خانه » استخدام در استان خوزستان » هزینه ثبت نام ۵۰ هزار تومانی بانک رفاه در استان خوزستان

هزینه ثبت نام ۵۰ هزار تومانی بانک رفاه در استان خوزستان

متن آگهی:

به گزارش خبرگزاری فارس از خوزستان، استخدام و جذب شدن در یکی از ارگان‌ها و سازمان‌ها به یکی از آرزوهای این روزهای بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده تبدیل شده است.

بسیاری از آنها روزانه اخبار استخدامی‌ها را رصد کرده تا و به محض رویت آنها، به سرعت برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند.

در این بین دریافت وجهی برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌ها رویه‌ای معمول است که داوطلبان ناچار از گذراندن آن هستند.

اما در بین برخی آگهی‌های استخدامی درخواست مبالغی را برای شرکت در این آزمون‌ها می‌کنند که چندان با وضعیت یک جوان جویای کار سنخیت ندارد.

به تازگی آگهی استخدامی توسط بانک رفاه درج شده که مختص استان خوزستان است.

اما نکته قابل تامل در این آگهی هزینه ثبت نام در آن است که متقاضی باید ۵۰ هزار تومان را به حساب این بانک واریز و تا مراحل ثبت‌نام خود ر ا انجام دهد.

جالب توجه آنکه در پایان این آگهی نیز عنوان شده است که «بدیهی است بانک رفاه در انتخاب هر یک از متقاضیان استخدامی بنا بر تشخیص خود و متناسب با نیازهای سازمانی بانک مختار است و گذراندن مراحل استخدام ، هیچگونه حقی برای متقاضیان از جهت استخدام آنان ایجاد نخواهد نمود».

علاوه بر آن این بانک هیچ جزئیاتی در خصوص نحوه استخدام، شهرهای مورد نیاز ، تاریخ و نحوه برگزاری آزمون و اطلاعاتی از این قبیل را به متقاضیان ارائه نکرده است.

یکی از جوانان خوزستانی در این خصوص در تماس با خبرگزاری فارس اظهار کرد: من چند سال است که در اکثر آگهی‌های استخدامی به ویژه بانک‌ها شرکت می‌کنم.

محمد حسن افزود: در این بین پرداخت هزینه‌ای برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون رویه‌ای است که در همه آزمون‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: با این وجود با مشاهده میزان مبلغ درخواستی بانک رفاه برای شرکت در آزمون آن بسیار متعجب شدم.

این جوان خوزستانی تصریح‌کرد: مبلغ درخواست شده چندین برابر بسیاری از بانک‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌هایی است که قبلاً در آزمون آنها شرکت کرده‌ام است.

یکی دیگر از متقاضیان شرکت در این آگهی استخدامی در این خصوص گفت: نمی‌دانم مسئولان این بانک با چه طرز تفکری این مبلغ را به عنوان حق ثبت‌نام تعیین کرده‌اند.

حکیم ۲۵ ساله تصریح‌کرد: کسانی که در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند همگی بیکار یا وضعیت شغلی مناسبی ندارند و برای پرداخت مبالغ کم ثبت‌نام نیز با مشکل مواجه هستند، حال چطور برای این آگهی این مبلغ تعیین شده است جای سئوال دارد.

وی اضافه‌کرد: این مبلغ هیچ تناسبی با آگهی‌های دیگر بانک‌ها ندارند و چندین برابر آنهاست.

حکیم در پایان خاطرنشان‌کرد: در آگهی استخدامی این بانک علاوه بر این ابهامات دیگری نیز از جمله عدم تعیین شهرهای مورد تقاضای استان نیز به چشم می‌خورد.

یک جوان دیگر که از شرکت در آگهی استخدامی پشیمان شده است در این خصوص گفت: اگر هر سازمان و نهادی برای حق شرکت در آزمون این مبلغ را تعیین کند کسی در آنها شرکت نخواهد کرد.

علیرضا تصریح‌کرد: من در ابتدا که آگهی استخدام را ویژه خوزستان دیدیم خوشحال شده و قصد شرکت در آن را داشتم.

وی خاطرنشان‌کرد: اما با مشاهده مبلغ درخواستی برای شرکت و ابهامات دیگر در خصوص نحوه و زمان برگزاری آزمون و استخدام از شرکت در آن منصرف شدم.

این جوان خوزستانی افزود: فکر می‌کنم برخی از ارگان‌ها از آگهی‌های استخدامی بیشتر از جذب نیرو به دنبال درآمدزایی هستند.

بررسی بسیاری از آگهی‌های استخدامی که در ماه‌ها و سال‌های اخیر منتشر شده است نشان می‌دهد که سازمان و نهادهای مختلف از جمله بانک‌ها در آگهی‌های استخدامی خود مبالغی بین ۹ تا ۲۰ هزار تومان را برای حق ثبت‌نام تعیین می‌کنند.

حال این سوال در ذهن باقی می‌ماند که هدف مسئولان این بانک از قراردادن این مبلغ برای شرکت در آزمون چه بوده است؟

آیا این فکر به ذهنشان خطور نکرده است که جوان بیکار چگونه از پس پرداخت هزینه‌های این چنینی آن هم تنها برای ثبت‌نام در آزمون برخواهد آمد.

شایسته است مسئولان این بانک در این خصوص تجدیدنظر کرده و علاوه بر آن نکات و ابهامات موجود در این آگهی منتشره را رفع کنند تا امکان شرکت تعداد بیشتری از جوانان جویای کار استان خوزستان در این نوع آگهی‌های استخدامی باشیم.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۴ دیدگاه تاکنون.

 1. احسان گفت:

  کاملا واضح که برای درآمدش بوده … با این وضعیت اقتصادی باید یک طور این بانک درآمد داشته باشه.. اینم راه حل بوده..

  [پاسخ]

 2. saa گفت:

  سلام
  من خودم اهوازی هستم و واقعآ متاسفم برای مسولان ………………..

  [پاسخ]

 3. مهندس بیکار گفت:

  هرج و مرج به کجا رسیده که هر کسی که از راه میرسه میخواد از جوونا یجویای کار مثل خودم به هر بهانه ای پول بگنه . عدالت زیر صفر و یخ زده کشورهای جهان سوم .

  [پاسخ]

 4. الناز گفت:

  واقعا جای تاسف دارد

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *