خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام دو فرایند جذب مدرس در دانشگاه علمی کاربردی

اعلام دو فرایند جذب مدرس در دانشگاه علمی کاربردی

متن آگهی:

خبر ۷ مرداد ماه ۱۴۰۲ – دانشگاه علمی کاربردی علاوه بر جذب مدرس به شیوه اعلام فراخوان و بررسی صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی متقاضیان به روش برگزاری آزمون و مصاحبه، با تدریس۳۹۷ مدرس تجربی خبره در هیات ممیزه این دانشگاه موافقت کرد.

به گزارش بازارکار، هیات ممیزه دانشگاه علمی کاربردی در جلسه اخیر خود، از مجموع ۶۳ پرونده در دو گروه “فرهنگ و هنر”، “مدیریت و خدمات اجتماعی” تعداد ۲۸ پرونده‌ متقاضیان تدریس خبره یا تجربی گروه فرهنگ و هنر در حوزه‌های تخصصی طراحی و دوخت، هنرهای نمایشی و روابط عمومی و ۳۵ پرونده گروه مدیریت و خدمات اجتماعی در حوزه‌های تخصصی مدیریت دفاعی و علوم انتظامی، خدمات مهمانداری و گردشگری، آرایش و پیرایش ، تربیت بدنی، مدیریت، امداد و سوانح و گمرک را پس از بررسی مورد تایید قرار داد.

بر این اساس، تاکنون جمعا تدریس ۳۹۷ متقاضی تدریس خبره تجربی در حوزه های مختلف دانشگاه علی و کاربردی مورد موافقت قرار گرفته است.

علاوه بر پذیرش مدرس تجربی و خبره توسط دانشگاه علمی کاربردی، این دانشگاه از سال ۹۵ برنامه ارزیابی و بررسی صلاحیت علمی مدرسان این دانشگاه را به عنوان یکی از برنامه های تحولی خود آغاز کرد بر این اساس تمامی مدرسان این دانشگاه به همراه متقاضیان جدید برای تدریس در دانشگاه علمی کاربردی ملزم به شرکت در فراخوان های جذب شدند و افرادی که در این فراخوان پذیرش می شدند پس از دریافت کد مدرسی امکان تدریس برای دانشجویان را داشتند.

با تصویب آئین‌نامه پیشنهادی دانشگاه جامع علمی – کاربردی در شورای عالی جذب ، برای ارزیابی مدرسان در سال ۹۵ دو گام جدی برداشته شد تا ساماندهی در این حوزه انجام شود. در گام اول پذیرش مدرسان جدید از طریق فراخوان عمومی و در چارچوب آئین‌نامه انجام شد تا براساس این آئین‌نامه مدرسان در هیئت‌های استانی مورد ارزیابی قرار گیرند. این افراد باید در هیئت‌های استانی صلاحیت عمومی و تخصصی مدرسان مورد ارزیابی قرار می‌گرفت تا در صورت کسب صلاحیت‌های مورد نظر وارد آموزش دانشگاه علمی – کاربردی می‌شدند.

طبق اعلام دانشگاه علمی کاربردی، در سال های اول اعلام فراخوان تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد این شرکت کنندگان مورد پذیرش قرار گرفته‌اند و مابقی آنها در مراحل مختلف از پذیرش معاف شدند.

یکی از شرایط جذب مدرس در دانشگاه علمی کاربردی کسب معدل ۱۵.۵ برای کارشناسی ارشد اعلام شده است، بر این اساس در سال اول اعلام فراخوان جذب از ۹۰ هزار مدرسی که کد مورد نظر را به دست آورده بودند، ۶۰ هزار نفر آنها با دانشگاه همکاری داشتند که در ارزیابی این مدرسان تنها ۲۵ هزار نفر از آنها با کسب شرایط عمومی و تخصصی و مدارک مورد نظر پذیرفته شدند.

نتایج فراخوان جذب مدرس سال گذشته دانشگاه علمی کاربردی اواخر خرداد ماه اعلا شد. طبق اعلام دانشگاه علمی کاربردی حداقل سن متقاضیان برای شرکت در فراخوان ۲۸ سال و حداکثر سن ۶۵ سال بود و جذب مدرس بصورت بومی در واحدهای استانی صورت گرفت بطوری که پس از ثبت نام، تکمیل فرم ها و بارگذاری مستندات توسط متقاضی، اعتبارسنجی اطلاعات و مستندات متقاضیان در واحدهای استانی انجام شد و پرونده متقاضیان واجد شرایط در کارگروه های بررسی صلاحیت علمی مطابق با شاخص های ارزیابی بومی شده، امتیاز دهی شد.

هیات اجرایی معین استانی، متقاضیان واجد شرایط را برای رشته مورد نظر جهت مصاحبه علمی دعوت کرد و در این مرحله همزمان، استعلام صلاحیت عمومی متقاضیان نیز توسط دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه انجام شد، پس از انجام مصاحبه در کارگروه های بررسی صلاحیت علمی و اعلام رای توسط هیات اجرایی معین استان، نتایج صلاحیت علمی به همراه نتایج صلاحیت عمومی جهت تصویب نهایی در اختیار هیات اجرایی جذب دانشگاه قرار گرفت.

در فراخوان امسال بیش از ۶۵ هزار نفر وارد سامانه ثبت نام شدند که از این تعداد، حدود ۱۸ هزار نفر ثبت‌نام قطعی کرده و در مجموع بالغ بر ۸ هزار نفر برای مصاحبه و ارزیابی علمی به کارگروه‌های بررسی توانایی علمی دعوت شدند. از این تعداد حدود ۴ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده و کد مدرسی برایشان صادر شد.

کد مدرسی افراد واجد شرایط پس از شرکت در دوره تربیت مدرس با عنوان «آشنایی با نظام علمی کاربردی» که از طریق مرکز امور مدرسان دانشگاه با همکاری واحدهای استانی برگزار می شود، فعال می شود و می توانند با مراکز علمی کاربردی برای تدریس دروس نظری و عملی همکاری کنند.

طبق اعلام دانشگاه علمی کاربردی، فراخوان جدید جذب مدرس در دانشگاه جامع علمی کاربردی حدود مرداد ماه امسال اعلام می شود و نتایج فراخوان نیز تا مهرماه مشخص خواهد شد.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.