خانه » دسته‌بندی نشده » زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال ۹۲

زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال ۹۲

متن آگهی:

آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال 91

رییس مرکز جذب آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال ۹۲، نیمه اسفندماه سال جاری اعلام می شود.

  • عنوان  خبر : زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال ۹۲

—————————————————————————————————————————–

متن خبر

رییس مرکز جذب آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال ۹۲، نیمه اسفندماه سال جاری اعلام می شود.
علی رضا عالی پناه  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، با بیان اینکه تعداد پذیرفته شدگان آزمون در این دوره حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر است، افزود: آهنگ جذب در سال آینده اگر بیشتر از امسال نباشد، کمتر نیست و این روند ادامه خواهد یافت.
وی تعداد کارآموزان فعلی را بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر برشمرد و ادامه داد: تا پایان سال جاری حدود ۶۰۰ نفر از دوره کارآموزی قضایی فارغ التحصیل می شوند.
این مقام دستگاه قضا با تاکید بر اینکه میزان جذب متناسب با نیاز دستگاه های زیرمجموعه قوه قضاییه است، اضافه کرد: هم اکنون یک دوره کارآموزی برای خانم ها برگزار شده که تعداد آنها حدود ۳۵ نفر است.
وی با نادرست خواندن برخی آمارهای منتشر شده درباره تعداد کارآموزان قضایی خانم، اظهار داشت: این تعداد، دانش آموختگان دانشگاه علوم قضایی هستند که دوره کارآموزی خاصی را نیز سپری می کنند و برای دادیاری ابلاغ دریافت خواهند کرد.
براساس اعلام مدیرکل کارگزینی قضات قوه قضاییه، در حال حاضر تعداد هشت هزار و ۲۰۰ نفر قاضی در سراسر کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر را دارندگان پایه قضایی خانم تشکیل می دهند.
همچنین هفت هزار و ۵۰۰ قاضی در حوزه دادسرای عمومی و انقلاب اشتغال دارند.
به گفته جواد عبدالهی ، دو سوم قضاتی که در حال حاضر مشغول به کار هستند، سابقه کار قضایی کمتر از ۱۵ سال دارند.
علاوه بر آن سالانه حدود یک سی ام قضات شاغل بازنشسته می شوند که به این ترتیب سالانه حدود ۶۰ تا ۷۰ قاضی بازنشسته خواهند شد.
به گفته این مقام اداری قوه قضاییه، در دو سه سال گذشته روند بازنشستگی در قضات افزایش یافته است به گونه ای که در سال ۹۰ حدود ۴۵۰ قاضی، بازنشسته شده اند.
طبق قانون برنامه پنج ساله پنجم، دستگاه قضا می تواند سالانه حدود ۸۰۰ نفر برای محاکم قضایی، نیرو استخدام کند.
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *