خانه » اطلاعیه های مهم » برگزاری آزمون استخدامی معلولان تحت پوشش بهزیستی تا پایان سال

برگزاری آزمون استخدامی معلولان تحت پوشش بهزیستی تا پایان سال

متن آگهی:

خبر ۱ مرداد ماه ۱۴۰۲ -علی‌محمد قادری روز… در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به محرومیت چندین ساله معلولان بهزیستی از سهمیه استخدامی دستگاه‌های دولتی و اجرایی، اظهار داشت: این مساله در سالهای گذشته مورد غفلت قرار گرفته است، اما بهزیستی و دولت عزمی راسخ دارند که سهمیه سه درصدی و سهمیه جامانده از سالهای گذشته نیز به مددجویان تخصیص یابد.

وی اعلام کرد: طبق مذاکرات انجام شده، مقرر شد سازمان اداری و استخدامی از منابع جامانده سنوات پیشین بهزیستی از جمله حق استخدام و شرکت در آزمون استخدامی در قالب سه درصد سهمیه معلولان، آزمون مجزا برگزار کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور مجوز برگزاری آزمون و جذب معلولان بهزیستی را صادر کرده که مورد تایید سازمان برنامه و بودجه هم قرار گرفته است.

به گفته قادری، برنامه‌ریزی شده است که سازمان امور اداری و استخدامی تا پایان امسال، آزمونی برای مددجویان دارای معلولیت که می خواهند جذب دستگاه و نهادهای دولتی شوند، برگزار کند.

وی میزان سهمیه جذب را سه هزار و ۸۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: مشاغل مورد نظر بر اساس کد محل و کد رشته از طریق دفترچه های سازمانی استخدام، اطلاع رسانی خواهد شد.

طبق ماده ۱۵ فصل پنجم قانون حمایت از حقوق معلولان «دولت مکلف است حداقل سه درصد (۳%) از مجوزهای استخدامی (رسمی، ‌پیمانی، کارگری) دستگاههای دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، ‌ شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاههایی که از بودجه عمومی کشور ‌استفاده می‌نمایند به‌ جز موارد ذکر شده در بندهای (ت) و (ث) ماده (۱۱) این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.»

طبق تبصره یک این ماده، «وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات دولتی، شرکت‌ها و نهادهای‌ عمومی و انقلابی مکلفند سه درصد (۳%) از مجوزهای استخدامی خود به‌جز موارد ذکرشده در بندهای (ت) و (ث) ماده (۱۱) این قانون را به افراد دارای معلولیت اختصاص دهند. سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است نسبت به تخصیص این سهمیه استخدامی برای افراد دارای معلولیت اقدام و بر رعایت آن نظارت نماید.»

همچنین در تبصره۲ این قانون آمده است، «بالاترین مسئول دستگاههای اجرائی، نهادهای عمومی غیردولتی، شهرداری‌ها و بانکها مکلف به اجرای دقیق مفاد این ماده می‌باشند. متخلفان حسب مورد با حکم مراجع ذی‌صلاح به مجازات تعزیری جزای نقدی درجه پنج تا هشت موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲/۲/۱، انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام و یا محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی و یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع محکوم ‌می‌شوند.»

با این حال این قانون در هشت سال گذشته از زمان تصویب و اجرایی شدن، همواره با موانعی روبرو بود که عملاً اجرای آن را در هاله‌ای ابهام قرار داد. تابستان سال گذشته مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا، اجرای سهمیه سه درصد استخدام افراد دارای معلولیت را دارای پنج چالش دانست.

منصور الله وردی گفت: «عدم اشراف افراد دارای معلولیت به چگونگی اجرای قانون سهمیه سه درصد استخدام و حقی که دارند، تفسیر به رای و بهانه دستگاه‌ها برای احراز توانایی معلولان طبق ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، رعایت نکردن سهمیه سه درصد استخدامی افراد دارای معلولیت از سوی نهادهای عمومی و انقلابی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند و مشکلاتی درباره حدنصاب نمره قبولی آزمون و خالی ماندن صندلی استخدامی افراد دارای معلولیت در آزمون‌ها به دلایل مختلف را پنج چالش مهم پیش‌روی سهمیه ۳ درصد استخدام افراد دارای معلولیت است».

حال جامعه معلولان بهزیستی چشم امید به دولت سیزدهم بسته تا قانونی که سالهاست جزو حقوق قطعی این قشر است، احقاق شود.


خبر ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۲ – رئیس سازمان بهزیستی کشور از عضویت این سازمان در شورای اشتغال کشور برای اولین بار خبر داد و گفت: برای اولین بار در این دولت و از طریق سازمان اداری و استخدامی برای ترمیم ناوگان منابع انسانی بهزیستی مجوز استخدام ۱۹۶۵ نفر از طریق آزمون استخدامی را اخذ کرده‌ایم که حتما موضوع جذب سه درصدی افراد دارای معلولیت نیز در استخدام لحاظ می شود.

به گزارش ایسنا، علی محمد قادری در مراسم بازدید وزیر کشور از مرکز اورژانس اجتماعی و رونمایی از فاز جدید سامانه و شبکه سراسری بیسیم،  ضمن تشکر از حضور چندین باره وزیر کشور در مراکز تخصصی، متنوع و مداخله‌ای سازمان بهزیستی، با ارائه گزارشی کوتاه، تاریخچه و خدمات سازمان بهزیستی را معرفی کرد.

وی گفت: سازمان بهزیستی با بیش از ۱۶۰ماموریت، به هفت میلیون و ۵۱۹ هزار و ۳۷۱ نفر بر اساس سامانه بر خط به تفکیک جنسیت و با توجه به دهک های پیش بینی شده در نظام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خدمت رسانی می کند.

قادری افزود: همچنین یک میلیون و ۴۷۱ هزار خانوار تحت پوشش دریافت مستمری هستند که علاوه بر این، به صورت ماهیانه و بر اساس قانون نظام پرداخت یارانه‌ها که در سازمان هدفمندی یارانه‌ها شکل می گیرد، خدمات دیگر شامل کمک معیشت، هزینه امداد کودکان، حق پرستاری و… انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی سازمان بهزیستی کشور؛ وی در خصوص افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی گفت: افرادی که به بهزیستی مراجعه کرده‌اند یک میلیون و ۴۳۹هزار و ۲۲۵نفر فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند، اما بر اساس آمایش سرزمینی پیش بینی می شود بین ۸ تا ۱۵درصد افراد جامعه دچار معلولیت باشند، و باید با یک نظام بر خط و مراجعه محوری، آنها را بر اساس نوع معلولیت شناسایی کنیم.

افزایش سالانه ۶۰ هزار نفری جمعیت بهزیستی در پی تصادفات جاده‌ای

رییس سازمان بهزیستی کشور به موضوع حوادث جاده‌ای و انسان ساز در کشور اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۳۰۰هزار تصادف منجر به  جرح صورت می گیرد و حدود ۶۰هزار فرد دارای معلولیت به جامعه هدف بهزیستی می افزاید که  در هیچ جای قوانین سهمی برای بهزیستی مشخص نشده است.

رییس سازمان بهزیستی به موضوع پیشگیری به عنوان امری مهم، اساسی و ماندگار اشاره کرد و گفت: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم ۶میلیون و ۵۳۱ هزار کودک غربال شده‌اند که اگر موالید را در نظر بگیریم و بر اساس بازه طلایی، بهزیستی از معلول شدن این کودکان پیشگیری کرده است.

وی به روان سازی خدمات و بهره وری در سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: بر همین اساس تفاهمی بین بهزیستی و بنیاد مستضعفان برقرار شد و امروز جشن چهارده هزارمین واحد واگذار شده به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر، برپا شد.

عضویت سازمان بهزیستی در شورای اشتغال کشور برای اولین بار

قادری به موضوع عضویت سازمان بهزیستی در شورای اشتغال کشور برای اولین بار نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش سهم بری سازمان بهزیستی در تبصره ۱۶و ۱۸، اجازه داده شد که ۱۵ درصد از منابع در اختیار استانداری‌ها را در اختیار سازمان بهزیستی برای ایجاد اشتغال قرار دهند.

وی افزود: اگر یک میلیون شغل را به عنوان تکلیف در یک سال در نظر بگیریم، عملکرد سازمان بهزیستی ۱۳۷ درصد بوده است یعنی تکلیف بهزیستی ایجاد ۶۵هزار شغل بوده که بیش از ۸۷هزار شغل ایجاد کرده است و ان شاالله با حمایت‌های شما بتوانیم به ایجاد یکصد هزار شغل در سال ۱۴۰۲برسیم.

رییس سازمان بهزیستی به  تفاهم با وزارت کشور در حوزه مجوز سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: هم وزارت کشور و هم سازمان بهزیستی هر دو برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مجوز صادر می کنند، تفاهمی انجام شده که در حوزه غربالگری بتوانیم مجامع برای این سازمان‌ها برگزار کنیم.

وی به برقراری بیش از ۶۹هزار گزارش مردمی و تماس با سامانه دیده بان سازمان بهزیستی(۱۴۸۲) اشاره کرد و گفت: این سامانه با حداکثر ۷۲ساعت زمان پاسخگویی، به نیازها و مطالبات مردمی پاسخ می دهد. همچنین بهزیستی در سامانه سامد به عنوان اولین دستگاه پاسخگوی متبوع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده است.

تحویل بیش از ۳۵هزار واحد مسکونی به مددجویان در دولت سیزدهم

استخدام ۱۹۶۵ نفر با برگزاری آزمون استخدامی

رییس سازمان بهزیستی گفت: در این دولت بیش از ۳۵هزار واحد مسکونی تحویل جامعه هدف داده است و طی این دو هفته هم بیش از ۲۴۰۰واحد تحویل خواهد داد.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره موضوع اشتغال به کار و تخصصی سازی مشاغل افراد دارای معلولیت، گفت: برای اولین بار در این دولت و از طریق سازمان اداری و استخدامی برای ترمیم ناوگان منابع انسانی بهزیستی مجوز ۱۹۶۵ استخدام را گرفته ایم و آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و حتما موضوع جذب سه درصدی افراد داری معلولیت نیز لحاظ می شود.

رونمایی سامانه هوشمند جامع خدمات بهزیستی تا پایان شهریور

قادری همچنین از رونمایی سامانه هوشمند جامع خدمات بهزیستی تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: این سامانه کاملا شفاف، بازخوردی و فرایندی است و درگاه تخصصی و ارتباطی با مبنای حرفه‌ای با مردم خواهد بود.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.