خانه » اطلاعیه های مهم » آغاز دوره مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اواخر مهر

آغاز دوره مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اواخر مهر

متن آگهی:

خبر ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۲ -معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش گفت دوره مهارت‌آموزی برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی باید برگزار شود که این دوره از اواخر مهرماه با محوریت دانشگاه فرهنگیان آغاز می‌شود.

علی فرهادی در ویژه‌برنامه گفت‌وگوی زنده از شبکه شاد اظهار کرد: امسال افزایش تعداد دانش‌آموزان و همچنین تعداد زیاد بازنشستگان و ناترازی در جذب دانشگاه فرهنگیان بی‌سابقه بود که باعث شد با مشکلاتی مواجه شویم اما با همت معلمان توانستیم یک ساماندهی خوبی انجام دهیم و الان کلاس بدون معلم نداریم.

وی افزود: ضمن اینکه با برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری تا پایان مهرماه قریب به ۱۱ هزار نفر به مدارسی اعزام می‌شوند که توسط عوامل مدرسه اداره می‌شوند و پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت، جایگزین آن‌ها می‌شوند. همچنین در خصوص آزمون استخدامی دبیر و هنرآموز نیز امیدواریم نتایج آن تا اوایل آبان اعلام شود و از ۲۲ هزار ظرفیت در مرحله اول حداقل ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر امتیاز لازم را کسب کنند و پذیرفته شده و به مدارس اعزام شوند.

فرهادی افزود: برای آموزگارانی که امسال از طریق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در آزمون استخدامی پذیرفته شده‌اند طبق قانون باید دوره ضمن خدمت مهارت‌های معلمی را برگزار کنیم که این کار انجام خواهد شد و دوره مهارت‌آموزی از اواخر مهرماه توسط دانشگاه فرهنگیان آغاز و در دوره‌های مجازی، حضوری و همچنین کانون‌ها ارزیابی خواهد شد و مهارت‌های لازم آموزش داده خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش گفت: از این بابت نگرانی نداریم که نومعلمان پذیرفته‌شده از طریق کانون‌های ارزیابی یک بار صلاحیت عمومی و تخصصی آن‌ها ارزیابی شده و تعداد زیادی از معلمانی که سوابق خدمت در مدارس غیرانتفاعی داشتند در آزمون آموزگاری قبول شده‌اند و همچنین حدود ۴ هزار نفر هم از نیروهای خرید خدمات بودند که حد نصاب نمره را کسب کردند و استخدام شدند که‌ این گروه از معلمان، مهارت‌های معلمی را از قبل یاد گرفته‌اند. موظف به برگزاری دوره مهارت‌آموزی برای بخشی از نیروهای جدیدالاستخدام مهرماه هستیم که این دوره از اواخر مهر با محوریت دانشگاه فرهنگیان برگزار و امتحان آن‌ها نیز به‌صورت حضوری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اعتراضات فرهنگیان به رتبه‌بندی خاطرنشان کرد: لازم است عرض کنم بعد از اعلام نتایج رتبه‌بندی، حدود ۳۲۰ هزار نفر از همکاران به رتبه خود اعتراض کردند و تقاضای تجدید نظر داشتند. رتبه‌بندی، کار بزرگی بود که آغاز شد و باید خدا قوت بگوییم به کسانی که این کار را آغاز کردند چرا که اگر در سال گذشته اجرا نمی‌شد، یک قانون بر زمین می‌ماند و اجرای آن در سال بعد با مشکل مواجه می‌شد.

فرهادی ابراز کرد: از سال ۱۳۱۰ که دانشگاه تهران راه‌اندازی شده، نظام رتبه‌بندی اساتید نیز کلید خورده اما این نظام هنوز هم به‌روز می‌شود و هر روز تکمیل و بهبود پیدا می‌کند و بعد از حدود ۹۰ سال به سرانجامی رسیده که به آن نظام استخدام اعضای هیات علمی می‌گوییم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وقتی چیزی بعد از ۹۰ سال نهایی شده پس قطعاً رتبه‌بندی فرهنگیان هم بدون عیب و نقص نمی‌تواند باشد.‌ بنابراین اعتراضات رتبه‌بندی به ۳ دسته تقسیم شده و حدود ۶۳ هزار نفر که احتمال ارتقای رتبه آن‌ها وجود دارد، حدود ۵۰ هزار نفر از آن‌ها در کانون‌های ارزیابی مورد ارزیابی قرار گرفت و رتبه‌ها تغییر کرد و احکام جدید صادر و در حقوق شهریورماه آن‌ها اِعمال شد و معوقات این همکاران نیز از ابتدای سال پرداخت شد.

وی افزود: قسمت دوم نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که بعد از مرحله شهرستان و استان به عنوان هیات‌ممیزه مرکزی در تهران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که به زودی و تا یکی دو ماه اخیر کارش انجام می‌شود. بنابراین معلمان نگران نباشند، اعتراضات به موقع رسیدگی می‌شود.

فرهادی گفت: از این به بعد هم ترفیع معلمان را مانند اعضای هیات علمی داریم و اگر معلمی شایستگی ترفیع داشته باشد می‌شود و اگر معلمی رکود داشته باشد به او یادآوری می‌شود که در آموزش ضمن خدمت و در مسیر ارتقای معلمی قرار گیرند که از قافله ارتقا جا نمانند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری گفت: دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری را بعد از اعلام نتایج اولیه این آزمون، جمع‌بندی کردیم و دفترچه جدید تولید و تحویل سازمان اداری و استخدامی شد و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است.

وی افزود: امیدواریم سازمان سنجش آموزش کشور ظرف کمتر از یک هفته این دفترچه را منتشر کند که به محض انتشار، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد تا داوطلبان، کد رشته محل‌های جدید را انتخاب کنند. توصیه می‌شود محتوای دفترچه تکمیل ظرفیت را دقیق مطالعه و بر اساس آن محل‌هایی که در استان خود و یا استان نزدیک آن است را انتخاب کنید. همچنین در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری، قید زن و مرد برداشته شده است. چون تعداد داوطلبان آقا کمتر از خانم‌ها بود، این قید را برداشتیم تا احتمال قبولی خانم‌ها بالا برود.

فرهادی در خصوص اعلام نتایج نهایی آزمون دبیری و هنرآموز خاطرنشان کرد: آزمون کتبی و کانون‌های ارزیابی این آزمون انجام و نتایج گزینش تقریبا اعلام شده و نتایج اولیه به زودی اعلام می‌شود و اگر ظرفیت در مرحله اول پر نشود، مرحله تکمیل ظرفیت برای این آزمون نیز خواهیم داشت که امیدواریم تا اواخر مهر یا اوایل آبان، نتایج این آزمون اعلام شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش در خصوص سقف تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان با بیان اینکه بیمه تکمیلی، یکی از مهمترین مولفه‌های رفاه در هر خانواده‌ای به‌ویژه فرهنگیان است، گفت: در خدمات بیمارستانی بیمه تکمیلی فرهنگیان، سقف تعهدات نداریم و سقف تعهدات در مواردی مانند دندانپزشکی و عینک است که از تعهدات عینک از یک به یک و نیم میلیون تومان و تعهدات دندانپزشکی از ۳۵ به ۶ میلیون تومان در سال افزایش پیدا کرده است. همچنین سقف تعهدات برای زایمان نیز برداشته شده است.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.