خانه » اطلاعیه های مهم » به کارگیزی ۱۶ هزار پرستار شرکتی تا دوماه آینده

به کارگیزی ۱۶ هزار پرستار شرکتی تا دوماه آینده

متن آگهی:

خبر ۱ آذر ماه ۹۳: مشاور وزیر بهداشت خبر داد به‌کارگیری ۱۶هزار پرستار شرکتی تا دی‌ماه
مشاور وزیر بهداشت با اشاره با اعلام نتایج اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به دولت و مجلس گفت: بخش زیادی از معوقات پرستاران به روز شده است، حدود ۱۶ هزار پرستار شرکتی نیز تا دو ماه آینده در وزارت بهداشت به‌کارگیری می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری میزان، عباس زارع نژاد با بیان اینکه تا کنون بخش قابل توجهی از معوقات پرستاران به روز شده است، افزود: وزارت بهداشت به دنبال ارتقای دانش حرفه‌ای پرستاران و رفع کمبودهای نیروی پرستاری در مناطق محروم است، همچنین ساماندهی سرویس های پرستاری در سطح جامعه از جمله مراقبت در منزل در دست اقدام است.
کمبود نیروی مرد را در حوزه پرستاری
وی با ابراز امیدواری از رفع مشکلات و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در آینده خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل کمبود نیروی مرد را در حوزه پرستاری داریم و زنان بیشتر در رشته‌های علوم پزشکی پذیرفته می‌شوند. این مسئله به ویژه برای ارائه خدمت در مناطق محروم مشکلاتی را ایجاد کرده است زیرا زنان برای حضور در مناطق محروم با محدودیت روبرو هستند.
توجه ویژه به وضعیت معیشتی پرستاران
مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: این وزارتخانه اقداماتی را برای رفع این مشکل در دست دارد تا این نسبت‌ها در آینده اصلاح شود.
زارع نژاد در ادامه تأکید کرد: وزارت بهداشت نسبت به مسائل و مشکلات پرستاری بی اعتنا نیست و به وضع معیشتی پرستاران بیش از گذشته توجه دارد.
وی درباره برنامه های وزارت بهداشت در حوزه پرستاری نیز گفت: دانشجویان پرستاری که ترم های پایانی را می گذرانند، در بیمارستان ها جذب شده اند.
اعلام نتایج اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به دولت و مجلس
مشاور وزیر بهداشت با بیان این که نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در ایران فاصله زیادی با بسیاری از کشورها دارد، از اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در چند بیمارستان کشور خبر داد و افزود: نتایج آن به دولت و مجلس اعلام خواهد شد.
زارع نژاد به آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ارائه آموزش‌های ضمن خدمت به پرستاران اشاره کرد و افزود: پرستاران می توانند در نظارت بر طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانها وزارت بهداشت را یاری دهند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین درباره اخباری مبنی بر بکارگیری ۱۶هزار نیروی پرستاری طی یکی دو ماه آینده، گفت: در این راستا پرستاران از محل طرح تحول سلامت و به شکل شرکتی به خدمت گرفته خواهند شد.
اجرای طرح‌های ضربتی برای جبران کمبود نیروی پرستاری
مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با مشکل جدی کمبود پرستار رو‌به‌رو هستیم، گفت: طرح‌های ضربتی برای جبران کمبود در آینده‌ای نزدیک پایه‌ریزی شده و به اجرا در خواهند آمد.
زارع نژاد با اشاره به اینکه، کتاب جدید تعرفه سلامت با تعامل و تایید همه بوردهای آموزشی و انجمن های علمی تخصصی بالینی، تشخیصی و توانبخشی تدوین است، گفت: کمیته کشوری تدوین نظام پرداخت به پرسنل غیر پزشک جهت ایجاد عدالت در نظام پرداخت تشکیل شده است.
مدیریت نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد
وی با تأکید بر اینکه، وزارت بهداشت با جدیت و تلاش در صدد حل مشکلات جامعه پرستاری و سایر کارکنان بیمارستان هاست، افزود: سعی داریم به گونه‌ای گام بر داریم که منابع بیمارستان‌ها مدیریت شود و نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد باشد.
برقراری توازن در دریافتی کارکنان بخش دولتی، خصوصی و عمومی
وی گفت: تلاش این است با تدبیر عمل کنیم تا مشکلات در فضایی آرام حل شوند. در برنامه‌ریزی‌ها در راستای اجرای کتاب تعرفه سلامت همه گروه‌های پزشکی مدنظر وزارت بهداشت قرار دارند. ضمن اینکه به‌منظور ایجاد تعادل در جذب نیروی انسانی، در میزان دریافتی کارکنان در هر ۳بخش دولتی، عمومی و غیردولتی و خصوصی توازن برقرار خواهد شد.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱ دیدگاه تاکنون.

  1. اکرم حدادپور گفت:

    سلام وعرض ادب .خواهشمندم اگر امکان داره اعلامیه های استخدام رو برای من ایمیل کنید/با تشکر

    [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *