خانه » اطلاعیه های مهم » ایجاد ۸,۵ میلیون شغل جدید تا ۲ سال آینده!

ایجاد ۸,۵ میلیون شغل جدید تا ۲ سال آینده!

متن آگهی:

۲ آذر ۹۲

سالانه یک میلیون نفر از جوانان کشور به سن کار می رسند و با احتساب ۳٫۵ میلیون نفر بیکار فعلی و پنج میلیون نفر که به این جمعیت اضافه خواهد شد، باید در دوسال آینده برای ۸٫۵ میلیون نفر شغل ایجاد کنیم.

علی طیب نیا – وزیر امور اقتصادی و دارایی – گفت: مهمترین هدفی که دولت تدبیر و امید دنبال می کند، توسعه توان ثروت آفرینی کشور است و مهمترین کاری که برای رسیدن به این هدف باید صورت گیرد، اقدام جدی به منظور اصلاح فضای کسب و کار در کشور است.

وی با اشاره به تصویب مصوبه ۳۵ ماده ای با همکاری وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در جهت اصلاح فضای کسب و کار، تصریح کرد: فقدان فضای کسب و کار مناسب یکی از موانع سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار در ایران بود.

طیب نیا با مثبت و سازنده ارزیابی کردن تغییر و جابجایی مدیران در دولت گفت: با هر تغییر یک روزنه برای سازمان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون به لحاظ اقتصادی در شرایطی قرار گرفتیم که جزو سخت ترین و حادترین شرایط اقتصادی طی چندین سال اخیر هستیم.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: براساس سند چشم انداز با این هدف که در افق بیست ساله به جایگاه رتبه اول در منطقه قرار گیریم، بطور متوسط رشد اقتصادی هشت درصدی را برای دوره بیست ساله پیش بینی کرده بودیم که متاسفانه رشد اقتصادی ما فاصله زیادی با این رقم در این مدت داشت و این در حالیست که رقبای ما شرایط بهتری داشتند.

طیب نیا گفت: سالانه در قالب بودجه دولت، مبالغی را صرف طرحهای عمرانی کردیم که متاسفانه در توان درآمد دولت نبود و فاقد توجیه اقتصادی و فنی مناسب بود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: انتظار ما از بانکها و بویژه بانک صنعت و معدن این است که منابع محدود خود را با دقت و سرعت کافی به طرحهای با توجیه اقتصادی قابل قبول اختصاص دهد.

وی درخصوص هدف از تشکیل بانکهای توسعه ای گفت: در تشکیل بانکها صرفاً سودآوری کافی نیست بلکه اشتغال آفرینی از نوع مولد و بهره ور را نیز باید مدنظر داشت و بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی باید سهم بیشتری از صندوق توسعه ملی را دارا باشد.

طیب نیا ادامه داد: در کنار این اقدامات از مدیران بانک صنعت و معدن انتظار می رود برای تجهیز منابع از طریق بازار بورس، سرمایه این بانک را افزایش دهند.

وی تاکید کرد: بانک صنعت و معدن باید سه هدف ثروت آفرینی، شغل آفرینی از طریق حمایت از طرحهای اشتغال زا و گسترش عدالت از طریق تخصیص بهینه سرمایه در عرصه کشور را در اولویت اصلی برنامه های خود قرار دهد.

۲۹ آبان ماه

۹۲جانشین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور گفت: طبق قانون، همه استخدام‌ها باید در شرایط رقابتی، نشر آگهی و برگزاری آزمون استخدام عمومی انجام شود.
محمود عسگری آزاد گفت: طبق قانون، همه استخدام ها باید در شرایط رقابتی، نشر آگهی و برگزاری آزمون استخدام عمومی انجام شود. جانشین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه باید حق شرکت در آزمون استخدامی را داشته باشند، افزود: همه تکالیف و راهکارها در قانون مدیریت خدمات کشوری پیش بینی شده و برنامه دولت هم اجرای کامل قانون است.

به گزارش مهر، وی، کیفیت به کارگیری نیروها را ناشی از اجرا نشدن قانون دانست و گفت: اگر قانون به نحو مطلوب اجرا شود، انتخاب اصلح اتفاق می افتد و قانون برای انتصاب مدیران شرایط گذاشته و سلسله مراتب و مسیر ارتقای شغلی را مشخص کرده است که باید اجرا شود.

عسگری آزاد افزود: قانون در بخش توسعه دانش نیروی انسانی و قسمت آموزش، تصدی‌ها را از بخش حاکمیتی جدا و تکلیف کرده است اینها هدفمند، نتیجه گرا و با قیمت تمام شده واگذار شود که اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای قانون فضای رقابتی ایجاد می شود، گفت: قانون در بخش انگیزشی شامل فوق العاده ها، انتصاب‌ها، ارتقای شغلی، شرایط ورود به خدمت، تداوم خدمت و تبدیل وضعیت خدمت پیش بینی‌های لازم را کرده است که اگر قانون اجرا شود همه مسائل حل می شود.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۳۴ دیدگاه تاکنون.

 1. ای بابا گفت:

  خدا هر کی حق مارو میخوره رو محکم بکوبه دیوار بعد بکوبه سنگ بعد بکوبه آجر بعد بکوبه بتن خلاصه از سنگ به سنگ بخوره که از الان هرچی بدهی ماه بعده میاد جلو چشم.اه

  [پاسخ]

 2. سیدفقیربیامنوبگیر گفت:

  من جوش از کار ندارم بخورید بیاشامید از طیبات منم واسه خودم خدایی دارم جسم سالمی دارم کار رستورانی میکنم انشجوی فیزیک هستم از همه دلیگیرم ااااای ی ی ی ی خدا برس به دادم

  [پاسخ]

 3. بدبختر از همه گفت:

  خوتونو به زحمت نیندازید تا وقتی تو این مملکت با پارتی بازی زندگی میکنیم وضع جامعه بیکاران تغییری نخواهد کرد.

  [پاسخ]

 4. بیکار .بیچاره. بدبخت گفت:

  ای کسایی که قدرت دستتونه اگه بچه ها شما تحصیل کرده بود و بیکار بودند شما واسه اونا هیچکاری نمیکردید.امیدوارم خدا حق این بچه ها رو از شما بگیره ولی بدبختی خدا هم با شماست

  [پاسخ]

 5. حسین زاده گفت:

  ۲۳ ساله لیسانس حسابداری بیکار

  [پاسخ]

 6. فرهاد گفت:

  بچه ها منم فوق لیسانس دارم یک ساله بیکارم ۲۸ سال سن دارم ولی میخوام بگم که نماینده هایی که میگن وظیفه مون قانون گذاری نه ایجاد شغل مگه تصویب قانونی برای ایجادکار جز وظیفه شون نیس بعدشم تورو به وجدانتون خداقسمتون نمیدم چون در اون حدا نیستن اگه شماهم یک سال با مدرک لیسانس و فوق بیکاربودینو امیدیم به فردا نداشتین بازم میگفتین همه چی خوبه یا همون آرومه لطفا اگه کسی اینواز شما میخونه یا آشنایی از نماینده ها داره اینو نشونش بده شما اون دنیا که اگه واقعا بهش ایمان دارین به منو امسال من خیلی خیلی بدهکارین که بیخیالینو میگین ایجاد شغل وظیفه دولت نه ما قانونگذارا بترسین ازخدا و اینقد بی تفاوت نباشین ،به جای تصویب قانون هایی مثل ازدواج پدر با فرزندخوانده که خیلیا منطقی نمیدونن مثل من ، …بشینین یک فکر اساسی بکنین .لطفا

  [پاسخ]

 7. يك بيكار گفت:

  کاش فقط دقیقامیگفتن منظورازمهرافرین چیه؟ایامثلاازمونای اسفندوخردادکه اذربایجانشرقی گرفته!همشون مهرافرینه یافقط یکیش؟اگراینطوره!برخی استاناکه تازه دارن مصاحبشونوشروع میکنن!چی میشن؟ایامهرافرین فقط شامل اونقراردادیاکه زمان دولت قبلی اوردنشون!ومیخواستن بااین ازمون رسمی بشن!میشه!یاشامل بینواهایی مثلمن که تمام چشم امیدوزندگی وازدواجشون به این طرح بنده!میشود؟

  [پاسخ]

 8. jalil گفت:

  ۲۵ ساله مجرد بیکار
  اونقدر بیکارم که برا سرگرمیم تا خانواده به من گیر ندن رفتم ارشد ثبت نام کردم
  به خدا اگه کار داشتم الان با کله رفته بودم برای ازدواج اما…
  خدا تمام امیدم به خودته

  [پاسخ]

 9. سارا گفت:

  ۳۰ ساله بیکار

  [پاسخ]

 10. یک خانم ایرانی گفت:

  با سلام به همه ی دوستان وهمدرد های عزیز، داغ دل همه تازه شده دوباره. من خودم از بیکاری افسرگی گرفتم . ولی انصافا ماها که ادعای تحصیلات داریم چقدر کار کردن بلدیم، اون کتابایی که تو دانشگاه گاز زدیم و پاس کردیم به دردمون خورد. به نظرم از همون ترم اول که وارد دانشگاه میشیم باید در کنارش بهمون کار عملی هم یاد بدن، همون آقایونی که چارچنگولی به میز ریاست و پست و مقام چسبیدن بدونن که یه روزی باید اون میز رو ببوسن و برن. پس چه بهتر که به کسی بدن که کار بلد باشه. به نظر من مثل گذشته ها که کار استاد و شاگردی بود، الانم باید دانشجو ها از همون اول باید وارد کار بشن، تا وقتی فارغ التحصیل میشن فقط تئوری نخونده باشن. من خودم به این نتایج رسیدم، و معمولا چون این موضوع تو هیچ شرکت یا ارگانی بهش فکر نشده همیشه کسایی که ضرر میکنن امثال ماهایی هستن که دستشون به جایی بند نیست. این شرایط سنی که گذاشتن صد در صد به ضرر آقایونه، چون دو سالش تو سربازی هدر رفته. من خودم خانمم ولی دلم واقعا به حال پسرای این مملکت می سوزه، فشار و شرایط سختی روشونه. برادر و همسر خودم رو دارم میبینم که تو این جامعه تو اوج جوونی پیر شدن.

  [پاسخ]

 11. داوودازاروميه گفت:

  سلام بنده یک جوانی هستم که شایدچندتاکارازدستم میایدوازچندتاآزمون استخدامی هم قبول شدم امانمیدونم تومصاحبه چه اتفاقی افتادکه هنوزبیرون مانده ام…با۳۲سال سن هنوزمحتاج پدرومادرم هستم !فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم ازدانشگاه تبریز ،مدرس زبان،مدرس دوره های شبکهcicco،نصاب دوربین مداربسته،جوشکارحرفه ای هم هستم…

  [پاسخ]

 12. پریا گفت:

  فقط میتونم بگم خدا خودش کمکمون کنه
  ما همه تحصیل کرده های بیکارو بدبخت و
  همه هم دردیم …
  جوونی مون فنا شد …

  [پاسخ]

 13. ایسا گفت:

  سلام و عرض احترام خدمت مسئولینی که فک نمیکنم وقت داشته باشن ایناروبخونن منم صد درصد موافق رقابتی کردن ازمونهای استخدامییم به شرطی که اما و اگری پشتش نباشه سن ما بالارفته و فک نمیکنم بتونیم تا ۷۰ سالگی عمر مفید داشته باشیم تا برای مملکتمون کاری کنیم طوری نشه سر کار از درد دست و پامون بنالیم اون موقع وقت استراحته نه کاراموزی والا به خدا هرچی تووقت خودش خوبه .نوش داری بعد مرگ سهراب به د رد کسی نمیخوره فقط نمک بیشتر روی زخمه.ممنونم

  [پاسخ]

 14. somayeh گفت:

  بابااینا همه فیلمه…. چرا شما خوش باورید ؟؟؟؟؟ آزمون وغیر ه ظاهر سازی .از قبل آزمون افراد ی که قرار شاغل بشن مشخص شده .پولتونو برا استخدامی شرکت کردن حروم نکنین

  [پاسخ]

 15. بهناز گفت:

  اصلا از وقتی اومدین سر مسند ی دونه آزمون استخدامی داشتین؟؟وزارت بهداشت که هر سال استخدامی میزد.چش شده؟

  [پاسخ]

 16. احمد گفت:

  سلام چرا کسانیکه سی سال کارکردن وهنوزهم دودستی به میز چسپیده اند بازنشسته نمی کنید تا دوتاجوان بکار مشغول شوند ویاکسانیکه بازنشسته شدن وباپارتی درادارات دولتی مشغول چاپلوسی هستند برکنار نمی کنید .تازروتزویر است صداقت مرده .

  [پاسخ]

 17. بهاره گفت:

  من هم با نظر مجتبی موافقم من هم فرزند جانبازم فوق لیسانس هم دارم
  تازه پیگیری هم کردم بنیاد شهید میگه فعلا فرزند شهیدا بیکارن و اونا در اولویتن!!
  بدنامیش واسمون مونده!!کاری که برامون نمیکنن

  [پاسخ]

 18. مسعود گفت:

  با سلام
  در جواب آقا رسول باید بگم که الان اولویت استخدام با بسیجی هاست .

  [پاسخ]

 19. mojtaba گفت:

  باسلام
  میخواستم در جواب آقا رسول که نظر اول رو نوشتن بگم که خود من بابام جانباز ۲۵ درصد هستش الانم لیسانس برق- قدرت دارم
  اون موقع که ما داشتیم دیپلم میگرفتیم دوستام بهم میگفتن خوش به حالت دیپلم گرفتی میری سر کار.
  دیپلم گرفتم بعد شش ماه دیدم کار خبری نیست رفتم فوق دیپلم گرفتم بازم شش ماه دنبالش بودم بازم کار پیدا نشد الانم که دارم وقت شما دوستان رو میگیرم چهار ماهه که لیسانس گرفتم بازم خبری نیست.
  پس آقا رسول دوست عزیز بدون اطلاع قضاوت نکن که فرزندان جانبازان راحت سر کار میرن.
  از همه دوستان معذرت میخوام که سرتون رو درد آوردم.
  این ی درد دل کوچیک بودآقا رسول از دستم ناراحت نشو
  یا علی

  [پاسخ]

 20. mohammad گفت:

  حلا فرض کنید امتحان کتبی دادید . نمرتونم عالی شد.
  حالا توی مصاحبه چه کار میکنید؟اگر راست میگید ملاکهای قبولی در مصاحبه را اعلام کنید.
  نه دنبال سیاه لشگر باشید ، مثلا برای قانونی کردن ازمونها !!

  [پاسخ]

 21. saba گفت:

  سلاااااااااام . تورو خدا به فکر بچه های دهه ۶۰ باشین ، عمر و جوونیشون فنا شد ، تورو خدا شرط سنی رو بر دارین ، توروخدا واسه رشته های علوم پایه مثل ریاضی و فیزیک و اینام استخدامی بگذارین ، خدایااااااااا ، خسته شدم ، خب خودت کمکمون کن ، این مسوولین که اصلا” نه انگار

  [پاسخ]

 22. نام شما گفت:

  سلام
  با اقای رسول موافقم

  [پاسخ]

 23. sadeg گفت:

  روسا خودشون باخیال راحت تو تهران زندگی ازدیگر نقاط کشور خبر ندارن اقا نه پارتی داریم نه خانواه ایثارگر نه پارتی بابا دردمون رو به کی بگم به ابدارچی هم راضی

  [پاسخ]

 24. سمیرا گفت:

  منم بابام جانباز ۲۵%.من رتبه ۲ رقمیه کنکورم اونم بدون هیچ سهمیه ای.شاگرد اول بودم. فوق لیسانس دارم ولی بیکارم. متاسفانه همه فکر می کنن هر چی کاره برای ما فرزندای جانبازه. طوری شده که دیگه دلم نمیخواد بگم فرزند جانبازم چون اینطوری فکر می کنن همین مدرک و دانشگاه رو هم به خاطر سهمیه دارم. در حالی که بابام کلی زحمت کشیده ۶ سال جبهه داره. ولی خودشم میگه می خوام اگه به جایی رسیدید با زحمت و استعداد خودتون باشه نه به خاطر من. هر دانشگاهی که درخواست تدریس کردم اصلا نگفتن که کدوم دانشگاه خوندی رزومت چیه معدلت چنده…الان دیگه انگیزم رو برای ادامه تحصیل از دست دادم چون آخرش باز همین اوضاعه…

  [پاسخ]

 25. جواد گفت:

  با سلام.به نظر من تنها راه استخدام جوانان بیکاری که تحصیلات دانشگاهی دارند،بازنشسته کردن زودتر از موعد نیروهاست.یعنی باید سن بازنشستگی را حد اقل ۵ سال پایین بیارند تا این ۱۵ سال بیفکری در مورد اشتغال جوانان جبران بشه.در بسیاری از کشورهای دنیا،مسولان بیشتر به دنبال نیروهای جوانتر هستندتا پیشرفت کشورشان را تضمین کنند،اما در ایران ما اکثریت نیروهای کهنه کار را به خدمت میکیرند.اخیرا هم که مد شده بانکها و بیشتری از ادارات دولتی و غیر دولتی نیروهای بازنشسته را استخدام میکنند.واقعا ما جوونا برای چی درس خوندیم؟؟؟؟اصلا برای چی به دنیا اومدیم؟؟؟؟شما بگید مشولای محترم…

  [پاسخ]

 26. sarina گفت:

  بعضیا جوری حرف میزنن انگار احمدی نژاد براشون چکار کرد یا اینکه زمان احمدی نژاد بیکار نداشتیم واقعا چه بی انصافهایی وجود دارن

  [پاسخ]

 27. alireza گفت:

  سلام
  مسئولین ومدیران کشور وقتی سر رو بالشت می گذارند کارشون به فکر کردن نمی رسه،با اعصاب و فکر آروم میخوابند.
  امنیت وآسایش شغلی دارند،دیگه با من و شما چیکار دارند ….

  [پاسخ]

 28. رسول گفت:

  آقا رسول همه اینو قبول دارن و اینو بدون که خیلی جوونا مثل من و تو هستن که بعضی بی سوادا با رابطه جاشونو گرفتن من ارشد مدیریتم چندین ماهه بیکارم خدا به داد ما برسه از این انسانای به فکر خود کاری نمیتونن یا اصلا کاری نمی کنن

  [پاسخ]

 29. حديث گفت:

  سلام
  آقا رسول من چی بگم ۶ ساله دارم تو ی یکی از ادارات معتبر کشور کار میکنم سال سوم با یکنفر از همکارانم ازدواج کردم هنوز مستقل نشدیم با خانواده همسرم زندگی میکنم گفتیم خدا بزرگه ما هم مثل بقیه روال قانونی که طی شد استخدام میشیم تمام کسانی که قبل و بعد از ما اومدن استخدام پیمانی شدند ولی ماهارو به دلیل اینکه بند پ نداریم همونجوری گذاشتن بخاطر تبدیل وضعیت و جابجایی پرسنل کمبود نیرو داریم و هر کدوم مجبوریم کار چند نفر رو انجام بدیم.میدونی بدبختی کجاست اینه مه قراردادهای مارو از شرکتی به کارگری تبدیل کردن که خودشون مشکل قانونی نداشته باشن.به آخر رسیدیم

  [پاسخ]

 30. ع.ن گفت:

  سلام و خسته نباشید
  خواهش میکنم برای استخدامی شرایط سنی نگذاری تو را خدا پس تکلیف ما تحصیل کرده ها چی میشه

  [پاسخ]

 31. محمد گفت:

  متن این دوست خوبم را رو چشمام میزارم-تو را به خود دیگه الان بیدار شید؟؟!!…

  [پاسخ]

 32. میلاد گفت:

  اقا ای مسیءل هاای بیرحما ای اقای روحانی ای اقای نوبخت کجایید؟؟؟ من نفت خووندم و الان بیکار هستم.دارم ازدواج هم میکنم سنم رفته بالا۲۷سال دارم.اگه ازدواج هم نکنم باید جوونیمو بگور ببرم.میدونم دارم می افتم توی چاه.چون پول ندارم زن گرفتنم برای چیه.اقا پدر من ۲۹درصد جانبازی داره.همه جا پارتی بازیه.ینامه نوشتم دفتر اقای نوبخت.دیدم نوشته داخلش بسم رب الفقرا.خودتون فقیرید.من فقط یکار خواستم ازتون.دوفردای دیگه هیچ بیمه ای هم زن ادم نیست.اگه الان ازدواج هم نکنم دیگه عمرم تمامه، دلخوشی ای نمیشه داشت.ای اقای نوبخت ای اقای روحانی شنیدم از وقتی هم اومدین کار درست نکردین هیچ خیلیا هم بیکار شدن.اقا چقد میخوریدو میبرید.

  [پاسخ]

 33. بهاره گفت:

  با سلام
  برای بعضی رشته ها اصلا استخدامی وجود نداره که رقابتی هم باشه!
  من که از بیکاری افسرده شدم
  برم معتاد بشم ت این جامعه بیشتر بهم توجه میشه
  حداقل $تا برنامه درباره اعتیادد تو تلوزیون میذارن
  ولی هیچوقت راجع به استخدام جوانان تحصیل کرده و لبیکار که بزرگترین مشکل هست هیچ صحبتی نمیشه
  من ۲۴سالمه فوق لیسانسمم گرفتم الان برا اینکه بیکار نباشم دارم از جیب خودم مایه میزارم میرم دانشگا تدریس میکنم
  میگم بازم فکر میکنم دانشجوام
  یک فکر حسابی برای جوانان آینده بکنید به قول اون نفر اول که کامنت گذاشت از ما که گذشت
  بهترین روزای عمرمون

  [پاسخ]

 34. rassoll گفت:

  سلام و عرض ادب
  اولین پست رو میذارم شاید مردم به هم موافق بودن شدیم و با هم شدیم ما، به نظر بنده قانون رقابتی که شما دارید میگید یه کمی دیر به خودش اومده تا شما اومدید این قانون رو به کار گرفتید سن ما چند سال رفت روش الان بانکهای دولتی تا۲۶یا۲۸سال رو بیشتر نمیگیرن که در حال حاضر در این سال نمیدونم چی چی اجرا نشد و یا شرط معدلی بود یا سن سالی بود یا باید حتما خانواده محترم جنبازان یا غیر باشیم که ما مردم عادی هستیم و نبودیم جز این دسته، حالا خواهش بنده اینه که بیاید شرایط رو رقابتی کنید نه قانون و ضوابط سخت بذارید از نظر من شرایط رقابتی یعنی این که برای تمام بیکاران تحصیل کرده که هیچ جایی استخدام نیستن و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی امتحان برگذار کنید ببینید کی نمره و امتیاز بیشتری میگیره تازه میتونید درامد زایی هم بکنید از سایت سنجش اقدام کنید دفترچه بدید و خلاصه کلی برنامه برای خودتون بچینید که یه کمی درامد هم بره بالا ولی نه شوخی کردم این یه قسمت رو ما به شما اطمینان داریم که میتوانید و همه رو سر کار میبرید و میگذارید.
  ولی در کل خداوکیلی یه فکری برای ما فقیر بیچاره ها بکنید چون هزاران جوان تحصیل کرده مثل بنده هستن داخل این مملکت بنده لیسانس حسابداری دارم که هشت ماه هست دنبال کار میگردم ولی کاری پیدا نکردم هر جایی رفتم بهم گفتن سابقه کار گفتم ندارم و حتی خواستم مجانی هم کار کنم که سابقه کار باشه برام ولی کسی من رو قبول نکرد،فوق لیسانس هم قبول شدم ولی به دلیل مشکل مالی نتونستم برم ، نامزد دارم به دلیل مشکل مالی نتونستم برم جلو و خواستگاری کنم ازش در کل زندگیم تباه شده شما هم وقتی سرتون رو شب روی بالشت میذارید و میخوابید فکر کنید یک نفر دیگه هم میتونست موقعیت شما رو داشته باشه ولی الان به دلیل بی دلیلی بیکار هست و حتما گشنه سرش رو روی بالشت میذاره ، واگذار همه مسئولین به امام حسین باشه اگر کاری برای ما بیکار های تحصیل کرده نکنن.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *