خانه » استخدام در استان همدان » ۳۰۷۳ نفر آقا و ۶۳۰ نفر خانم شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

۳۰۷۳ نفر آقا و ۶۳۰ نفر خانم شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

متن آگهی:

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ۲۷ شهریور ماه برگزار و ۳۷۰۳ نفر به استخدام دستگاه تعلیم و تربیت کشور در خواهند آمد.

بر اساس مجوزی که وزارت آموزش و پرورش از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری دریافت کرده است، قرار است پنج هزار نفر در این وزارتخانه استخدام شوند که حدود ۱۳۰۰ نفر بدون حضور در این آزمون و متعلق به سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران هستند.

اما مطابق با اطلاعیه اعلام شده سازمان سنجش آموزش کشور و بر اساس نیاز وزارت آموزش و پرورش، به طور کلی ۳۷۰۳ نفر از طریق برگزاری آزمون به عنوان معلم وارد دستگاه تعلیم و تربیت می‌شوند.

نکته جالب اینکه از بین ۳۷۰۳ فرد مورد نیاز، ۳۰۷۳ نفر آقا و ۶۳۰ نفر خانم مورد نیاز آموزش و پرورش برای تصدی در پست‌های آموزشی است.

این آمار نشان دهنده این موضوع است که آموزش و پرورش در نظر دارد تا تعادل تعداد نیروی انسانی آقا به خانم خود را که اکنون با فاصله زیادی متعلق به خانم‌هاست تغییر و با استخدام نفرات بیشتر آقا در تصدی‌های آموزشی می‌خواهد تناسب تعداد را به حداقل برساند.

در تهران پایتخت کشور که بیشترین تعداد دانش‌آموز و فضای آموزشی کشور را به خود اختصاص داده است، در مجموع ۱۹۰ نیروی آقا و خانم جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

اداره آموزش و پرورش شهر تهران از بین ۱۹۰ نیرویی که جذب خواهد کرد، ۱۸۴ نفر آقا و فقط ۶ نفر خانم هستند. به گفته مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران بیش از ۷۰ درصد نیروهایی که در مدارس تهران مشغول به فعالیتند، خانم هستند.

بر این اساس، «۵۹۴ آموزگار ابتدایی که ۴۳۷ آقا و ۱۵۷ خانم»، «۱۷۷ دبیر تربیت بدنی که ۱۱۴ آقا و ۶۳ خانم»، «۲۰۰ دبیر ریاضی که ۱۷۶ آقا و ۲۴ خانم»، «۵۵ دبیر زیست شناسی که ۵۲ آقا و ۳ خانم»، «۱۸۷ دبیر عربی که ۱۶۶ آقا و ۲۱ خانم»، «۱۱۰ دبیر فیزیک که ۹۲ آقا و ۱۸ خانم»، «۱۹۸ دبیر زبان و ادبیات فارسی که ۱۸۳ آقا و ۱۵ خانم»، «۲۴۳ دبیر دینی و قرآن که ۲۲۶ آقا و ۱۷ خانم»، «۹۸ دبیر زبان انگلیسی که ۹۱ آقا و ۷ خانم»، «۸۰ دبیر شیمی که ۷۶ آقا و ۴ خانم»، «۹۹ دبیر علوم اجتماعی که ۹۱ آقا و ۸ خانم»، «۱۳۲ مراقب سلامت که تمام ۱۳۲ نفر آقا»، «۱۶۳ مربی پرورشی که ۱۴۶ آقا و ۱۷ خانم» و «۱۱۴ آموزگار استثنایی که ۷۱ آقا و ۴۳ خانم» در رشته‌های نظری، آموزگاری و دبیری در مدارس دوره اول و دوم متوسطه استخدام خواهند شد.

همچنین در بخش استادکار که فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد، رشته‌های الکترونیک، الکتروتکنیک، تأسیسات، صنایع فلزی، مکانیک خودرو، ساختمان، کامپیوتر، ساخت و تولید و طراحی دوخت هستند.

در بخش هنرآموز افرادی که فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس هستند و به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد در رشته‌های مکانیک خودرو، گرافیک، ساختمان، نقشه برداری، حسابداری، کامپیوتر، نقشه کشی، طراحی و دوخت، انیمیشن، الکتروتکنیک، تأسیسات و صنایع فلزی هستند.

به گزارش فارس، ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۱۵ مرداد آغاز و تا ۲۱ مرداد ادامه خواهد داشت؛ ضمن اینکه این آزمون در تاریخ ۲۷ شهریور ماه برگزار می‌شود.

خبر گزاری فارس

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۲۴ دیدگاه تاکنون.

 1. الی گفت:

  ۵هزار نیرو میخواستن ،۴۵۰هزار نفر ثبت نام کردند
  من ثبت نام نکردم رااااحت.پشیمون نیستم

  [پاسخ]

 2. seyyed گفت:

  من نمیدونم چرا اینقدر تبلیغات الکی میکنین آخه، چقدر میگفتن آموزش و پرورش استخدامی داره، خیلی نیرو لازم دارن، مگه مردم مسخره شما شدن، کل کشور الان بیکارن بعد اومدن ۵۰۰۰ تا نیرو میگیرن اونم ۱۳۰۰ نفر خانواده شهدا، نمیدونم این نسل شهدا تا کی ادامه داره، نفری ۵۰۰۰۰۰ تومن بدیم که رد شیم، معلومه کی استخدام میشه دیگه، کاسبی راه انداختین واسه خودتون؟ خیلی استخدام نکنین دولت ورشکست میشه

  [پاسخ]

 3. eli گفت:

  نمیدونستم که اینقده بی برنامس اداره ی این کشور من ۴۸۰۰۰ تومن پول زحمتو ریختم به حساب سنجس به امید استخدام ولی جالب اینه که حتی ثبت نام نشدم دلیلشم همخونی نداشتن جنسیته چرا اول پولو میگیرن بعد ثبت نام من پولمو میخوام
  ——-
  مدیر سایت : میتونید پول رو پس بگیرید
  http://www.estekhdami.org/%D8%B9%D9%88%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4

  [پاسخ]

 4. sahar گفت:

  همه چیزتون دروغ وریاست! مردم رو سرکار گذاشتید!خداازتون نگذره

  [پاسخ]

 5. بدبخت گفت:

  رفتیم درس خوندیم اونم آی تی دلمون خوش بود شاغل میشیم الان برا آزمونی که قبولیش حتی یه درصدهم نیست حتی اسم رشتمون تو لیست نیازمندی هاش نیست عزیزمن بشین خوب تحلیل کن ببین چه رشته ای میتونه براکامپیوتردرس بده بعدادفترچه بده بیرون هرچی نفهم هستش توسازمانها جمع شدن دورهم ۴۸ تومن روندیدتااین گداها گشنه بمونن

  [پاسخ]

 6. سها گفت:

  سلام
  سولماز جان برای کسب اطلاعات یا با سازمان سنجش تماس بگیر یا اینکه تشیف ببرین نیروی انسانی اموزش و پرورش شهرتون

  [پاسخ]

 7. احسان گفت:

  باسلام
  دولت محترم شما که اینقدر به فکر اقشار ضعیف و کم در آمد جامعه هستید،به نظرتون از آدمهای بی کار و بی درآمد پایین تر هم توی جامعه دهکی وجود داره؟حتی اونایی که زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستن بالاتر از آدمهای بی کار و بی در آمد هستن.پس اجازه ندید که هر روز به بهانه یک امتحان که معلوم نیست واقعی هست یا نمایشی جیبشون رو خالی کنن اگه آزمون ها رایگان باشه یا به عهده اون نهادی که نیرو میخواد بگیره چی میشه؟مگه ما غلط کردیم فقیر و بی پول شدیم؟چقدر باید خودمون رو تحقیر کنیم و از این و اون قرض کنیم برای آزمون و مصاحبه و….این چه جور عدالتی هست؟به جای اینکه عزت جوانهای مملکت حفظ بشه یا یه کمکی بهشون بکنید که تا وقتی کار پیدا کنن بتونن یه زندگی ساده درست کنن و ازدواج کنن ، جیبشون هم خالی میکنید؟

  [پاسخ]

 8. رویا گفت:

  من با آقا اشکان کاملا موافقم ///بعدشم آموزش پرورش میخواد کاسبی کنه چرا از جیب بدبختای بیکار بره یجا دیگه پول جمع کنه//یه نفر میخواد ۱۰۰ نفر بدبخت شرکت می کنند هر کدومم ۴۸۰۰۰ تومان چقدم کم! تازه همشونم معلومه کیان دیگه چرا الکی وقت مارو می گیرید

  [پاسخ]

 9. ناشناس گفت:

  از برابری حقوق که گوشم پره فقط چرا نمی دونم هر استخدامی که می خوام شرکت کنم علی رغم داشتن همه شرایط و فقط صرف جنسیتم اوت می شم .جالب تر اینجاست که معدل واسشون پایین تر و شرایط سنی شونم بالاتر مگه فقط پسرا نان آور خانواده ان پس کی می خواین واقعیات جامعه رو ببینید

  [پاسخ]

 10. میتسا گفت:

  سلام
  ۵۰ تومن پول بده بعد بیا دفترچه رو بخون ببین اصن برا استان خودت ۶ تا واسه رشته ت میخان که اونم مال شهرا اطرافشه
  تازه بومیای منطقه بیشتر سهم دارن.
  به نظرتون من ۱% امکان قبولی دارم؟؟؟!!!!

  [پاسخ]

 11. بیکار گفت:

  با سلام

  از تمامی دوستان خواشمندم شک به دل راه ندید و اگه می خواهید ثبت نام کنید تا بعدا پشیمون نشید چرا شرکت نکردم

  [پاسخ]

 12. حسین گفت:

  این چه عدالتی هست که دولت با همچین شعاری رای جمع کرد؟خانواده شهدا بدون پول و حرص و استرس و نگرانی و آزمون و مصاحبه جذب میشن خانواده هایی که پدرشون توی جبهه شهید نشدن باید هم پول بدن هم مصاحبه و هم یک سال خودشونو دلقک دانشگاه فرهنگیان بکنن؟ خنده دار نیست که فوق لیسانس مملکت بیاد دومرتبه توی دانشگاه فرهنگیان؟فوق لیسانسی که توی دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی سابقه تدریس داره؟

  [پاسخ]

 13. mozhde گفت:

  خانواده شهدا دیگه تمام نشد! !!!!!! نتیجه هاشونم رفتن سرکار
  مسخره هااااا
  ولمون کنین بااین استخدامیتون. .شش ماه بلندگو گرفتین دستتون که استخدامی داره آموزش پرورش! !!
  آخرشم رشتمو نخواستن ..
  به خدا همه جوونا افسرده شدن بااین وضع کار!!

  [پاسخ]

 14. محمد گفت:

  سولماز خانم شما هم دلتون خوشه ها. یه جوری نگرانی انگار همه رو استخدام کردن شما عقب موندین. اینها خودشون هم نمیدونن دارن چیکار میکنن.یشتر از این انتظار نمیره. یه عده بی سواد اومدن شدن . . . الله اکبر . حیفه ۴۸ تومن . پولتونو دور نریزین .

  [پاسخ]

 15. فاطیما گفت:

  سلام من با آقا اشکان موافقم دولت به طور کلی عموم رو از یاد بردن هرکس با سو استفاده از دولت تونسته به وسیله یه پارتی درصد جانبازی بگیره یا درصدش رو مثلا از ده به سی برسونه متاسفانه دولت هم نادیده گرفته بقیه برن بمیرن بهتره

  [پاسخ]

 16. محرمانه گفت:

  به خدا قسم فقط هدفشون سرگرم کردن جوانای بدبخت بیکاره. پول مملکتو بالایی ها میخورن. بعد میگن بودجه کافی برای استخدامی نداریم. واقعا بلانسیت هدفشون خرکردن ما جواناست

  [پاسخ]

 17. مریم گفت:

  خداییش آموزش و پرورش با این استخدام کردنش خراب کرده
  همیشه ارگان بی نظم و قاعده ای بوده.

  [پاسخ]

 18. بنده خدا گفت:

  همه رو مسخره خودتون کردید کاسه گدایی دستتون گرفتین از جونای بیکار ۴۸هزارتومان پول استخدام میخواین بعدش هم خودتون استخدام میشید انشالله کی نسلتون بریده میشه؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 19. نام شما گفت:

  میشه شرکت کن سولماز خانوم

  [پاسخ]

 20. ناشناس گفت:

  موفق و موید باشید
  نه ۴۸ تومن میدم نه استخدام. با مدرک فوق لیسانس ول میگردم تا آبروتون بره. ازدواجم نمیکنم بکنم هم نمیزارم بچه ای به دنیا بیاد با این وض اشتغال

  [پاسخ]

 21. محمد گفت:

  میخوام صد سال سیاه آزمون برگزار نکنن.
  آخه این چه استخدامیه ؟ تو هر شهر از هر رشته (اونم نه همه رشته ها) یه نفر یر میدارن برای اون یه نفر ۳۰ هزار نفر شرکت میکنن.
  بعد میگن جمعیت کمه بچه دار شین . بچه بیاریم که مثل ما بیکار بشن؟؟؟ والله

  [پاسخ]

 22. شیوا گفت:

  خیلی خیلی مسخرست..این همه به امید آزمون آموزش پرورش بشینیم بعد همش نیروی مرد بخوان…پس اگه معلمی بدرد خانمها میخوره چرا اونا رو جذب نمیکنید؟
  رشته معماری تو استان خوزستان فقط یک آقا میخوان..که اونم مطمینن از الان مشخص شده..
  آزمون شرکت کردن تو مملک ما حماقت محضه

  [پاسخ]

 23. سولماز گفت:

  با سلام
  لطفا پاسخ دهید من واقعا سردر گم هستم. من ارشد علوم تربیتی اما گرایش تحقیقات آموزشی هستم می خواستم برای (مربی پرورشی) شرکت کنم اما الان تو دفترچه به طور (کلی) نوشته شده رشته علوم تربیتی اما ننوشته کدوم گرایش؟؟؟؟ و همچنین ننوشته همه گرایشها. الان واقعا من موندم می تونم ثبت نام بکنم یانه؟؟؟ خواهش می کنم پاسخ بدید چون دیگه زمانی هم نمونده.

  [پاسخ]

 24. اشکان گفت:

  ۴۸هزار تومن پول بی زبونو چرا باید بدیم برا آزمونی که همش خانواده ی بسیج و شهید و جانباز برمیداره.یعنی تواین موندم بچه ههای خانواده ی شهید و بسیجی استخدام شدن الان اینا نوه هاشون هستن که دارن استخدام میشن. مملکت شده بی صاحاب.یکی هی اصرار داره زادو ولد بشه به اینجاش که میرسه میخواد کارپیدا کنه میبینه کار نیست وامثال من لیسانس باید ازترس آبروش بشینه تو خونه که نکنه بهش انگ لاتی بزنن. فقط فکر فلسطین و لبنانن ولی جونای مملکت خودشون آواره ی خیابونا هستن.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *