خانه » اطلاعیه های مهم » شرایط جذب حق‌التدریسی مربیان پیش دبستانی در سال آینده

شرایط جذب حق‌التدریسی مربیان پیش دبستانی در سال آینده

متن آگهی:

شرایط جذب حق‌التدریسی مربیان پیش دبستانی در سال آینده
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال حدود ۱۶ هزار نفر از مربیان پیش دبستانی به صورت حق‌التدریس جذب شدند گفت: برای سال آینده نیز اگر آموزش و پرورش نیاز به نیرو داشته باشد می‌تواند با توجه به مصوبه اقدام کند.
سید حسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت استخدامی معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: تبصره ۹ قانون الحاقی به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی در سال ۹۱، آمده بود که آموزش و پرورش ظرف دوسال باید نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی را به شرط نیاز و طی استلزامات قانونی، دریافت مجوز از سازمان مدیریت و برگزاری آزمون استخدامی،‌ جذب کند.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش پس از تغییر دولت برای دریافت مجوز اقدام کرد اما موفق نشد، تا اینکه در سال ۹۴ برای جذب پنج هزار نیروی انسانی مجوز کسب کرد و برای مربیان پیش دبستانی امتیازاتی دیده شد. در آگهی استخدامی برای هرسال سابقه مربیان پیش دبستانی افزایش ۲ درصد به نمره نهایی در نظر گرفته شد.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعدادی از مربیان پیش دبستانی جزو قبول شدگان نهایی بودند عنوان کرد: پس از آن، مجلس مصوبه‌ای برای جذب حق التدریس مربیان به شرط نیاز و تطابق مدرک تحصیلی تصویب کرد. در این مصوبه هم صحبتی از استخدام به میان نیامده است و در مصوبه مجلس قید شده است که این اقدام الزام استخدام برای دستگاه اجرایی ایجاد نمی‌کند.
حسینی ادامه داد: حدود ۱۶ هزار نفر از این مربیان به صورت حق‌التدریس جذب شدند که اغلب قریب به اتفاق آنها در مقطع ابتدایی بکار گرفته شدند.
وی با تاکید بر اینکه مدرک تحصیلی این افراد را ملاک عمل قرار دادیم تا افت کیفیت آموزش رخ ندهد گفت: برای سال آینده نیز اگر آموزش و پرورش نیاز به نیرو داشته باشد می‌تواند با توجه به مصوبه اقدام کند.
منبع : روزنامه بازار کار
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱ دیدگاه تاکنون.

  1. حلما گفت:

    نیروی مجانی و برده گرفتید و بعد از گذشت شش ماه از شروع سال تحصیلی یک ریال به مربیان پیش دبستانی پرداخت نکردید در حالی که اکثر این مربیان در روستاها و مناطق محروم درحال تدریس دوپایه یا سه پایه در یک کلاس هستن وبیشترین زحمت را میکشند و اینگونه باهاشون برخورد میشه و بعد از گذشت ده سال که عمر و وقتشون را تو این راه گذاشتن ، هنوز تصمیم درستی براشون گرفته نشده واینقدر تحقیر می کنید و حقوقشون را پایمال ، امیدواریم اون دنیا جوابی داشته باشید در پیشگاه خدا ـ

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *