلی) داوطلبان ۳ برابر ظرفیت هستیم و تلاش می شود به همت همکاران معاونت توسعه نتایج نهایی ارزیابی ظرف مدت یک ماه آینده در سامانه جهاد دانشگاهی درج گردد تا بتوانیم شاهد شروع به کار متقاضیان از ابتدای سال آتی باشیم.


خبر ۱ آذر ۱۴۰۲- اطلاعیه فرایند بررسی مدارک آزمون استخدامی وزارت بهداشت
ضمن تبریک وآرزوی موفقیت برای داوطلبان محترمی که بر اساس نتایج اولیه اعلام شده آزمون کتبی توسط جهاد دانشگاهی جهت فرآیند بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی دعوت گردیده اند، به آگاهی می رساند جدول زمانبندی و محل تحویل مدارکمتعاقبا از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد. لذا مورد تاکید است، داوطلبین مفاد مندرج دراین اطلاعیه را با دقت مطالعه و نسبت به تهیه مستندات مربوطه اقدام مقتضی معمول نمایند.

مشاهده اطلاعیه


خبر ۲۹ آبان ۱۴۰۲- اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مشاهده نتایج

مشاهده اطلاعیه نتایج آزمون


خبر ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ –  مدیر روابط عمومی معاونت توسعه وزارت بهداشت: نتایج آزمون استخدامی مهرماه وزارت بهداشت، امروز از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام می گردد.


خبر ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ – معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی گفت: به زودی نتایج آزمون گروه پرستاری اعلام خواهد شد و فرایند گزینش انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس،عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ۲۷ ابان ماه ۱۴۰۲ در برنامه «کشیک سلامت» شبکه سلامت گفت: برای روز پرستار امسال، برنامه های محلی وکشوری خواهیم داشت که دستورالعمل‌ آنها در دو ماه اخیر به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی افزود: فرایند انتخاب همکاران برجسته و برتر به طور کامل مشخص شده همچنین یکی از موضوعاتی که هر سال پیگیری می‌شود حضور همکاران ما تحت عنوان سخنران در مناسک نماز جمعه است.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما از این کار، آشنایی هم وطنان با ابعاد دیگری از حرفه پرستاران است، آنچه که هموطنان ما از حرفه پرستاری اطلاع دارند در قالب خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و در درمانگاه‌ها است.

پرستاری در کشور ما محدود به فعالیت‌های بالینی و درمانی است

عبادی گفت: نظام آموزشی ما و کارکردی که گروه پرستاری در سراسر دنیا دارد در سه سطح فعالیت پیشگیری، اعم از پیشگیری اولیه، ثانویه و ثالثیه دنبال می‌شود ولی در کشور ما این ظرفیت محدود فقط به فعالیت‌های بالینی و درمانی اختصاص داده شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ادامه داد: تلاش بر این است که از این ظرفیت نهفته، برای آسان و ارزان و کیفی سازی خدمت بیشتر بهره ببریم تا منجر به آگاه‌سازی مردم و از آن مهمتر آگاه سازی سیاستگذاران در درون و بیرون نظام سلامت بشود.

پرستاران فردا شب میهمان امام رضا(ع) خواهند بود

وی افزود: امسال علاوه بر جشن‌های منطقه‌ای طبق سنوات گذشته یک بزرگداشت ملی داریم که فردا ۲۸ آبان ماه برگزار خواهد شد و از سراسر کشور بالغ بر ۱۲۰۰ میهمان عزیز و فرهیخته خواهیم داشت. منتخبین عزیزمان فردا مهمان امام رضا علیه السلام خواهند شد و روز سه‌شنبه هم در یکی از رواق‌های حرم مطهر یک برنامه مناسبتی معنوی هم خواهیم داشت.

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نقد های اجرایی دارد

عبادی در مورد قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری افزود: ما دو کار می‌توانستیم انجام دهیم یا مثل همکاران گذشته که ۱۵ سال قانون را اجرا نکردند اجرا نمی‌کردیم و یا اجرا میکردیم و در مسیر، این قانون تکمیل می‌شد. ما از رویکرد دوم استفاده کردیم در حالی که می‌دانستیم دچار تنش و چالش خواهیم شد اما انصافا با حمایت‌هایی که مجلس شورای اسلامی داشت از اول فروردین ۱۴۰۱ عملا قانون در حال اجراست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی گفت:این قانون انتقاداتی دارد که البته بخشی از نقدها مربوط به مدل اجراست. چرا که برخی از همکاران اعتقاد دارند باید تعرفه خدمات پرستاری مانند خدمات پزشکی شود. روشی که در تعرفه خدمات پزشکی استفاده می‌شود، یک مدل منسوخ در دنیاست، که نظام سلامت و مردم متضرر می‌شوند چرا که هم هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد و هم نفع عمومی ندارد.

عبادی افزود: دنیا به سمت مدل‌های دیگر پرداخت، از جمله بسته های خدمتی رفته است، ما هم از این مدل استفاده کردیم. موضوع قابل توجه این است که در برنامه هفتم توسعه هم وزارت بهداشت مکلف شده است مدل سنتی خدمات تعرفه پزشکی را به سمت بسته‌های خدمتی سوق بدهد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ادامه داد: آن مدل سنتی هم در حال انقضاست چرا که وزارت بهداشت در سال اول اجرای این برنامه، مکلف به بازتعریف ۵۰۰ بسته خدمتی پزشکی شد.

فاصله مدل پرداخت جدید با انتظارات همکاران پرستاری

وی گفت:در نسخه ۱۴۰۱ علی رغم کارشناسی های زیادی که از همه گروه‌های صنفی انجام شد در عمل ما با چالش‌هایی مواجه شدیم و انتظارات در مدل پرداخت جدید، با انتظارات برخی از همکارانمان در اتاق عمل و اورژانس ، که از قبل در ذهنشان بود فاصله قابل توجهی داشت که منجر به گلایه آنها شد.

عبادی ادامه داد:در نسخه ۱۴۰۲ خوشبختانه ویرایش قابل توجهی انجام شد ضمن اینکه سطح درآمد افزایش پیدا کرد در مدل بازتوزیع هم ترمیم و اصلاح انجام شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی عنوان کرد: این ابلاغ مربوط به ۲۲ شهریور امسال است بر اساس همین آیین نامه همه مراکز درمانی مکلف به انجام محاسبات از اول فروردین ماه هستند تا همکاری متضرر نشود.

عبادی در پاسخ به شروع پرداخت ها افزود:در برخی از دانشگاه‌ها پرداخت شروع شده اما در برخی از دانشگاه‌ها همچنان آغاز نشده که دو دلیل اصلی وجود دارد اول اینکه پرداخت بیمه‌ها به مراکز درمانی معمولا با تاخیر صورت می‌گیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ادامه داد: متوسط پرداخت‌های بیمه ها بین ۶ تا ۸ ماه است اما برخی بیمه ها مانند بیمه سلامت که از بیمه‌های خوش حساب است پرداخت‌هایش نسبتا به روز است ولی سایر بیمه‌ها اغلب اوقات، پرداخت‌هایشان را ۸ تا ۱۲ ماه با تاخیر پرداخت می‌کند. اما مشکل دوم تاخیر در آماده شدن زیرساخت ها است یعنی کدینگ های بر اساس فرمول جدید باید در سامانه‌های محاسبه بیمارستانی که به HIS معروف است تعریف می‌شد که با تاخیر انجام شد اما امروز خوشبختانه ۹۵ درصد از شرکت‌های تحت قرارداد ما توانستند خودشان را با این قانون جدید وفق بدهند.

به دلیل تورم پرداخت امروز ما به چشم نمی آید

وی افزود: بسیاری از افرادی که امروز به وضع موجود انتقاد می‌کنند در گذشته در موقعیت اجرایی قرار داشتند و این نکته بسیار مهم است که در عملیات و اجرا، کار بسیار پیچیده است.در تورم هنگامی که وضعیت اقتصادی نوسان داشته باشد ممکن است پرداخت ما در سال ۱۴۰۲ به چشم نیاید. به عنوان مثال در زمانی که بنده این مسئولیت را بر عهده گرفتم، میانگین کارانه کشوری ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان بود اما امروز ۳ میلیون تومان در ماه است و به همین علت،پرداخت امروز ما به چشم نمی آید.

عبادی ضمن اشاره به زمان اجرا شدن قانون عنوان کرد: امروز ما می‌توانیم بگوییم قانون اجرا شده و در حال اجراست اما آن چیزی که باعث نارضایتی شده میزان پرداخت است که در هر دوره با آن روبرو هستیم و بایدهم ارزش نسبی و هم ضریب ریالی را افزایش دهیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی افزود:کرونا فرصت مناسبی برای شناسایی حرفه سلامت به مردم بود علاوه براین، درک بهتری از نیازهای مردم توسط نیازهای فرا وزارتی صورت گرفت.

در سال ۹۹ دو نوبت مجوز استخدامی صادر شد

وی ادامه داد: در سال ۹۸در آغاز کرونا، یک مجوز استخدامی و در سال ۹۹ دو نوبت مجوز استخدامی صادر شد که در بهمن کارهای صدور آن انجام و کارهای آن در سال ۱۴۰۰ و در دولت جدید انجام شد.

عبادی ضمن اشاره به قانون تبدیل وضعیت استخدامی گفت:در سال ۱۴۰۱ قانون تبدیل وضعیت استخدامی را داشتیم و در وزارت بهداشت ۶۸ هزار نفر تبدیل وضعیت شدند که از این جمعیت ۱۹ هزار نفر همکاران پرستاری بودند که در دوره کووید ۱۹ خدمت می کردند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی اعلام کرد: اخیرا در ماه قبل، (۲۸ مهرماه) آزمون استخدامی برگزار شد که ۲۵۰۰۰ نفر مجوز جدید بود و از این تعداد ۱۲ هزار نفر از گروه پرستاری، بخش‌های بهداشت درمان و پیش بیمارستانی مجوزهای جذب داریم به زودی نتایج آزمون اعلام خواهد شد و فرایند گزینش انجام می‌شود.

وی در پایان افزود:از آنجا که عمده پرستاران ما در حوزه پرستاری، بانوان هستند و بانوان ترجیحشان این است که محل اشتغالشان در محل زندگی‌شان باشد علی رغم آقایان که راحت‌تر در شهر دیگر اشتغال را می‌پذیرند اما چون عمده همکاران ما بانوان هستند این محدودیت را داریم.


خبر ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲ – طبق اعلام کارشناس پشتیبانی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی، نتایج طی ۳۰ الی ۴۵ روز پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و به صورت کلی ۷۲ ساعت پس از اعلام نمرات کرونا، نتایج این آزمون استخدامی قابل بارگزاری خواهد بود.

 گفتنی است که طبق اخبار منتشر شده در ۲۱ آبان ماه، مدیرکل مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت از اعلام نتایج آزمون استخدام وزارت بهداشت تا هشت روز دیگر خبر داده بود. در ادامه کارشناسان واحد خبر ایران استخدام به تشریح جزئیات خبر پرداخته اند.

 مدیرکل مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: بر اساس آزمونی که در تاریخ بیست و هشتم مهر برگزار شد، بیست و یکم آبان‌ ماه نتایج اولیه کتبی آن اعلام می‌شود که نتایج اعلام شده سه برابر ظرفیت خواهد بود.

 لذا به تناسب شرکت‌کنندگان در دانشگاه‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ روز به دانشگاه‌ها فرصت می‌دهیم تا اطلاعات اولیه شرکت‌کنندگان را با شرایط آزمون تطبیق دهند تا صحت اطلاعات ثبت شده محرز شود و افرادی که واجد شرایط هستند، انتخاب خواهند شد.

نکته مهم: تلاش می‌کنیم افراد گزینش شده تا پایان سال و در اسفند ماه در محل‌های مورد نظر برای خدمت، فعالیت‌شان را آغاز کنند.

وی افزود: برای تأمین نیروی انسانی پروژه‌های جدید حدود ۷۵ هزار نفر مجوز لازم است که در مرحله نخست ۲۵ هزار نفر برای پروژه‌های جدید استخدام می‌شوند و مجوز استخدام ۵۰ هزار نفر باقی مانده بعد از بررسی‌های فنی و کارشناسی صادر می‌شود و پس از صدور مجوز فراخوان استخدام انجام خواهد شد.


خبر ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۲ – مدیرکل مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: حدود هشت روز دیگر نتایج اولیه آزمون استخدام وزارت بهداشت و درمان اعلام خواهد شد.

سیف‌الله مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس آزمونی که در تاریخ بیست و هشتم مهر برگزار شد، بیست و یکم آبان‌ماه نتایج اولیه کتبی آن اعلام می‌شود که نتایج اعلام شده سه برابر ظرفیت خواهد بود، لذا به تناسب شرکت‌کنندگان در دانشگاه‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ روز به دانشگاه‌ها فرصت می‌دهیم تا اطلاعات اولیه شرکت‌کنندگان را با شرایط آزمون تطبیق دهند تا صحت اطلاعات ثبت شده محرز شود و افرادی که واجد شرایط هستند، انتخاب خواهند شد.

وی با بیان اینکه هشت روز دیگر نتایج اولیه آزمون استخدام وزارت بهداشت و درمان اعلام خواهد شد، افزود: پس از بررسی اولیه با اعلام سه برابر ظرفیت، افراد برای مصاحبه‌های عمومی و تخصصی استخدام که به آنها اعلام شده است، فراخوان می‌شوند، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی ۷۰ روز زمان لازم است برای اینکه مصاحبه‌های تخصصی و عمومی و گزینش انجام شود.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: تلاش می‌کنیم افراد گزینش شده تا پایان سال و در اسفند ماه در محل‌های مورد نظر برای خدمت، فعالیت‌شان را آغاز کنند، استخدام‌هایی که مراحل آن در حال طی شدن است، به دلیل کمبود نیروی انسانی نبوده، بلکه بر اساس پروژه‌های جدیدی که در مناطق مختلف برای توسعه و ساخت بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمانی تعریف و اجرا شده است، نیروهای جدید جذب و استخدام می‌شوند تا در این مراکز مشغول به فعالیت شوند.

وی ادامه داد: برای تأمین کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌ها و سایر بخش‌های درمانی که نیروهای آن بازنشسته می‌شوند، در مراحل بعد بررسی خواهد شد که مقرر شده است تا بخش دیگر کمبود نیروی انسانی در مراحل بعد پوشش داده شود.

مرادی گفت: برای تأمین نیروی انسانی پروژه‌های جدید حدود ۷۵ هزار نفر مجوز لازم است که در مرحله نخست ۲۵ هزار نفر برای پروژه‌های جدید استخدام می‌شوند و مجوز استخدام ۵۰ هزار نفر باقی مانده بعد از بررسی‌های فنی و کارشناسی صادر می‌شود و پس از صدور مجوز فراخوان استخدام انجام خواهد شد.

وی درباره به کاری نیروهای گزینش شده در آزمون استخدامی خاطرنشان کرد: افراد در تمام رشته‌های بهداشتی، درمانی، تخصصی به کارگیری می‌شوند، البته تعدادی نیز در بخش‌های اداری و مالی مشغول به فعالیت خواهند شد.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.