خانه » اطلاعیه های مهم » نتایج آزمون تصدی امر قضا سال ۹۲ اعلام شد

نتایج آزمون تصدی امر قضا سال ۹۲ اعلام شد

متن آگهی:

خبر ۹ دی ماه ۹۲ – نتایج آزمون تصدی امر قضا سال ۹۲ اعلام شد

برای مشاهده نتایج آزمون تصدی امر قضا اینجا کلیک نمایید

خبر ۸ دی ماه ۹۲ – نتایج آزمون قضاوت دوشنبه اعلام می‌شود

مرکز جذب و آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه اعلام کرد که نتایج آزمون قضاوت ۹۲ تا روز دوشنبه – ۹ دی ماه – اعلام خواهد شد.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آزمون قضاوت سال ۹۲، ۲۶ هزار متقاضی داشت که از این تعداد ۳ هزار و ۶۴۳ نفر در مرحله اول که به صورت تستی برگزار شد، پذیرفته شدند که این تعداد به مرحله‌ تشریحی ورود پیدا می‌کنند.
پذیرفته‌شدگان در مرحله نخست این آزمون روز چهارشنبه – ۴ دی ماه – از طریق دریافت پیامک از قبولی و کسب حد نصاب برای شرکت در مرحله دوم آزمون قضاوت ۹۲ مطلع شدند.
قبول شدگان در آزمون تشریحی نیز در مصاحبه‌ علمی شرکت کرده و نهایتا به مرحله‌ گزینش راه یافته و به معاونت اول قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
همچنین ۱۰۰ نفر از نفرات برتر در قسمت‌های دانشگاهی و حوزوی که در مرحله اول آزمون قضاوت پذیرفته شده‌اند بدون ورود به مرحله تشریحی به مصاحبه علمی دعوت می شوند.
بر اساس این گزارش، آزمون قضاوت سال ۹۲ روز جمعه ۱۰ آبان ماه در ۱۵ شهر کشور به صورت سراسری برگزار شد.

خبر ۱۱ آبان ۹۲ – نتیجه آزمون قضاوت ۹۲، دی ماه اعلام می‌شود

معاون آموزش قوه قضاییه گفت: نتایج اولیه آزمون قضات دی ماه اعلام خواهد شد.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام امینی صبح امروز (جمعه) در حاشیه‌ی بازدید از حوزه‌ امتحانی آزمون قضاوت سال ۹۲ در دانشکده‌ی الهیات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: آزمون قضاوت از سال ۸۹ هر ساله در حال برگزاری است و امسال هم طبق معمول سال‌های قبل در حال برگزاری است و حدود ۲۶ هزار نفر متقاضی در ۱۵ شهر کشور در حال شرکت در این امتحان هستند.
وی ادامه داد: این آزمون در مرحله‌ ابتدایی ، تستی است که پذیرفته شدگان در این مرحله به مرحله‌ تشریحی و پس از آن در مصاحبه‌ علمی و نهایتا به مرحله‌ گزینش راه یافته و به معاونت اول قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
امینی در خصوص استخدام این افراد نیز گفت: افرادی که در این آزمون شرکت کرده‌اند، پس از قبولی نهایی برابر آنچه در قانون پنجم توسعه آمده است، طی ۵ سال ۴ هزار نفر از افراد به عنوان قاضی به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد که در قالب همین امتحانات ورود خواهند یافت و پس از آنکه با موفقیت از مرحله گزینش عبور کردند برای طی دوره‌های آموزشی، کارآموزی و کارورزی در معاونت آموزش دوره‌های لازم را خواهند دید و پس از آن ابلاغ قضایی را دریافت خواهند کرد.
وی افزود: در سال گذشته ۶۵۰ نفر به عنوان قاضی به دستگاه قضایی معرفی شدند، امسال نیز ۹۵۰ نفر به دستگاه قضایی وارد خواهند شد که علی‌الحساب در پست دادیاری مشغول می‌شوند، در سال آینده نیز امیدواریم بالغ بر هزار نفر را معرفی کنیم، به طور کلی در برنامه‌ی پنجم توسعه ۴ هزار نفر قاضی به مجموعه‌ی دستگاه قضایی اضافه خواهد شد.
معاون آموزشی قوه قضاییه ادامه داد: در این آزمون تعداد ۲۶ هزار نفر متقاضی شرکت کرده‌اند که به طور معمول ۲۰ درصد از آنها برای امتحان کتبی دعوت می‌شوند، در امتحان کتبی نیز به طور معمول ۲ تا ۳ هزار نفر برای مصاحبه دعوت شده و پیش بینی‌مان این است که حدود هزار نفر به مرحله‌ گزینش راه یابند.
وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از این افراد خانم هستند گفت: بالغ بر ۹ هزار نفر از این افراد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و ۱۷ هزار نفر نیز از آقایان هستند.
امینی در پاسخ به این سوال که انتقاداتی در مورد آزمون سال قبل و دشواری سوالات آن مطرح بود، سوالات امسال در چه سطحی است؟ گفت: سخت و آسان بودن سوالات تاثیری ندارد چرا که از این میان تعدادی انتخاب و در امتحان کتبی و نهایتا در مصاحبه شرکت می‌کنند بنابراین در امتحان تستی فعلی نمره اعلام نمی‌شود، البته پارسال سوالات سخت‌تر بود.
وی در پاسخ به این که آیا مشخص شده در برنامه‌ی پنجم توسعه از بین ۴ هزار نفر چه تعداد خانم‌ها خواهد بود، بیان کرد:‌ در دو سال اول یعنی سال‌های ۹۰ و ۹۱ خانم‌ها شرکت نداشتند اما با توجه به این که لایحه خانواده بعدا تصویب و به قانون تبدیل شد طبیعتا ما برای محاکم خانواده نیازمند قضات مشاور زن خواهیم بود و طبیعی است به اندازه‌ای که قوه قضاییه اعلام نیاز کند خانم‌ها در پست‌های دادیاری مشغول خواهند شد، قضات خانمی که بالای ۴ سال سابقه دارند را می‌توانیم به پست محاکم حقوقی و خانواده معرفی کنیم.
معاون آموزشی قوه قضاییه در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که نتیجه‌ آزمون چه زمانی اعلام خواهد شد، گفت: نتیجه‌ی این آزمون تا دی ماه اعلام خواهد شد و بهمن ماه نیز لیست کسانی که باید برای مصاحبه معرفی شوند، مشخص می‌شود، انشاءالله تا اواخر فروردین سال آینده اسامی قبول شدگان را که برای گزینش معرفی می‌شوند، اعلام می‌شود.
وی همچنین درباره‌ پذیرفته شدن نخبگان در این آزمون گفت: نخبه تعریف خاص خود را دارد و ما برای نخبگان تسهیلاتی قائل شدیم، از جمله این که این افراد حسب توجیهاتی چون تحصیل در دانشگاه خاص و یا داشتن سابقه وکالت در امتحان کتبی شرکت نمی‌کنند اما در مصاحبه‌ شرکت خواهند کرد و تاکنون بیش از ۱۵۰۰ نفر از این افراد به طور قطعی وارد مصاحبه‌ها خواهند شد.

خبر ۸ آبان ماه ۹۲ – جهت دریافت کارت اینجا کلیک کنید.

خبر ۶آبان ۹۲ -۴ حوزه به حوزه‌های امتحانی آزمون قضاوت اضافه شد

استان‌های رشت، لرستان(خرم آباد)، اردبیل و زاهدان به حوزه‌های امتحانی آزمون قضاوت سال ۹۲ اضافه شدند.
مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه اعلام کرد: آزمون قضاوت سال ۹۲ علاوه بر استان‌های تهران، قم، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، ‌مازندران( بابل و بابلسر)، اهواز، کرمان، کرمانشاه، در استان‌های رشت، لرستان(خرم‌آباد)، اردبیل و زاهدان هم برگزار می‌شود.
احتمال دارد حوزه امتحانی رشت جایگزین حوزه امتحانی بابل و در استان مازندران آزمون قضاوت در دو شهر رشت و بابلسر برگزار شود.
همچنین داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون تصدی امر قضا باید از هفتم تا ۹ آبان ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.
براساس این گزارش، آزمون قضاوت سال ۹۲ ساعت ۸ صبح روز جمعه – ۱۰ آبان ماه- به صورت سراسری و همزمان در ۱۵ استان کشور برگزار می‌شود.

۳۰ مهر ۹۲ -اعلام زمان‌بندی توزیع کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی قضات

زمان توزیع کارت ورود به جلسه‌ی آزمون استخدامی قضات اعلام شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی قضات، ۷ آبانماه ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.
ثبت‌نام کنندگان می‌توانند از ۷ تا ۹ آبان‌ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org نسبت به دریافت پرینت کارت خود، اقدام کنند.
آزمون مورخ ۱۰ آبان‌ماه ۹۲ برگزار خواهد شد.
دوستان همچنین میتوانند جهت اطلاع از تاریخ آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه به این بخش از سایت مراجعه نمایند.
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱ دیدگاه تاکنون.

  1. حامد گفت:

    خیلی ببخشید من تا حالا استان رشت تو نقشه ایران ندیدم.میشه بگید کجای نقشه ایران قرار داره استان رشت؟

    [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *