خانه » اطلاعیه های مهم » دولت خواهان افزایش ۱۷ درصدی حقوق است

دولت خواهان افزایش ۱۷ درصدی حقوق است

متن آگهی:

در حالی که حداقل حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۴۰۰هزار و حداکثر ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است با تصویب افزایش ۱۷ درصدی، حداقل حقوق کارمندان در سال آینده به ۴۶۸ هزار تومان خواهد رسید.

هفته آینده موعد قانونی دولت یازدهم برای ارائه دومین لایحه بودجه خود به مجلس به پایان می رسد رئیس جمهور اعلام کرده است که لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

این در شرایطی است گمانه زنی ها درباره بخش های مختلف لایحه بودجه این روزها به اوج خود رسیده و اعداد و ارقام مختلفی درباره بخش های مختلف لایحه همچون، قیمت نفت، دلار، درآمدهای مالیاتی و همچنین میزان افزایش حقوق کارمندان مطرح شده است.

اما یکی از مهم ترین بخش های لایحه بودجه سال آینده کل کشور موضوع افزایش حقوق کارمندان است که غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این رابطه گفته است پیشنهادات زیادی درباره افزایش حقوق کارکنان دولت مطرح شده است اما دولت بنا دارد در سال آینده حقوق کارکنان دولت را به میزان ۱۷ درصد افزایش دهد.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس همچنین درباره افزایش حقوق کارگران نیز گفته است طبیعتاً تفاوتی بین افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود ندارد و افزایش حقوق هر ۲ به یک میزان خواهد بود.

این در شرایطی است که در سال گذشته افزایش حقوق کارکنان دولت حدود ۱۸ درصد در لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ پیشنهاد شد، اما در روزهای پایانی تصویب بودجه معاون برنامه ریزی رییس جمهور از اضافه شدن دو درصد دیگر بر این رقم خبر داد و بر این اساس حقوق کارکنان دولت در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافت.

در همین رابطه جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در قانون برنامه پنجم تاکید شده افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم باشد اما مشخص نشده است که نرخ تورم انتظاری یا نرخ تورم سال گذشته باید مورد نظر قرار بگیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که با توجه به نرخ های تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی در سال آینده امکان افزایش حقوق کارمندان به میزان ۲۰ درصد و یا بیشتر وجود ندارد.

او با بیان این که آمارهای دولت حکایت از کاهش تورم دارد، گفت: بر همین اساس دولت افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارمندان را در نظر گرفته و باید توجه داشته باشیم که این میزان افزایش حقوق در شرایطی که درآمدهای نفتی کاهش یافته اقدامی منطقی به شمار می رود.

قادری گفت: دولت باید به نحوی حقوق کارمندان را افزایش دهد که بتواند منابع آن را تامین کند زیرا اگر حقوق افزایش پیدا کند اما دولت محدودیت درآمدی داشته باشد دولت مجبور به استفاده از بودحه های عمرانی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مجلس اگر به این نتیجه برسد که درآمدهای دولت محدود است و نمی تواند بیش از ۱۷ درصد حقوق را افزایش دهد با این پیشنهاد دولت موافقت می کند. او ادامه داد: در صورتی که برای مجلس مشخص شود که دولت می تواند منابع مالی و درآمدی خود را افزایش دهد موافق افزایش بیشتر حقوق هستیم.

قادری گفت: اما با توجه به شرایط موجود افزایش ۱۷ درصدی حقوق مناسب است و با توجه به کاهش درامدهای نفتی و لزوم توجه ویژه به بودجه های عمرانی افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان منطقی نیست.

اما در حالی که حداقل حقوق کارمندان دولت در سال جاری ۴۰۰هزار و حداکثر ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است با تصویب افزایش ۱۷ درصدی، حداقل حقوق کارمندان در سال آینده به ۴۶۸ هزار تومان خواهد رسید.

منبع : خبر آنلاین

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۳ دیدگاه تاکنون.

 1. کیوان گفت:

  وقتی بانوان محترم دارن با ماهی ۴۰۰ تومن بدون بیمه کار میکنن اقا رسول کلاتو بنداز هوا که دارن بهت ۵۰۰ میدن

  [پاسخ]

 2. سحر گفت:

  افزایش حقوق بخوره تو سرتون،اگه دلتون خواست ی کم بازنشست کنید بلکه ما کار پیدا کنیم،
  جلو ورود بازنشسته هارو به شرکتا و بانکای خصوصی بگیرید…
  دوسال یجای گنده این مملکت کار کردم بی بیمه و حقوق درست درمون..
  الانم تو ی شرکت با کارشناسی اقتصاد حداقل حقوقو میگیرم،قراردادمم ک تموم بشه معلوم نیست موندنیم یا نه،حقوقم کم میشه یا زیاد،هیچی معلومنیست
  شرکتم نیمه دولتیه
  هرچی مربوط به خصوصی باشه ما دولتیم،هرچی مربوط به دولتیا باشه ما خصوصیم..
  من و شوهرم با بدبختی کار میکنیم بلکه بتونیم ی خونه ای دست و پا کنیم هرچند که درآمد مسخرمون کفاف خیلی خرجای ازدواج و… نداد

  [پاسخ]

 3. مسعود گفت:

  از تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی چه خبر؟

  [پاسخ]

 4. محمد گفت:

  نان بیشتر از ۳۰ درصد افزایش داره اما حقوق به گفته خودشان ۱۷ درصد عجب تناسبی

  [پاسخ]

 5. زندگی دوباره گفت:

  با سلام مسئولانی که بودجه سال آینده رو تعیین میکنیین خودتون کمتر از ۴میلیون نمیگیرین ما کارمند ساده هستیم میخوایین ۶۰۰بدین بعد هی بگین ما افزایش دادیم بخدا کارگر ساده رو چهار راه بیشتر در میاره بریم کارگری بهتهره روزی ۶۰یا۷۰میگیرن خودتون حساب کنید ۳۰روز چقد میشه تازه استا کار بنا روز۱۵۰میگیره

  [پاسخ]

 6. الهه گفت:

  تا عید نیومده بسم الله از گرون شدن نون شروع شد حالا به چیزای بعدیم انشالله میرسیم .با این وضع به نظرتون افزایش ۱۷درصدی منطقیه؟

  [پاسخ]

 7. نسرین گفت:

  خوبه به جای اضافه کردن ۱۷ درصدی حقوق چند نفر جدید استخدام کنید که این همه بیکاری نباشه مام چشم انتظار استخدامیای فریب دهنده نباشیم

  [پاسخ]

 8. حامد گفت:

  آقا رسول شما میگی ازدواج من میگم نمیشه زندگی کرد!!!

  [پاسخ]

 9. ارکیده گفت:

  چه افزایش حقوقی.جایی که من کار میکنم با مدرک کارشناسی اقتصاد زیر نظر دولته اما حقوقی که بهم میدن اون هم با مسئولیت کارشناس ۴۰۰۰۰۰تومان بیشتر نیست تازه بیمه هم از این ماه قراره رد کنن.این هم از دولتیش………..

  [پاسخ]

 10. كارگر گفت:

  خوب همیشه گفتند سواره کی خبر داره از پیاده باید دولتی ها یک مدت حقوق ما را بگیرند تا بفهمند که با حقوق ۷۰۰ هزار تومانی چیکار بیاد کرد در ضمن من یک کارگر قراردادی اداره هستم امیدوارم که دولت یک فکر اساسی برای امثال ما بکنه

  [پاسخ]

 11. حمید گفت:

  من مهندس صنایع غذایی هستم.حقوق من از حقوق کارگر انبار شرکت که مدرک دیپلم داره کمتره.گاهی واقعاٌ به حال و روزی که قشر تحصیل کرده دارن تاسف میخورم.ما که کارمند دولت نیستیم حقوقمون کی زیاد میشه؟چرا کسی به داد ما نمیرسه؟

  [پاسخ]

 12. علی گفت:

  ان شالله حقوق کارمندان بیشتر از این ها افزایش یابد …..

  با تشکر از دولت محترم

  [پاسخ]

 13. رسول شیراز گفت:

  حقوق کاگران باید چقدر اضافه بشه البته نمیدونم ما جز کدوم دسته هستیم لیسانس حسابداری هستم داخل مغازه کار حسابداری انجام میدم و۵۰۰هزار تومن بدون بیمه بیشتر بهم نمیدن ما جز کدوم دسته هستیم لطفا دولتی ها و مسئولین رسیدگی کنن ما با این حقوق نمیتونیم نه ازدواج کنیم و نه امیدی به زندگی در ایران داشته باشیم ۲۹ساله از شیراز

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *