خانه » استخدام در استان گیلان » جذب نیرو در شهرداری رشت غیرقانونی انجام می‌شود

جذب نیرو در شهرداری رشت غیرقانونی انجام می‌شود

متن آگهی:

 جذب نیرو در شهرداری رشت غیرقانونی انجام می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: با وجود برگزاری آزمون استخدامی شهرداری رشت، جذب نیرو در این نهاد به صورت غیرقانونی صورت می‌گیرد لذا از نهادهای نظارتی می‌خواهیم در این زمینه ورود کنند.

 • نوع خبر : جذب نیرو در شهرداری رشت غیرقانونی

——————————————————————————————————————————

متن خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محسن پورفخریان لحظاتی قبل با حضور در دفتر این خبرگزاری از جذب نیروهای خارج از مجاری قانون در شهرداری رشت را مورد انتقاد قرار داد و اظهار کرد: پس از دستورالعمل و ابلاغ‌هایی مبنی بر عدم جذب نیرو به صورت شرکتی، قراردادی و استخدامی، تمام ورودی‌ها به شهرداری رشت مشروط به برگزاری آزمون استخدامی شد.

*ورود غیرقانونی نیرو در شهرداری رشت

این عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: از زمان این دستورالعمل تاکنون شاهد ورود غیرقانونی نیرو به شهرداری رشت هستیم و با وجود اینکه بنده بارها در مذاکرات با شهردار وقت معترض این قضیه بودم اما روند جذب غیرقانونی همچنان ادامه یافت و آقایان در پاسخ به این اعتراض عنوان کردند که نیرو جایگزین می‌کنیم.

وی افزود: پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد کسانی که وارد شهرداری شدند از منسوبین برخی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری این شهر هستند و در این زمینه هرگز نهادهای نظارتی و فرمانداری ورود نکرده‌اند و مخالفتی در این باره صورت نگرفته است.

پورفخریان، گفت: با وجود اینکه برخی از کارآموزانی که دوره آنها تمام شده بود با چراغ سبز شهردار وقت همچنان مشغول به‌کار بودند و در اداره کار علیه شهرداری اقامه دعوی کردند و شهردار بدون دفاع رای بر بیمه این افراد داد که این موضوع با هدایت برخی از عوامل در شهرداری بود که در بررسی روند شهرداری این موضوع بیشتر خود را نشان می‌دهد و با وجود اینکه پرداخت حق بیمه در  اداره کار بود و نامی از جذب این افراد وجود نداشت اما همچنان مشغول به‌کار هستند و قول انعقاد قرارداد از طرف شهرداری نیز به آنها داده شده است.

به گفته وی، در سال ۹۰ با وجود اینکه احتیاجی به ورود نیرو به صورت انبوه نبود و شهرداری نیز نیروهای مازاد داشت، اما در یک اقدام غیرکارشناسانه و با چراغ سبز شهردار وقت آزمون استخدامی برای شهرداری رشت برگزار شد که بسیاری این آزمون را نپذیرفتند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دهها هزار نفر به صورت مساوی در آزمون استخدامی شهرداری رشت شرکت کرده بودند، خاطرنشان کرد: برخی‌ها در این آزمون موفق شدند و پس از چند سال ورود نیرو به شهرداری رشت در چارچوب خاصی صورت گرفت.

*روند کلی آزمون استخدامی شهرداری رشت مشکل نداشت

وی روند کلی برگزاری آزمون استخدامی شهرداری رشت را بدون مشکل خواند و تصریح کرد: پس از این آزمون بسیاری از شهروندان مدعی بودند ورود نیرو به شهرداری خارج از ضابطه صورت می‌گیرد و با وجود تاکیدات بنده، نیروها به صورت غیرقانونی و شرکتی با شهرداری رشت قرارداد بستند.

پورفخریان اذعان کرد: با توجه به مصوبه شورای شهر رشت مبنی بر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی، از نیروهای قراردادی سال ۹۰ و ۹۱ که با شرکت تعاونی شهرداری رشت قرارداد بستند می‌خواهیم تبدیل وضعیت نشوند تا وضعیت آنها بررسی دقیق‌تر شود و از نهادهای نظارتی و فرمانداری می‌خواهیم حتما موضوع ورود غیرقانونی نیروها به شهرداری را بررسی و با متخلفان برخورد کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمادگی مکاتبه با هر نهادی در این زمینه هستم، افزود: اعضای شورای شهر رشت در مقابل ورود بدون ضابطه جذب نیرو سکوت کردند که شائبه‌برانگیز است.

*پرداخت ۵ میلیارد حقوق پرسنل شهرداری رشت در ماه

پورفخریان اذعان کرد: در صورتی که در ماه مبلغ حدود ۵ میلیارد تومان حقوق و مزایا به پرسنل شهرداری رشت پرداخت می‌شود آیا ورود غیرقانونی نیرو که جایی برای نشستن ندارند ظلم به منافع عمومی نیست.

وی درباره تخلفات برگزاری آزمون استخدامی شهرداری رشت، تصریح کرد: برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش صورت گرفت و تخلفاتی در این زمینه گزارش نشد اما در روند برگزاری اختلالاتی ایجاد شده بود.

 

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۵ دیدگاه تاکنون.

 1. یکی مثل همه بیکاره ها گفت:

  وقتی افرادی که بعد از بازنشستگی پدرشان در شهرداری ، با پارتی و بدون هیچ آزمونی جای پدر را می گیرند و در حق دیگران ظلم می کنند، چه می شود گفت؟ وقتی طرف بعد از تمام شدن امریه سربازی ، همچنان چسبیده به شهرداری، بنیاد مسکن، سازمان محیط زیست و … چه می شود گفت؟
  مریم جان، پارتی یعنی رمز موفقیت که ماها نداریم

  [پاسخ]

 2. سمانه گفت:

  من ذخیره اول شدم … یعنی حق من خورده شده؟

  [پاسخ]

 3. مریم گفت:

  تو این مملکت خراب شده اگه پارتی نداری یعنی برو بمیر.من افرادی میشناسم بدون آزمون با پارتی رفتن دخانیات.یکیشون رفته آب وفاضلاب….

  [پاسخ]

 4. بهروز گفت:

  بله کاملا درسته تمامی قبول شده ها با پارتی اومدن … و بقیه رو که خودشون قبول شدن رو انداختن جزء ذخیره ها ….. اینجا حق بچه ها شدیدا رو میخورن ………

  [پاسخ]

 5. رعنا گفت:

  متاسفانه یکسال کارورز بودم در فضای سبز شهرداری امابعد از کلی تلاش در این طرح (کل منطقه رشت بررسی درختان) و گرفتن کارشناسی ارشد بیکارم سی سال سن من هست.الان شخصی می شناسم با (پارتی )بدون هیچ کوششی راحت شده کارمند آنجا به نظر وجدان شما این انصاف هست؟!!

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *