اطلاعیه استخدام مهندسان در آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک

شهر های مورد نیاز :
تعداد مورد نیاز :
تاریخ انقضاء :
متن آگهی

آگهی استخدام شرکت خوش طعم لبن رایان

وزیر آموزش و پرورش یکی از نیازهای واقعی آموزش و پرورش در آینده نزدیک را “استخدام مهندسان” در رشته‌های گوناگون برای هنرستان‌ها عنوان کرد.


  • نوع آگهی : اطلاعیه استخدامی

——————————————————————————————————————————-

متن خبر

وزیر آموزش و پرورش یکی از نیازهای واقعی آموزش و پرورش در آینده نزدیک را “استخدام مهندسان” در رشته‌های گوناگون برای هنرستان‌ها عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا حاجی بابایی در اولین همایش سراسری توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش در افق ایران ۱۴۰۴ که با حضور معاون اول رییس جمهور در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاری است، گفت: آموزش و پرورش با داشتن نقشه جامع و سند تحول بنیادین به عنوان اسناد بالادستی و همچنین برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های نظام که از سوی رهبری اعلام شده، برنامه‌های خود را تدوین کرده است.

وی با بیان اینکه همه برنامه‌های اجرایی اسناد بالادستی آموزش و پرورش در حال آماده سازی است، گفت: به زودی کتاب‌های مربوط به برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش چاپ خواهد شد.

وی افزود: آموزش و پرورش اولین وزارتخانه‌ای است که برنامه‌های خود را با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری هماهنگ کرده است و تمامی معاونت‌های این وزارتخانه برنامه‌های خود را همسو با اسناد بالادستی آماده کرده‌اند.

حاجی بابایی با بیان اینکه سند تحول بنیادین جزو پرافتخارترین اسناد عمیق علمی کشور است که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، عنوان کرد: ۱۳۱ راهکار در این سند عنوان شده که یکی از مهمترین راهکارهای آن توسعه هنرستان‌های فنی حرفه‌ای است.

حاجی بابایی ادامه داد: زمانی با وضعیت هنرستان‌ها و مراکز کار و دانش مواجه شدیم که تعداد آنها به شدت رو به کاهش بود و آمار و ارقام افول رشته‌های هنرستانی و کار و دانش را نشان می‌داد که یک زنگ خطر برای آموزش و پرورش و کشور محسوب می‌شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با اقداماتی که در راستای بهبود وضعیت رشته‌های فنی حرفه‌ای و هنرستان‌ها صورت گرفت، چندین مصوبه در مجلس به تصویب رسید تا شرایط هنرستان‌ها بهبود یابد که یکی از این اقدامات تاسیس دانشگاه فنی حرفه‌ای تحت نظر وزارت علوم بود که باعث ایجاد انگیزه در بین هنرجویان شد.

وی گفت: از سوی دیگر آموزش و پرورش و دولت مسئله هنرستان‌ها را به طور جدی در دستور کار قرار دادند و مقرر شد تا پایان برنامه پنجم توسعه پوشش تحصیلی هنرستان‌ها برای دانش آموزان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

حاجی بابایی عنوان کرد: در سال جاری پوشش تحصیلی هنرستان و کار و دانش به ۴۵ درصد رسیده و همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این رقم را در سال تحصیلی آینده به ۵۰ درصد برسانیم، چرا که هدفگذاری اصلی آموزش و پرورش پوشش ۷۰ درصدی دانش آموزان در رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به افزایش ۳٫۱ درصدی رشد هنرستان‌های نمونه دولتی، خاطر نشان کرد: تعداد هنرستان‌ها در شهر تهران از ۲۸ هنرستان در سال ۸۸ به ۸۹ هنرستان در سال تحصیلی جاری افزایش یافته است. همچنین شاهد افزایش ۲٫۵ برابری جذب دانش آموزان از متوسطه به هنرستان بودیم.

وی با بیان اینکه رشد ۱۰۰ درصدی دانش آموزان روستایی در رشته‌های فنی حرفه‌ای یکی دیگر از اقدامات آموزش و پرورش بود، عنوان کرد: همه اتفاقات مثبت ارتقای کمی و کیفی هنرستان‌ها در طول سه سال اجرای برنامه تحول صورت گرفته، ضمن آنکه دانش آموزان دختر رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش نیز شش درصد افزایش یافته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین افزایش ۲ درصدی سهم رشته‌های صنعت و ۱٫۵ درصدی رشته‌های کشاورزی را از دیگر اقدامات موثر در راستای توسعه رشته‌های فنی حرفه‌ای عنوان کرد.

وی با بیان اینکه از میان ۴۰ هزار نیرویی که با مصوبه مجلس شورای اسلامی به استخدام آموزش و پرورش درآمده‌اند ۱۲ هزار نفر در رشته‌های مهندسی جذب شدند، گفت: این نیروها با ورودشان به هنرستان‌ها از لحاظ کیفی رشته‌های هنرستانی را تحت تاثیر قرار داده‌اند، بر این اساس یکی از نیازهای واقعی آموزش و پرورش در آینده نزدیک استخدام مهندسان در رشته‌های گوناگون است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حاجی بابایی با اشاره به استقرار نظام جدید ۳ -۳ – ۶ یکی از پیامدهای اجرای این نظام را سه ساله و تخصصی شدن رشته‌های هنرستانی برشمرد و گفت: با استقرار این نظام هدایت تحصیلی دانش آموزان از سال سوم راهنمایی انجام می‌شود و دانش آموزان پس از اتمام این دوره وارد هنرستان و یا دبیرستان می‌شوند.

حاجی بابایی عنوان کرد: سال ۹۰ و ۹۱ مجلس شورای اسلامی اعتبار جداگانه‌ای را برای تجهیز هنرستان‌ها در نظر گرفته که رقم این اعتبار در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان است و چنانچه تخصیص یابد، ۶۷۰۰ هنرستان فعال به تجهیزات و کارگاه‌های مورد نیاز مجهز می‌شوند.

حاجی بابایی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی که در آموزش و پرورش صورت گرفته، سال آینده پوشش تحصیلی هنرستان‌ها به ۵۰ درصد برسد، چرا که این امر برای کشور بسیار تعیین کننده است.

اطلاعات تماس
نشانی :
تلفن :
وبسایت :
عضویت در کانال تلگرام سایت استخدامی www.estekhdami.org
جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید
هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.
دیدگاه ها
شهاب
۱۳:۵۴ ~ ۱۸ آبان ۱۳۹۱

سلام برای استخدام در اموزش و پرورش کارت پایان خدمت ضروریست؟

[پاسخ]

حسین پاسخ در تاريخ آبان ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ:

سلام
کارت پایان خدمت واسه هر استخدامی ضروریه.

[پاسخ]

مهدي
۱۸:۲۸ ~ ۱۹ آبان ۱۳۹۱

با سلام ميخواستم بدونم تاريخ دقيق استخدامي كيه؟با تشكر

[پاسخ]

آرزو
۱۸:۵۵ ~ ۱۹ آبان ۱۳۹۱

مهندسی کامپیوتر هم نیاز هست؟

[پاسخ]

سمیه
۰۹:۲۹ ~ ۲۰ آبان ۱۳۹۱

سلام من لیسانس نرم افزار دارم اما همیشه دوست داشتم معلم بشوم آیا شرایط من با این آگهی استخدام تطابق دارد؟

[پاسخ]

معصومه
۱۷:۵۵ ~ ۲۰ آبان ۱۳۹۱

سلام استخدام فقط واسه رشته های مهندسیه یا مثلا ریاضی کاربردی هم میتونن ثبت نام کنن؟

[پاسخ]

رها
۱۳:۲۶ ~ ۲۱ آبان ۱۳۹۱

مهندسی فناوری اطلاعات نیاز داشتید بنده هستم در خدمتتون.

[پاسخ]

مهندس علوم دامی بیکار
۰۳:۲۴ ~ ۲۴ آبان ۱۳۹۱

ما رو فراموش نکنید.مهندسی کشاورزی علوم دامی.رتبه 1 گروه علوم دامی دانشگاهمونم.91 فارغ التحصیل شدم.مرداد

[پاسخ]

رسول
۰۰:۱۸ ~ ۲۷ آبان ۱۳۹۱

به امید اینکه تمامی جوانانی که جویای کارهستند روزی دست بیابند*

[پاسخ]

lمعصومه
۰۹:۵۳ ~ ۳۰ آبان ۱۳۹۱

لطفا دقيق اعلام كنيد واسه چه رشته هاي مهندسي استخدام داره و اعلام نياز زن و مرد هم مشخص كنيد

[پاسخ]

سمیه بهادر
۱۵:۰۰ ~ ۹ آذر ۱۳۹۱

سلام میشه زمان ثبت نام و فرم ثبت نام را برای استخدام به ایمیلمان بفرستید چون در غیر این صورت از نزمان و نحوه ثبت نام بی اطلاع میشویم
متشکرم

[پاسخ]

بهار
۱۴:۰۲ ~ ۲۷ آذر ۱۳۹۱

سلام میشه زمان ثبت نام و فرم ثبت نام را برای استخدام به ایمیلمان بفرستید چون در غیر این صورت از زمان و نحوه ثبت نام بی اطلاع میشویم

[پاسخ]

حمید
۲۳:۰۴ ~ ۶ تیر ۱۳۹۲

سلام مثل اینکه وزیر یادش رفته از این گفته اش چطور میشه یاداوریش کرد

[پاسخ]

زهرا
۱۲:۰۹ ~ ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

سلام
من فوق لیسانس مهندسی کشاورزی دارم و متقاضی استخدام در آموزش و پروش هستم لطفا زمان ازمون و رشته های موردنیاز را بهم اطلاع بدین. با تشکر

[پاسخ]

اعظم
۱۷:۱۵ ~ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

سلام مهندسی کشاورزی هم میگیرن ?زمانش کی هست؟
و نقاش چی میگیرن؟

[پاسخ]

ملیحه
۰۰:۲۵ ~ ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

سلام
میشه یجا شماره همراه بدیم که زمان ثبت نام برای استخدام در آموزش پرورش با پیامک خبر دار شویم.

[پاسخ]

hamid
۱۴:۴۰ ~ ۱ مهر ۱۳۹۲

اون اقا فقط یه کمی حالش خوب نبود وگرنه هیچ گاوی گذشت یک سال رو اینده ای نزدیک نمیدونه!
از این جدیدی یا هم ابی گرم نمیشه احتمالا”

[پاسخ]

الناز
۰۹:۳۸ ~ ۳ مهر ۱۳۹۲

با سلام
بنده متقاضی آزمون استخدامی آموزش پرورش هستم، لطفا فرم و زمان ثبت نام را به بنده هم اعلام فرمایید.
با تشکر

[پاسخ]

محمود فلاح
۲۳:۳۲ ~ ۱۵ خرداد ۱۳۹۳

با سلام خدمت شما مهندسی ساخت و تولید خوانده ام ومتقاضی استخدام در هنرستانهای آموزش و پروش هستم. لطفا بنده را هم از زمان ثبت نام و فرم ثبت نام آگاه کنید. خیلی ممنون از زحمات شما

[پاسخ]