خانه » استخدام در استان قزوین » رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین تعهد اشتغال را اعلام کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین تعهد اشتغال را اعلام کرد

متن آگهی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین تعهد اشتغال را اعلام کرد
تا پایان امسال تعهد کردیم که زمینه اشتغالزایی سه هزار نفر را در استان فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ولایت، ابراهیمی‌پاک، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: تعهد اشتغالزایی بخش کشاورزی استان تا پایان سال سه هزار نفر است؛ اما اگر واحدهای نیمه فعال این بخش به بهره‌برداری برسد؛ این رقم چند برابر می‌شود.

وی در ادامه به بهره‌برداری از ۶۲ طرح کشاورزی به مناسبت این هفته خبر داد و افزود: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۶۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۴۹ میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال در استان افتتاح می‌شود که حدود ۳۲ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

ابراهیمی تاکید کرد: این طرح‌ها شامل ۵۷ طرح آب و خاک، ۳ طرح دام و طیور و ۲ طرح باغستانی است.

به گفته وی، در این پروژه‌ها، ۵۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال اعتبار دولتی، ۲۰ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۱۷۵ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.

¢ ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: میزان تولیدات کشاورزی در سال ۹۴ در کشور ۸۵ میلیارد دلار بوده است که از این میزان ۹ هزار میلیارد تومان یعنی ۵ درصد سهم استان قزوین است و می‌بایست حداقل ۲۵ درصد این میزان در بخش کشاورزی استان سرمایه‌گذاری شود.

وی تصریح کرد: برای تحقق ۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی باید حداقل ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گیرد تا بتوانیم اشتغال پایدار داشته باشیم.

¢ خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی

ابراهیمی پاک با اشاره به خوداتکایی و خودکفایی محصولات کشاورزی اظهار کرد: ضریب خوداتکایی در این بخش در ۲ سال گذشته حدود ۷۲ درصد بوده که باید آن را به ۹۲ درصد ارتقا دهیم.

به گفته وی، امسال در تولید گندم به مرز خودکفایی رسیده‌ایم و باید در زمینه برخی محصولات که هنوز وابسته هستیم؛ اقدامات جدی‌تری را در دستور کار قرار دهیم.

این مسئول تاکید کرد: ۹۲ درصد نیاز کشور به دانه‌های روغنی از طریق واردات صورت می‌گیرد و لازم است تا در این خصوص با افزایش سطح زیر کشت باغ‌های زیتون و افزایش سطح زیر کشت باغ‌های زیتون و افزایش سطح زیر کشت کلزا در یک برنامه ۱۰ ساله میزان تولیدات را به مرز ۴۰ درصد برسانیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی به ظرفیت‌های خوب صادراتی در استان اشاره کرد و گفت: استان قزوین به لحاظ تولیدات دام و طیور گوشت، شیر و تخم‌مرغ ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌توانیم در بخش صادرات این محصولات بیش از گذشته فعالیت کنیم.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *