خانه » اطلاعیه های مهم » استخدام پنهانی در میراث فرهنگی!

استخدام پنهانی در میراث فرهنگی!

متن آگهی:

 

متن خبر

سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با برگزاری یک آزمون استخدامی که به‌صورت مخفیانه برگزار شده ۵۰نفر از نیروهای این سازمان را به‌منظور استخدام رسمی معرفی کرده است.

 به گزارش همشهری، این در حالی است که طبق ماده۵ دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به‌کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی، دستگاه اجرایی موظف است پس از اخذ مجوز استخدام از معاونت توسعه مدیریت، آگهی استخدام را براساس نمونه اعلام‌شده توسط معاونت مذکور تنظیم کند و در صورت تایید از سوی آن معاونت، برای اطلاع‌رسانی عمومی حداقل در ۲روزنامه کثیرالانتشار به چاپ رساند و نسخه الکترونیک آن را برای درج در سامانه امتحان یا مسابقه استخدامی به معاونت توسعه مدیریت ارسال کند.
ماجرای برگزاری آزمون استخدام رسمی پنهانی در سازمان میراث فرهنگی که قرار بود روز چهارشنبه در آن سازمان برگزار شود، پس از آنکه روز چهارشنبه در این سازمان لو رفت، در روز شنبه و در ساختمانی خارج از ساختمان اصلی سازمان میراث فرهنگی و براساس شنیده‌ها در ساختمان خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلا) که پیش‌تر ساختمان اداره میراث فرهنگی استان تهران بود برگزار شد. لغو آزمون روز چهارشنبه در سازمان میراث فرهنگی به‌دلیل اعتراض بخش زیادی از کارکنان سازمان میراث فرهنگی صورت گرفت.
کارکنان معترض به برگزاری آزمون استخدامی مخفیانه در سازمان میراث فرهنگی کشور با حضور در دفتر نماینده سازمان میراث فرهنگی در نهاد ریاست‌جمهوری خواستار لغو آزمون پنهانی در سازمان میراث فرهنگی و ارائه فراخوان برای حضور عادلانه همه کارکنان و افراد دارای رشته‌های مرتبط شده بودند. گفته می‌شود به‌دلیل همین اعتراض‌ها مسئولان سازمان میراث فرهنگی به کارکنان معترض اعلام کردند که آزمون استخدامی لغو شده است. این در حالی بود که روز شنبه خبرگزاری هنرنیوز در گزارشی اعلام کرد که سازمان میراث فرهنگی آزمون استخدامی پنهانی خود را با حضور ۵۰نفر از نیروهای آن سازمان برگزار کرده است.
براساس آنچه خبرگزاری هنرنیوز اعلام کرد، ۲۰نفر از افراد شرکت‌کننده در آزمون استخدامی سازمان میراث فرهنگی قرار است در اداره میراث فرهنگی سیستان استخدام شوند. برخی کارمندان سازمان میراث فرهنگی که به برگزاری آزمون استخدام رسمی آن سازمان اعتراض داشتند، گفتند که نامه‌ای اعتراضی به دیوان عدالت اداری ارسال کرده‌اند. برخی دیگر از کارمندان معترض به هنرنیوز گفتند‌که برای هرکدام از بخش‌های سازمان تعدادی سهمیه مشخص شده و مسئولان به جای برگزاری امتحان برای انتخاب افراد یا درنظر گرفتن پارامترها ۳نفر را از پیش تعیین کرده‌اند.
کارکنان معترض به برگزاری آزمون اعلام نشده گفتند: حداقل ۲۰ نفر کارشناس بالای ۱۵ سال سابقه کاری با مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد در این بخش وجود دارد. گفته می‌شود، کارکنان سازمان میراث فرهنگی همچنین نامه‌ای اعتراضی به ندایی رئیس دفتر ملک‌زاده ارسال کرده‌اند. به اعتقاد این گروه و براساس آنچه خبرگزاری هنرنیوز اعلام کرده است، انتخاب افراد صرفاً براساس خوش‌خدمتی آنها به مسئولان وقت بوده نه خدمت آنها به سازمان میراث فرهنگی و انجام صحیح وظایف!
درحالی‌که زینالی مدیرکل توسعه منابع انسانی سازمان میراث فرهنگی در تماس آن خبرگزاری برای پیگیری این موضوع ماجرای برگزاری آزمون روز پنجشنبه و حتی روز شنبه را اعلام کرد ولی عبدالله‌نژاد معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در تماس روزنامه همشهری با ابراز گلایه از گزارشی که در مورد طلب پیمانکاران سازمان میراث فرهنگی در این روزنامه منتشر شده بود، در پاسخ به این سؤال که دلیل برگزاری آزمون مخفیانه برای استخدام در سازمان میراث فرهنگی چیست؟ گفت: بپذیرید که سازمان میراث فرهنگی برگزار‌کننده آزمون استخدامی نیست و برگزاری آزمون استخدامی بر عهده معاونت توسعه و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری است و اگر آزمونی برگزار شده آنها برگزار کرده‌اند.
عبدالله‌نژاد همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری آزمون استخدامی سازمان میراث فرهنگی به‌صورت مخفیانه عادلانه است؟ گفت: من تنها این را می‌گویم که هر شغلی که بتواند یک نفر را به هر شکلی جذب کند قابل تحسین است.معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی همچنین در پاسخ به سؤال‌های همشهری که آیا استخدام فردی که ۲‌ماه است به سازمان میراث فرهنگی آمده اولویت دارد؟ یا فردی که ۱۵ یا ۲۰سال است در این سازمان مشغول به انجام وظیفه است و تخصص مرتبط دارد؟ آیا درست است که ۵۰نفر از سازمان گلچین شوند و همان‌ها در آزمون استخدامی این سازمان حضور داشته باشند؟ گفت: این افراد توسط معاونت‌های تخصصی سازمان میراث فرهنگی گلچین شده‌اند. به گفته وی، اثربخشی کارکنان در سازمان میراث فرهنگی به همراه ویژگی‌های دیگر آنها ازجمله سابقه و تحصیلات، کارایی و مسئولیت‌پذیری و شاخص‌های دیگر مرتبط با استخدام فرد در سازمان در شرکت وی در آزمون استخدامی مؤثر بوده است.
عبدالله‌نژاد گفت: ممکن است فردی یک‌سال در سازمان میراث فرهنگی فعالیت کرده باشد ولی تأثیر او در سازمان بیشتر از فردی باشد که ۲۰سال است کارمند سازمان است و طبیعی است که در این شاخص فردی که یک‌سال در سازمان برای میراث فرهنگی اثر داشته استخدام شود. درحالی‌که عبدالله‌نژاد از تأثیر شاخص‌های مورد نیاز در استخدام کارکنان سازمان میراث فرهنگی سخن می‌گوید، در سازمان میراث فرهنگی نیز زمزمه‌هایی وجود دارد که برخی افراد با سابقه حضور ۲ماهه در بخش‌های مختلف این سازمان در آزمون استخدامی شرکت کرده‌اند و همچنین بیشتر حاضران در آزمون استخدامی از بخش اداری آن سازمان بوده‌اند. براساس خبرها افرادی که به نوعی به مسئولان سازمان میراث فرهنگی نزدیک بوده‌اند و تعداد زیادی از بخش اداری آن سازمان در آزمون استخدامی سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند.
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۴ دیدگاه تاکنون.

 1. جوان میبدی گفت:

  سلام اگر جوانان ما از راه به در بشن یا از دین خارج بشن من بهشون حق میدم چون خیلی ها به اسم دین کاری میکنند که آدم به دینش شک میکنه(خدایا با این دین نمایان به دادمون برس)

  [پاسخ]

 2. بیکار گفت:

  بازم دستش درد نکنه که مثله مخابرات علنیش نکرد تا کلی پول به جیب بزنه بعدشم همونای که از قبل انتخاب شدن ببره سر کار!!!!!!

  مدیر سایت این نظر من رو پاک نکن عین حقیقته که خود مخابرات الان دیگه خودشونم اعتراف میکنن

  [پاسخ]

 3. صديقي گفت:

  سلام اگر میراث فرهنگی علنی اعلام هم میکرد باز هم همان ۵۰ نفر را استخدام میکرد، سازمانی وجود عملی و واقعی برای نظارت بر جریان استخدام ها ندارد. من در سال ۸۸ در استخدامی قطار شهری مشهد شرکت کردم فقط ۹۰ نفر نیاز داشت و بارها در طی مراحل اعلام میکرد که بیشتر از حد نیاز نمیتوانیم استخدام کنیم. بعد از هر مرحله اسامی قبول شدگان را اعلام میکرد ولی در مرحله آخر ۳۰۰ نفر اعلام شد آن هم بدون اسم و نشان. فقط کد ملی اعلام شده بود. متاسفانه من و دوستان، تو لیست نبودیم. حضوری مراجعه کردم با کلی التماس برای گرفتن جواب، بعد از ۲ ماه این حرف را به من زدن: ما تخصصی میخواستیم که شما نداشتین، گفتم چه تخصصی؟؟؟ گفت: به شما مربوط نیست، آخرشم وقتی دید اشک از چشمام جاری شد، گفت اگر پدرتان جانباز باشد میشه کاری کرد.
  شکایت کردم به مقامات ارشد کشوری ولی ……. طبق معمول بی جواب.
  تا عمر دارم ازشون راضی نیستم.
  در ضمن تا الان ۳ سال که منتظر وام صندوق مهر امام رضا ع هستم ندادند که ندادند.

  بله این بود حق خوردن جوانان این مملکت، که هیچکس به دادشان نمیرسد.
  این را تو سایت بذارین تا همه بخوانند و بدانند.
  قسم به قلمی که خدا به آن قسم خورد، هر چه گفتم حقیقت بود.
  ۳۰ ساله شدم با مدرک لیسانس، از سایه سر دولت محترم هنوز بیکارم…
  آقای دولت خدمتگذار، من هم دوست دارم ازدواج کنم…

  [پاسخ]

  سیما پاسخ در تاريخ مرداد ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ق.ظ:

  عزیزم این درد همه ی ماست، هیچ امیدی به زندگی و آینده نداریم
  باباهامونم از بس غصه ی ما رو خوردن که علیل و ناتوان شدن اما ….
  خدا بزرگه و جای حق نشسته

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *