خانه » استخدام در استان بوشهر » واکنش گازی ها به اعتراض جوانان بوشهری

واکنش گازی ها به اعتراض جوانان بوشهری

متن آگهی:

واکنش گازی ها به اعتراض جوانان بوشهری

یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز ایران در واکنش به اعتراضات اخیر در استان بوشهر پیرامون آزمون استخدامی این شرکت می گوید: ۷۰ درصد افراد جذب شده بومی بوده اند.

 عنوان خبر: اعتراض جوانان بوشهری به آزمون استخدامی شرکت گاز و واکنش شرکت گاز به این اعتراض

——————————————————————————————————————————-

متن خبر

خلیج فارس: یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز ایران در واکنش به اعتراضات اخیر در استان بوشهر پیرامون آزمون استخدامی این شرکت می گوید: ۷۰ درصد افراد جذب شده بومی بوده اند.
به گزارش «خلیج فارس»؛ از هفته گذشته بود که شماری از شرکت کنندگان بوشهری در آزمون استخدامی شرکت ملی گاز ایران با امضای نامه ای به نمایندگان استان در مجلس، استاندار و نماینده ولی فقیه، از آنچه اجحاف به جوانان این استان در آزمون استخدامی شرکت ملی گاز عنوان کرده، انتقاد نموده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

آنها نوشته بودند: ما در آزمون استخدامی شرکت گاز که در اسفند سال گذشته در تهران و بوشهر با حضور ۵۸ هزار نفر از کل کشور برگزار شد، شرکت کردیم که از این تعداد ۱۷۰۰ نفر یعنی سه درصد به مصاحبه بعدی دعوت شدند و از این تعداد نیز در مصاحبه های بعدی که در تهران و بوشهر برگزار شد ۷۰۰ نفر را در تاریخ دوم تیر ماه برگزیده اند.

آنها خطاب به مسئولین اعلام داشته اند: این تعداد طبق چه محاسباتی و فرمول هایی جذب شده اند و چرا سهمیه بومی بودن در این آزمون ها رعایت نشده است و چرا اعلام شده بود که حدود هزار نفر را می خواهیم جذب کنیم و چرا اکنون ۷۰۰ نفر قبول شده اند. آیا بقیه در آزمون شرکت نکرده اند و قبلا توسط آقایان انتخاب شده‌اند؟

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز در خطبه های نمازجمعه با اشاره به اعتراض این جوانان، خواستار آن شد که وزارت نفت در خصوص این آزمون تجدیدنظر کند تا حق جوانان بوشهری ضایع نشود.

۷۰ درصد بومی بوده اند
با گذشت یک هفته از این اعتراضات، مدیر روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران نخستین مقام مسئولی است که حاضر به پاسخگویی در این زمینه شده است و در اظهارنظری می گوید: انتقادات اخیر به اطلاع ما و مدیران شرکت گاز رسیده است.

مجید بوجارزاده می گوید: این آزمون با رعایت ضوابط و دستورالعمل های کشوری و وزارت نفت از جمله اولویت داشتن بومی ها برگزار شده و طبق بررسی صورت گرفته برای جذب نیرو در شرکت گاز بوشهر و مجتمع گاز عسلویه، مجموعا ۷۰ درصد بومی منطقه بوده اند.

این اظهارنظر در شرایطی می باشد که منظور وی از استخدام بومیان در این آزمون – به احتمال قوی- آخرین مصوبه هیات وزیران بوده که شعاع ۶۰ کیلومتری استان های هرمزگان و فارس را هم به عنوان بومیان عسلویه در استخدام های این منطقه محاسبه کرده است.

خبر می رسد در آزمون اخیر، شرکت گاز استان بوشهر از ۸ نیرویی که جذب کرده، ۶ نفر آنها بومی استان بوده اند، اما اغلب اعتراضات در خصوص نیروهای جذب شده در مجتمع گاز پارس جنوبی می باشد که به عقیده جوانان معترض، مصوبه دولت درباره سهم حداقل ۵۰ درصدی جوانان استان در استخدام شرکت های تابعه وزارت نفت در بوشهر، مورد بی اعتنایی واقع شده است.

با این حال، اگرچه مسئول روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران مدعی است که ۷۰ درصد نیروهای جذب شده برای مشاغل مورد نیاز این شرکت در استان بوشهر در آزمون اخیر، بومی منطقه بوده اند، اما کیست که نداند منظور وی از بومیان، آخرین مصوبه دولت بوده که دایره بومیان عسلویه در استخدام ها را به دو استان همجوار گسترش داده است.

تصمیمی که مصوبه ۵۰ درصدی دولت در سفر استانی اش سال ۸۴ خود به بوشهر برای استخدام جوانان بوشهری در صنایع نفت و گاز استان را به گوشت قربانی مبدل کرد.

اعتراض جوانان بوشهری به آزمون شرکت گاز

خلیج فارس: شماری از جوانان بومی و تحصیل کرده استان بوشهر که در آزمون استخدامی شرکت گاز شرکت کرده بودند، در این آزمون پذیرفته نشدند و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ آزمون‌های استخدامی ادارات و نهادهای مختلف برای به‌کارگیری افراد برگزار می‌شود و افراد بیکار زیادی برای کسب شغل مناسب در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند و بر اساس تلاشی که در این آزمون کرده‌اند، انتظار دارند که نتیجه بگیرند.

تاسیسات و شرکت‌های گاز و نفت و پتروشیمی متعددی در استان بوشهر وجود دارد ولی بیش از آنکه سود این تاسیسات به استان برسد، دود و دم آنها نصیب استان و مردم آن می‌شود.

وجود این تاسیسات در استان بوشهر این انتظار را برای جوانان استان ایجاد می‌کند که اگر آلودگی‌های این تاسیسات نصیب استان شده است، حداقل برای اشتغال جوانان نیز به کمک استان بیاید ولی اینگونه نیست.

هر چند دولت مصوب کرده بود که ۵۰ درصد از سهمیه اشتغال پارس جنوبی نصیب مردم استان بوشهر شود ولی این مصوبه عملی نسد و هر ساله نیز مسئولان قول می‌دهند که این کار انجام شود ولی اتفاقی نمی‌افتد.

آزمون استخدامی شرکت گاز نیز سال گذشته برگزار شد و تعداد بسیاری از جوانان بوشهری در این آزمون شرکت کردند ولی موفق به پذیرش در این آزمون نشدند.

اعتراض به درنظرگرفته‌نشدن سهمیه بومی استان بوشهر

برخی از این جوانان امروز گرد هم جمع آمدند و از استانداری بوشهر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

این جوانان گفتند: ما در آزمون استخدامی شرکت گاز که در اسفند سال گذشته در تهران و بوشهر با حضور ۵۸ هزار نفر از کل کشور برگزار شد، شرکت کردیم که از این تعداد یک هزار و۷۰۰ نفر یعنی سه درصد به مصاحبه بعدی دعوت شدند و از این تعداد نیز در مصاحبه های بعدی که در تهران و بوشهر برگزار شد ۷۰۰ نفر را در تاریخ دوم تیر ماه برگزیده اند.

آنها خطاب به مسئولین اعلام داشته اند: این تعداد طبق چه محاسباتی و فرمول هایی جذب شده اند و چرا سهمیه بومی بودن در این آزمون ها رعایت نشده است و چرا اعلام شده بود که حدود هزار نفر را می خواهیم جذب کنیم و چرا اکنون ۷۰۰ نفر قبول شده اند آیا بقیه در آزمون شرکت نکرده اند و قبلا توسط آقایان انتخاب شده‌اند.

نامه جوانان معترض

این جوانان معترض نامه‌ای را نیز به استاندار، امام جمعه بوشهر و نماینده مردم دشتستان در مجلس در این زمینه نوشته‌اند که در این نامه آمده است: احتراماً به استحضار می‌رساند ما جمعی از فارغ‌التحصیلان دشتستانی که بومی استان بوشهر بوده و در اعلام آگهی استخدامی شرکت ملی گاز ایران سال ۱۳۹۱ به عنوان متقاضی جذب در این شرکت بودیم، با توجه به قبولی در آزمون کتبی و شرکت در آزمون روانشناختی و مصاحبه حضوری (فنی و تخصصی) که در تهران برگزار شد، متأسفانه در اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی با وجود بالا بودن ظرفیت پذیرش در حوزه انتخابی، نام هیچ یک از امضا‌کنندگان این نامه دیده نمی‌شود.

معترضان به نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی گاز با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر استخدام ۵۰ درصد نیروی بومی استان بوشهر، بی‌توجهی به این مصوبه را عامل اصلی عدم پذیرش خود در این آزمون می‌دانند.

امضا کنندگان این نامه که تعدادشان به ۷۰ نفر می‌رسد در ادامه آورده‌اند: به نظر می‌رسد که حقی از فرزندان تحصیل کرده واجد شرایط این دیار به صورت قطعی ضایع شده و از شما مسئولان گرامی، عاجزانه خواهشمندیم این موضوع رو به صورت جدی پیگیری کنید.

رونوشت این نامه به سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شرکت ملی گاز استان بوشهر، دفتر امام جمعه شهر برازجان و فرمانداری شهرستان دشتستان نیز ارسال شده است.

شرکت ملی گاز ایران در اسفندماه سال ۱۳۹۱ برای تأمین نیروی انسانی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (عسلویه)، شرکت‌های پالایش گاز بید بلند، سرخون و قشم، شهید هاشمی‌نژاد، فجرجم و شرکت‌های گاز استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان و شرکت انتقال گاز ایران (مناطق عملیاتی ۲، ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹) اقدام به برگزاری آزمون برای جذب نیرو نموده بود.

 

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۵ دیدگاه تاکنون.

 1. حد گفت:

  من خودم مهندس مکانیکم و ۹ساله که عسلویه کار میکنم و ۵ساله که تو پالایشگاهها دارم کار میکنم و به چشم خودم میبینم که حاضرند یک نفر غیر بومی که حتی یکسال هم سابقه ندارند رو جذب کنند و سمت عالی بهش بدن ولی ما بومی ها باید تا آخر عمرمون حتی یک سمت هم نگیریم.شاید اگه تو هر استان دیگه ای بود هرگز این اتفاق نمی افتاد

  [پاسخ]

 2. ali گفت:

  متاسفم واسه مسئولان رده بالای کشوری که ادعا می کنن و شعار میدن و شعار.واقعا اگه بتونند این آزمونها رو به افرادی وایسته که از طرف خود وزارت تعیین بشه خیلی خوبه.بگن بیاید تهران و اونجا امتحان بگیرن.ب امید قبولی همه و تحقق سهمیه واقعی ما استان بوشهری ها…

  [پاسخ]

 3. رضاجا(بوشهر) گفت:

  واقعا در حق ما جوانان بوشهری ظلم شده و میشه.خداوکیلی اگه به همون هایی که با هزار زد و بند بجای ما استخدام شدن بگن ۱ ماه بدون حقوق بیا و بوشهر زندگی کن چی میگن؟؟؟ به نظر شما میان؟؟؟
  بخدا نه که نمیان.
  دوستان به ما حق بدین که توی این عسلویه(کل استان) که داریم دودش رو استشمام میکنیم حداقل به عنوان یه کارمند استخدام بشیم.
  به والله قسم ۹۰% بوشهری هایی که توی عسلویه استخدام هستن کاگر ساده و کمک جوشکار و آبدارچی ان.واسه جوونای تحصیل کرده بوشهری حراست آخرشه. اینه حال و روز ما ….

  [پاسخ]

 4. محمد گفت:

  سلام . اون آزمون که به تاریخ پیوست . مسئولین محترم لطفاً دوباره آزمون بگیرید تا ما هم رسمی شویم لطفاً نیروی بومی را الویت استخدام رسمی قرار دهید . ما سابقه کار بالایی داریم و پرسنل رسمی در حال بازنشسته شدن هم زیاد داریم . خواهش میکنم فکری به حال ما نیروهای قرار داد کار مدت معین بکنید . با تشکر

  [پاسخ]

 5. علی گفت:

  سلام من که خود در آزمون اداره گازشرکت داشتم قبول نشدم وادعایی ندارم امایکی ازدوستان من که از آزمون برق در منطقه آذربایجان شرقی قبول شده بود در مرحله دوم که به مصاحبه دعوت شده بود که مصاحبه را ایشان در وجه عالی پیموده بودند که قرار بود ازبین ۲ نفر ازآزمون قبول شدگان، ۱نفرراگزینش کنندباکمال تعجب ازبین آن ۲نفر که باید یکی ازآنهاگزینش میشد هیچکدام ازآنهارا گزینش نکرده بودند جالب اینکه شاید کسی که گزینش شده بود اصلآ آزمونی نداده بود وهزاران نفر را مجریان آزمون علاف کرده بودند
  خیلی بی انصافی اشت.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *