خانه » استخدام در استان گیلان » ایجاد ۲۵۰۰ شغل در حوزه صنعت گیلان تا پایان سال

ایجاد ۲۵۰۰ شغل در حوزه صنعت گیلان تا پایان سال

متن آگهی:

ایجاد ۲۵۰۰ شغل در حوزه صنعت گیلان تا پایان سال

دکتر علی منتظری با حضور در دفتر خبرگزاری ایلنا در گیلان که در آستانه روز خبرنگار با بازدید و دیدار با سرپرست و خبرنگاران این خبرگزاری انجام شد، در گفت و گویی در مورد وضعیت کلی صنعت گیلان گفت: علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد برآورد ما این است که پیشرفت خوبی در حال وقوع است.
وی افزود: صحبت‌های ما بر اساس‌آمار و اطلاعات کشوری بوده و استان هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: اعتقاد ما در گذشته نیز این بوده که آمار و اطلاعات برای خود دارای قداست است و بر اساس این آمار در کشور برنامه ریزی صورت می گیرد.
وی افزود: در سال ۹۲ در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد تومانی در گیلان صورت گرفت که این آمار در سال ۹۳ با رشد همراه بوده و به مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان رسید.
منتظری بیان داشت: طبق آمارهای موجود مبلغ سرمایه‌گذاری در سال ۹۴ به ۷۲۰ میلیارد تومان رسید که امسال با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در گیلان صورت خواهد گرفت که این حجم سرمایه‌گذاری علیرغم تحریم‌ها و مشکلات در طول تاریخ استان بی‌سابقه بوده است.
منتظری افزود: باتوجه به اینکه فضای تحریم‌ها باز نشده و استکبار جهانی در حال ایجاد مشکل است، اما در گیلان این اتفاقات مثبت رخ داده است.
این مسئول با بیان اینکه برخی انتظار دارند سریعاً قفل تحریم‌ها باز شود، افزود:تحریم ها یکساله اتفاق نیفتاده که یک جا برداشته شود.
منتظری بیان داشت: سویفت با فرآیند چندین مرحله ای بسته شد و اگر بخواهد باز شود باید مراحل و مدت زمان آن طی شود.
وی با انتقاد از افرادی که بدون نظر کارشناسی عنوان می‌کنند برجام حاصلی برای کشور نداشته است افزود:در دو ماه آینده یکی از بزرگترین کارخانجات ام. دی. اف کشور در همین شرایط سخت با مجهزترین ماشین آلات دنیا از آلمان و ایتالیا که از این تکنولوژی فقط در یک جای دیگر دنیا استفاده شده با اشتغال مستقیم ۳۰۰ نفر به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول موفق صنعتی گیلان افزود: پروژه تولید ام. دی. اف در خاورمیانه بی نظیر است و بزرگترین واحد این صنایع در کشور محسوب می شود.
وی تصریح کرد: این پروژه صنایع پایین دستی زیادی داشته و با توجه به اینکه مواد اولیه این کارخانه از ضایعات چوب است، کشاورزی گیلان را با زراعت چوب متحول خواهد کرد.
منتظری بیان داشت: با شرایط فعلی تعهد می‌کنیم در ۵ سال آینده کل استان به سمت زراعت چوب حرکت کند.
وی افزود: از مجموع ۱ میلیون ۶۰۰ هزار متر مکعب چوب مورد نیاز کشور ،۱میلیون متر مکعب آن از این پس در گیلان تولید شده و از واردات چوب جلوگیری خواهد شد.
این مسئول گفت: تکنولوژی‌های جدید علی رغم اشتغال مستقیم پیامدهای مثبتی را نیز در پی دارد که باید دیده شود.
منتظری با بیان اینکه تا پایان امسال گیلان قطب صنایع سلولوزی کشور خواهد شد، افزود: هم اکنون به دنبال شهرک سلولوزی و مبل در گیلان هستیم که صنایع کوچک متعاقب صنایع بزرگ به وجود بیاید و این حرکت در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.
وی افزود: سال جاری بصورت مستقیم در حوزه صنعت گیلان دو هزار و  پانصد شغل جدید ایجاد خواهد شد که با احتساب حوزه معدن و تجارت جمعاً ۱۰ هزار شغال تا پایان سال جاری ایجاد خواهد شد.
منتظری تصریح کرد: علی رغم اینکه متولی امر یک وزارتخانه دیگر است، اما سازمان صنایع خود را در راستای ایجاد اشتغال متعهد می داند.
وی با بیان اینکه در حال تلاش برای احیای واحدهای نیمه فعال صنعتی هستیم، افزود: این امر یعنی اینکه ما به دنبال ایجاد اشتغال برای جوانان گیلان هستیم.
این مسئول بیان داشت: آمار تجمعات کارگری در گیلان در سه سال گذشته دولت تدبیر و امید نسبت به سال‌های پیش بسیارکمتر شده است، افزود: ما در حال تلاش و بیان مشکلات کارگری استان هستیم در صورتی که متولی امر کار نبوده و وظیفه حمایت از کارفرما را داریم.
منتظری با بیان اینکه یکی از آسیب‌های جدی حال حاضر عدم انعکاس عملکردهای دولت است، افزود: رسانه ها باید در این حوزه همکاری کنند تا ظلمی درحق دولت رخ ندهد.
وی با بیان اینکه تاکنون سازمان را هرگز اجازه دخالت در مسایل سیاسی نداده ام، افزود: عوامل اقتصادی دولت دارای تجربه بوده و ما هم موظفیم در همین چارچوب حرکت کنیم.
وی افزود: در سازمان صنعت و معدن به اندازه کافی طرح مصوب شده است و در حال حاضر واحدها باید هرچه سریع‌تر تسهیلات خود را از بانک‌ها دریافت کرده و تعهد اشتغالی که دارند را تحقق بخشند.
منتظری با بیان اینکه درحال حاضر تمام دغدغه سازمان صنعت دریافت تسهیلات واحدها از بانک‌ها است، افزود: برخی افراد که می‌خواهند از این فضا سوء استفاده کنند باید ببینند که اقدامات موثر و مطلوبی در حال انجام است.
وی ضمن تشکر از همکاری های سرپرستی خبرگزاری ایلنا در گیلان به جهت انعکاس شفاف عملکرد دولت تدبیر و امید و حمایت از مدیران تلاشگر که مرتبط با حوزه صنعت و کار هستند، گفت: سازمان صنعت و معدن آمادگی دارد تا همکاری خود را با سرپرستی این خبرگزاری در گیلان گسترش داده تا نگرانی‌ها و دغدغه های مسایل کارگری نیز برطرف شود.
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *