خانه » آگهی های زیر مجموعه » آگهی استخدام جذب مترجمان رسمی قوه قضائیه

آگهی استخدام جذب مترجمان رسمی قوه قضائیه

متن آگهی:

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون جذب مترجمان رسمی قوه قضائیه درسال ۱۳۹۴ می‌رساند، که ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی:www.sanjesh.org از روز یکشنبه مورخ ۳/۱۲/۹۳ آغاز و در روز یکشنبه مورخ ۱۰/۱۲/۹۳ پایان می‌پذیرد.

لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

الف) شرایط متقاضیان:
دارا بودن حداقل ۲۵ سال تمام تاآخرین روزثبت نام.
دارا بودن حداقل مدرک دیپلم.
نداشتن پیشینه مؤثر کیفری.
عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان و مشروبات الکلی.
دارا بودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم برای آقایان(تاریخ پایان خدمت یامعافیت تاتاریخ ۹/۵/۱۳۹۴قابل قبول است).
داوطلبان متقاضی می بایست تا تاریخ ۹/۵/۱۳۹۴ در مقطع تحصیلی اعلام شده فارغ التحصیل شده باشند.
اشتهار به امانتداری و وثاقت.
عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی.
عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی.
*توجه: متقاضیان باید علاوه بردانش عمومی در زمینه زبان تخصصی خود برترجمه متون حقوقی نیز مسلط باشند.

ب) مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام اینترنتی:
تکمیل تقاضانامه الکترونیکی.
پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ (یک میلیون ودویست هزار) ریال بصورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش.
فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال ازطریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
۱-۳- عکس ۴ ´ ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد ( عکس تمام رخ)
۲-۳- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
۳-۳- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰´۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ ´ ۲۰۰ باشد.
۴-۳-تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.
۵-۳- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
۶-۳- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
۷-۳- حتی الامکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره ۱- اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …)‌ قابل قبول نمی‌باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.
تبصره ۲- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره ۳- درصورت ارسال عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.

ج) تاریخ و نحوه ثبت نام:
کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون جذب مترجم رسمی در صورت داشتن شرایط مندرج در بند الف این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) اقدام و از روز یکشنبه مورخ ۳/۱۲/۹۳ تا روز یکشنبه مورخ ۱۰/۱۲/۹۳ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می‌باشد و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمی‌باشند.

د) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون :
کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۶/۵/۱۳۹۴ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۹/۵/۹۴ منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد. ضمناَ اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه برگزاری آزمون طی اطلاعیه‌ای در تاریخ ۵/۵/۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.
ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشدومدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

تذکرات مهم:
متقاضیان دارای مدرک دکتری و کارشناسی ارشد در زبان مورد درخواست، دارندگان مدرک TOLIMO، TOEFL، IELTS وM.CH.E در زبان انگلیسی و مدارک هم­تراز در زبان­های دیگر و افرادی که دارای سابقه کار مترجم­یاری در دفاتر ترجمه رسمی هستند، در شرایط یکسان، از اولویت برخوردار خواهند بود.
آزمون کتبی بصورت تستی و تشریحی دریک مرحله انجام میشود و کسانی که حدنصاب لازم را در آزمون تستی کسب نمایند، اوراق تشریحی آنان تصحیح و سپس براساس نمرات تشریحی اخذ شده از بین کسانی که حدنصاب نمره لازم را درآزمون تشریحی کسب نمایند تا سه برابر ظرفیت،مصاحبه تخصصی نیز به عمل میآید.
متقاضیان می­توانند در آزمون «مترجمی رسمی کتبی»یا «مترجمی رسمی شفاهی»یاهردو،ثبت­نام نمایند. مرحله آزمون کتبی برای هر دو گروه یکسان ولی نوع مصاحبه متفاوت خواهد بود. (چنانچه برای هردو آزمون کتبی و شفاهی متقاضی می باشند می بایست برای هرکدام هزینه جداگانه پرداخت نمایند).
همراه داشتن فرهنگ­ لغت (Dictionary) درجلسه آزمون مجاز است، ولی استفاده ازآن،فقط درمرحله آزمون تشریحی بلامانع است.
شرکت کسانی که در حال حاضر مترجم رسمی می باشند برای اخذ پروانه مترجمی رسمی کتبی در زبان دیگر یا برای اخذ پروانه مترجمی رسمی شفاهی بلامانع است.
در صورتی که تعداد متقاضیان برای هر یک از زبان­ها به حدنصاب معینی نرسد، با اعلام قبلی، آزمون منحصراً بصورت مصاحبه برگزار می‌گردد.
متقاضیان شهرستانها اعم از اینکه درحال حاضر ساکن شهر مورد تقاضا می باشند و یا نمی باشند، می بایست برای حداقل ۱۰ سال فعالیت مترجمی در شهر مورد نظر تعهد رسمی بسپارند.

دریافت جداول مربوط به تعداد مترجمان رسمی کتبی مورد نیاز تهران و مراکز استانها فرمت

جهت ثبت نام اینجا کلیک کنید

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۵ دیدگاه تاکنون.

 1. عزیز گفت:

  سلام کسی میتواند به سوال من جواب بده .چطور میشود مترجم سفارتخانه ها شد؟

  [پاسخ]

 2. جمال گفت:

  سلام کسی میداند ازمون قوه قضایه هر چند سال یک بار برگزار میشود؟اگر کسی میداند لطفا جواب بدهد؟مرسی

  [پاسخ]

 3. معصومه گفت:

  سلام .کسی میتواند به من توضیح بدهد چطور میشود مترجم رسمی با حقوق ساعتی ۲۷۰۰۰۰ هزار تومان شد ؟کدام دسته از مترجمین این چنین حقوقی میگیرند ؟ چطور میشود مترجم سفارت خانه ها شد؟ کسی میداند و میتواند به من توضیح بده؟؟؟؟ شاید باید در این ازمون قوه قضایه شرکت کرد؟زمان ثبت نام کافی نبود و اطلاع رسانی هم به خوبی انجام نشد من دیر متوجه شدم !حالا کاری نمیشود کرد!

  [پاسخ]

 4. ناديا گفت:

  مهلت ثبت نام تمدید نشد؟

  [پاسخ]

 5. الهام گفت:

  سلام.نمیشه تاریخشو تمدید کنید؟

  [پاسخ]

 6. نسیم گفت:

  یعنی سر کار نمیریم؟فقط یه مهر میدین؟سرمایه از خودمون اخه شهر ما دارالترجمه میخواد؟؟؟؟حالا چرا وقتش کم بود واسه ثبت نام؟

  [پاسخ]

 7. وحید گفت:

  واقعا متاسفام که بعضی از دوستان نظر دادن و مشخص قصد ثبت نام دارن.
  آخه چرا متوجه نمیشین که اینا قصد استخدام ندارن. فقط به بهانه آزمون هم کلی پول جمع میکنن و هم آشناهای خودشون رو میبرن سرکار…
  مطممئن باشین…
  ای خدا چرا من تو ایران بدنیا اومدم!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 8. جواب گفت:

  داشتم پیغام های بچه هارو می خوندم، دیدم بیشتریا می گن چرا اینقدر هزینه زیاده ما کار می خوایم و … . خواستم یه توضیحی بدم راجع به مترجم رسمی که دوستان فکر نکنن دارن یه استخدامی مثل سایر استخدامی ها شرکت می کنن. شما با شرکت در این آزمون فقط حق مهر می گیرین مثلا برای کتبی ها به چه معنا به این معنی که وقتی بتونین مثلا این مدرک رو بگیرین می تونین دارالترجمه بزنین و مثلا از مهر قوه قضاییه برای مدارک هم استفاده کنین. هزینش هم مثل آزمون قضات، آزمون حسابرس رسمی ، آزمون دفترداری و … است. شما وقتی در این آزمون قبول شید که نمی رید توی خود قوه قضاییه کار کنید. خودتون باید سرمایه باز کردن جایی رو داشته باشید و این تنها یک مدرکه که نشون می ده شما می تونید اسناد رسمی رو با مهر سازمان ترجمه کنید

  [پاسخ]

 9. وحید گفت:

  واقعا خاک بر سر کسی که بره و مبلغ ثبت نام رو واریز کنه!!!
  یعنی از مبلغش مشخصه که قصد استخدام ندارن و فقط میخوان مردم رو تیغ بزنن…
  خاک بر سر ……………….

  [پاسخ]

 10. فاطیما گفت:

  سلام چه خبره …………. ۱۲۰۰۰۰ تومان ,در ضمن شرط حداکثر سن نداره؟

  [پاسخ]

 11. sara گفت:

  هزینه ثبت نام به شدت بالاست و تعداد نیرویی که میگیرید بسیار کم،لذا ارزش ثبت نام ندارد.

  [پاسخ]

 12. موسوی گفت:

  آیا امکان شرکت در آزمون دو زبان وجود داره؟ مثلا انگلیسی و فرانسه؟

  [پاسخ]

 13. sj گفت:

  سلام
  من کل شرایط رو دارم فقط ۱۸ اسفند ۲۵ سال رو تموم مى کنم,می شه اینجورى ثبت نام کرد؟!

  [پاسخ]

 14. sogoliiam گفت:

  سلام فکر نمیکنید هزینه شرکت در استخدامی قوه قضاییه بسیار بالاست و اگر بخش کتبی را شرکت کردیم دیگر توانایی مالی شرکت در بخش شفاهی را نخواهیم داشت. لطفا به فکر ما جوانهای با سواد و بیکار این سرزمین باشید. با تشکر

  [پاسخ]

 15. amiri گفت:

  عذر می خوام،پایان ثبت نام دقیقا کی میشه؟!

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *