خانه » استخدام در استان اردبیل » آخرین اخبار استخدامی استانداری اردبیل

آخرین اخبار استخدامی استانداری اردبیل

متن آگهی:

خبر ۸ تیر ماه ۹۳

نیروهای پذیرفته شده در آزمون استخدامی سال گذشته برای جذب در دستگاه های اجرایی استان در مقابل استانداری اردبیل گردهم آمدند تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود پاسخ قطعی از مسئولان بشنوند.
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز نزدیک به ۵۰ نفر از نیروهای گزینش شده و منتخب آزمون استخدامی سال گذشته اردبیل با در دست داشتن پلاکاردی با مضمون “ما پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اردبیل در انتظار اجرای قانون تامین اعتبار و شروع به کار هستیم” خواستار رسیدگی به وضعیت بلا تکلیف استخدام خود شدند.
طبق وعده آخرین استاندار اردبیل در دولت دهم قرار بود تا پایان سال گذشته ۸۵۰ نیروی استخدامی گزینش شده فعالیت خود در ادارات دولتی این استان آغاز کنند.
این وعده در حالی محقق نشد که معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار فعلی اردبیل بعد از پیگری های مکرر نیروهای استخدامی با اشتباه خواندن طرح استخدامی سال قبل از عدم پذیرش این تعداد به دلایل تامین نشدن بودجه خبر داد.
طرحی که بعدها نیز توسط استاندار اردبیل در دولت یازدهم اشتباه عنوان شد و مجید خدابخش صراحتا عدم تامین اعتبار به کارگیری این نیروها در سال جاری را رسانه ای کرد.
با این وجود پیگری نیروهای استخدامی به اظهارات ضد و نقض مسئولان رسیده و به گفته احمد داور یکی از نیروهای گزینش شده تاکنون صحبت با ۲۰ مقام مسئول به نظرات متفاوتی ختم شده است.
بهانه عدم تامین اعتبار پذیرفته نیست
داور با یادآوری پیگیری وضعیت استخدامی خود از اداره استخدام تصریح کرد: نظر این دستگاه بر این است که تا حداقل سه سال دیگر نمی توان استخدامی ها را تامین اعتبار کرد.
وی افزود: در عین حال نظارت راهبردی بر این اعتقاد است که از ۶۵۰ هزار نفر استخدامی کشور ۴۵۰ هزار نفر غیر مجاز و بیش از ظرفیت بوده است.
این قبول شده در آزمون استخدامی اردبیل با بیان اینکه برای رفع مشکل استخدامی حداقل با ۲۰ مقام مسئول صحبت کردیم، ادامه داد: هر یکی از مسئولان نظر متفاوتی به نسبت دیگری دارد و حتی در اعلام نظر به اجماع نرسیده اند.
نمایندگان اردبیل ورود کنند
در عین حال یکی دیگر از نیروهای گزینش شده با بیان اینکه استخدام شده ها در روند کار هیچ دخالتی نداشته اند از غفلت مسئولان در خصوص وضعیت پیش آمده ابراز گلایه کرد.
محرم قادری به خبرنگار مهر گفت: یک نیروی متقاضی در آزمون قانونی دولت شرکت کرده و تمامی مراحل گزینش و مصاحبه را سپری می کند و این در حالی است که در نهایت هیچ نهادی مسئولیت این مهم را برعهده نمی گیرد و کسی پاسخگوی ما نیست.
گردهمایی امروز معترضان در مقابل استانداری اردبیل
وی با طرح این سوال که چرا نمایندگان در خصوص این مشکل پیش آمده سکوت کرده اند، بیان داشت: چنین برخوردی مردم عادی را نسبت به اتفاق پیش آمده بدبین می کند.
دولت یازدهم ما را گزینش کرد
قادری با بیان اینکه بهانه کمبود اعتبار پذیرفته نیست، ادامه داد: با وجود اینکه این طرح و آزمون آن در دولت دهم صورت گرفت، اما تمامی استخدامی ها در دولت یازدهم که امروز مسئولیت این کار را بر عهده نمی گیرد، گزینش شده اند.
همچنین احمد داور با ابراز گلایه از وضعیت برخورد مدیران فعلی عنوان کرد: این گردهمایی قانونی است، ولی در انجام آن نیز با مشکلات و مقاومت مواجه بودیم.
وی با تاکید به اینکه نیروی متقاضی نه قانون گذار است و نه دخالت کننده در روند اداری اضافه کرد: به خاطر این آزمون زندگی فردی بسیاری از نیروها دچار آسیب شده است.
نادیده گرفتن آسیب اجتماعی ناشی از بیکاری
به گفته داور برخی از افراد به هوای استخدام ازدواج کرده اند با توجه به وضعیت فعلی استخدامی خود زندگی شان به طلاق کشیده شده است.
وی با بیان اینکه شمار قابل توجهی نیز شغل قبلی خود را از دست داده اند، اضافه کرد: طبق وعده استاندار سابق مبنی بر به کار گیری افراد از دی ماه سال گذشته افراد استخدامی ملزم به ترک محل کار قبلی خود شدند.
استخدامی که قرار بود ۸۵۰ نفر از لیست  ۱۶ هزار نفر بیکار اردبیل بکاهد امروز خود به تشدید کننده بیکاری و به عنوان یکی از دغدغه های جدی استان تبدیل شده است.دغدغه ای که موجب شد نیروهای استخدامی به جای حضور در پشت میزهای کاری خود پشت درهای بسته استانداری پاسخ سوال به حق خود را از مسئولان بخواهند.

خبر ۲۷ خرداد ماه ۹۳

استخدامی‌های سال گذشته استانداری اردبیل که تعدادشان به هزار نفر می‌رسد نافرجام از هر دری با توکل به خداوند امیدوارند دولت تدبیر و امید تدبیری شایسته در حق آنها به کار گیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این افراد جویای کار که در آزمون استخدامی سال گذشته پذیرفته شده و تمام مراحل استخدامی خود را در استان اردبیل نیز سپری کرده‌اند بعد از گذشت یک سال در انتظارند تا دولت تدبیر و امید روزنه‌های امیدواری را برای آنها به‌وجود آورند.
هر چند در این یک سال این جوانان پاک و برومند به هر دری زده‌اند تا اسباب دعوت به کار آنها و شروع فعالیت‌شان فراهم آید اما بعد از گذراندن هر مرحله با تابلوی توقف بزرگی روبه‌رو شدند که به گفته خودشان حتی دیگر مسئولان حوصله شنیدن درد دل‌های آنها و پاسخ به گفته‌هایشان را ندارند.
تعدادی از این جوانان که اغلب از خانواده‌های محروم اما با شرافت و دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر هستند با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در اردبیل به بیان مشکلات خود پرداختند.
تنها خواسته این جوانان عمل کردن مسئولان به وعده‌هایشان است که هر چند در ظاهر خواسته زیاد بزرگی نیست اما یک سال است که این آرزو و خواسته آنها تحقق پیدا نکرده به‌ طوری که برخی از این جوانان با ناامیدی از تنگناها و مشکلات اقتصادی می‌گویند که دست از کارهای سابق خود کشیده‌اند تا بالاخره با نهایی شدن استخدامشان جذب دستگاه‌های مختلف شوند اما دریغ از دعوت به کار آنها که آرزویشان را حبس کردند و انتظار می‌کشند تا در یک صبح دل‌انگیز تابستان امسال با فراخوان اولین روز کاری خودشان را جشن بگیرند.
مقام عالی استان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس و در مورد حل مشکلات هزار نفر نیروی استخدام شده در استانداری اردبیل گفت: سال گذشته آزمونی برگزار شد و بیش از هزار نفر مراحل استخدام را طی کردند و حتی مورد گزینش قرار گرفتند ولی به دلیل تأمین نشدن منابع اعتباری همچنان معطل هستند.
مجید خدابخش با عذرخواهی از این جوانان افزود: تذکری که امام جمعه اردبیل در نماز جمعه به مدیران و مسئولان داد بیشتر خطاب به نمایندگان استان در مجلس بود، لذا سعی و اهتمام بر این است تا با تأمین منابع مالی که معاون رئیس جمهور قول تأمین آن را داده شاهد شروع به کار این جوانان باشیم.
وی تصریح کرد: نمی‌توانم زمان دقیقی برای جذب این جوانان در ادارات بدهم اما همه تلاش‌ها بر این است تا در این باب پیگیری‌ها و اقدامات جدی انجام و نتیجه کار هر چه سریعتر با آغاز به کار این جوانان ختم شود.
نوبخت قول حتمی در حل مشکل استخدامی‌ها داده است
دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل نیز در این رابطه خاطر نشان کرد: با اعتراض استخدامی‌های استانداری به مراجع مختلف بنده بنا به توصیه نماینده ولی‌فقیه در استان موضوع را رصد کرده و از طریق معاونت راهبردی رئیس جمهور این موضوع را در حال پیگیری داریم.
کمال‌الدین پیرمؤذن اضافه کرد: قرار شده با توجه به ملی بودن این مشکل دولت راه حلی به‌ویژه برای تأمین منابع اعتباری استخدامی‌های جدید در پیش بگیرد تا این نفرات که خواسته و مطالبه آنها به حق است، جذب ادارات شوند.
گزارش از: شهرام جباری

 

خبر ۶ آبان ماه ۹۲

استاندار اردبیل با اشاره به استخدام های صورت گرفته در این استان یادآور شد: استخدام دستگاه های اجرایی استان اردبیل جزو طرح مهر آفرین نبوده و شامل تصمیم های اخیر دولت نمی باشد .
وی با بیان اینکه استخدام دستگاه های اجرایی استان که مراحل آن در حال انجام است با مصوبه هیئت دولت انجام گرفته است، ادامه داد: استخدام هزار نفر در دستگاه های اجرایی در مراحل پایانی است و تا دی ماه این نیروها برای تکمیل چارت سازمانی ادارات جذب و مشغول به کار خواهند شد .
نیکزاد با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی استان همچنان در زمینه نیروی انسانی با مشکل مواجه هستند، عنوان کرد: قرار است تا پایان آبان ماه مراحل استخدام هزار و ۲۰۰ نیروی جدید نیز در این ادارات آغاز شود .
به گفته وی در این طرح دولت ۸۰۰ نیرو نیز در شهرداری های استان اردبیل استخدام خواهند شد .

اطلاعیه ۲۳ شهریور ۹۲

به رغم گله‌ مندی استخدامی‌های جدید از بلاتکلیفی‌ شان، معاون استاندار اردبیل در اظهارنظری متفاوت اعلام کرد که مراحل اداری استخدام پذیرفته‌ شدگان آزمون‌های اخیر تا پایان مهرماه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در حالی که اکثر استخدامی‌های اخیر در اظهارنظرهای خود و حتی تعدادی از آن‌ها در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کرده بودند که به دلیل بهانه قرار دادن تامین نشدن اعتبار استخدامی نیروهای جدید در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است و ادارات به هیچ‌وجه زیر بار استخدامی‌های جدید نمی‌روند اما به نظر می‌رسد مشکلات به ادعای معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل برطرف شده است.

فضائیل عزیزی در حالی در نشست با معاونان اداری و مالی تاکید بر تسریع در انجام مراحل اداری استخدامی پذیرفته‌شدگان کرده است که هنوز با گذشت ۲ ماه از اعلام نتایج هنوز تکلیف استخدامی‌ها مشخص و معلوم نیست.

وی اعلام کرده است که بخش‌هایی از مراحل اداری از قبیل استعلام مدارک تحصیلی، پایان خدمت و گزینش انجام شده و قسمت عمده کار با همت دستگاه‌های اجرایی تا پایان مرحله اول برنامه زمانی که پایان مهرماه است، انجام خواهد گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت اجرای آگهی استخدامی منتشره تاکید کرد و یادآور شد: مدارک پذیرفته‌شدگان اصلی آزمون در موارد مربوط به بومی، مدرک و رشته تحصیلی، سابقه، سهمیه استخدامی ایثارگری و معلولیت و نظایر آن، باید دقیقاً با مفاد آگهی منتشره تطبیق داده شود تا حقی از داوطلبی ضایع نشود.

وی از همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری آزمون و اجرای هر چه بهتر روند اداری استخدام‌های اخیر تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مدیرکل بودجه استانداری اردبیل در پاسخ صریح و شفاف به مسئولان اداری و مالی ادارات اعلام کرده است که به دلیل پیش‌بینی نشدن اعتبار لازم برای جذب نیروهای جدید در بودجه ۹۲ امکان پرداخت ریالی حقوق و مزایا برای استخدامی‌های جدید وجود ندارد.

تعداد زیادی از پذیرفته‌شدگان آزمون‌های متمرکز در اردبیل همچنین از رفتارهای نامناسب ادارات گلایه کرده و خواستار روشن شدن واقعی موضوع استخدامی‌های جدید و تعیین تکلیف نیروهای پذیرفته‌شده شده‌اند.

اطلاعیه ۷ شهریور ماه ۹۲
استاندار اردبیل :استخدام در دستگاه های اجرایی استان اردبیل شامل بخشنامه اخیر معاون اول رییس جمهوری نمی شود.

استاندار اردبیل با بیان این که روند مراحل استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان اردبیل ادامه دارد گفت : این استخدام شامل بخشنامه اخیر معاون اول رییس جمهوری نمی شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اردبیل ، اکبر نیکزاد در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اردبیل خود افزود: مجوز استخدام برای تکمیل چارت سازمانی دستگاه های اجرایی از مدت ها پیش از دولت اخذ شده بود و دو ماه قبل نیز آزمون پذیرش افراد برگزار شد.

وی بیان کرد : اسامی پذیرفته شدگان این آزمون اعلام شده و آنها طی روندی قانونی در حال گزینش هستند و به زودی با اعلام نتیجه ، افراد توانا به کار گرفته خواهند شد .

استاندار اردبیل اظهار کرد : در این مرحله از استخدام یک هزار نفر جذب دستگاه های مختلف اجرایی می شوند و بخشی از نیاز دستگاه های به کارشناسان توانمند و فنی برطرف می شود .

وی گفت : ادارات دولتی در استان اردبیل هم چنان در زمینه نیروی کارشناس با مشکل مواجه اند و ما در تلاش برای تکمیل چارت سازمانی آنها هستیم .

نیکزاد ادامه داد : با اخذ مجوزهای لازم از دولت تا دو ماه آینده ۸۰۰ نفر در شهرداری ها و یک هزار و ۲۰۰ نفر دیگر نیز در دستگاه های دولتی استان استخدام خواهند شد .

وی نیروی انسانی ماهر و کارشناس را یکی از ابزارهای توسعه ذکر کرده و گفت : استان اردبیل در این زمینه با مشکل مواجه است و امید می رود با استخدام های جدید بخشی از این مشکل رفع گردد.
اطلاعیه ۹ مرداد ماه ۹۲

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون استخدامی مورخ ۹۲/۳/۱۷ استانداری می رساند فهرست اولیه ۱/۵ برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون مذکور به تفکیک رشته های تحصیلی و محل جغرافیایی خدمت به شرح ذیل اعلام میگردد. پذیرفته شدگان اصلی می توانند از روز شنبه مورخ ۹۲/۵/۱۲ با در دست داشتن مدارک ذیل به دستگاه های اجرایی مربوطه مراجعه نموده و از مراجعه به استانداری پرهیز نمایند:

–  اصل به همراه تصویر آخرین مدرک تحصیلی

–  اصل به همراه تصویر صفحه اول شناسنامه(در صورت داشتن توضیحات تصویر صفحه آخر)
–  اصل به همراه تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ویژه آقایان
–  دو قطعه عکس ۴ * ۳  جدید تمام رخ
–  اصل به همراه تصویر مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت عادی
–  اصل به همراه تصویر مدارک دال بر

–  اصل به همراه تصویر مدارک دال بر بومی بودن

–  اصل به همراه تصویر مدارک دال برسنوات خدمت در دستگاه های اجرایی
–  اصل به همراه تصویر مدارک دال برسنوات خدمت برای شاغلین قراردادی و شرکتی

ضمنا افراد بومی شامل شرایط زیر میباشند:

–  محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی(شهرستان مورد تقاضا) برای استخدام یکی باشد.

–  حداقل دو مقطع از مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در محل جغرافیای مورد تقاضا برای استخدام سپری کرده باشد.

 –  فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که محل ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان) با محل جغرافیایی مورد تقاضای استخدامی یکی باشد

–  در صورت وجود تشابه اسمی، برای تعیین تکلیف موضوع به دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری مراجعه نمائید.

دریافت فایل نتایج آزمون استخدامی سال ۹۲


اطلاعیه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۲

جهت ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان اردبیل اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه ۸ اردیبهشت ماه ۹۲

استاندار اردبیل گفت: آزمون استخدامی فراگیر در استان اردبیل ۱۰ خرداد با همکاری سازمان سنجش برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر نیکزاد ظهر امروز در نشست مشورتی با جمعی از کارگزاران نظام اسلامی در اردبیل اظهار داشت: تمام مراحل آزمون استخدامی زمان‌بندی شده و ما این هفته آگهی استخدام یک هزار نفر را منتشر می‌کنیم تا با اطلاع متقاضیان، آنها بتوانند به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.
وی به خالی بودن ۲ هزار چارت اداری و جذب نیمی از نیروهای مورد نیاز دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: نیروهای استخدام شده بعد از اعمال روند گزینشی در نیمه اول امسال مشغول به کار خواهند شد.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد:‌ بسیار از ادارات به دلیل خالی بودن همین چارت اداری خود با مشکلاتی روبرو هستند.

اطلاعیه ۷ بهمن ۹۱ :

استاندار اردبیل گفت: تمام تلاش و همت بر این است که آزمون استخدامی جدید برای استخدام یک هزار و ۲۵۲ نفر قبل از پایان سال برگزار شده و نتایج آن نیز به سرعت و همت سازمان سنجش اعلام شود.

 

اکبر نیکزاد در حاشیه جلسه شورای اشتغال استان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت:‌ در حال حاضر ما در تلاش هستیم تا پست خالی ادارات را احصا و پردازش کنیم تا با برآورد نیازمندی دستگاه‌ها نحوه و شرایط استخدام در دستگاه‌های اجرایی را اطلالع‌سرانی کنیم.

وی‌ خاطرنشان کرد: این آزمون با همکاری سازمان سنجش برگزار خواهد شد که انتظار داریم قبل از عید این آزمون برگزار شود اما اگر به هر دلیل قبل از عید آزمون استخدامی انجام نشود با عذرخواهی از مردم آن را در آغازین روزهای سال آینده برگزار خواهیم کرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه خارج از آزمون هیچ استخدام و تبدیل وضعیتی صورت نمی‌گیرد، یادآور شد:‌ البته سهمیه استان ویژه استخدام‌های جدید است و هیچ ربطی به تغییر وضعیت نیروهای قراردادی ندارد.

نیکزاد گفت:‌ ما به تمام دستگاه‌های اجرایی اعلام کردیم که تا پایان سال نسبت به تغییر وضعیت نیروهای قراردادی شاغل در ادارات اقدام لازم را انجام دهد.

 

اطلاعیه های قبلی

اطلاعیه ۲۸ آذر ماه ۹۱

استاندار اردبیل خواستار تعیین تکلیف و اعلام نتایج آزمونهای استخدامی برگزار شده در برخی دستگاههای اجرایی این استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد شامگاه یکشنبه در جلسه برنامه ریزی استان اردبیل اضافه کرد: برخی دستگاههای اجرایی با وجود اینکه مدت زمان زیادی است آزمونهای استخدامی را برگزار کرده اند، تاکنون نتایج قطعی خود را اعلام نکرده اند و ضروری است در اولین فرصت اقدام به ارائه لیست نهایی خود کنند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه دولت اجرای آزمونهای استخدامی به استانداری ها واگذار شده است، افزود: هدف از اجرای این مهم رعایت عدالت و جذب نیروهای کارآمد است و به معنی دخالت استانداری در نحوه جذب نیرو نیست.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استانداری ها در تمامی استانها با همکاری سازمان سنجش آزمونهای استخدامی را برگزار و مطابق با قوانین جاری عمل خواهند کرد.

پیش از این خبرگزاری مهر با گزارشی تحت عنوان “بلاتکلیفی آزمون استخدامی ادارات اردبیل/ داوطلبان در انتظار اشتغال” به بحث عدم اعلام نتایج آزمون استخدامی شهرداری اردبیل و نیز عدم برگزاری آزمون استخدامی ادارات استان با توجه به ثبت نام و اخذ مبالغ ثبت نامی از سوی استانداری پرداخته بود.


متن اطلاعیه ۲۶ مهر ماه ۹۱

با عنایت به اینکه تعیین زمان برگزاری آزمون خارج از اختیار استانداری بوده و در چارچوب سیاست های معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با هماهنگی معاونت مذکور و وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه به صورت کشوری و همزمان برنامه ریزی و اجرا می گردد لذا به محض نهایی شدن تاریخ آزمون مراتب از طریق اخبار ، جراید و سایت استانداری برای داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

متن خبر

اردبیل – خبرگزاری مهر: اشتغال به عنوان دغدغه اجتماعی از اهمیت خاصی برای جوانان برخوردار است بخصوص اگر این اشتغال در بخش دولتی باشد، ولی اخیرا اکثر استخدامهای دستگاه های دولتی اردبیل در مراحل اولیه ثبت نام راکد مانده و با وجود انتظار قشر زیادی از جوانان مسئولان پاسخ روشنی به متقاضیان نمی دهند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از این آگهی ها استخدام دستگاه های اجرای استان اردبیل برای جذب ۲۱۷ نفر نیرو انسانی است که در اوایل تیر ماه سالجاری منتشر و قرار بود در آخرین روز همین ماه برگزار شود ولی با وجود اینکه دو بار تاریخ این آزمون مشخص شده ولی هر بار به تاخیر افتاده و این موضوع برای شرکت کنندگان و شهروندان اردبیلی مسئله ساز شده است.

اطلاعیه ای با این مضون که “به دلیل تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان، تاریخ صدور کارت ورود به جلسه و تاریخ آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد و داوطلبان از تماس تلفنی با استانداری خودداری نموده و جهت کسب اطلاع بیشتر روز آخر هر هفته به سایت استانداری مراجعه نمایند” سه ماه است که بر روی وب سایت استانداری درج شده و تاکنون اقدامی برای آن صورت نگرفته است.

این مسئله سبب ایجاد شایعه لغو کلی این آزمون به دلایلی چون عدم صدور مجوز برگزاری استخدامی و عدم تایید مسئولان کشوری شده طوریکه به گفته برخی شهروندان این آزمون برگزار نخواهد شد.

 

داوطلبان خواستار پاسخ از مسئولان

برخی از داوطلبان این آزمون ضمن تماس با دفتر خبرگزاری مهر اردبیل خواستار بررسی این موضوع و پاسخگویی مسئولان به این مسئله و رفع نگرانی خود شدند.

یکی از شرکت کنندگان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: اردبیل از جمله مناطقی است که زمینه اشتغالزایی مناسبی برای جوانان ایجاد نشده و هر روز به تعداد بیکاران افزوده می شود حال اگر بعد از مدتها آگهی استخدام منتشر می شود همه حضور می یابند تا شانس علمی خود را آزمایش کنند.

اکبری افزود: این روزها جوانان اشتغال در بخش خصوص را به دولتی ترجیح می دهند ولی در جایی که این بخش در استان ما راکد مانده است چه انتظاری می توان داشت.

به گفته این شرکت کننده دستگاه های اجرایی استان برای نخستین بار چنین فرصتی را برای جذب نیروی انسانی آن هم به صورت بومی شهرستانی ایجاد کرده اند ولی متاسفانه بلاتکلیفی و شایعات این روزنه کوچک امید را از ما سلب کرده است.

این موضوع در حالی است که برخی از قبول شدگان در آزمون استخدامی شهرداریها نیز از عدم مشخص شدن تکلیف استخدام بعد از گذشت چند ماه از اعلام اسامی آنها در فهرست پذیرفته شدگان گلایه مند شده اند.

یکی از قبول شدگان در این آزمون با بیان اینکه تاکنون برای گذارندن مراحل گزینش دعوتی از وی نشده است، افزود: هر بار که این مورد را پیگیری کرده ام پاسخ روشنی از کسی دریافت نکرده ام.

 

آزمون استخدامی ادارات لغو نمی شود

وی خواستار رسیدگی مسئولان به این مشکل شد و افزود: در شرف تشکیل خانواده هستم و اگر این مورد بزودی تعیین تکلیف نشود می ترسم فرصت اشتغال را از دست بدهم و در زندگی دچار مشکل شوم.

اما معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب شایعه لغو آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در استان از برگزاری این آزمون به محض دریافت دستور از مقامهای عالی کشور خبر داد.

عادل علیپور عدم برگزاری به موقع این آزمون را همزمان شدن زمان آن با ماه رمضان و تغییر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور اعلام کرد.

 

معاون رئیس جمهور مجوز استخدامی را بررسی می کند

به گفته وی مسئله برگزاری آیین نامه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی بعد در زمان فروزنده معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور صادر شده بود که در حال حاضر با توجه به حساس بودن معاون جدید به موضوع و با هدف تطبیق مجوز صادره با مواد ۵۱ و ۵۷ قانون جذب نیروی انسانی توسط معاون جدید توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور در دست بررسی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل عنوان کرد: این بررسی ها به سبب رفع برخی از عیب و ایرادها در مراحل برگزاری آزمون است و پیش بینی می شود تا پایان سال بطور قطع برگزار شود.

علیپور با بیان اینکه استان اردبیل برای برگزاری این آزمون در هر لحظه از آمادگی کافی برخوردار است، افزود: تاریخ صدور کارت ورود به جلسه و تاریخ آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد و شرکت کنندگان از تماس تلفنی با استانداری خودداری کرده و برای کسب اطلاع بیشتر روز آخر هر هفته به سایت استانداری اردبیل مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، این در حالی است که در سایت های خبری مختلف به نقل از یکی از نمایندگان مجلس در شهریور ماه سالجاری آمده است عزیزی معاون جدید توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور اعلام کرده همه اقداماتی که لطف الله فروزنده در صدور مجوزهای استخدام و تعیین پستهای سازمانی تاکنون انجام داده، غیرقانونی بوده است و من مشغول درست کردن این وضعیت در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهورهستم.

گفتنی است این آزمون در برخی از استانهای کشور برگزار شده و هنوز نتیجه آن بعد از گذشت چند ماه اعلام نشده و مسئولان تنها به خبر اعلام اسامی در آینده نزدیک بسنده می کنند.

 

سهمیه دو هزار نفری اردبیل در استخدامهای ادارات

علیپور همچنین سهم استان اردبیل را در جذب نیروی انسانی در برنامه پنجم توسعه کشور را دو هزار و ۱۴۶ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد هزار نفر مربوط به سهمیه واحدهای شهرستانی و ۴۳ نفر فرزندان شهید و یک هزار و ۴۸ نفر نیز سهمیه تخصیص یافته به واحدهای استانی از محل دانشگاههای سراسری است که صورت متمرکز برگزار می شود.

وی اضافه کرد: از آزمونهایی که به صورت متمرکز برگزار می شود به عنوان مثال ۴۷۳ نفر آن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی استان برای جذب نیرو در بیمارستانهای خلخال، گرمی و پارس آباد است که استانداری تنها نقش نظارت را در نوع آزمونها بر عهده دارد.

 

۲۱۷ نفر در ادارات اردبیل جذب می شود

به گفته این مسئول از سهمیه هزار نفری مجوز جذب ۴۰۰ نفر نیروی انسانی برای سالجاری صادر شده بود که ۲۱۷ نفر واجد الشرایط از سوی دستگاههای اجرایی اعلام شد.

علیپور اضافه کرد: بر اساس مجوزی که از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سابق اعلام شد آگهی ثبت نام همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز صورت گرفت و نزدیک به ۹ هزار نفر از این استان داوطلب شدند.

وی با بیان اینکه در این آزمون اولویت با نیروهای بومی است، تصریح کرد: لغو برگزاری این آزمون دور از انتظار است و حق کسانی که در این آزمون استخدامی شرکت کرده اند محفوظ است و اگر در جذب نیروهای بومی نتوان به حد نصاب رسید از متقاضیان بومی استان استفاده می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل همچنین از پایان عملیات تبدیل نیروهای قراردادی به پیمانی در دستگاههای اجرایی استان خبر داد و تصریح کرد: بر اساس آزمونی که برای افراد دارای شرایط به تعداد ۷۰۰ نفر در ۲۶ اسفند ماه سال گذشته برگزار شد بیش از ۶۰ درصد از شرکت کنندگان موفق به کسب نمره قبولی شدند و از ابتدای این ماه حکم آنها صادر شده است.

 

تبدیل وضیعت شدگان در محل کار خود حاضر شوند

وی با بیان اینکه ۶۷۶ نفر از نیروهای قراردادی در سطح استان بعد از سالها تعیین تکلیف شدند، متذکر شد: به استناد مواد صریح قانونی قبول شدگان از آزمون تبدیل وضعیت باید در محل خدمت تعیین شده حاضر و به خدمت خود ادامه دهند در غیر این صورت قبولی آنان باطل محسوب شده و در حکم انصراف است.

این مسئول خواستار همکاری دستگاههای اجرایی در اجرای احکام پیمانی شد و تصریح کرد: برخی مشکلات و موانع موجود در تسریع روند اجرای تبدیل و ضعیت نیروهای قراردادی و طرحی که خارج از اختیار دستگاههای اجرایی بود حل شده اند و در یک ماه آینده تمامی احکام پیمانی کارکنان قراردادی و طرحی سابق صادر می شود.

 

دستگاهها در تبدیل وضیعت نیروها همکاری کنند

علیپور اجرای این طرح را در کاهش هزینه دستگاههای اجرایی موثر دانست و افزود: این طرح علاوه بر کاهش دغدغه فکری کارکنان در استفاده از نیروهای توانمند و افزایش انگیزه کاری و بالا رفتن بهره وری در سازمانها موثر است.

همچنین مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تکلیف استخدام شهرداریهای استان اردبیل عنوان کرد: در این آزمون که در سال گذشته بر گزار شد ۱۰ هزار و ۸۸۶ نفر که دو هزار و ۹۱۳ نفر آن زن و هفت و هزار و ۹۷۳ نفر آن مرد بود، شرکت کرده بودند که در نهایت ۶۰۰ نفر  مورد پذیرش قرار گرفت.

به گفته نجات عبدالهی تعداد قبول شدگان ۱٫۵ برابر افراد مورد نیاز در پست های اعلام یعنی ۴۰۶ نفر است که از این تعداد ۶۱ نفر سهمیه ایثارگران و ۳۶۵ نفر سهمیه آزاد هستند.

وی عنوان کرد: بلافاصله بعد از اعلام نتایح از سوی سازمان سنجش برای ارائه مدارک به استانداری از پذیرفته شدگان فراخوان شد که تاکنون ۷۵ درصد تشکیل پرونده داده اند.

وی با بیان اینکه پرونده کسانی که تکمیل است به گزینش معرفی شده اند، افزود: تا پایان مهر ماه پرونده مابقی نیز تکمیل و به محرله گزینش وارد می شوند.

 

بکارگیری پذیرفته شدگان استخدام شهرداری در سال ۹۲

این مسئول اعلام کرد: با توجه به حجم کار و تعداد نیروهای پذیرش شده کار گزینش و بررسی پرونده ها تا حدی زمان بر است ولی در اوایل سال ۱۳۹۲ همه واجدین شرایط  دعوت به کار می شوند.

به گفته این مسئول ۲۵ درصد از قبول شدگان به عنوان ذخیره هستند و اگر افرادی موفق به تکمیل مدارک مورد نیاز و کسب شرایط لازم نشوند از نفرات ذخیره استفاده می شود.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۹ دیدگاه تاکنون.

 1. رضا ش گفت:

  اقا بدجور سر کاریم

  [پاسخ]

 2. حسن گفت:

  بابا دیگه مردیم از این بلا تکلیفی یعنی تو این بلاد اسلامی کسی نیست عدالت را رعایت کنه آخه این چه قانونیه؟

  [پاسخ]

 3. سعید گفت:

  سالگرد اعلام نتایج هم گذشت. این دیگه چه نوع سر کار گذاشتنه؟

  [پاسخ]

 4. علی گفت:

  بخدا دیگه خسته شده ایم حتما باید یه نفر خودشو جلوی استانداری آتیش بزنه

  [پاسخ]

 5. سعید گفت:

  سلام زمان استخدام کی هستش

  [پاسخ]

 6. مصطفی محبی گفت:

  این متن را به ۲۰:۳۰ پیامک کنید
  با سلام. رسیدگی کنید تاریخ شروع به کار بچه های قبول شده در آزمون استخدامی استانداری که در تاریخ ۹۲/۰۳/۱۷ برگزار شد چه زمان است

  [پاسخ]

 7. بهزاد گفت:

  دوباره سلام،امشب ۴/۱۰/۹۲ هست و هنوز خبری از قول استاندار محترم قبلی نشده.

  [پاسخ]

 8. بهزاد گفت:

  با سلام و عرض ادب،چرا مسئول هامون(استاندار محترم) بدون اینکه یک چیزی رو بسنجند وعده و وعید میدن؟!الان ۱۳۹۲/۱۰/۱ تاریخ وعده معاون استاندار هست چرا به قولشون عمل نمیکند؟!

  [پاسخ]

 9. محمد رضا گفت:

  تعریف کار آفرین : یکی میره کار میکنه یکی دیگه هم به او میگه افرین ؟ بعد یکی از راه میرسه میگه به به به این میگن کار آفرین
  ——–
  مدیر سایت : :))

  [پاسخ]

 10. ششششش گفت:

  عجب کشور مسخره ای داریم انقد بد بختی میارن سرمون حتی حاضر نیستن حرفمونم بشنون

  [پاسخ]

 11. غلامحسین گفت:

  من جانباز زیر ۲۵% هستم دارای مدرک لیسانس در رشته عمران سازه و بیکار هستم لطفاء بفکر اشتغال ما هم باشید

  [پاسخ]

 12. مجید گفت:

  خدا کنه یه کاری هم گیر ما بیاد

  [پاسخ]

 13. سميرا گفت:

  من سال ۸۶ فارغالتحصیل شدم تا حالا هیچ ادارهای آزمون برا رشته من برگزار نکرد حالا هم که برگزار شد من نه شرایط خوندنشو داشتم نه عصابشو ولی یه عده که همین امسال تیر بعد آزمون فارغ التحصیل شدن تو آزمون شرکت کردن و قبول شدن این نهایت نامردی هست کاش استخدامی حذف بشه و یه آزمون دیگه برگزار بشه .تا ما هم که ۷ سال شانس استخدامو نداشتیم بتونیم شرکت کنیم.

  [پاسخ]

 14. آیدین گفت:

  آهههههههه یک سال پیش پول دادیم و ثبت نام کردیم بعد هی منتظر شدیم هی منتظر شدیم تا استخدام بشیم تا بلاخره تو اردبهشت گفتند که دوباره ثبت نام کنید تا استخدام بشید دوباره پول دادیم تا ثبت نام کنیم بعد دیدیم عنوان شغلی که ما برای اون دخواست داده بودیم دیگه حذف شده نمیدونم چرا این عنوان شغلی باید حذف بشه یا شاید ممکنه فامیلهای خودشونو چپوندن اونجا در هر صورت کلی صبر کردیم هی خبرها پی گرفتیم و در نهایت هنوز هم بیکاریم. خدایا ما کی شاغل میشیم دیگه داریم پیر میشیما

  [پاسخ]

 15. شیرین گفت:

  سلام لطفا بگید از چه طریقی و کی باید برای این آزمون ثبت نام کنم؟

  [پاسخ]

 16. سوگند گفت:

  با سلام و عرض ادب زمان برگذاری استخدام استانداری اردبیل کی هست ؟

  [پاسخ]

 17. تورج سلمانی 09149572534 گفت:

  دیگه داریم از بیکاری میمیریییییییییییییییم این استخدامی روکی میزنن

  [پاسخ]

 18. amir گفت:

  با سلام
  اگه استانداری نمیخواد آزمون برگزار کنه رک بگه ۶ ماهه ثبت نام کردیم هنوز هیچی و اگه دوستان از زمان آزمون خبر دارن لطف کنن بگن تا م هم از این بلا تکلیفی راحت بشیمممنون

  [پاسخ]

 19. solmaz behrad گفت:

  سلام استخدامی استانداری اردبیل کی هست؟

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *