خانه » دسته‌بندی نشده » مرکز آمار ایران اعلام کرد: لرستان بالاترین نرخ بیکاری در کشور

مرکز آمار ایران اعلام کرد: لرستان بالاترین نرخ بیکاری در کشور

متن آگهی:

نرخ بیکاری در چند استان کشور(استان فارس رکوردار)

مرکز آمار ایران با اعلام جزئیات بیکاری حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارنفر در فصل پاییز امسال، استان لرستان را بیکارترین استان کشور و خراسان جنوبی را نیز بهترین استان به لحاظ اشتغال معرفی کرد.

 

 • عنوان خبر : لرستان بیکارترین استان کشور اعلام شد.

——————————————————————————————————————————-

متن خبر
.به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آمار ایران چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پاییز سال جاری را منتشر کرد که براساس آن بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر نشان می دهد که ۱۱٫۲ درصد از جمعیت فعال در این فصل از سال بیکاری بوده اند. براساس این نتایج نرخ بیکاری در زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به روستایی بیشتر بوده است. همچنین روند تغییرات نرخ بیکاری کل کشور نشان می دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل (۱۳۹۰) ۰٫۶ درصد کاهش و نسبت به فصل گذشته ۱٫۲ درصد کاهش داشته است.بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر نشان می دهد که ۱۱٫۲ درصد از جمعیت فعال بیکار بوده اند. براساس این نتایج نرخ بیکاری در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.سهم اشتغال ناقص نشان میدهد که ۹٫۵ درصد جمعیت شاغل دارای اشتغال ناقص بوده اند، این شاخص در بین مردان بیشتر از زنان و در نقاط روستایی بیشتر از نقاط شهری بوده است.

بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد که بخش خدمات با ۴۷٫۱ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و در مراتب بعدی بخش های صنعت با ۳۴٫۸ و کشاورزی با ۱۸٫۱ درصد قرار دارند.

همچنین نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله حاکی از آن است که ۲۵٫۸ درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده اند، این شاخص در بین زنان نسبت به مردان در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله کل کشور نشان می دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال گذشته نیم درصد و نسبت به فصل قبل ۱٫۲ درصد کاهش یافته است.

نرخ بیکاری جوانان ۲۵ تا ۲۹ ساله نیز حاکی از آن است که ۲۳ درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده اند و این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نشان می دهد که این شاخص نیز نسبت به فصل مشابه در سال گذشته ۰٫۹ درصد و نسبت به فصل قبل ۱٫۸ درصد کاهش یافته است.

بررسی سهم شاغلین ۱۵ ساله و بیشتر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیشتر نشان می دهد ۳۹٫۸ درصد شاغلین به طور معمول بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می کند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد در کشور سهم زیادی از شاغلین بیشتر از استاندارد کار می کنند

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۳ دیدگاه تاکنون.

 1. صدف گفت:

  من با این آماری که مرکز آمار برای شهر داده کاری ندارم.مرکز آمار مال شهر ارومیه را نگرفته و گزارش نداده است.اگر راست میگه چرا من بیکارم؟چرا خواهرم اینهمه ساله بیکاره؟
  چرا من صبح تا شب از کارشناسی دارم دنبال کار میگردم و هربار مایوس شدم ادامه تحصیل دادم الانم با ارشد هم کار نمیتوانم پیدا کنم!!

  [پاسخ]

 2. مریم گفت:

  وقتیکه مسئولین لرستان بودجه استان دست نخورده برمیگردونن بالا چطور انتظار میره که مقام اول تو بیکاری نیاره؟ متاسفانه جوانان لرستانی علی الخصوص شهرستان پلدختر از هر گونه امکانات اولیه جهت زندگی محرومند، ومسئولین اینجافقط شعار میدن

  [پاسخ]

 3. زهره گفت:

  چرا دروغ میگین تمام فارغ التحصیلای دانشگاهی میدونن قرار نیست شغلی گیرشون بیاد
  این کاهش کجاست که ما نمیبینیم حتما خبر ندارین الان دیگه همه میتونن برن دانشگاه درس بخونن و مدرک بگیرن
  اونوقت بعدشس به خیل بیکارا اضافه میشن

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *