خانه » اطلاعیه های مهم » توزیع سهمیه‌های استخدامی معلولان به آموزش و پرورش و بهزیستی

توزیع سهمیه‌های استخدامی معلولان به آموزش و پرورش و بهزیستی

متن آگهی:

مجید قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،، مهمترین مطالبه از نمایندگان مجلس آینده را تغییر نگاه به بحث معلولان در قوانین و مقررات دانست و اظهار کرد: باید حقوق معلولان مشابه حقوق افراد عادی جامعه تعریف شود.

وی افزود: علاوه بر این لازم است بر حسن اجرای قوانین حمایتی از معلولان نظارت شود، به عنوان مثال مصوبه سهم سه درصدی معلولان در استخدام‌های دولتی عملا اجرا نمی‌شود و باید نمایندگان مجلس زمینه‌های عدم اجرای قانون را پیدا، بررسی و برای رفع آن اقدام کنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور معتقد است که باید ردیف استخدام سه درصدی معلولان را از هردستگاهی کم کنند و امر توزیع این سهمیه‌ها را به آموزش و پرورش استثنایی و یا سازمان بهزیستی بسپارند تا به آن عمل کنند.

قدمی همچنین بر ضرورت توجه ویژه به مناسب سازی فضاهای شهری تاکید کرد و گفت: عملیاتی کردن این برنامه‌ها نیازمند تخصیص اعتبارات و نظارت‌های بیشتر است. به عنوان مثال قانون گذار در نظر گرفتن مسیرهای ویژه عبور و مرور معلولان در اماکن و ساختمان‌هایی را توصیه کرده است، باید این قانون به نحوی تغییر کند که اگر یک ساختمان بدون رعایت موارد فوق ساخته شد، مهندس ناظر آن را تایید نکند و در غیر اینصورت مجرم شناخته شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه در زمینه اجرای قانون و برخورد با اشخاصی که آن را رعایت نمی‌کنند دچار ضعف هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال جاری مطلوب تر از سال‌های گذشته بود گفت: در لایحه بودجه ۹۵ نیز رشد ۱۵ درصدی برای این بخش پیش بینی شده است، هرچند نیازهای روی زمین مانده بی‌شمارند.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *