خانه » استخدام در استان زنجان » کمبود دامپزشک در استان زنجان

کمبود دامپزشک در استان زنجان

متن آگهی:

معاون دامپزشکی استان زنجان گفت: دامپزشکی زنجان در بحث مقابله با بیماری تب برفکی، لمپی‌اسکین، آبله، شاربن، طاعون نشخوارکنندگان کوچک، هاری و سایر کوتاهی نکرده است اما این استان با کمبود دامپزشک برای اعزام به مناطق مختلف روبه‌رو است.

محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه بیماری تب برفکی بیماری ویروسی و بومی کشور بوده و برای متخصصان این حوزه و حتی دامداران به هیچ عنوان ناشناخته نیست اظهار داشت: تهیه به موقع واکسن مناسب به منظور پیشگیری از ابتلای دام‌ها به این بیماری بسیار پیچیده است به ویژه که ویروس در فواصل زمانی نامشخص تغییر چهره داده که ممکن است با واکسن‌های موجود هم‌پوشانی کمی داشته و یا اصلاً نداشته باشد و عملا استفاده از واکسن موجود بی‌فایده باشد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی استان زنجان نه در بحث مقابله با بیماری تب برفکی بلکه در مقابله با بیماری‌های نظیر لمپی‌اسکین، آبله، شاربن، طاعون نشخوارکنندگان کوچک، هاری و سایر کوتاهی نکرده است با اشاره به کمبود دامپزشک برای اعزام به مناطق استان افزود: در حال حاضر در بسیاری از شهرستان‌ها حداکثر ۳ اکیپ و حداقل یک اکیپ دو نفره را برای تزریق واکسن‌های مورد نظر به روستاها اعزام می‌کنیم که در برخی موارد به دلیل تعداد وسعت روستاها با مشکلات جدی مواجه می‌شویم که این وضعیت نیرو به هیچ عنوان جوابگوی نیاز واقعی و انتظارات دامداران نیست.

حاج‌کاظمی تصریح کرد: البته در این بین نباید همکاری‌های بخش خصوصی را در واکسیناسیون دام‌های اهالی روستاهای هدف استان زنجان در مقابله با بیماری‌های تب برفکی، آنتروتوکسمی، آگالاکسی، تیلریوز و سایر را نادیده گرفت.

وی تصریح کرد: دامپزشکی استان زنجان بخش خصوصی را یکی از بازوان پرتوان دامپزشکی دانسته و تلاش آنها را ارج نهاده و از زحمات طاقت فرسای آنها نیز تشکر می‌کند چرا که کمک‌های آنها در مهار بیماری در استان شایسته تقدیر است.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *