خانه » اطلاعیه های مهم » وزارت نفت ملزم به استخدام دانشجویان دانشگاه نفت

وزارت نفت ملزم به استخدام دانشجویان دانشگاه نفت

متن آگهی:

خبر ۲۹ شهریور ۹۶: وزارت نفت ملزم به استخدام دانشجویان دانشگاه نفت

با صدور حکمی: دیوان عدالت اداری “وزارت نفت” را مکلف به جذب دانشجویان نفت کرد
دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه نفت با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که در پی شکایت‌شان به دیوان عدالت اداری، این دیوان طی حکمی وزارت نفت را ملزم کرده که جذب‌شان کند.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر نفت و عدم اجرای قانون درباره خودشان، بیانیه‌ای صادر کردند؛ متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ (شعرا آیه ۲۲۷)
با درود و صلوات به ‌روح پاک شهدای انقلاب اسلامی و ایران عزیزمان و روح پرفتوح بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرزوی عمر با عزت برای رهبر عزیز کشورمان
ما دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت بدور از هر گونه جهت گیری سیاسی اعتراض شدید خود را نسبت به برخوردهای سلیقه ای وزارت نفت در طول ۳۰ ماه گذشته نسبت به قانون استخدام تمامی فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت منتهی به ورودی ۹۴ اعلام می‌داریم و سوزاندن عمر و جوانی نخبگان جوان نفتی مملکت اسلامی‌مان را شدیداً محکوم می‌نماییم.
بیش از سی ماه از خلف وعده‌ی مسلم وزارت نفت در قبال وعده های داده شده به این‌جانبان می‌گذرد و هر روز خبری از‌ وزارت نفت به قصد دست به سر کردن این جوانان به گوش ‌می‌رسد. روزی عدم نیاز را بهانه عدم جذب معرفی می‌کنند و گاهی عدم صدور مجوز استخدام؛ جدیداً نیز جناب آقای زنگنه به کل این حق را انکار کرده و اعلام می‌دارند که ما به این افراد تعهد استخدامی نداریم!
در حالی که عصر همان روز از جذب تعدادی از این افراد در قالب جدید و کاملاً خلاف قانون (خلاف ماده ۴ قانون مدنی) خبر‌ می‌دهند! به‌راستی اگر وزارت نفت تعهدی به جذب فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت ندارد پس چرا هر از گاهی جهت کم کردن فشار قانونی این‌جانبان به وزارت نفت، در فواصل مختلف عده‌ای را دعوت به مصاحبه استخدامی می‌نمایند؟!
اگر‌ این امر خلاف قانون است پس چرا به‌صورت ناقص اجرا می‌شود و اگر قانونی می‌باشد پس چرا باز هم به‌صورت ناقص اجرا می‌شود؟! که این نکته مؤید این است که استخدام اینجانبان حق مسلم و قانونی‌ ما می‌باشد ولی با اجرای سلیقه ای قانون به دست متولیان وزارت نفت، این فرآیند قانونی دچار مشکل شده است.
جناب آقای زنگنه وزیر‌ محترم نفت جنابعالی در جلسه ی رأی اعتماد خود در مجلس به مانند گذشته از تمکین وزارت نفت و خودتان به قانون سخن راندید و اعلام کردید که هرکسی با وزارت نفت مشکلی دارد به قوه قضائیه رجوع کند، مملکت قانون دارد و ما کاملاً تابع تصمیمات قوه قضائیه هستیم!
ما نیز جهت از بین بردن تمامی بهانه جویی های وزارت نفت، این سخنرانی شما را به فال نیک گرفته و به نمایندگی از جمع دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت، چندین فقره شکایت‌نامه به محکمه دیوان محترم عدالت اداری ارائه کردیم و با قانون مداری آن محکمه ی عدالت محور، رای مثبت اخذ کردیم که دیگر هیچ بهانه واهی از سمت وزارت نفت قابل پذیرش برای احدی نباشد.
طبق نص صریح رأی صادر شده، تمامی فرافکنی ها و دفاعیات وزارت نفت از دید قانون رد شده محسوب‌ می‌شوند و برخلاف آنچه تا به اکنون اعلام می‌کردید، استخدام گروه الف دانشگاه صنعت نفت به دلیل دوطرفه بودن تعهد اخذ شده در ابتدای دوران تحصیل و سایر مدارک متقن ارائه شده از جانب این‌جانبان، برای وزارت فخیمه نفت کاملأ واجب و جزء اصلی تعهداتش می‌باشد و رأی به الزام استخدام این افراد صادر شده است. نکته مهم دیگری که در رأی صادره کاملأ مشخص ‌می‌باشد عدم وجاهت قانونی جذب عده ای از این افراد و عدم جذب عده‌ای دیگر است که وزارت نفت در زمان کنونی نیز همچنان اصرار به اجرای این عمل غیرقانونی دارد!
جناب آقای زنگنه ما و سایر مردم فهیم کشور ‌اسلامی‌مان منتظر اثبات عدم دشمنی شما با نخبگان نفتی دانشگاه صنعت نفت هستیم و انتظار داریم همانگونه که خود شما فرمودید، وزارت نفت به رأی صادر شده و قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی تمکین کرده و از تباه ساختن بیش از این مقدار جوانی و عمر این‌جانبان که همانا تباه ساختن آینده صنعت نفت کشور عزیزمان است، جلوگیری بنمایید.
در پایان متذکر‌ می‌شویم در صورت عدم تمکین وزارت نفت به نص صریح قانون، این‌جانبان حق پیگیری های بعدی را برای خود در قالب اقدامات قانونی و به هر‌شکل دیگر من‌جمله تجمعات پرشور و مداوم محفوظ میدانیم.


خبر ۱۲ شهریور ۹۶: عدم نتیجه پیگیری فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام 

فعال دانشجویی: وضعیت استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در ۲ سال گذشته اسفناک بود
مهدی کرامتی فعال دانشجوی دانشگاه نفت اهواز از عدم نتیجه پیگیری های دو سال گذشته فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام در وزارت نفت خبر داد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از موج چهارم، مهدی کرامتی فعال دانشجویی دانشگاه صنعت نفت اهواز با اشاره به اینکه در دی ماه سال ۹۴ اعتراضی از سوی جامعه دانشجویی در دانشگاه محل تدریس خود و آبادان و تهران نسبت به بی توجهی از سوی مسئولین وزارت نفت جهت استخدام دانشجویان الف دانشگاه های صنعت نفت صورت گرفت. با توجه به گسترش اعتراض ها وزارت  نفت ابلاغیه ای را در تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۴ را منتشر کرد مبنی بر اینکه در صورت نیاز نیروی کار جدید از دانشجویان گروه الف با شرایط استخدامی مرسوم استخدام صورت بگیرد.
متاسفانه از از زمان انتشار ابلاغیه اشاره شده تا کنون استخدامی از سوی وزارت نفت از دانشجویان نخبه صورت نگرفته است. در مرداد سال جاری خبر از  استخدامی ۲۵۰۰ نفره جدید وزارت نفت منتشر می شود. فکر نمی کنم تعداد فارغ التحصیلان از ۲۵۰۰ نفر بیشتر باشد لذا وزارت نفت می تواند با تدبیری مناسب پرونده استخدام دانش آموختگان دانشگاه های صنعت نفت را ببندد.  از طرفی صحبت اخیر جناب زنگنه مبنی بر استخدام نماینده های مجلس که دوره نمایندگی آنها پایان یافته است بیش از پیش دل نخبگان نفت را می فشارد.
لذا امروز برای شنیده شدن اعتراضمان در زمانی که دانشگاه ها تعطیل می باشند فضای مجازی را مناسب دیدیم. لذا امشب با همانگی که بین دانشجویان و فارغ التحصیلان صورت گرفته قصد داریم#وزارت_نفت را ترند کنیم تا با کمک اصحاب رسانه مشکل ما دیده شود و البته امیدوار به حل موضوع اشتغال دانشجویان و نخبگان دانشگاه صنعت نفت از طریق مطالبه دانشجویی و کمک نمایندگان دلسوز خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه تمامی آزمون های استخدامی ( استخدام ها ، زمان ثبت نام ها ، کارت ها ورود به جلسه ، مصاحبه ها و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.