خانه » اطلاعیه های مهم » بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، ۱۰ برابر زیردیپلم

بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، ۱۰ برابر زیردیپلم

متن آگهی:

معاون وزیر کار از اجرای طرح ویژه بازتوانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی برای ورود به بازار کار خبر داد و گفت: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، ۱۰ برابر بیکاری افراد زیردیپلم است.
معاون وزیر کار با تاکید بر اینکه این طرح با هدف رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص اجرایی می شود اظهارداشت: آئین نامه اجرایی این طرح هم اکنون در کمیسیون های تخصصی هیات دولت در حال طی مراحل قانونی برای تصویب است.
پرند با بیان اینکه بنا به اعلام مرکز آمار ایران حدود یک میلیون نفر از کل بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند بیان داشت: براساس برآورد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱۰ برابر کسانی است که دارای تحصیلات دیپلم و زیردیپلم هستند و از سویی کارفرمایان و بنگاهداران، عدم مهارت و ناتوانی نیروی جوان در مشاغل تخصصی و نیازمند تجربه را از دلایل اصلی بیکاری کارجویان فارغ التحصیل دانشگاهی می دانند.
وی افزود: بر این اساس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بنا بر رسالت ذاتی خود به عنوان یک نهاد ملی سیاستگذار و متولی مهارت آموزی در کشور توجه به بازتوانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی و همچنین دانشجویان در حال تحصیل را در دستور کار خود قرار داده است.
این مقام مسئول در وزارت کار یادآور شد: با تشکیل کارگروه های مختلف در سطح مدیران ستادی و استانی و انجام مطالعات کارشناسی و آسیب شناسی دقیقِ موضوع از ابعاد مختلف، طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص به عنوان یک برنامه راهبردی تکمیل کننده و جبران ساز مهارت ها و صلاحیت های اساسی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی پیشنهاد شد که در شورای عالی اشتغال مصوب شده است.

خبر گزاری مهر

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *