خانه » اطلاعیه های مهم » ورود ۱۷ هزار معلم به مدارس از مهر ۹۵

ورود ۱۷ هزار معلم به مدارس از مهر ۹۵

متن آگهی:

به گزارش خبرنگار آموزش پرورش و پرورش خبرگزاری فارس، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که امروز در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: امسال برای دانشگاه فرهنگیان سال حساس و نقطه عطفی است زیرا خروجی های آن تحویل نظام آموزشی می شوند و دستاوردهایش از نظر کمی و کفی نظام تعلیم و تربیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی در خصوص فارغ التحصیلان امسال دانشگاه فرهنگیان گفت: یک‌ بخش افرادی هستند که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شدند که حدود ۱۲ هزار نفر مهر ماه امسال وارد مدارس می شوند البته حدود ۱۳ هزار نفر نیز بهمن ماه امسال فارغ التحصیل می شوند.
مهرمحمدی ادامه داد: ۵ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی پذیرفته شدند و در حال طی دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند که مهر ماه وارد مدارس می شوند.
وی در خصوص ورودی های امسال دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: ظرفیت ما ۱۲ هزار نفر است که بخشی از طریق آزمون استخدامی و برخی از کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند یعنی ممکن است ۷ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و ۵ هزار نفر از طریق آزمون سراسری یا برعکس، پذیرش نیرو انجام شود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص نگرش شخصی خود به تربت معلم و فعالیت اجرایی اش در این دانشگاه گفت: نظرم درباره دانشگاه فرهنگیان مستقل از ساز و کارهای تربیت معلم است؛ انتقادی که بنده نسبت به روش پذیرش دانشجو و تربیت فرهنگیان دارم نسبت به اصل دانشگاه فرهنگیان نیست و موجودیت این دانشگاه را مورد تردید قرار نمی دهم و از همان زمان که وارد این دانشگاه شدم از دانشگاه فرهنگیان به عنوان «دردانه آموزش عالی» یاد کردم.
وی اضافه کرد: معتقد به تنوع تربیت دانشجو و تربیت معلم هستم و موضوع در جلسات سال ۹۴ و جلسات اخیر سال ۹۵ بررسی شد و با اجماع نظر اعضای هیأت امنا به طیفی از روش های تربیت معلم دست یافتیم.
مهرمحمدی در خصوص طولانی شدن دوره سرپرستی اش گفت: برای بنده هیچ تفاوتی نمی کند که با چه سِمتی در این دانشگاه کار کنم و تنها مشغول به خدمت هستم و معتقدم که تا هستم باید فعالیت کنم.
وی  در خصوص برگزاری دوره های آموزشی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه اظهار داشت: برای برگزاری این دوره ها، تعدادی از پردیس های دخترانه و پسرانه تجهیز شد تا بهترین میزبانی را داشته باشیم البته برخی افراد به دلیل فاصله طولانی محل زندگی و محل کار باپردیس ها درخواست جابجایی داشتند که تقریباً با تمام این افراد گفت و گو داشتیم و با حدود ۸۰ درصد به تفاهم رسیدیم.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: البته این تفاهم برای دوره ۱۰ هفته اول بود که درس ها عمومی بود اما در دوره ۱۰ هفته دوم که از خرداد شروع می شود، درس ها تخصصی است و افراد باید در پردیس های در نظر گرفته شده باشند.
وی درخصوص وجود دوره دکتری در این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگیان دوره تخصصی دکتری با ظرفیت ۴۰۰ نفر پیش بینی کرده است که این دوره ها برای رشته هایی مانند اقتصاد آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی و تکنولوژی آموزشی در نظر گرفته شده است در دانشگاه فرهنگیان در سطح کارشناسی ارشد ۱۷ کدرشته داریم که ۴۰۰ نفر تحصیل می کنند.
مهرمحمدی در خصوص طرح اصلح نیز بیان کرد: طرح اصلح که سرواژه صلاحیت حرفه ای معلمان است، به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است اما به دلیل یک سری مسائل حقوقی در حال بررسی است چرا که طرح اصلح به عنوان شرط دانش آموختگی مطرح می شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان مصمم است کسانی که از صلاحیت های بازم برخوردار نیستند وارد تعلیم و تربیت کشور نشوند و به همین دلیل طرح اصلح مطرح شد البته این طرح برای ورودی های ۹۱ این دانشگاه اجرا نمی شود چرا که آنها تمام واحدهای درسی را گذرانده اند و ما در طرح مان در نظر داریم که این طرح را در قالب واحد درسی ارائه دهیم.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه گفت: موضوع پذیرش دانشجو و برگزاری دوره از طریق آزمون استخدامی در این ماده هست اما اصل این موضوع مصوبه هیأت امنای دانشگاه است.
وی افزود: ما تلاش می کنیم از طریق روش های جدید، نیاز نظام تعلیم و تربیت را در جذب معلم برطرف کنیم که یکی از این روش ها، روش ترکیبی ۲+۲ است که در دست بررسی است.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *