خانه » اطلاعیه های مهم » آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش

آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش

متن آگهی:

خبر ۲۴ مرداد ماه ۹۴

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آزمون استخدامی آموزش و پرورش از زمان اعلام دریافت سهمیه تا شروع ثبت‌نام پیچیدگی خاصی داشت اما در نهایت زمان برگزاری آزمون در ۲۷ شهریور ماه مشخص شد.
بر اساس ردیف استخدامی که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری صادر شد، پنج هزار نفر وارد دستگاه تعلیم و تربیت خواهند شد.

۲۵ درصد از سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان اختصاص دارد و بر این اساس ۱۳۰۰ نفر از سهمیه ۵هزار نفری ویژه این گروه است.
فرزندان فرهنگیان،‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارای اولویت هستند و طبق گفته‌های علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، مربیان پیش‌دبستانی در آزمون استخدامی هر نمره‌ای که کسب کنند متناسب با سنواتی که با آموزش و پرورش در سال‌های گذشته همکاری داشته‌اند، درصدی به نمره آنها اضافه می‌شود که تا سقف ۲۰ درصد است و این ۲۰ درصد باعث می‌شود اولویتی را در بحث استخدام برای مربیان پیش‌دبستانی قائل شویم.
طبق اعلام سازمان سنجش تا صبح امروز ۱۱۴ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت‌نام کرده‌اند و ساعت ۲۴ امروز آخرین فرصت ثبت‌نام است.
در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۳ هزار و ۷۳ مرد و ۶۳۰ زن جذب خواهند شد که از این تعداد سهم تهران ۶ هنرآموز و استادکار زن، ۱۴۹ دبیر و آموزگار،‌۲۰ مربی پرورشی و ۲۵ هنرآموز و استادکار مرد است.
دلیل جذب کمتر زنان در استخدام آموزش و پرورش
محمد حسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درخصوص علت جذب کم نیروی زن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به تسنیم گفت:‌در آموزش و پرورش کسری نیرو بیشتر در بخش مردان است و در بخش نیروهای زن با مازاد مواجه هستیم بنابراین فعلا نیازی در بخش زنان وجود ندارد و عمده نیازهای ما در رابطه با نیروی مرد است.
وی افزود:‌به عنوان مثال در شهر تهران۸۱ درصد معلمان زن هستند.حدود ۱۷۰۰ آموزگار و ۲۴۰۰ دبیر مرد در تهران کمبود داریم. همچنین در کل کشور ۶۰ درصد نیروها زن هستند.
۱۵۰ ردیف استخدامی آموزش و پرورش ویژه معلولان
سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در برنامه صبح با خبر تلویزیون اعلام کرد:‌ طبق قانون ۳ درصد یعنی ۱۵۰ ردیف استخدامی سهمیه معلولان است و بایستی طبق قانون، معلولیت فرد به شکلی باشد که مطابق شرایط کار اعلام نیاز شده، شده باشد.۲۵ ردیف استخدامی نیز برای آموزگاران مدارس استثنایی است.
وی عنوان کرد: افراد اگر به صورت رسمی یا قرار دادی در ارگانی دیگر مشغول به کارند نمی توانند در آموزش و پرورش مشغول شوند.
دوره آموزشی حدوداً یک ساله در دانشگاه فرهنگیان بدون دریافت حقوق
پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید دوره‌ای حدوداً یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.
محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در این خصوص به تسنیم گفت: مدت طولانی است که در این زمینه آمادگی خود را اعلام کردیم اما برای رسیدن این معلمان به مهرماه باید خود را با فرآیند‌ها و روال‌هایی که وجود دارد تطبیق دهیم. شاید سال تحصیلی را برای این دسته از معلمان دیرتر آغاز کنیم.
وی افزود: افراد جذب شده در آزمون استخدامی باید دوره یکساله را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و در دستورالعمل استخدام آماده است این افراد در صورتی مشغول به کار می‌شوند که بتوانند این دوره یکساله را با موفقیت بگذرانند. وضعیت این افراد مطابق با استانداردهای در نظر گرفته شده احراز می‌شود و در صورت قابل قبول بودن وضعیت این افراد، کار خود را در آموزش و پرورش آغاز می‌کنند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: برنامه دوره یکساله آموزش معلمان در دانشگاه فرهنگیان تدوین کردیم اما هنوز مراحل پایانی را پشت سر نگذاشته است و اگر در آینده نزدیک به تصویب برسد اعلام عمومی خواهد شد. تلاش شده است تا در تدوین دروس مورد نظر در این دوره یکساله به آموزش، سنجش، تکنولوژی و IT توجه ویژه شود.
طبق اعلام مسئولان آموزش و پرورش،‌پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت‌های تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان، بدون دریافت حقوق و مزایا هستند و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است. بخشی از هزینه‌های این دوره آموزشی نیز از افراد دریافت خواهد شد.


خبر ۳ مرداد ۹۴: قطعی شدن آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته جاری/ برگزاری آزمون در تابستان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها در خصوص زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: هماهنگی با سازمان مدیریت نهایی کردیم و برگزاری این آزمون با سازمان سنجش است که در حال نهایی کردن محتوا، منابع و تاریخ برگزاری آزمون هستیم که امیدواریم در این هفته قطعی شود.
وی درخصوص اینکه آیا به صورت قطع و یقین جزییات این آزمون در هفته جاری ابلاغ می‌شود خاطر نشان کرد: امیدواریم، فقط بحث هماهنگی‌ها است و اگر نه آنچه که مربوط به آموزش و پرورش بود مدت‌ها است که آماده شده است.
فانی در خصوص برگزاری این آزمون و محول شدن آن به سازمان سنجش گفت: جلساتی را داشتیم و هماهنگی نهایی باید با سازمان سنجش قطعی شود و سپس موضوع را اعلام می‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا این آزمون در آبان ماه برگزار خواهد شد گفت: خیر، این یک مجوز خاص است که گرفته‌ایم و غیر از آزمون‌های ادواری سازمان سنجش است و آزمون در تابستان برگزار می‌شود.
وی افزود: افرادی که در این آزمون پذیرفته می‌شوند پس از گزینش و مصاحبه یک دوره یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان برای آشنایی با حرفه معلمی طی می‌کنند در حالی که استخدام‌‌های ادواری سایر نهادها چنین شرایطی را ندارد زیرا این آزمون براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است و اگر گواهینامه معلمی دریافت کنند به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.


خبر ۲۹ تیر ۹۳: جزئیات نامه آموزش و پرورش درباره آزمون استخدام ۵ هزار نیرو (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آموزش و پرورش نامه‌ای برای برآورد هزینه اجرای آزمون استخدامی پنج هزار نیرو به ما ارسال کرده است، اما آموزش و پرورش رسما تقاضای همکاری در برگزاری آزمون نداشته است.
ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره هماهنگی آموزش و پرورش با سازمان سنجش برای برگزاری آزمون استخدامی پنج هزار نیرو در این وزارتخانه، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش نامه‌ای برای سازمان سنجش درباره هزینه‌های برگزاری آزمون و مواد آن ارسال کرده است.
وی افزود: اما هنوز آموزش و پرورش به صورت رسمی مکاتبه ای با سازمان سنجش مبنی بر تقاضای همکاری در برگزاری آزمون نداشته است.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور تصریح کرد: رسماً وارد فاز اجرایی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش نشده‌ایم و ارسال نامه از سوی این وزارتخانه درباره هزینه ها و مواد آزمون دلیل بر همکاری نیست.


خبر ۲۲ تیر ماه ۹۴

خبر ۲۲ تیر ۹۴ استخدام: برگزاری هرچه سریعتر آزمون استخدام آموزش و پرورش

خبرگزاری ایسنا : یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش سریعتر نسبت به تعیین تکلیف و برگزاری آزمون استخدامی اقدام کند.قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: دو زمان برای برگزاری آزمون استخدامی وجود داشت یکی در تابستان و دیگر در آبان ماه ، البته اگر آزمون در آبان ماه برگزار شود قطعا به درد سال تحصیلی نمی خورد ضمن این که در صورت پذیرش این افراد باید در دانشگاه فرهنگیان برای مدت یکسال آموزش ببینند.
این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که با این شرایط آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی مواجه می شود، افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در سال ۹۳ بازنشسته شدند و به ۱۵ هزار نفر نیروی جدید نیاز است اما وقتی مجوز وجود نداشته باشد به طور کلی با ۴۰ هزار کمبود نیرو مواجه خواهیم شد.
نماینده مردم نوشهر در مجلس ضمن تاکید بر این که باید تکلیف آزمون استخدامی هر چه زودتر مشخص شود، گفت: باید به این نکته توجه داشت که خروجی دانشگاه فرهنگیان برای مهر سال ۹۵ خواهد بود بنابراین عملا آموزش و پرورش دچار مشکل می شود لذا ضرورت دارد که آموزش و پروش زودتر نسبت به برگزاری آزمون سریعتر اقدام کند.


خبر ۲۰ تیر ماه ۹۴

بررسی نحوه استخدام ۵۰۰۰نیروی جدید در آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر : کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز هفته جاری  نحوه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری در سال تحصیلی جدید را با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بررسی می کند.
علاوه بر این جلسه کارگروههای آموزش و پرورش (دعوت از معاون توسعه مدیریت و مسئولان مربوطه به‌منظور تبیین نحوه جذب ۵۰۰۰ نفر نیروی انسانی جدید در وزارت آموزش و پرورش ۸-۹)، تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی‌شدن دانشگاهها، آموزشهای مهارتی و آموزش عالی و آموزش پزشکی برگزاری می شود.
هفته جاری همچنین جلسه هم اندیشی اعضای کمیسیون آموزش مجلس با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور اجرائی نمودن بیانات و منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید دانشگاههای کشور برگزار می شود.
همچنین هفته جاری فرهادی وزیر علوم و تحقیقات برای پاسخ به سئوالات ۱۸ نماینده در کمیسیون آموزش حضور خواهد یافت.

خبر ۱۹ تیر ماه ۹۴

جزئیات استخدام فرزندان فرهنگیان/ از سهمیه ۵ هزار نفری، چه تعداد فرزند جانباز و شهید استخدام می‌شوند؟

باشگاه خبرنگاران : به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، محمدحسین کفراشی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در تشریح جزییات استخدام آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال آموزش و پرورش ۵ هزار نفر استخدام می‌کند، اظهار کرد: ماده ۴۸ قانون مقررات مالی دولت می‌گوید؛ هر دستگاهی که می‌خواهد نیرویی جذب کند، موظف است؛ فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و آزادگان شاغل متوفی دستگاه خودش را در اولویت قرار دهد.

وی افزود: در کنار ماده ۴۸ قانون مقررات مالی دولت نیز، ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران وجود دارد که در این قانون تاکید شده؛ هر دستگاهی که می‌خواهد؛ استخدامی داشته باشد، موظف است؛ ۲۵ درصد از استخدامی‌های خود را از نیروهای ایثارگران و جانبازان و فرزندان شهدا گزینش کند.

کفراشی با تاکید بر اینکه براساس این قانون ۵ درصد از فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان دوره دفاع مقدس باید تحت پوشش قرار داده شود، گفت: یعنی چیزی حدود ۳۰ درصد از خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان باید هنگام ثبت‌نام برای استخدام حتما مدنظر قرار بگیرند.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش عنوان کرد: براساس ماده ۴۸ که در بالا ذکر شد، آموزش و پرورش باید ۲۵ درصد از فرزندان ایثارگر و جانباز شاغل در آمورش و پرورش را جذب کند که براین اساس ۱۲۵۰ نفر باید پذیرفته شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین از سوی دیگر ۵ درصد هم از فرزندان رزمندگان ۶ ماه به بالا و جانبازان زیر ۲۵ درصد باید پذیرفته شوند که در مجموع ۱۷۵۰ نفر از سهمیه ۵ هزار نفری آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

کفراشی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و ذخیره کردن اطلاعات خود به سیستم ساماندهی و برنامه‌ریزی نیروی انسانی و پرتال آموزش و پرورش به آدرس
http://pdm.medu.ir/portal/home.php?ocode=0&block=employees-child-database
مراجعه کنند و فرزندان جانبازان و رزمندگانی که آموزش و پرورشی هستند با ورود کد پرسنلی آن جانباز، اقدام به ثبت نام می‌کنند و سیستم خودش تایید می کند که جانباز آزاده است یا خیر.
وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال جمع آوری اطلاعات و‌ آمار این عزیزان هستیم که چه تعداد ایثارگر و خانواده شهید در آموزش و پرورش داریم که علاقه‌مند هستند که در آموزش و پرورش استخدام شوند.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش با بیان اینکه از زمان برگزاری آزمون اطلاعی ندارم، اضافه کرد: آموزش و پرورش در حال تهیه و تدوین شرایط عمومی و اختصاصی برگزاری آزمون است؛ چرا که سهمیه ۵ هزار نفری باید در کشور تقسیم شود و استان‌ها نیاز خود را از لحاظ تعداد و جنسیت اعلام کنند.

کفراشی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹ هزار نفر جانباز شاغل ۲۵ درصد، ۴ هزار نفر آزاده شاغل، ۵ هزار فرهنگی شهید داریم؛ اما اینکه چه تعداد از فرزندان اینها علاقه‌مند به استخدام در آموزش و پرورش هستند، هنوز مشخص نشده است.

وی در پایان گفت: به طور مثال استان تهران به نیروی خانم نیاز ندارد و بیشتر به نیروی مرد نیازمند است؛ بنابرین در تهران بیشتر آقایان استخدام خواهند شد و یا اینکه در مقابل استانی داریم که از هر دو جنسیت نیاز دارد و تعداد نیروی خود را به آموزش و پرورش اعلام می‌کند.

خبر ۱۵ تیر ماه ۹۴

باشگاه خبرنگاران : علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران  از اعلام زمان برگزاری آزمون استخدامی در اواسط تابستان خبر داد.وی در ادامه افزود: هم اکنون مجوز ۵ هزار نفر استخدام از سازمان مدیریت اخذ شده است و مربیان بر حسب اعلام نیاز و با توجه به سیاست‌های بومی‌گزینی در این آزمون شرکت خواهند کرد.
رئیس آموزش و پرورش تصریح کرد: رشته‌ها بر حسب نیاز وزارتخانه اعلام می‌شود و همه افرادی که دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند امکان شرکت در آزمون را خواهند داشت.
بنابر این گزارش قریب به سه سال است که متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش چشم به راه خبر‌های خوبی مبنی بر جذب نیرو در این وزارتخانه هستند.
آزمون استخدامی از آغاز تا امروز
در اردیبهشت ماه سال ۹۲ وزیر وقت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی در این وزارتخانه خبر داد و گفت: طبق قانون این آزمون باید طی دو سال در شرایطی برگزار شود که حق هیچ‌یک از همکاران ضایع نشود. اما در آخرین روزهای کاری این وزیر تصمیم بر این شد که معلم‌ها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و فقط در مواردی خاص از طریق آزمون جذب شوند.
در آبان ۹۲ نیز علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد فعلا به جز آزمون مربیان پیش‌دبستانی، آزمون استخدامی نداریم و در صورت اخذ مجوز‌های لازم جذب نیرو خواهیم داشت.
خرداد ماه سال گذشته وزیر آموزش و پرورش زمان پیشنهادی برای مربیان پیش‌دبستانی را ۱۷ مرداد ۹۳ اعلام کرد و گفت: دستورالعمل این آزمون تهیه شده و نیازمند هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری است تا ابلاغ شود.

خبر ۷ تیر ماه  ۹۴

خبرگزاری فارس : محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شده است؟»، اظهار داشت: متأسفانه تاریخ برگزاری آزمون استخدامی هنوز مشخص نشده است.
وی افزود: در حال پیگیری هستیم تا با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری هماهنگی‌های این آزمون را انجام دهیم.
سلیمی جهرمی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا امکان برگزاری آزمون در فصل تابستان وجود دارد؟»، خاطرنشان کرد: بحث این موضوع است، اما هنوز جواب قطعی داده نشده است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری این آزمون، گفت: برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعی است.

خبر ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۴ –  آزمون مرداد ماه برگزار خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: دستورالعمل استخدام پنج هزار نفر در آموزش و پرورش تا ۱۵ خرداد صادر می شود و آزمون استخدامی نیز مرداد برگزار خواهد شد.
علی اصغر فانی در حاشیه مراسم سپاس معلم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با برگزاری این آزمون پنج هزار نیرو با اولویت مربیان پیش دبستانی و فرزندان فرهنگیان طبق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.
وی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: براساس این طرح فوق العاده شغل هایی که معلمان دریافت خواهند کرد نسبت به قبل از اجرای آن افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال نگارش شاخص های ارزیابی و صلاحیت های حرفه ای معلمان هستیم و معلمان به چهار رتبه پایه، ارشد، خبره و عالی تقسیم می شوند و در صورت کسب هر رتبه فوق العاده شغل آن رتبه را دریافت خواهند کرد.

خبر ۳ اردیبهشت ماه ۹۴ – آخرین وضعیت برگرازی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

محمد فاضل در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار داشت:‌ این آزمون انشاءالله در تابستان امسال برگزار می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش « مجوز کتبی آزمون استخدامی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری صادر شده است؟» افزود: اعطای مجوز به صورت شفاهی اعلام شده است اما هنوز مجوز کتبی ابلاغ نشده است. به محض اینکه مجوز کتبی را از سازمان مدیریت اخذ کنیم، جزئیات و دستورالعمل‌های آزمون استخدامی را ابلاغ خواهیم کرد.
مشاور وزیر آموزش‌وپرورش و مدیرکل دفتر وزارتی در پاسخ به این پرسش « نیروهای شرکتی و مربیان پیش دبستانی در این آزمون استخدامی در اولویت هستند؟» بیان کرد:‌ هنوز جزئیات دقیق اعلام نشده است، بنابراین نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد اما قرار است تا فرزندان فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در اولویت باشند.
فاضل در خصوص آخرین وضعیت تدوین جزئیات و آئین نامه‌‌های طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت:‌ آئین نامه اجرایی طرح رتبه‌بندی در حال تنظیم است و پس از آن جهت اجرای مدارس و مناطق ابلاغ می‌شود.
وی افزود:‌ فراخوانی را به منظور اعلام نظرات فرهنگیان درخصوص رتبه بندی اعلام کرده‌ایم و از فرهنگیان تقاضا داریم تا پیشنهادات و نظرات خود را در رابطه با این طرح عنوان کنند تا بتوانیم آئین نامه اجرایی را بر اساس نظرات فرهنگیان تدوین کنیم.
مشاور وزیر آموزش‌وپرورش و مدیرکل دفتر وزارتی در پاسخ به این پرسش «‌کار تدوین آئین نامه اجرایی طرح رتبه بندی چه زمانی به پایان می‌رسد؟» عنوان کرد: امیدواریم هر چه زودتر کار تدوین آئین نامه‌های اجرایی به نتیجه برسد اما از آنجاییکه باید بخشی از کار در دولت تدوین شود از زمان بندی اجرای کار در دولت اطلاعی نداریم.

خبر ۲۶ فروردین ماه ۹۴ – استخدام پنج هزار نیروی انسانی در دستور کار آموزش و پرورش

قزوین- ایرنا- رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزیر آموزش و پرورش گفت: در توافقی با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری استخدام پنج هزار نفر در آموزش و پرورش در دستور کار است.
به گزارش ایرنا، خسرو نظری روز سه شنبه در جمع معاونین و مدیران نواحی مختلف آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در صورت عملیاتی شدن این توافق، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش های لازم را برای کسب مهارت حرفه ای و صلاحیت معلمی دریافت و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.
وی سال تحصیلی جاری را یکی از منحصر بفردترین دوره های تحصیلی در کشور دانست و گفت: امسال برای اولین بار شاهد افزوده شدن ۲۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی به مجموعه آموزش و پرورش، خروج ۲۵ هزار نیروی بازنشسته و کاهش ۲۵ درصدی حق التدریس ها براساس عملکرد خرداد ۹۳ بودیم.
نظری ادامه داد: تمام این اقدامات و دستاوردها در سایه اتحاد، همدلی و هماهنگی کارکنان شکل گرفت و در واقع تبلور شعار رهبر معظم انقلاب مبنی بر مدیریت جهادی بود.
این مسوول از تدوین و عملیاتی کردن نظام جامع برنامه ریزی خبر داد و گفت: این برنامه از سطح ستاد تا مدرسه را در بر می گیرد و حاصل آن نیز جمع کردن تمام برنامه های پراکنده ای است که شاید در برخی مواقع حتی در تناقض با یکدیگر قرار می گرفتند و در نهایت به عنوان ساختار در معاونت ها، مراکز و ستادها اجرا خواهد شد.
نظری در ادامه تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به استانها را از سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: میزان تراکم نیروی انسانی، نقل و انتقالات و سایر موارد در این زمینه مربوط به خود استان ها است و وزارتخانه نباید خود را درگیر تمام مسایل استانها کند.
وی، نگهداری و ارتقای سرمایه انسانی را از عمده ترین مسایل آموزش و پرورش دانست و اعلام کرد: یکی از سیاست های ما در راستای جلوگیری از نقل و انتقال معلمان، انتخاب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از بوم برای بوم است تا دانشجو پس از دانش آموختگی در همان بومی که پذیرش شده است بکار گرفته شده و زمینه ماندگاری نیروی انسانی در محل خدمت خود فراهم شود.
نظری درباره کلاس های چندپایه نیز گفت: براساس جدول صفحه شش ساماندهی نیروی انسانی، در کلاس های چندپایه امسال تغییراتی بوجود آمده است و انتظار داریم به سمت کیفیت بخشی و عدالت آموزشی مورد انتظار حرکت کند.
وی درباره مجتمع های آموزشی عشایری و روستایی نیز گفت: در حال حاضر ۲۹ هزار نفر نیروی انسانی تنها در بخش اجرایی این مجتمع های آموزشی فعالیت می کنند درحالیکه با منحل کردن این مجتمع ها و آزادسازی بخش زیادی از این تعداد نیرو می توان کمبود نیروی انسانی را جبران کرد.
نظری حذف معلم راهنما و یا ناظر آموزشی را یکی از اقدامات نادرست طی چند سال گذشته ذکر کرد و گفت: تلاش می کنیم معلم راهنما را مجددا در آموزش و پرورش کشور احیا کنیم.
وی عملکرد آموزش و پرورش را در زمینه هوشمند سازی مدارس ضعیف ارزیابی کرد و افزود: هوشمندسازی مدارس و توسعه فناوری نباید از مقطع متوسطه آغاز شود بلکه باید در دوره ابتدایی زمینه ای را فراهم کنیم که دانش آموز پس از اینکه به سطحی از توانایی آموزشی دست یافت، توسط خانواده و به عنوان یک نیاز پیگیر شود.
نظری اظهار کرد: از این رو اعتباری برای توسعه فناوری، هوشمندسازی پایه ششم و تعلیم درس کار و فناوری اختصاص می یابد تا تحرکی در این زمینه ایجاد شود.
وی از اجرای طرح تبلت برای دانش آموزان از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: این طرح از سال جدید در تمام کشور بصورت پایلوت با حداقل اعتبارات مالی اجرا خواهد شد.
نظری اضافه کرد: در این طرح به اندازه نیاز هر واحد آموزشی تبلت ها در اختیار مدارس پایلوت قرار خواهد گرفت تا پس از سنجش میزان بازدهی و در صورت موفقیت در سراسر کشور اجرا شود.
وی طرح تبلت را هم راستا با طرح هوشمندسازی مدارس دانست و بیان کرد: این ایده می کوشد با تکیه بر فناوری های روز در فرایند آموزش نقش آفرین باشد تا نیازهای آینده جامعه به این فناوری پاسخ داده شود.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه بر استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی در توسعه و تعالی آموزش و پرورش تاکید کرد.
بیش از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.

خبر ۲۰ فروردین ۹۴: سهمیه مربیان پیش‌دبستانی در آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ آموزش‌وپرورش امسال آزمون استخدامی برای جذب ۵ هزار نیرو برگزار خواهد کرد که مذاکرات لازم برای جذب مجوز استخدام این تعداد نیرو در حال انجام است.
علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش سال گذشته در حاشیه مراسم افتتاح مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درخصوص جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش‌وپرورش گفت:‌ساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ما است و بر اساس این اساسنامه دو نوع مدل پذیرش معلمان وجود دارد. در مدل نخست، داوطلبان دیپلم در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند و طی یک دوره چهارساله تحصیل در این دانشگاه به عنوان معلم فعالیت می‌کنند.
به گفته وی، طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان روش دومی برای جذب معلم وجود دارد که طبق ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه آموزش و پرورش در کنار جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان می‌تواند از فارغ التحصیلان سایر مؤسسات آموزش عالی با برگزاری آزمون پذیرش نیرو کند. برای این افراد دوره‌های یک ساله آموزشی تدوین می‌شود که در این دوره‌ها حرفه معلمی به افراد پذیرفته شده آموزش داده می‌شود.
حالا در نخستین ماه سال ۹۴ وزیر آموزش‌وپرورش از قول سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اعطای مجوز به این وزارتخانه به منظور جذب ۵ هزار نیرو خبر داده و وعده برگزاری این آزمون را آن هم به زودی می‌دهد.
تعداد زیادی از دانشجویان فارغ التحصیل از سایر دانشگاه‌ها معتقدند که با تاسیس این دانشگاه و تامین نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه فرصت حضور آنها در بدنه آموزش و پرورش تضعیف شده است.
تعدادی از این دانشجویان به خبرنگار تسنیم می‌گویند: با تاسیس دانشگاه فرهنگیان قرار شده تا نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه تامین شود در حالیکه فارغ التحصیلان و نیروهای شایسته سایر دانشگاه‌ها که تعدادشان نیز کم نیست علاقه‌مند برای حضور در بدنه آموزش و پرورش کشور هستند ولی در شرایط کنونی فرصت این کار را ندارند چرا که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان نیستند.
عده‌ای از صاحب‌نظران براین باورند که می‌توان از ظرفیت فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها برای جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش‌وپرورش بهره جست و در کنار جذب نیرو از میان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ فرهنگیان روش‌های سریعتر و کم هزینه‌تر دیگری را برای جذب نیرو در آموزش‌وپرورش به کار گرفت.
محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اعتقاد به جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به تسنیم گفت:‌طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توانیم فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها را با گذراندن دوره آموزشی یک ساله در آموزش و پرورش جذب کنیم. برای اجرای طرح جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در دانشگاه فرهنگیان نیازمند تدوین طرح اجرایی هستیم که هم اکنون این طرح در دست تهیه است و ممکن است از مهر سال آینده این موضوع تحقق یابد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است، چون امکانات کافی را نداریم، عنوان کرد:این بدین معنا نیست که نتوانیم نیازهای نیروی انسانی آموزش و پرورش را تأمین کنیم بلکه می‌توانیم از طریق طراحی دوره‌هایی که زمان کمتری می‌برد و بازدهی بیشتری دارد نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را تأمین کنیم.
با برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در سال جاری بخشی از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها می‌توانند به مجموعه آموزش‌وپرورش وارد شوند.
مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیز گروه دیگری هستند که چشم انتظار آزمون استخدامی آموزش‌‌وپرورش در سال جاری هستند. سال گذشته، فرصت دو ساله آموزش‌وپرورش برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به پایان رسید اما آزمونی برگزار نشد چرا که مسئولان آموزش‌وپرورش اعلام کردند، طبق اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری سهمیه استخدامی آموزش و پرورش در سال‌های ۹۰ و ۹۱ استفاده شده است و نمی توانیم دیگر سهمیه استخدام دهیم.

عدم برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی منجر به شکل‌گیری اعتراضات گسترده‌ای در سال ۹۳ شد و حتی یکی از بندهای موافقان استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش عدم برگزاری آزمون استخدامی بود.
به هر ۴۳ هزار مربی پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این روزها چشم انتظار هستند تا بدانند در آزمون استخدامی که مسئولان آموزش‌وپرورش قول برگزاری آن را در سال ۹۴ داده‌اند چه سهمیه‌ای به آنها اختصاص می‌یابد.
البته مسئولان آموزش‌وپرورش از برگزاری آزمون استخدامی با اولویت مربیان پیش دبستانی خبر می‌دهند. اما سوال اصلی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این است که میزان سهمیه و اولویتی که برای آنها در نظر گرفته شده به چه صورت است؟ آیا قرار است تعداد محدودی از این نیروها جذب شوند؟‌ همچنین اولویت برای حضور نیروهای شرکتی همان نیروهایی هستند که در آزمون سال ۹۰ پذیرفته نشده‌اند؟
به گزارش تسنیم، ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تاکید می‌کند:‌تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن ازطریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی در «دانشگاه» بلامانع می‌باشد.

خبر ۱۶ فرودین ۹۴ – آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان امسال برگزار می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تابستان امسال خبر داد.سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: این آزمون در صورت فراهم شدن شرایط، تابستان امسال برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس امیدواریم بتوانیم پس از برگزاری آزمون در تابستان، پذیرفته‌شدگان را برای یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان پذیرش کنیم.
بطحایی افزود: افراد پذیرفته شده پس طی دوره یک ساله در مهر ماه سال ۹۵ در مدارس فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
به گزارش فارس، اسفند سال گذشته وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی در این وزارتخانه و جذب ۵ هزار نفر خبر داده بود و جزئیات رشته‌ها و نحوه برگزاری آزمون به‌زودی اعلام می‌شود.

خبر ۲۳ اسفند ۹۳- پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس ، خسرو نظری در حاشیه گردهمایی معاونین پژوهشی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز ، با تاکید بر پیگیری مسائل و مشکلات معلمان اظهار داشت: در همین خصوص طرح نظام رتبه بندی سنجش صلاحیت، در راستای ارتقای جایگاه معلمان مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی وفناوری اطلاعات در ادامه افزود: فرایند جذب نیرو با برگزاری آزمون از متقاضیان صورت می گیرد و واجدان شرایط حائز رتبه برتر در این آزمون در دو نیمسال ،آموزش های لازم در زمینه صلاحیت های حرفه ای و تخصصی مرتبط با معلمی را فرا می گیرند.
وی گفت: پس از این دوره آموزشی، آنها در آزمونی دیگر شرکت می کنند و با موفقیت در این آزمون و احراز صلاحیت های معلمی، مهرماه ۱۳۹۵ به عنوان معلم جذب وزارت آموزش و پرورش می شوند.
نظری اظهار کرد: این برنامه جذب نیروی انسانی پس از اجرای سیاست انقباضی در وزارت آموزش و پرورش در سال های تحصیلی ۹۴ – ۹۳ (کنونی) و ۹۵ – ۹۴ صورت می گیرد.
وی گفت: سابقه عملکرد نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش نیز در این فرایند استخدام نیرو موثر خواهد بود.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سال تحصیلی کنونی، ۲۵ هزار نیروی انسانی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور بازنشسته شدند، از عملکرد نیروهای حق التدریس ۲۴ درصد کم شد و از سوی دیگر، در مقطع ابتدایی ۲۰۰ هزار نفر به مجموعه دانش آموزان اضافه شد اما با این وجود نیروی جدیدی وارد آموزش و پرورش نشد.
نظری گفت: در چنین شرایطی با در پیش گرفتن سیاست انقباضی، به تجمیع کلاس های درس و مدارس و هدایت نیروها به مراکز آموزشی نیازمند معلم، کلاسی بدون معلم نماند و آموزش و پرورش با چالش مواجه نشد.
وی اظهار کرد: این سیاست انقباضی در ارتباط با نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش ،سال تحصیلی آینده نیز ادامه می یابد.
نظری این نکته را هم یادآوری کرد که در سطح کلان کشور، نسبت دانش آموز به معلم، نسبت ۱۰ به یک است که این نسبت بهتر از کشورهای توسعه یافته با شاخص ۱۱ دانش آموز به یک معلم و شاخص جهانی ۱۴ دانش آموز به یک معلم است.
وی ادامه داد: در کشور حدود یک هزار کلاس درس حدود پنج نفره برقرار است که در ارتقای شاخص نسبت دانش آموز به معلم در سطح کلان کشور تاثیر گذار است و البته این شاخص مربوط به کلان کشور است و می پذیریم که در مناطقی از کشور، شمار دانش آموزان در حال تحصیل در یک کلاس زیاد است.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به نیازهای این وزارتخانه به نیروی انسانی متخصص و تامین نشدن کامل این نیاز از سازوکار پیش بینی شده در دانشگاه فرهنگیان، پنج هزار نیروی جدید به عنوان معلم در سراسر کشور استخدام می شوند.
وی ادامه داد:معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قول مساعد برای جذب پنج هزار نیرو به عنوان معلم داده است و فرایندهای قانونی برای تحقق استخدام این نیروهای مورد نیاز در جریان است.
وی ادامه داد: ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اجازه می دهد که چنانچه وزارت آموزش و پرورش نتواند نیازهای خود به نیروی انسانی را از طریق این دانشگاه فراهم کند، از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه نسبت به جذب نیرو اقدام کند.
این مقام وزارت آموزش و پرورش گفت: جذب نیرو در رشته های علوم پایه، فنی و حرفه ای و کار و دانش و سایر رشته هایی که امکان تامین نیروی مورد نیاز آنها از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان نباشد، برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: به دنبال قول مساعد معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای ایجاد پنج هزار ردیف شغلی در وزارت آموزش و پرورش، در مقطع کنونی صدور رسمی این مجوز در حال پیگیری است.
نظری گفت: در مجموعه آموزش و پرورش، مقدمات این کار صورت گرفته است و جدول نیروهای مورد نیاز بر اساس رشته تحصیلی، جنسیت و مناطق آموزشی تدوین شده است و با صدور مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی، فرایند جذب نیرو برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ را شروع می کنیم.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: هوشمندسازی یک هدف نیست، بلکه یک فرآیند است و فرایند هوشمندسازی همواره در حال تحرک است و هیچگاه متوقف نمی شود.
وی تصریح کرد: رویکرد ما در خصوص طرح هوشمندسازی، صرفا استفاده از ابزار و وسایل الکترونیکی و رایانه ای در مدارس و مختص دانش آموزان نیست، بلکه بالا بردن میزان تاثیر فناوری های نوین آموزشی در هوش، درک و خلاقیت و نوآوری دانش آموزان، معلمان و والدین عزیز می باشد.
نظری افزود: تحقیقات در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه نشان می دهدکه مدارس هوشمند، درآن کشورهایی است که هوش را یادگیرنده می پندارند و معتقدند از طریق آن می توان باعث ایجاد درک و خلاقیت در دانش آموزان و والدین آنان شد.
نظری تبلت دانش آموزی را به عنوان یکی از ابزارهای فناوری آموزشی و جایگزین نسل چهارم رایانه ها برشمرد و خاطرنشان ساخت: اجرای آن از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.
وی از هوشمندسازی ۴۰ هزار مدرسه و ۸۰ هزار کلاس درس خبر داد و خاطر نشان کرد: اولیا می‌توانند در صورت تمایل در امر هوشمند سازی مدارس مشارکت داشته باشند .

خبر ۱۸ اسفند ۹۳ – برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نفر در سال ۹۴

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر استخدام در این وزارتخانه اظهار داشت: درخواستی را از سازمان مدیریت داشتیم و مقدمات آن نیز آماده شده است تا سهمیه استخدام ۵ هزار نفر را از سازمان مدیریت بگیریم.وی ادامه داد: بر این اساس، تا یک ماه دیگر اطلاعیه برگزاری این آزمون اعلام می‌شود و داوطلبان با اولویت مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد؛ دوره یکساله‌ای نیز در دانشگاه فرهنگیان برای پذیرفته‌شدگان برگزار خواهد شد.
بطحایی با بیان اینکه آموزش و پرورش در روزهای پایانی سال ۹۳ با ۱۸۰۰ میلیارد تومان کسری مواجه است، گفت: ۱۴۰۰ میلیارد تومان کسری مربوط به سال ۹۲ و قبل از آن است.
معاون وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی برای تحول در بیمه طلایی فرهنگیان خبر داد و بیان داشت: براساس این طرح، ۴ بسته خدمات بیمه‌ای پیش‌بینی شده است و فرهنگیان متناسب با انتخاب، هزینه‌های آن را پرداخت می‌کنند.
بطحایی از اجرای طرح یکپارچه‌سازی حساب مالی مدارس خبر داد و گفت: براساس این طرح، تمام کمک های داوطلبانه مردمی به مدارس، یکپارچه‌سازی و کنترل می‌شود، اما به این معنی نیست که کمک یک خانواده به مدرسه دیگری داده شود، بلکه کمک‌های خانواده‌ها در مدارس فرزندان خود انجام خواهد شد.
وی از اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش خبر داد و بیان داشت: این طرح صرفاً برای آموزش و پرورش است و بدون پرداخت سنوات ارفاقی اجرا می‌شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با اجرای طرح بسته حمایتی از مؤسسان مدارس غیردولتی به بحث اشتغال در کشور نیز کمک شده است، گفت: ۷۶۰۰ فرصت شغلی با اجرای این طرح ایجاد شد

خبر ۳ اسفند ماه ۹۳

استخدام ۵۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به احیای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های ۴ ساله از طریق جذب داوطلبان در کنکور سراسری تنها یکی از روش‌های آموزش و تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش است و در اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توان از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها که در آزمون ورودی به آموزش و پرورش قبول می‌شوند با برگزاری دوره‌های یکساله از آنها به کارگیری کرد.
فانی با اشاره به اینکه دستورالعمل این مهم هم‌اکنون آماده شده و در آینده‌ای نزدیک به ادارات کل آموزش و پرورش استانها و دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور ابلاغ می‌شود، افزود: درهمین ارتباط یک درخواست از سوی وزارتخانه به منظور صدور مجوز برای استخدام ۵۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تنظیم و به دولت ارایه شده است که دکتر نوبخت معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری در این خصوص شفاها قول مساعد داده است.
وی تربیت معلم و بهسازی نیروی انسانی موجود در نظام تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان را دو رسالت وزارتخانه تحت امر خود و زیرمجموعه‌های آن دانست و اظهار کرد: تربیت معلم جدید تنها یکی از رسالت‌های این دانشگاه است و دانشگاه فرهنگیان به دنبال بهسازی نیروی انسانی موجود در نظام تعلیم و تربیت کشور نیز است.

خبر ۲۸ بهمن ۹۳:هنوز تکلیف استخدام مربیان پیش‌دبستانی مشخص نیست!!!

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش با اشاره به تحصیل ۶۶۷ هزار نوآموز در مدارس کشور، گفت: استخدام مربیان پیش‌‌دبستانی در حوزه کاری ما نیست.
رخساره فضلی مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش امروز در نشست خبری که به مناسبت سالگرد بازگشت دفتر پیش‌دبستانی به معاونت آموزش ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آخرین وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی چگونه است، اظهارداشت: معاونت‌های آموزشی فقط مجری هستند؛ استخدام مربیان پیش‌دبستانی در حوزه کاری ما نیست.

وی افزود: معاونت‌ها در حوزه برنامه آموزشی، سیاست‌گذار هستند و جذب نیرو، حوزه‌های خاص خودش را دارد؛ نیروهای رسمی، غیر رسمی، مدارس غیر دولتی، مدارس دولتی و مدارس پیش‌دبستانی ضمیمه دولتی در این حوزه برای ما دارای اهمیت است.

فضلی با بیان اینکه در نظر داریم تا این نیروها را تعیین سطح و بانک اطلاعاتی از آنها تهیه کنیم، خاطرنشان کرد: اکنون ۳۵ هزار و ۵۰۰ مربی در همین تعداد کلاس درس کشور مشغول تدریس پیش‌دبستانی هستند.

وی با بیان اینکه آموزش پیش‌دبستانی دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای است، تصریح کرد: جایگاه کنونی پیش‌دبستانی در برنامه‌های ملی و بین‌المللی قابل اهمیت است که این موضوع حاصل یافته‌های علمی دنیا است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش افزود: این یافته‌ها مورد حمایت فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی و همچنین یافته‌های علمی دنیا قرار دارد.

وی ادامه داد: دوره پیش‌دبستانی براساس اسناد بالادستی و بند دوم سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری دارای جایگاه با اهمیتی است که این نهاد را تولیدکننده سرمایه اجتماعی و به عنوان نهادی حاکمیتی می‌شناسد.

فضلی با بیان اینکه در تلاش هستیم سیاستهای مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم، گفت: در سند تحول بنیادین، سن آموزش رسمی ۵ سال است و در سند برنامه درسی ملی، دوره پیش‌دبستانی دو ساله و به صورت رسمی غیراجباری است.

وی با اشاره به اینکه دفتر آموزش پیش‌دبستانی بهمن‌ماه سال گذشته به معاونت آموزش ابتدایی بازگشت، اظهار کرد: در یکسال اخیر ۳ محور برنامه را اجرایی می‌کنیم که نخست مدیریت یکپارچه آموزش پیش‌دبستانی در کشور، دومین مورد توسعه کمی دوره پیش‌دبستانی با تاکید بر نقاط محروم و لازم‌التوجه است و سومین موضوع توسعه کیفی دوره پیش‌دبستانی است.

وی افزود: یافته‌های علمی نشان می‌دهد دوره پیش‌دبستانی سرمایه‌گذاری پربازده و کم ریسکی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره پیش‌دبستانی از چالش‌ها عبور و گلوگاه را احصاء کردیم، عنوان کرد: در دنیا گلوگاه‌ها بسیار مهم هستند و نظام برنامه‌ریزی اهمیت دارد و در نهایت با انجام این فعالیت‌ها برنامه راهبردی پیش‌دبستانی طراحی و نقشه مفهومی استقرار دوره پیش‌دبستانی ترسیم شد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۵۳ دهستان کشور اولویت نخست پیش‌دبستانی بودند، گفت: لازم بود دولت در این مکان‌ها حمایتی داشته باشد و با توجه به اهمیت اهمیت عدالت محوری توجه به این دهستان‌ها انجام شد زیرا معتقد هستیم می‌توانیم آسیب‌های آینده را مدیریت کنیم.

وی افزود: ۳۲ تفاهم‌نامه نیز در حوزه پیش‌دبستانی و در سراسر کشور با تمام استان‌ها منعقد شد که ۱۲ مؤلفه شاخص در این‌خصوص وجود داشت تا مدیریت فعالیت‌های پیش‌دبستانی را اجرایی کنیم.

فضلی با توجه به گذشت ۵ ماه از سال تحصیلی به یافته‌های هم‌اندیشی‌های مختلف در این خصوص اشاره و گفت: اکنون ۶۶۷ هزار نوآموز پیش‌دبستان در کلاس‌های درس کشور جذب شده‌اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۴۶ هزار نفر در مناطق روستایی و ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر در مناطق محروم جذب شده‌اند که در نهایت ۴ برابر پیش‌بینی جذب رخ داد.

وی ادامه داد: تقریباً ۵۱.۹ درصد نرخ پوشش دوره پیش‌دبستانی است که در سال گذشته این عدد ۳۸.۲ درصد بود که ۱۳.۷ درصد نرخ پوشش پیش‌دبستان در یک سال افزایش داشته است که این عدد در مناطق روستایی ۲۲ درصد بوده است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش در خصوص تشکیل دوره پیش‌دبستانی در کلاس‌های درس چند پایه خاطرنشان کرد: کلاس‌های چند پایه در روستاهایی که جمعیت دانش‌آموزی پایین دارد تشکیل می‌شود و براساس ابلاغ دستورالعمل سال گذشته با ۳ شرط کلاس با جمعیت کم، کلاس با حداکثر ۳ پایه و ترجیحاً در دوره اول تا سوم دبستان نوآموزان می‌توانند در این کلاس‌ها حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: اکنون ۵ هزار و ۴۰۰ کلاس چند پایه پذیرای بیش از ۲۰ هزار نوآموز در کشور هستند.

وی با بیان اینکه ۱۶۳ نشست تخصصی پیش‌دبستانی در مراکز استان‌ها برگزار شده است، اظهارداشت: تاکنون ۱۰۲ تفاهم‌نامه با ۲۴ نهاد، مرکز و موسسه منعقد شده است تا مدیریت یکپارچه برای کودکان انجام شود.

فضلی با اشاره به رأی اخیر معاونت حقوقی ریاست جمهوری درخصوص دوره پیش‌دبستانی گفت: پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری این است که آموزش و پرورش در قبال دوره پیش دبستانی وظیفه حاکمیتی دارد.

وی به ضرورت حضور بچه‌ها در دوره پیش‌دبستانی اشاره و تصریح کرد: یافته‌های علمی مبین این موضوع است که گذراندن این دوره به عنوان یک دوره حساس و مهم که شاکله شخصیت آنها را تشکیل می‌دهد ضرورت غیر قابل اجتنابی دارد.

وی افزود: این دوره تخصصی است و باید اجازه ندهیم هرکسی در کلاس پیش‌دبستان حضور پیدا کند؛ نخستی کار طرح سنجش بدو ورود به دبستان بود که یک‌سال به عقب بازگشت و برای گروه سنی ۵ سال تمام که ثبت‌نام شده‌اند به طور آزمایشی در حال اجرا است که در این مرحله ۹۰ هزار نوآموز تحت انجام غربالگری قرار گرفتند.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی آموزش و پرورش در پایان گفت: در یک‌سال گذشته ۵ استان خراسان شمالی، ایلام، سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی افزایش نرخ پوشش دوره پیش‌دبستان را داشته‌اند.

علی‌اصغر فانی، در پاسخ به این پرسش که «با‌توجه به اعلام مرتفع شدن استخدام مربیان پیش‌دبستانی در صحن مجلس شورای اسلامی، آیا این موضوع محقق خواهد شد؟»، اظهار داشت: این کار در حال انجام است و به یک جاهایی می‌رسد. فانی تصریح کرد: نامه مربوط به مربیان پیش‌دبستانی را نوشته‌ایم و قول این موضوع را گرفته‌ایم.

همزمان مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش نیز با اشاره به رایزنی با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری برای استخدام مربیان پیش‌دبستانی گفت: منتظر توافق معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری هستیم. محمد فاضل درباره استخدام ۱۰‌هزار مربی پیش‌دبستانی گفت: در این خصوص مکاتباتی با معاونت برنامه‌ریزی و و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری داشته‌ایم. وی افزود: برای استخدام مربیان پیش‌دبستانی منتظر توافق معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری هستیم اگر مجوزی دریافت شود اعلام می‌کنیم.

این وعده‌ها برای استخدام مربیان پیش‌دبستانی در حالی است که این موضوع محل اختلاف نظر آموزش و پرورش و منتقدان آن در چند‌ماه گذشته بود به‌طوری که تعدادی از نمایندگان مجلس با دعوت فانی به مجلس و طرح سؤالاتی، سرانجام به او کارت زرد دادند.
پیش از این در خردادماه امسال علی‌اصغر فانی در کسوت وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که آزمون اولویت استخدام مربیان پیش‌دبستانی در حال نهایی شدن است حتی زمان برگزاری آزمون نیز ۱۷ مرداد‌ماه اعلام شد. اما وزارت آموزش و پرورش بعد از تعیین این تاریخ یکباره از این کار امتناع کرد و نه‌تنها به قانون مصوب مهرماه‌۹۱شکل اجرایی نبخشید بلکه در مقابل همه اعتراض‌هایی که از سوی این قشر عنوان شد تنها توپ را به زمین معاونت نظارت راهبردی انداخت، تا آنجا که در اوایل شهریورماه فانی به بیان یک جمله کوتاه در این‌باره اکتفا کرد با این مضمون که مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم و هر‌وزارتخانه و دستگاه دولتی اگر بخواهد آزمون برگزار کند باید ردیف استخدامی داشته باشد و معاونت نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری ردیف استخدام می‌دهد که تاکنون نتوانسته‌ایم، ردیفی بگیریم. بنابراین نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.
اما بعد از طرح سؤال نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی با حضور در مجلس گفت: «آموزش و پرورش اولویت استخدامی مربیان پیش‌دبستانی را همچنان در دستور کار دارد و در جست‌وجوی راهی برای حل این مشکل است و در آخرین اقدام و در مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برای اجرای ماده‌۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جهت جذب نیروهای مورد نیاز با اولویت مربیان پیش‌دبستانی و با گذراندن دوره یکساله مهارتی، از سازمان مدیریت درخواست مجوز کرده‌ایم که این سازمان نیز موافقت کرده و به‌زودی به ما ابلاغ می‌کند».
وی خاطرنشان کرد: «مجلس مقرر کرده است که استخدام منوط به اخذ مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با درنظر گرفتن سنوات استخدامی باشد و بر این اساس آخرین موافقت سازمان مدیریت را دریافت کرده‌ایم و آزمون را به‌زودی برگزار می‌کنیم».حالا شاید با وعده جدید وزیر آموزش و پرورش این پرونده بسته شود.

وزیر آموزش وپرورش با بیان این که برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از حلقه های ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی گفت: ارزیابی عملکرد پاشنه آشیل برنامه «تعالی مدیریت مدرسه» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ علی اصغر فانی در نشست علمی – تخصصی برنامه تعالی مدیریت مدرسه با عنوان «چیستی، چرایی و چگونگی» که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد ، با اشاره به سیاست های پنجگانه آموزش وپرورش اظهار کرد: در ۱۲ سال گذشته آموزش وپرورش با یک ونیم برابان در دانشکده فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می باشند؟
نظر کمیسیون پاسخ مثبت به این سوال بود که بر اساس آن دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و دانشکده فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می باشند.
عطاءالله سلطانی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با این طرح گفت: در صورت تصویب این استفساریه بار سنگینی روی دوش آموزش و پرورش می آید، افرادی که طبق این طرح باید توسط وزارت آموزش و پرورش جذب شوند تا ۷۰ هزار نفر هستند.
وی با اشاره به مصوبه قبلی مجلس شورای اسلامی در خصوص جذب نیروهای حق التدریسی گفت: پیش از این مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد تا ظرف دو سال تکلیف همه نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی خود را مشخص کند که از مهلت دو ساله دیگر چیزی باقی نمانده است.
قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر نیز در موافقت با این استفساریه گفت: بر اساس این استفساریه دانشجویان رشته های فنی در آموزش و پرورش جذب می شوند.
وی با اشاره به کمبود نیرو در هنرستانها گفت: دانشجویان در رشته های ستاره دار به جای دو سال ۴ سال درس می خوانند و با رتبه های پایین وارد دانشگاه می شوند تا دبیر شوند و در هنرستان ها تدریس کنند.
لاشکی با تاکید بر اینکه بر اساس این طرح تنها ۲۷۲ نفر باید جذب آموزش و پرورش شوند اظهار داشت: با توجه به کمبود نیروی انسانی هنرستان های فنی و حرفه ای امیدواریم همکاران با این طرح موافقت کنند.
پس از آن نماینده دولت در مجلس شورای اسلامی که به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش صحبت می کرد در مخالفت با این طرح گفت: بر اساس قانون تعداد مجوزهای استخدامی به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی باید به تصویب شورای توسعه برسد.
وی ادامه داد: در سال های اخیر مجوزهای لازم برای جذب نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی صادر شده و اعتبارات لازم نیز در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت که تا سال گذشته اقدامات لازم در این مورد صورت گرفت.
نماینده دولت تصریح کرد: در سال ۹۲ اعتبارات جدیدی برای استخدام در آموزش و پرورش دیده نشده بنابراین این استفساریه با قانون اساسی و قانون برنامه پنجم در مغایرت است چون اعتبارات لازم برای استخدام ۲۷۱ فارغ التحصیل دانشکده های فنی در هنرستانها پیش بینی نشده است.
وی تاکید کرد: با تصویب این استفساریه توقعی برای استخدام ایجاد می شود که وزارت آموزش و پرورش امکانات لازم را برای انجام آن ندارد.
در ادامه عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر این که این طرح هیچ مغایرتی با قوانین بالادستی ندارد بر لزوم جذب فارغ التحصیلان دانشکده های رجایی و شریعتی تاکید کرد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه نیز با اخطار قانون اساسی گفت: در حالی که معلمان با مدرک لیسانس و فوق لیسانس بلاتکلیف هستند و بیمه ای برای آنها پرد اخت نمی شود لزومی برای تصویب این استفساریه وجود ندارد.
در ادامه احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار قانون اساسی گفت: دوستانی که با تصویب این استفساریه می خواهند استخدام شوند با بنده نیز مثل بقیه نمایندگان تماس گرفتند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: این استفساریه با اصل ۷۵ قانون اساسی در مغایرت است چون هزینه برای دولت ایجاد می کند و نباید در حالت تورمی دولت بزرگ شود.
وی ادامه داد: در سال ۷۶ حدود ۱۷ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم داشتیم اما امروز ۱۲ میلیون دانش آموز و یک میلیون و ۱۳ هزار معلم داریم، بنا بر این آمار تعداد دانش آموزان کاهش یافته اما تعداد معلمان کاهش نیافته.
وی تاکید کرد: تحمیل هزینه بر دولتی که پول ندارد حقوق کارمندانش را بدهد اشتباه است و با قانون اساسی و قانون برنامه در تناقض است.
در پایان نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح موافقت کردند.
در ادامه پیشنهادی از سوی تعددی از نمایندگان مطرح شد که نیروهای خرید خدمات آموزشی و پیش دبستانی نیز مشمول این استفساریه شوند.
این پیشنهاد به تصویب نمایندگان نرسید و در پایان جزئیات این طرح نیز با ۱۵۴ رای موافق، ۱۸ رای مخالف، ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نمایندگان حاضر در مجلس به تصویب رسید تا دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شریعتی تهران جذب آموزش و پرورش شوند.

اطلاعیه ۱ مهر ماه ۹۲

جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش     
معاون پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رفیع‌پور ظهر امروز در مراسم جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها در جمع خبرنگاران خرم‌آباد با اشاره به اینکه مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش می‌شوند، اظهار داشت: در این زمینه آموزش و پرورش در مدت دو سال مکلف به جذب این نیروها است و به همین منظور کارگروهی برای بررسی وضعیت آنها تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیش دبستانی در کشور مقطعی الزامی نیست و با قدمت بیش از ۱۰۰ سال آموزش و پرورش در ایران پیش دبستانی نیازمند فضایی مناسب در سطح کشور است، ادامه داد: یک میلیون و ۲۰۰ پیش دبستانی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۴۶۵ هزار نفر در مراکز آموزش و پرورش لرستان جذب شده‌اند.
معاون پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با همکاری وزارتخانه‌های مرتبط ۷۲۰ هزار نوآموز تحت پوشش قرار گرفت و در حال حاضر با وجود ۱۰۰ هزار نوآموز دو زبانه، تعداد بسیار مناسبی در کشور تحت پوشش پیش دبستانی قرار دارند.
رفیع‌پور بیان داشت: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد کودکان پنج ساله در مراکز پیش دبستانی کشور جذب شده است؛ این در حالی است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی باید ۹۰ درصد کودکان پنج ساله تحت پوشش پیش دبستانی قرار گیرند.

اطلاعیه ۱۹ شهریور ماه ۹۲

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس گفت: تمامی مربیان پیش دبستانی استحدام می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله نوروزی صبح سه شنبه در نشست مربیان پرورشی شهرستان افزود: طرح استخدام مربیان پرورشی درمجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان هم رسیده است و به محض تعیین وزیر آموزش وپرورش اعتبار لازم تخصیص می یابد.
وی همچنین خاطرنشان کرد:بیمه مربیان پیش دبستانی هم از ۱۲روز به ۳۰ روز کامل کاری افزایش پیدا کرده است.
وی درحاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگار مهر از دریافت موافقت از مسئولان قبلی سازمان تامین اجتماعی درخصوص تاسیس یک شعبه تامین اجتماعی درفاضل آباد جهت رفاه حال مستمری بگیران و افرادتحت پوشش این سازمان در بخش کمالان خبر داد.
وی اظهار داشت: همچنین از مدیرعامل تامین اجتماعی خواسته شد تا اقدامات لازم جهت احداث درمانگاه شبانه روزی در شهرستان علی آبادکتول را در اولویت کارهای خود  قرار دهند.
نوروزی گفت: قول مساعد داده شد تا پس از ابلاغ بودجه درسال جاری این خواسته برای رفاه حال مردم این شهرستان در اولویت قرار داده شود.

اطلاعیه ۲۹ تیر ماه ۹۲

شرایط تحصیلی و جسمانی برای معلم شدن

به گفته شریف‌زاده، در حال حاضر افرادی می‌توانند وارد دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شوند که تمامی شرایط شرکت در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را داشته باشند، همچنین علاوه براین شرایط ، داشتن حداقل معدل ۱۵ در دوره تحصیلی متوسطه ( ۳ سال دبیرستان )، دارا بودن قد ۱۵۵ برای خانم‌ها و ۱۶۰ برای آقایان و برخورداری از سلامت جسمی و روانی و همچنین موفقیت در مصاحبه و تایید صلاحیت‌های عمومی پیش بینی شده است.

همچنین افرادی که در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند پس از چهار سال تحصیل، مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را که امکان ادامه تحصیل در تمامی دانشگاه‌های داخل و خارج برای آنان فراهم است را دریافت می‌کنند.

 پرداخت ماهانه ۳۷۰ هزارتومان به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

به گزارش ایسنا، دانشجویان این دانشگاه‌ها همزمان با تحصیل به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و با دریافت حکم کارگزینی از حقوق ماهانه حدودا ۳۷۰ هزار تومان در طول چهار سال تحصیلی برخوردار می‌شوند؛ ضمن آنکه به غیر از دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هیچ دانشگاه دیگری مسئولیت تربیت معلم را برای آموزش و پرورش بر عهده ندارد.

شریف زاده درباره رشته‌هایی که امکان پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها را ندارد، نیز اظهار کرد: وزارت آموزش وپرورش می‌تواند از بین فارغ‌ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها، افرادی را از طریق آزمون استخدامی و پس از مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی و تخصصی در صورت احراز شرایط لازم استخدام کند.

بر این اساس، پذیرفته شدگان نهایی باید حدود ۳۰۰ ساعت آموزش بدو استخدام را در قالب دوره ضمن خدمت سپری کنند تا به عنوان معلم به امر تدریس اشتغال داشته باشند.

گفتنی است، در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در ۱۶ رشته و تربیت دبیر شهید رجائی در ۱۹ رشته برای وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی تربیت می‌کنند. واحدهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان در قالب ۶۴ پردیس در سراسر کشور فعال هستند، اما واحد آموزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تنها در تهران فعال است.

دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از داوطلبان تمامی گروه‌های آموزشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان انگلیسی و رشته‌های فنی وحرفه‌ای دانشجو پذیرش می‌کند، لذا امکان ادامه تحصیل برای تمامی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دوره دبیرستان، در این دانشگاه‌ها فراهم است؛ البته رشته‌های علوم انسانی و ریاضی سهم بیشتری از پذیرش دانشجو را در این دانشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.

معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جذب معلم در آموزش و پرورش در سالهای گذشته گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای “معلم” جایگاه ویژه‌ای تعریف شد، چرا که انقلاب متاثر از آموزه‌های دینی است، لذا این شغل را ابتدا از آن خدا و سپس متعلق به پیامبران و اولیا خاص آن می‌داند.

وی افزود: اولین اقدامی که در سال ۵۸ برای تربیت معلم انجام گرفت، راه‌اندازی مراکز تربیت معلم به همت شهیدان رجائی و باهنر بود. در این سال افرادی که تمایل به شغل معلمی داشتند پس از اخذ دیپلم در آزمون ورودی مراکز تربیت معلم شرکت می‌کردند و پس از قبولی در آزمون ضمن بررسی صلاحیت‌های عمومی از سوی هسته گزینش در مصاحبه تخصصی نیز شرکت کرده و پس از موفقیت دوره ۲ ساله تربیت معلم را سپری و با اخذ مدرک کاردانی به عنوان معلم به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می‌آمدند.

به گفته شریف زاده، ظرفیت مراکز تربیت معلم در آن زمان به گونه‌ای نبود که همه نیازهای آموزش وپرورش کشور را تأمین کند، اما در بعضی از رشته‌های خاص به ویژه آموزش و پرورش ابتدایی و مربی پرورشی سعی می‌شد تا عمدتا مراکز تربیت معلم، این مسئولیت را عهده دار شوند و مابقی نیازهای آموزش و پرورش از طریق جذب حق‌التدریس، آزمونهای استخدامی و غیره تأمین می‌شدند.

گفتنی است، در دهه ‌۶۰ شیوه دیگری نیز برای تربیت معلم پیش بینی شد، در یکی از این شیوه‌ها دانش‌آموزان سوم راهنمایی که تمایل به حرفه معلمی داشتند در دانشسرای تربیت معلم ثبت نام می‌کردند و پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی دوره چهار ساله دانشسرا را سپری کرده و با اخذ مدرک دیپلم به عنوان آموزگار مقطع ابتدایی وارد مدارس می‌شدند.

در شیوه دیگر، دانش آموزان دوم دبیرستان در صورت تمایل در این دانشسرا ثبت نام می‌کردند و پس از تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی به مدت ۲ سال در مراکز یاد شده تحصیل و مدرک دیپلم را دریافت و به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند؛ در تمامی این دوره‌ها به عنوان شاغلان تحصیل در مراکز تربیت معلم و دانشسراها، مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کردند.

به گزارش ایسنا، همچنین در سال‌هایی نیز افراد به محض ورود به مراکز همزمان به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند و فعالیت دانشسراها پس از مدتی تعطیل و تنها مراکز تربیت معلم در قالب دوره‌های ۲ ساله امکان تأمین نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش را آن هم در ۱۴ رشته داشتند.

معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش بیان کرد: در دهه ۷۰ با تعطیلی دانشسراهای ۲ ساله و چهار ساله، شیوه دیگری جهت جذب بیشتر افراد به عنوان معلم پیش بینی شد، بدین طریق که در مناطق محروم دانشسرای پیوسته (سه ساله) طراحی و تأسیس شد و دانش آموزان سال دوم دبیرستان پس از ورود به این دانشسراها، طی سه سال پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی موفق به اخذ مدرک کاردانی پیوسته دانشسرای سه ساله می‌شدند.

اطلاعیه ۵ تیر ماه ۹۲

به گزارش جنوب نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری اظهار داشت: از این پس معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و در مواردی خاص از طریق آزمون جذب می‌شود.؛ ضمن اینکه معلمان باید دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای را بگذرانند و معلم باید گواهی‌نامه حرفه‌ای معلمی را دریافت کند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از اعتبارات نظام رتبه‌بندی معلمان از محل مهندسی نیروی انسانی تأمین می‌شود، اظهار داشت: طی سه سال، مهندسی نیروی انسانی در آموزش و پرورش به طور کامل اجرا خواهد شد و افرادی که در آموزش و پرورش کار می‌کنند همه در رشته تخصصی خود حضور خواهند داشت.

وی به نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و ادامه داد: نباید حقوق معلمان براساس نظام رتبه‌بندی معلمان از ۸۰ درصد حقوق اساتید دانشگاه با همان امتیاز کمتر باشد. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیگر در آموزش و پرورش حق‌التدریس نداریم، افزود: نباید در آموزش و پرورش نیروهای کارمعین به نام معلم داشته باشیم.

وی به برگزاری آزمون در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: پس از اجرای رتبه‌بندی معلمان، دیگر برگزاری آزمون استخدامی به صورت کشوری نخواهیم داشت، به این معنی که مانند دانشگاه‌ها که در هر منطقه برای جذب کادر خود مصاحبه و آزمون برگزار می‌کنند، در آموزش و پرورش نیز به این شکل اقدام می‌شود، البته ممکن است آمار مناطق جمع‌آوری شود و براساس اعلام کلی، در یک روز آزمون‌ها برگزار شود.

اطلاعیه ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۲

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» از برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: قانونگذار یک قانونی را برای ما قرار داده است که طی دو سال باید آزمونی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این آزمون با توجه به شرایطی که در قانون پیش‌بینی شده است برای مربیان پیش‌دبستانی‌ است و برخی افراد که فکر می‌کردند در آزمون قبلی به نوعی حق‌شان ضایع شده است به عنوان مثال فکر می‌کردند منابعی در اختیارشان قرار نگرفته بود.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: در برگزاری آزمون جدید، منابع را به موقع اطلاع‌رسانی کرده و  سعی می‌کنیم همه مطلع باشند تا کسی دچار مشکل نشود.

وی با بیان اینکه نمی‌گذاریم کسی احساس کند که حقش ضایع شده است، افزود: باید مجوزها‌ را بگیریم، روند و برنامه‌ریزی‌ها را تعریف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان آزمون به خبرنگار فارس گفت: هر چه زودتر باید آزمون را برگزار کنیم اما وقتی زمان می‌گوییم، اگر یک هفته دیر یا زود شود، مسائلی به وجود می‌آید.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: در حال حاضر وزارتخانه به دنبال دریافت مجوزها و تعریف برنامه‌هاست.

اطلاعیه ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۲

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در بحث نقل و انتقال فرهنگیان، برای سال تحصیلی آینده در مقطع ابتدایی در این اداره‌کل به حدود ۲ هزار معلم نیاز داریم.

رحیم زمانی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: دستورالعمل نقل و انتقال فرهنگیان برای سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ ابلاغ شده و اختیار آن نیز به مدیران کل آموزش و پرورش واگذار شده است.
وی با بیان اینکه در ۷ منطقه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ورودی نیرو نخواهیم داشت، گفت: برای سال تحصیلی آینده در مقطع ابتدایی در این اداره‌ کل به حدود ۲ هزار معلم نیاز داریم.
زمانی با بیان اینکه، نقل و انتقال از یک منطقه به منطقه دیگر به ادارات مناطق آموزش و پرورش واگذار شده‌ است، افزود: در صورت عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد، نقل و انتقالات درون استانی انجام می‌شود.
وی به معلمانی که از شهر تهران به شهرستان‌های استان تهران برای تدریس می‌آیند، اشاره کرد و ادامه داد: قریب به ۱۹ هزار معلم در شهرستان‌های استان تهران از سرویس استفاده می‌کنند و از شهر تهران به شهرستان‌های استان تهران می‌آیند که عمده مشکلات ما در این بخش است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اضافه کرد: طی دو سال گذشته هر سال بیش از هزار نفر از همکاران را به شهر تهران، به صورت موقت انتقال دادیم.
وی با بیان اینکه بررسی نقل و انتقالات در پایان خرداد ماه آغاز می‌شود، گفت: فرهنگیان درخواست خود را طی فرم‌هایی به ادارات آموزش و پرورش مناطق ارائه می‌دهند و پس از بررسی کمیته نقل و انتقال مناطق، به کمیته نقل و انتقال استان جهت بررسی و تصمیم نهایی برای موافقت یا عدم موافقت ارسال می‌شود.
زمانی به درخواست‌های مکرر از استان‌ها برای انتقال به شهرستان‌های استان تهران اشاره کرد و افزود: معمولاً هر ساله ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر درخواست انتقال از استان‌ها به شهرستان‌‌های استان تهران دارند که اگر نیاز داشته باشیم، جذب می‌کنیم.

متن خبر ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۲

آزمون جذب مربیان پیش دبستانی،نیروهای شرکتی و قراردادی،امسال برگزار میشود.

حمیدرضا حاجی بابایی،در حاشیه ی بازدید از مجتمع آموزشی در حال ساخت شهرستان قدس،ضمن اعلام مطلب فوق گفت این اقدام در راستای مصوبه ی مجلس و با منظور کاهش نگرانی این افراد انجام میشود.وی با اشاره به جذب نیروی جدید در آموزش و پرورش اظهار کرد،اقدامات لازم برای جذب تعدادی از نیروها در سال گذشته انجام شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

معلم،باید از اولین روز کار در آموزش و پرورش استخدام شود.

وزیر آموزش و پرورش،همچنین بر اعتقاد خود مبنی بر استخدام معلمان از همان روز اول کاری در آموزش و پرورش تاکید کرد.

متن خبر ۲۴ فروردین ماه ۹۲

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هرگونه جذب نیروی انسانی باید متناسب با نیروی خروجی از این وزارتخانه باشد،گفت جذب نیروی انسانی باید متناسب با نیاز روز و هماهنگ با بازنشستگی فرهنگیان باشد.

حاجی بابایی گفت به عنوان مثال در حال حاضر آموزش و پرورش نیاز به ۶۰ هزار مشاور شغلی دارد.اما امکان جذب همه ی این تعداد وجود ندارد.باید منتظر باشیم تا تعدادی از نیروهای این وزارتخانه بازنشسته شوند و متناسب با آن نیروی انسانی مورد نیاز جذب شود.

طرح مهرآفرین :

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با لغو اجرای طرح مهرآفرین از جانب مجلس شورای اسلامی جذب نیروی انسانی به چه صورت خواهد بود ؟ گفت : بر اساس طرح مهرآفرین بیش از ۵۰ هزار نیروی انسانی باید جذب آموزش و پرورش میشد.ما برای این منظور دقیقا قانون را اجرا می کنیم.اگر قانون به ما این اجازه را داد اقدام به جذب نیروی انسانی می کنیم.

حاجی بابایی در رابطه با استخدامی آینده ی آموزش و پرورش گفت،زمان برگزاری آزمون مشخص نیست و بستگی به فاکتورهای مختلف از جمله بودجه ی وزارتخانه و اخذ مجوزهای مربوط دارد.

متن خبر ۱۲ اسفند ماه ۹۱

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه این وزارتخانه در صدد جذب و یا استخدام «معاون فناوری» برای مدارس است، گفت: جذب نیرو در صورت موافقت دولت و یا از طریق آزمون ورودی صورت می‌گیرد.

ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» ایسنا، افزود: آموزش و پرورش افقی را برای ادامه برنامه‌های تحولی ترسیم کرده است که در راستای توسعه طرح هوشمندسازی مدارس، زیرساختها و ملزومات لازم از جمله جذب نیرو برای خفظ و نگهداری و کار با سیستم‌های هوشمند مدارس، فراهم می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر عنوان “معاون فناوری” در ساختار مجتمع‌های آموزشی و پرورشی شهری و روستایی تعریف شده و مجتمع‌ها و مدارسی که دارای سایت رایانه‌ای هستند، پستی تحت این عنوان دارند، اما با توجه به توسعه هوشمندسازی مدارس که در آینده نزدیک مدارس سراسر کشور به امکانات آی تی مجهز خواهند شد، لازم است در کنار معاونان دیگر یک معاون مدرسه نیز حضور و فعالیت داشته باشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در آینده چنانچه گشایشی در جذب نیرو برای آموزش و پرورش ایجاد شود، از بین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی، برای پست معاونت فناوری مدارس نیروی جدید استخدام خواهیم کرد.

به گفته سحرخیز، این یک برنامه بلند مدت برای آموزش وپرورش است، اما برنامه کوتاه مدت دیگری نیز در این رابطه اتخاذ شده که تا زمان فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی، در صورت نیاز از طریق برگزاری آزمون ورودی نیروهای جدید با تخصص رایانه به عنوان معاون فناوری برای مدارس جذب شود.

وی تاکید کرد کرد: با توجه به اینکه کار با سیستمهای رایانه‌ای و سایت مدارس تخصصی است، باید افرادی که در این پست بکار گرفته می ‌شوند، ضمن آشنایی با کار رایانه‌ای، باید بتوانند در خفظ، نگهداری و ایجاد محتوای آموزشی برای مدرسه تخصص لازم را داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر همه توان آموزش وپرورش برای تربیت نیروی انسانی در دانشگاه فرهنگیان برای مقطع ابتدایی بکار گرفته شده، اما با توجه به نیاز آموزش وپرورش به معاون فناوری مدارس، اولویت دوم این وزارتخانه تربیت و جذب نیرو برای این پست است که در دستور کار جدی قرار دارد.

سحرخیز خاطرنشان کرد: همه تلاش خود را بکار می‌گیریم تا برنامه‌های تحولی آموزش وپرورش از جمله هوشمندسازی مدارس با جدیت اجرا شود و همه ملزومات آن را فراهم خواهیم کرد

متن خبر ۵ اسفند ماه ۹۱

معاون آموزش‌متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با بیان‌اینکه اگر مجوز استخدام به آموزش وپرورش داده‌شود، برای تامین نیروهای‌جدید معاون‌فناوری اقدام‌خواهیم‌کرد، گفت: اولویت جذب نیروی معاون فناوری با فارغ التحصیلان رشته‌های رایانه شامل برنامه نویسی، سخت افزار و نرم افزار است و یا از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی استفاده خواهیم‌کرد.
ابراهیم سحرخیز در گفتگو با پانا اظهار کرد: در حال حاضر در خصوص ایجاد پست معاون فناوری در مدارس پیش بینی های لازم صورت گرفته و برخی از مدارس، معاون فناوری دارند. وی با بیان‌اینکه در ضوابط درجه‌بندی مدارس که براساس آن نیروی انسانی تخصیص پیدامی‌کند، ۲ سمت و پست سازمانی در سطح مدارس دراین خصوص تعریف شده است، ادامه داد: معاون اجرایی، یکی از این پست هاست که باید با حداقل‌های کار با رایانه آشنایی کافی داشته باشد.
معاون‌آموزش‌متوسطه وزارت‌آموزش‌وپرورش افزود: معاون‌فناوری دومین‌پستی است که در سطح‌مدارس تعریف‌شده‌است و وظیفه نگهداری و پشتیبانی‌فنی تجهیزات‌رایانه‌ای، سیستم های هوشمند و آزمایشگاه ها را به‌عهده‌دارد.
معاون فناوری در چارت درجه بندی مدارس روستای و شهری تعریف شده است
سحرخیز با بیان اینکه تقریبا در رابطه با معاون فناوری در سطح مدارس با مشکل خاصی مواجه نیستیم، اضافه کرد: در بازنگری که در چارت درجه بندی مدارس روستایی و شهری داشتیم، معاون فناوری برای دبیرستانها و هنرستانها از ۲ سال پیش تعریف شده است.وی درباره نحوه جذب این نیروها گفت: درحال حاضر از نیروهای موجود آموزش وپرورش که رشته های تحصیلی شان رایانه (سخت افزار، نرم افزار) بوده است و یا به طور تجربی کار با رایانه را آموخته اند، استفاده شده است.
در صورت وجودمجوز، معاون فناوری مدارس را از طریق برگزاری آزمون اقدام می کنیم
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش با بیان اینکه اگر مجوز استخدام به آموزش و پرورش داده شود، برای تامین نیروهای جدید معاون‌فناوری اقدام خواهیم‌کرد، خاطرنشان‌کرد: اولویت جذب نیروی معاون فناوری با فارغ‌التحصیلان رشته‌های رایانه شامل برنامه نویسی، سخت افزار و نرم افزاراست و یا از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی استفاده خواهیم کرد. وی با بیان اینکه درحال حاضر تعدادی بورسیه داریم که در شهیدرجایی مشغول به تحصیل هستند، تصریح‌کرد: از آنجایی که دانشگاه شهیدرجایی، به تربیت دبیرفنی می‌پردازد، از فارغ التحصیلان رشته‌های مربوط به رایانه در سطح دبیرستان ها و هنرستانها استفاده خواهدشد تا خلاء موجود در بحث معاون فناوری را برطرف کنند.
سحرخیز در پایان با بیان اینکه این برنامه درنظرگرفته شده است، اما زمان بر است، تاکیدکرد: زمان نیاز است تا دانشجویان بورسیه شهیدرجایی فارغ‌التحصیل شوند، اما اگر مجوز استخدام داشته‌باشیم، از طریق آزمون نیرو جذب‌خواهیم کرد.

متن خبر ۲۴ بهمن ماه ۹۱

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از استخدام کلیه معلمان حق‌التدریس آموزش و پرورش استان البرز خبر داد.

اکبر حلیمی درگفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبر افزود: معلمان حق‌التدریس واجد شرایط استان البرز ۸۰ نفر بودند که همگی امسال به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.
وی افزود: در حال حاضر آموزش و پرورش استان البرز در خصوص معلمان مرد با کمبود نیرو مواجه است که فعلا این کمبود با استفاده از دادن اضافه کار به سایر معلمان و نیروهای پاره‌وقت برطرف شده است.
حلیمی در پایان با انتقاد از تعویق درآماده سازی مدارس پروژه‌های مسکن مهر البرز گفت: در صورت اسکان دانش‌آموزان در واحدهای این پروژه‌ها مشکل کمبود مدرسه در آن بیشتربه چشم می‌خورد و هرچه سریعتر باید مدارس واقع در محدوده این پروژه‌ها آماده‌سازی شود.

 اطلاعیه های قبلی :

به گفته وزیر آموزش و پرورش، نیاز به مهندسین متخصص برای هنرستان‌ها وجود دارد. لذا هر وقت که آموزش و پرورش بخواهد نیروی جدید استخدام کند، این روند باید بر اساس قانون کشور به ازای هر فردی که از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شود، انجام شود.

حاجی‌بابایی گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای استخدام جدید نداریم و به کارگیری نیرو در آموزش و پرورش جزو برنامه‌های سخت این وزارتخانه است، چرا که یک بار آزمون استخدامی برگزار می‌کنیم، اما چهار سال باید برای آن پاسخگو باشیم. بنابراین این کار جزو مواردی است که هر کسی را از استخدام کردن پیشمان می‌کند.

وی در توضیح بیشتر گفت: از نظر قانون استخدام نیروی جدید باید تحت نظارت معاونت منابع نیروی انسانی ریاست جمهوری باشد، لذا باید آزمون را این نهاد برگزار کرده و نیروی جدید را به آموزش و پرورش معرفی کند؛ اما زمانی که اختیار همه این اقدامات را به آموزش و پرورش می‌دهند، پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که باید پاسخگو باشد، لذا بسیار کار سختی است.

مشخص شدن روند آزمون های استخدامی از سال آینده

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: از سال آینده روند برگزاری آزمون استخدامی برای آموزش و پرورش به طور کامل مشخص و اعلام و دستگاه‌های نظارتی نیز از ابتدا آن را پیگیری خواهند کرد تا کسی مشکلی نداشته باشد؛ چرا که برای آموزش و پرورش مهم نیست که چه کسی پذیرفته می‌شود، بلکه تعداد نیروهای متخصص مورد نیاز را می‌خواهیم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای شده که استخدام در آموزش و پرورش کار بسیار سختی شده، با انتقاد از برخی اظهاراتی که در دوره آزمون استخدامی آموزش و پرورش شده، اذعان کرد: هر دستگاهی که بخواهد آزمون برگزار می‌کند و نیرو جدید می‌گیرد، اما هیچ کس درباره آن بحث نمی‌کند؛ اما همین که برنامه استخدام در آموزش و پرورش مطرح می‌شود، این موارد عنوان می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این آگهی و تمامی زمینه های استخدامی ؛
بدون نیاز به پیش شماره از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۵۵۶ دیدگاه تاکنون.

 1. منصوره گفت:

  سلام من منصوره از شهرستان آباده فارس روستای خسروشیرین لیسانس کتابداری آیا این رشته جایی در استخدامی آموزش وپرورش دارد.من نیاز به کارم

  [پاسخ]

 2. خدایا غاصبان و بیخردان را نابود کن گفت:

  به نام خدا
  باز هم نوبت بفرزندان جانباز نرسید؟! چرا ؟ …..
  سراغ را از خرابی دولت و مجلس و بنیاد شهید بگیرید!!! وااسفا از این ویرانی!
  کجایی کمیته امداد امام ؟ چرا شیوههای استخدام نیروهای تحت پوشش را به بنیاد شهید نمی آموزید؟
  کجایی ای دولت اسلامی؟! کجایی ای مجلس مردمی؟! کجایی ای بنیاد شهید برخاسته از آرمانها و غیرت شهید و جانباز؟! تا مسئله بیکاری نوجوانان و جوانان و میانسالان و حتی پیران را حل نمایید!
  چرا روحانیون و پاسداران و مسئولین چندین شغل دولتی و غیر دولتی ؛ و چند حقوق و امتیاز خصوصی و غیر خصوصی دارند چرا پاسداری تمام خویشان خود را در سپاه استخدام کند اما ” آموزش و پرورش ” ماده ۴۸ را قبول نداشته باشد و اجرا نکند؟!!!!!
  ای فانی! ای وزیر آموزش و پرورش یاد بگیر و ماده ۴۸ را اجرا کن ! چرا که در همه وزارتخانه های دیگر و سازمانها و بانکها خصوصی و دولتی و سپاه و …. ماده ۴۸ اجرا شده ولی شما دانشگاه فرهنگیان که اصلا نیاز به آن نیست بیهوده در آن بودجه مصرف می کنی؟!

  [پاسخ]

 3. Mari گفت:

  من بعد از واریز مبلغ ۴۸۰۰۰ تومان متوجه شدم که با توجه به رشته تحصیلی امکان ثبت نام برایم وجود ندارد,

  [پاسخ]

 4. محیا گفت:

  این مسوولینی که این دفترچه استخدامیرو تنظیم کردن.واقعا چطور اندازه گیری کردن واسه هرشهریه نفرلازمه هان من موندم!!!!!!!!!!
  یکم توروخدا دلسوز ماجووناباشید.توخواب نباشید بیدارشید بابا

  [پاسخ]

 5. عصمت خیری-خراسان رضوی گفت:

  بنیاد شهید و امور ایثارگر و آموزش و پرورش و سازمان سنجش در استخدامی ماده ۴۸ فرزندان جانباز و آزاده و شهید دقت بنمایند تا استخدامی ها همه از فرزندان شهید نباشد بلکه فرزندان جانباز ۴۰ درصد را نیز شامل شود. من لیسانس آموزش ابتدایی هستم و ۶ سال است که بنیاد برای استخدام مرا به آموزش و پرورش معرفی نموده است اما پی گیری لازم نشده است! در این دوره می خواهم تا این شرایط را در نظر بگیرید:
  ۱- در نظر گرفتن سن بالا برای اولویت استخدام
  ۲- مدرک مرتبط و بالاتر
  ۳- در نظر گرفتن معرفی زودتر بنیاد به آموزش و پرورش و اولویت داشتن
  ۴- اولویت بترتیب ” فرزندان شهید فرهنگی – فرزندان آزاده و جانباز فرهنگی با اولویت درصد جانبازی بالاتر
  ۵- اولویت بیشتر برای کسانی که امتیاز کمتری از بنیاد استفاده نمودند:
  الف-فرزندانی که در خانواده شان از معافیت سربازی استفاده نشده است.
  ب- فرزندانی که در خانواده شان استخدام دیگری صورت نپذیرفته .
  ج- فرزندانی که خانواده شان از امتیازات خصوصی استفاده نه نمودند.
  ه- فرزندانی که والدین آنها تک شغل هستند یعنی یا پدر یا مادر کارمند است .
  و- فرزندانی که والدین آنها یک شغل یا یک امتیاز خصوصی دارند.
  ز- فرزندانی که والدین آنها یک حقوق و پرستاری می گیرند و دو حقوقه نیستند و…
  به انتظار عملکرد و پاسخگویی شما می مانم/با تشکر خیری

  [پاسخ]

 6. زهرا گفت:

  سلام ،من کاردانی حسابداری دارم در حال حاضر دانشجوی کارشناسیم دوترم دیگم درسم تموم میشه من با مدرک کاردانیم شرکت کنم یا میتونم با مدرک کارشناسیم شرکت کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ….

  [پاسخ]

 7. ابراهیم گفت:

  سلام شرت مدل واستخدامی و رشته مربوطه آموزش وپرورش

  [پاسخ]

 8. ثریا امیریان گفت:

  من در حال تحصیل هستم فوق دیبلم و رد کردم اگر انصراف بدم می تونم در ازمون شرکت کنم لطفا باسخ بدهید

  [پاسخ]

 9. جانباز گفت:

  از بنیاد شهید و امور ایثارگر می خواهیم تا بجای معرفی نیروهای جدید برای استخدام! به فکر استخدام فرزندان جانباز معاف دایم از کار و فرزندان شهید و آزاده ” اجرای استخدام نیروهای تبصره۴۸ که سالهاست برای استخدام معرفی شدند ولی هنوز عملی نشده است ” فعالیت نماید و تمام توجهش را به این امر معطوف نماید و از هر گونه اقدام عملی و مکاتبه کوتاهی نه نماید. چرا که انجام این امر و استخدام این قشر باعث بالا رفتن حیثیت و آبروی بنیاد میشود.
  تا کنون چنین توهم شده که معرفینامه های بنیاد بی اثر است و دیگر ادارات و سازمانها نسبت به آن بی تفاوت هستند! نمونه اش: ۵سال است که فرزندم به آموزش و پرورش معرفی شده اما هنوز استخدام نشده است! آیا این جای سوال ندارد؟!

  [پاسخ]

 10. عصمت گفت:

  با سلام قبلا نیروی خدماتی استخدام نمودید آنهم فقط مرد و غیر از فرزندان جانباز و شهید. و در آنجا سهمیه رعایت نشده است و در حق زنان نیز ظلم شده است.
  خارج از این موضوع باید فرزندان جانباز تبصره ۴۸ استخدام و بکار گرفته شوند و بعد در صورت کمبود دیگران استخدام شوند.ان شاء الله که جناب آقای وزیر محترم آموزش و پرورش این مسئله را توجه خواهند نمود.با تشکر

  [پاسخ]

 11. ناشناس-خراسان رضوی گفت:

  وای بر شما ! چرا از زمان آقای هاشمی فقط افتادید بجان بیت المال و بیرویه و بی قانون خصوصی اش می کنید تا به اینجا که تمامی خصوصی ها از دست تان در رفته و نمی توانید ذره یی بر آن نظارت داشته باشید استخدامی ها ۸۰ تا ۹۰ درصد تعطیل شده و آمار بیکاری از مرز ۳۰ درصد می گذرد. نیروهای ادارات و سازمانها و شرکتهای خصوصی همه پیر شده اند یا بازنشستند اما هنوز مشغول بکارند! اما نیروی جوان ما بیکار و در نتیجه مجرد و گاها بناچار مشغول نابهنجاری است! چه کسی پاسخگو است؟ آیا این از عدالت اسلامی است ؟
  چرا متوجه نیستید فرزندان شهید و جانباز بیکارند و در جامعه منت از این و آن می کشند! شهید و جانبازی که در شهر و خانه اش شهید و جانباز نشده است بلکه در رویاروی دشمن به این درجه رسیده است ! و امروز باید منت از کسانی بکشد که تا دیروز که جنگ بود در خانه خزیده و مشغول دنیا بوده و بعد از آن نیز غاصب چندین شغل و ثروتها شده است !
  از دولت اسلامی تقاضا داریم که فرزندان جانباز و شهیدی که چندین سال است برای استخدامی به ادارات و سازمانها معرفی شده اند و تبصره ۴۸ می باشند خصوصا در وزارت آموزش و پرورش . اینان را استخدام بنماید.

  [پاسخ]

 12. نجمه گفت:

  سلام. من فوق لیسانس عربی هستم ومتاسفانه تا بحال نتونستم کار پیدا کنم

  [پاسخ]

 13. یونس گفت:

  با سلام من لیسانس عمران نقشه برداری دارم آیا نیا.مند این رشته هستید

  [پاسخ]

 14. مهتاب گفت:

  سلام من لیسانس و کارشناس حقوق هستم چرا استخدام نمیکنی؟؟

  [پاسخ]

 15. محمد گفت:

  توخدا رو شرایط سنی تجدید نظر کنید یا سابقه بیمه تامین اجتماعی رو در نظر بگیرید

  [پاسخ]

 16. فرزند جانباز-خراسان رضوی گفت:

  چرا دولت فرزندان جانباز و شهید را بفراموشی سپرده است؟ چرا وزارت آموزش و پرورش استخدام نیروهای معرفی شده از بنیاد (تبصره۴۸) را عملی نمی نماید؟ آن زمان که معرفی شدم یعنی ۵ سال قبل اظهار داشتند که دیپلم را نمی شود استخدام نمود اما حالا که لیسانس هستم آنهم رشته ی مرتبط ؛ اکنون چی؟! بانکها و مخابرات و… که از قبیل ما فقط با بودن فرزند جانباز و شهید و مدرک دیپلم استخدام نمودند ؛ اینجا دولت و وزیر آموزش و پرورش چه پاسخی دارد؟! و حتی از این بالاتر فرزندانشان را فقط با همین امتیاز فرزند کارمند با دیپلم و غیر آن استخدام نمودند آیا دولت و وزیر آموزش و پرورش برای مردم و جانباز و خانواده شهید پاسخی دارد؟!
  تنها پاسخ خداپسندانه استخدام این قشر می باشد آن هم قبل از این که سن ها بالاتر رود

  [پاسخ]

 17. فرزند جانباز گفت:

  آن زمان دیپلم داشتم که بنیاد شهید برای استخدامی مرا به آموزش و پرورش خراسان رضوی معرفی نمود یعنی پنج سال قبل. و اما بعد کاردانی گرفتم یعنی سه سال قبل! و اکنون کارشناسی آموزش ابتدایی دارم یعنی یکسال قبل ! و اکنون ۳/۵/۱۳۹۴ است و هنوز در انتظار استخدامی!
  آیا اگر پدران ما در زمان جنگ نمی گویم به اندازه این زمان بلکه یک آن برای حضور در دفاع مقدس تاخیر و اهمال می نمودند وضع کشور چه میشد؟
  چرا باید امروز دولت از فرزندان این قشر فراموش نماید؟!

  [پاسخ]

 18. دلسوخته گفت:

  چرا دولت اسلامی فرزندان جانباز معاف دائم از کار کارمند را بفراموشی سپرده است؟ چرا وزارت آموزش و پرورش خصوصا بفکر استخدام این قشر نیست؟ اگر وزیر کوتاهی می نماید باز رئیس جمهور مقصر است چرا که وزیر اوست و باید وزیری لایق انتخاب نماید!

  [پاسخ]

 19. نام شما گفت:

  ترسم از این است که حضرت مهدی(عج) بیاید و دولت و مجلس خصوصا وزارت آموزش و پرورش شرمنده آقا باشند چرا که بعد از گذشت شش سال از معرفی فرزندان جانباز معاف دائم از کار جهت استخدام توسط بنیاد شهید به آموزش و پرورش ؛ اما این وزارت هیچ اقدامی برای استخدام این قشر انجام نداده است. امید که وزیز اقدام عاجل برای استخدام این قشر انجام دهد

  [پاسخ]

 20. غلامرضا نژاد قنبر گفت:

  با سلام من لیسانس عمران دارم.سابقم با بیمه دوسال هس و بدون بیمه سه سال هست.امیدوارم ازرشته منم باشه مرسی(باسخ)

  [پاسخ]

 21. زهرا گفت:

  باسلام.
  من لیسانس علوم اجتماعی دارم میگیرین به نظرتون

  [پاسخ]

 22. روحاله خیرابادی گفت:

  با سلام من فوق دیپلم برق دارم کارشناسی کنترل میخونم ایا این ازمون واسه ماهم هست ایا؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 23. زهرا داوری گفت:

  سلام من لیسانس علوم تربیتی دارم .اموزش دبستان. تو رو خدا زمان و نحوه ی پبت نام رو به من هم خبر بدین

  [پاسخ]

 24. محمدی گفت:

  سلام کارشناسی ارشد رشته ریاضی از دانشگاه پیام نور هستم ،خواستم ببینم رشته ریاضی برای استخدامی هست؟

  [پاسخ]

 25. حجت گفت:

  من لیسانس معماری هستم …….. آیا معماری هم میگیرن ممنون میشم

  [پاسخ]

 26. گچ.boy گفت:

  واقعا ۵۰۰۰نفر که هیچی ۵۰۰۰۰نفر هم کمه. حداقل بکنیدش ده هزار نفر تا کی بشینیم منتظر استخدامی.بخدا دیگه شرایط سنی هم نداریم حداقل توی استخدامیها لیسانس رو بکنید ۳۴ سال. اخه چه گناهی کردیم که سنمون رفته بالا.تورو خدا به این مساله اهمیت بدید

  [پاسخ]

 27. حمید گفت:

  اخه ۵۰۰۰نفر چه دردی رو دوا میکنه؟یعنی هر شهری ۴نفر میخواد اونم با این همه رشته و مربی پیش دبستانی.متاسفم برای سردمداران این حکومت که هر خونه ای رو کردن دانشگاه.اگه استخدامی ندارین چرا دم دانشگاه هارو گل نمیگیرین؟این همه پول تو این مملکت کجا میره که بودجه واسه استخدامی ندارین

  [پاسخ]

 28. سامان گفت:

  سلام میتونم درخواست کنم نیروهای شرکتی رودراولویت قرار ندید, تا مت هم بتونیم شرکت کنیم, لیسانس علوم اجتماعی دارم ممنون

  [پاسخ]

 29. hadis گفت:

  سلام مرجان خانوم می شه بگی سمتت توی مدرسه چیه و چطوری وارد شدی؟؟

  [پاسخ]

 30. marjan گفت:

  سلام من مهندس کامپیوترم و شاغلم به نظر من پارتی همه چیز نیست من خودم کاملا بدون پارتی در مدرسه شاغل شدم

  [پاسخ]

  Mina پاسخ در تاريخ خرداد ۸ام, ۱۳۹۵ ۴:۵۶ ب.ظ:

  سلام مرجان خانم لطف می کنید بگید چطور مسغول شدید

  [پاسخ]

 31. فاطمه گفت:

  چرا با وجود هوشمند سازی مدارس از فارغ التحصیلان کامپیوتر استفاده نمی کنید با تشکر

  [پاسخ]

 32. سمیه گفت:

  با سلام من فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور هستم هر موقع یه استخدامی هم که میشه یا شرط معدلم جور نمی شه یا شرایط سنی . خواهشا به فکر جوونای سی سال به بالا هم باشین ما فرصتمون خیلی کمتر از کم سن ها هستش.

  [پاسخ]

 33. پونه گفت:

  سلام من فوق لیسانس شیمی ام. چرا آزمایشگاه های مدارس ما دارن خاک میخورن؟آیا حضور یک کارشناس آزمایشگاه در مدارس ما ضروری نیست تا دانش آموزان با مشاهده درک بهتری از درس داشته باشند. اینهمه فارغ التحصیل شیمی داریم ک علاقه مندند در آموزش و پرورش فعالیت کنند. یا تدریس در دبیرستان ها و هنرستان ها. خواهشأ رشته شیمی رو هم تو استخدامی بگنجونید.همه امیدمون به این استخدامیه. با اینکه هنوز رشته های مورد نیازاعلام نشده و معلوم نیست ک شیمی بگیرن از مدتها پیش خودمو واسه این آزمون آماده کردم.توروخدا ناامیدمون نکنید. یکی صدامونو به گوش مسئولین برسونه.لطفأ

  [پاسخ]

 34. پریس ا گفت:

  من در کنکور رتبه هفت هزار اورده ام و دوبار مصاحبه دادم و قبول شدم ولی بازم منو تو تربیت معلمی برنداشتند رشته تجربی میخوندم و اون رشته ای که نمیخواستم قبول شدم

  [پاسخ]

 35. امیر گفت:

  خطاب به (بیکار خسته)
  تا زمانی که این عقاید پوچ و الکی را داشته باشیم هیچ چیزی درست نمیشه.مشکل ما جهان سومی ها اینه که میشینیم به انتظار اینکه روزی درست بشه،این درحالیه که فقط خودمون باید دست به دست هم به این درد پایان بدهیم.

  [پاسخ]

 36. فاطمه گفت:

  این همه میگن که فزندان جانباز و شاهد بدون هیچ مصاحبه و آزمونی استخدامن پس کو چرا من سه ساله فارغ التحصیل شدم بیکارم، تو همون بنیاد شهیدم فقط روابط تاثیری داره اگه اونجا پارتی داشتی استخدامی و گرنه مثل من بیکار

  [پاسخ]

 37. مریم گفت:

  سلام.من کارشناس ارشد روان شناسی کودک هستم و ۵ سال سابقه کار در کلینیک دارم و در حال حاضر هم فعالیت می کنم.و سابقه ۲ سال تدریس در مدرسه غیر انتفایی دارم ولی دوست دارم در مدرسه دولتی مشغول شوم .خواهش می کنم زمان دقیق و اینکه ایا رشته ما رو می خواهید راهنمایی کنید تشکر

  [پاسخ]

 38. فاطمه گفت:

  واقعا متاسفم برای خودم و کشورم . این همه درس بخون آخرش یا بیکاری یا وقتی دلت رو خوش میکنی به یه آزمون استخدامی میبینی بچه های فرهنگی سهمیه دارن . میری دانشگاه میبینی یکی که دانشگاه شنگول آباد قبول شده با سهمیه پدرش که استاد دانشگاهه میاد خواجه نصیر درس میخونه تازه سال های بعد خواهر برادراشم میاره.
  نمیدونم این درد کی التیام پیدا میکنه.

  [پاسخ]

 39. مونا گفت:

  سلام من لیسانس دبیری زبان هستم خواااااااااهش میکنم این رشته رو هم بگنجونید ما جامون تو آموزش پرورش باید باشه کلی روش تدریس گذروندم به خدا ولی بیکارم

  [پاسخ]

 40. زينب ليسانس زبان انگليسي از دانشگاه اصفهان گفت:

  آقا یا خانم فرزند کشاورز
  چرا وقتی بچه های شرکت نفت یا ذوب آهن به جای پدراشون استخدام میشن انقدر مدعی پیدا نمیشه؟ما که از یه دانشگاه به درد نخور مدرک گرفتیم!!! اما شما که دانشگاه دولتی رفتی یه کم مودبانه تر صحبت کن به حرمت همون دانشگاه معتبر که رفتی .توهین کردن فقط یه معنی داره و اون اینکه شما خیلی کوچیک ید ولی توهم بزرگ بودن دارید

  [پاسخ]

 41. نازی گفت:

  سلام من لیسانس حقوقم میخوام بدونم چرا اون معلمیکه حقوق بگیره باید بچشم حقوق بگیره چرا اون بابای که شغلش ازاده بچشم بایدول بگرده تحصیلاتشم به دردنمیخوره یعنی شما میخواین طرف پولداراروبگیرین پس عدالت کجابه کارمیره چراپارتی بازی میکنید بابای من زحمت کشیده داروندارشوخرج من کرده شمامیرین فرزندمعلمواستخدام میکنی پس تکلیف ماچه میشودبه کی بایدپناه بب یم واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 42. زینب گفت:

  سلام من لیسانس ادبیاتم بیکارم دوست دارم دبیربشم مابایدتاکی بیکاربمونیم چرااین همه تلاشمون بی نتیجه بمونه چراایران این همه بیکارداره چه کسی میخوادجوابگوی ماباشد اصلا چراجوناروتشویق به درس خوندن میکنید شماکه به فکرعاقبت مانیستین چرا امیدمیدین آقا چراکسی نیست که بگه پارتی بازی نمنیدبه جای اینکه یه مست بی سوادوببرین سرکاربه فکرماجونای بیکارتحصیلکرده هم باشید که درحق مااین همه ظلم میشه آیاکسی هست که صدای ماروبشنوه وجواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 43. فرزند کشاورز و فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر گفت:

  خودتون قضاوت کنید:من بابام کشاورزه.یه زمین بیشتر نداریم با هزار مکافات با بی خوابی با رنج وزحمت البته به لطف خدا دانشگاه سراسری قبول شدم حالا اونی که باباش یا مامانش معلم وحقوق بگیره دولت بوده و بدون زحمت یه مدرک دانشگاهی از یه دانشگاه بدرد نخور گرفته چرا باید تو استخدامی نسبت به من امتیاز داشته باشه ودر اولویت قرار بگیره…..واقعا مسخرس …آیا این عدالته؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 44. الهام کمالی گفت:

  باسلام خدمت دوستان عزیز,برای خودم وتمامی جوانان این مرز وبوم که وقت وهزینشونوبرای تحصیل گذاشتن متاسفم,بنده هم با سختریتن شرایط معیشتی فوق لیسانس گرفتم وحالاکه۳۰سالمه هنوز بیکارم وخجالت میکشم توروی پدر ومادر فداکارم نگاه کنم,قرار نیست کسی دلش به حال امثال ماها بسوزه

  [پاسخ]

 45. aaa گفت:

  سلام دوستای گلم نگران اسنخدامی نباشید اینا همه از قبلش انتخاب شده هستن

  [پاسخ]

 46. منصوری گفت:

  باسلام
  من لیسانس اموزش و پرورش ابتدایی دارم این شرایط استخدامی رو میخواستم بدونم چجوری هست ما هم میتونیم ثبت نام بکنیم یا نه

  [پاسخ]

 47. راد گفت:

  سلام با تشکراز مطالب جامع تون
  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم ورودی ۹۳ میخواستم بدونم ما رو هم استخدام میکنن یا باید حق التدریسی باشیم و نیروهای فارغ التحصیل دانشگاه های دیگه رو استخدام می کنن خواهش می کنم در اسرع وقت جوابم رو بدین ممنون

  [پاسخ]

 48. شهلا گفت:

  سلام ببخشید من رشته مدیریت بازرگانی هستم خواستم بدونم اموزش وپرورش این رشته رو میگیره.

  [پاسخ]

 49. ffffff گفت:

  اخباروشرایط ورشته مورد قبول استخدامی اموزش وپرورش۹۴ رو برام ایمیل کنید

  [پاسخ]

 50. امین گفت:

  سلام
  لیسانس مهندسی کشاورزی
  سابقه تدریس در کلاس دانشگاه و کشاورزان هستم .
  موتونم درآزمون آموزش وپرورش ثبت نام کنم .

  [پاسخ]

 51. بیکار خسته گفت:

  از صمیم قلب براتون دعا میکنم که امسال قبول بشید..و خدانگذره از کسایی حقتونو خوردن….امیدت فقط به اون بالا سری باشه..به بنده امید نداشته باش..فقط خدااااااااااااا….خدا خیلی صبوره..اما به وقتش کار خودشو میکنه

  [پاسخ]

 52. نینا زیار گفت:

  باسلام بنده نیز از درد بیکاری به ستوه امدم.ارشد تربیت بدنی هستم با مدرک لیسانس حدود۵سال دانشگاه ازاد و بیام نور دروس عملی همکاری کردم بعد گفتن باید ارشد باشی .الان که ارشد گرفتم میگن دکترا.سال ۸۹استخدامی اموزش برورش شرکت کردم به دلیل خراب بودن سایت ازقبولی خود با بهترین نمره کتبی دیر مطلع شدم در نتیجه از امتحان عملی تربیت بدنی باز موندم وبا توجه به بی اهمیتی سرنوشت من برای مسولین وقت باتلاش بی ثمر دوسال پیگیری دیوان عدالت.مجلس .نماینده.بی نتیجه ماند.در صورتی که هیاهو بر سر نهادینه کردن ورزش هست امثال من با داشتن بیش از دهها کارت مربیگری رشته های و عناوین قهرمانی بخاطرنداشتن پارتی و سهمیه نظاره گر بالا رفتن سن و دارانبودن شرایط استخدامی باشیم.پدر و مادر ما که فرهنگی نبودن .سهمیه هم که نداریم .بیشتر از ارشد با معدل۱۷:۲۳ هم در توانمان نبود که از ذهنم بهره ببرم متولد۶۱هستم و۲۰سال ورزش کردم و زجر کشیدم بی انصافی محض هست غیر مرتبط جذب کردن.۹۴استخدام نشم ۳۵ساله میشم و تمام تلاش من وخانواده نقش بر اب.خدایا خودت گفتی ازحق والناس نمیگذری من از تضییع حقم در سال ۸۹ نمیگذرم.لطفا به گوش خادمین خدا جو برسه.باتشکر

  [پاسخ]

 53. مینا گفت:

  سلام .لیسانس طراحی پوشاک دارم در مورد استخدامی اموزش وپرورش اطلاعاتی میخواستم. دوست دارم در اموزش وپرورش استخدام بشم

  [پاسخ]

 54. نجمه گفت:

  سلام بنده لیسانس مدیریت بازرگانی دارم .قبلا حسابدارشرکت بودم وفعال بودم به دلایلی بیرون آمدم الان بیکارم وجست وجوی کارهستم آخه خیلی علاقه به کاردارم .اگه کاری پیداشدخبرم کنید

  [پاسخ]

 55. آی ناز مقدر گفت:

  سلام به همگی دوستان و مخصوصا به مسؤلین ویژه ی آموزش و پرورش بنده یه فارغ التحصیل بیکار مثل بقیه ی دوستان هستم و رشتمم روانشناسی هست.میخواستم بگم که چرا تو مملکت ما فقط به اونایی که دارای سهمیه ی بند پ هستن اهمیت میدین چرا در آزمون ها فقط بر اساس استعداد هر شخص نمیگیرین؟ میدونین با این کار چقدر بی عدالتی میشه و حق کسانی که سال ها تلاش کردن و استعداد بالایی دارن هدر میره. لطفا این قانون رو بردارین و عدالت رو بین همه به طور مساوی اجرا کنین.خواهشی که ازتون دارم اینه که فقط از استعداد دانشجویان رشته های مختلف استفاده کنین و بزارین همه ی این فارغ التحصیلان بیکار به آرزوشون برسن.وهمینطو رشته ی روانشناسی رو هم بگیرین که رشته ی مناسبی برای آموزش و پرورش هست. باتشکر ویژه

  [پاسخ]

 56. رشید جعفری گفت:

  سلام بنده لیسانس تربیت بدنی دارم درمورد این استخدامی ۹۴ اموزش و پرورش اگه خبری دارید به من اطلاع بدید من میخوام معلم بشم چرا دست مارو نمیگیرید ازاول جوانی

  [پاسخ]

 57. یه بیکار دیگه گفت:

  سلام لیسانس نرم افزار دارم. هرکی کار پیدا کرد به ما هم خبر بده

  [پاسخ]

 58. عمو گفت:

  خطاب به (لیسانس الاف) : تو که ادعای داشتن مدرک لیسانس داری نمی دونی (علاف)درسته نه (الاف) ، ادعایی هم داری؟

  [پاسخ]

 59. سجاد sh گفت:

  سلام بنده لیسانس تربیت بدنی دارم پدر بنده هم فرهنگی است در مورد این استخدامی ۹۴ اموزش و پرورش اگه خبری دارین زمانش و ایا رشته بنده جز رشته هاست به بنده خبر بدین

  [پاسخ]

 60. ایلمان گفت:

  آقای سجاد که میفرمایید با علاقه میرم اتریش و برمیگردم و ادامه زندگیمو خدمت میکنم گوش کن / داداش تویی که الان ۲۶ سال رو رد کردی ، پدر من هم سن تو بود ۳تا فرزند داشت خدا بیامرز / ما اومدیم زندگی کنیم و شاد باشیم نه اینکه بیایم ۷ سال زحمت بکشیم تو دتنشگاه و غمگین باشیم / پدر جنابعالی پول داره و میتونی بری منی که پول ندارم برم گوشی بخرم من چیکار کنم؟؟؟ بابا سرتو تو برف نکن اونیکه شش سال درس خونده با اونیکه تو مکانیکی ۲ سال کار کرده و الان صاحب بهترین درآمد هست برابر نیست بلکه بهتره پس کار نیازززززززززززززز داره بفههههههههههههم

  [پاسخ]

 61. راحله گفت:

  باسلام به همه دوستان من لیسانس حوزه علمیه را دارم وبه اصطلاح شما بیکارم واز زمان فارغ التحصیلیم ۷سال میگذره ودنبال استخدامیها هم بودم ولی کماکان بیکارم حالا میخام به همه تون بگم برعمر گذشته افسوس نخوریددرسته سالهادرس خوندید ولی هدفتون که فقط استخدام شدن نباشه میدونید یک روز ازخیابون رد میشدم دوپدرباهم صحبت میکردن ومیگفتن لیسانس بیکار از بیکار بیکار بهتره چون فهمش بالاتره ؛ واقعا حرفشون قشنگ بودوبه زندگ امیدمیده نظرشما چیه؟
  یه پند دوستانه من میخام برم دنبال مشاغل خانگی شماهم یک سربزنید به سامانه مشاغل خانگی ضررنمیکنید.اینقدر روحیه تون عوض میشه من خودم کلاس خیاطی رفتم خیلی ازخانمای خونه دار تحت تاثیر قرارگرفتن چون غرور مدرکم راکنارگذاشتم.به امید بهترشدن طرز تفکرمان.

  [پاسخ]

 62. منصوره سادات گفت:

  سلام من در آزمون و مصاحبه استخدامی اعلام شده آموزش و پرورش قم برای مربیان قرآن قبلاً شرکت کردم وقبول شده بودم ولی ازما بهترون جذب شدند؟!!! من حافظ کل قرآن هستم, بارها در مسابقات قرآنی مقام کسب کردم وسابقه تدریس دارم و فرزند جانباز و ارشد علوم قرآنی هستم.

  [پاسخ]

 63. فهیمه گفت:

  سلام.ارشد الکترونیک با معدل۱۸٫۲۳هستم.و بیکار متاسفانه.چه رشته هایی نیازه و زمان ثبت نامش کیه

  [پاسخ]

 64. فرزانه بهادری گفت:

  سلام فارغ التحصیل رشته فقه وحقوق کارشناسی ارشد از دانشگاه ایلام هستم لطفا به منم اطلاعات لازم و بدید

  [پاسخ]

 65. رضا صالحی گفت:

  سلاممن ۲۳ساله ام فارغ التحصیل رشته مهندسی الکترونیک با معدل ۱۶ از دانشگاه معتبر آقا زمان استخدام سال ۹۴کی هستش بابا بخداخسته شدم ازبس دنبال کار گشتما

  [پاسخ]

 66. ملیکا گفت:

  سلام ب همه ی داغداران عزیز !
  من همه ی کامنت ها رو از بهمن ۹۱ تا بهمن ۹۳ خوندم و اشکم دراومد!
  فقط تاسف و حرص خوردم و تنها میتونیم برای تغییر شرایط دعا کنیم!
  وقتی طرف با مدرک دکترا باید آشنا داشته باشه تا بصورت حق التدریس استخدام بشه دیگه چه امیدی واسه ما میمونه؟
  واقعا که دانشگاهها فقط شدن مولد محصل بیکار !
  چرا وقتی این همه تحصیل کرده و متخصص بیکار هست باز ظرفیت پذیرش دانشگاهها رو بالا میبرن ؟!
  یعنی عقلشون نمیرسه وقتی استخدام ندارن فقط با این کار آمار بیکاری رو افزایش میدن؟ اون هم فقط بخاطر منافع خودشون !
  حالا پولی که هزینه کردیم فدای سرمون میتونه جبران بشه ولی عمر و جوونی و انرژیمون حیف شد!
  خطاب ب افرادی ک گفتن فرزمدان فرهنگی و جانباز در اولویت هستن باید بگم :
  اگه نظرات رو بخونن حتی فرزندان جانباز ۵۰ ٪ هم گفتن بیکارن
  و من هم ک فرزند فرهنگی هستم و ارشد زمین شناسی-تکتونیک دارم بیکارم!
  دیگه همه فهمیدن اولویت توی این مملکت با داشتن ” بند پ ” هست!
  حیف این همه استعداد؛علاقه و تخصص ک داره از بین میره!
  بعد میگن چرا آمار فرار مغز ها بالا رفته؟!
  باز خوش ب حال اونا ک پولشو دارن و از این شرایط افتضاح خارج میشن!
  ما که راضی شده ایم رزق مقدر شده را
  نکشیم ناز گدایان توانگر شده را!

  [پاسخ]

 67. o_O گفت:

  بعد توقع دارن کشور پیشرفت کنه؟
  اگه پسرفت کنیم هم تعجب نداره با این اوضاع!
  دلم برا جوونایی ک تویه رشته ریاضی اون همه فسفر سوزوندن میسوزه
  حالا رشته های روانشناسی و تربیت بدنی یه مزیتی و کاربردی تو زندگیشون داره ولی ما چی؟
  دهانم پر از حرف است حیف ک با دهان پر نمیشود حرف زد!

  [پاسخ]

 68. reza گفت:

  سلام, منم فوق لیسانس فیزیک دارم و توی یه کارخونه کارگری میکنم, حرف زیاد دارم ولی مثله چند بار قبل اگه بگم پیامم دیلیت میشه, پس فقط میگم
  تکیه بر تقوا و دانش در طریقت کافریست
  راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

  [پاسخ]

 69. فیصل گفت:

  سلام رشته کامپیوتر هم میخواد البته کاردانی ما هم گناه داریم یه فکری بحال ماه هم کنین خواهشا

  [پاسخ]

 70. حدیث گفت:

  سلام قرار بود آزمون برا پیش دبستانی ها باشه چند ساله عمروجونیمون رو پای بچه ها ریختیم و بدون حقوق ولی حالا به اسم ما و به کام…..

  [پاسخ]

 71. تجدد گفت:

  سلام .. فوق لیسانس علوم کامپیوتر دارم خیلی دوست دارم معلم ابتدایی بشم عاشق بچه ها هستم .. سرشار از انرژی هستم از جون و دل واسه بچه ها مایه میذارم …
  مادر خودم فرهنگی هست با ۲ سال جبهه اخه چرا فرزندان فرهنگی باید بلا تکلیف باشند چرا این انصاف نیست لااقل شرطی برای فرزندان فرهنگی بگذارند ……….

  [پاسخ]

 72. لیسانس الاف گفت:

  برای خودم و هم نسل خودم که جوونیمون داره تباه میشه واقعا متاسفم. چرا ما باید به یک همچین سرنوشتی گرفتار می شدیم؟ ای خدا چرا باید چوب ندانم کاریهای نسل گذشته رو ما بخوریم؟

  [پاسخ]

 73. علی نژادیان گفت:

  حدود سه سال است تو یه مدرسه غیر انتفایی خصوصی مشغول تدریس مقطع دوم ابتدایی هستم می خواستم بدونم چطور می تونم استخدام رسمی اموزش و پرورش بشم ممنون

  [پاسخ]

 74. مهسا گفت:

  سلام کارشناسی ارشدروانشناسی هستم
  آیا برای این رشته در شهر ارومیه استخدامی هست؟

  [پاسخ]

 75. رهنما گفت:

  با سلام.
  من نرم افزار کاپیوتر خوندم. امید وارم چند سال درس خوندنم به نتیجه برسه و بتونم به کشور خدمت کنم، حتی مناطق محروم.

  [پاسخ]

 76. bichare گفت:

  من دانشجوی دکترام. ترم ۴٫ از بیکاری دارم بدجوری داغون میشم. تو رو خدا نرید دکتری بخونید.کار نیست. در بورس رو تخته کردن. خودتون رو بیچاره نکنید. بیماری روحی میگیرید بخدا.

  [پاسخ]

 77. سحر گفت:

  من لیسانس فیزیکم ،یعنی دیگه انقدر دنبال کار گشتم پیر شدم،ای خدا تملیف ما چیه

  [پاسخ]

 78. محمد گفت:

  فوق لیسانس بیوتکنولوژی.
  ۲ ساله بیکارم. بعضی وقتا میرم سر میدون کارگری. مادرم از غصه بیکاری من داره دق میکنه.
  خدا به خون امام حسین(ع) ازتون نگذره

  [پاسخ]

 79. مهدی گفت:

  سلام
  یکی به آقایون بگه تکلیف ما لرستانی ها چیه
  واسه کار باید بریم شهری دیگه
  چه گناهی کردیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 80. هستی گفت:

  من یکساله با مدرک فوق لیسانس بیکارم. واسه دکترا هم بصورت استعدادی پذیرفته در همون دانشگاه خودم(اصفهان)قبول شدم اما پول کرایه و خوابگاه و… رو نداشتم که برم واقعا این انصاف نیست توی این یکسال دنبال کار گشتم اما حتی نگهداری سالمندم نیست که برم بهم گفتن چون تو تحصیلاتت بالاست از سالمند خوب نگه داری نمیکنی توقع تحصیل کرده ها بالاست حلا من باید چیکار کنم؟ نه پول دارم برم ادامه تحصیل نه کار پیدا میشه. آموزش پرورشم گفتن ما اگه خیلی هنر کنیم تکلیف حق التدرسیامونو مشخص میکنیم.
  واقعا تکلیف جوونای امثال من که ۲۰ و چند سال عمرشون رو پای درس خوندن گذاشتن و الان کار نیست واسشون چیه؟ کی باید جوابگوی ما باشه؟ باید به کی بگیم؟:((((

  [پاسخ]

 81. نام شما گفت:

  هممون خوب میشیم انشالله .قصه نخورید ۱۰۰ساله اوله بعدشم ک خدا کرمیه .چقد فرهنگیا خودشونو مظلوم نشون دادن.بهشون نمیاد

  [پاسخ]

 82. موسي گفت:

  سلا م ضمن تبریک دهه مبارکه فجر خدمت تمامی مردم عزیزایران ،من ترم آخر رشته روان شناسی عمومی پیام نور هستم و خیلی جاها واسه کار رفتم (ارگانهای دولتی و خصوصی)ولی متأسفانه هیچ جا نیرو پذیرش نداشت من من الن ناامیدم که چرا رشته روانشناسی رفتم به راهنمایی دوستان نیازمندم

  [پاسخ]

 83. مريم گفت:

  سلام منم با نظر زهرا خانوم صددرصد موافقم.منم لیسانس شیمی از دانشگاه دولتی دارم الان دو ساله بیکارم

  [پاسخ]

 84. زینب گفت:

  سلام من لیسانس ادبیات فارسی دارم هفت سال فارغ التحصیل شدم به دنبال کارهستم ولی هرجامیروم سابقه کارمیخوان یابایدآموزش وپرورش استخدامی بپذیره درضمن فرزنده جانبازهم هستم به من گفتن دراولویت هستی ولی فعلا خبری نیست ازشماخواهش میکنم راهنماییم کنیدمتشکر

  [پاسخ]

 85. سالاریان گفت:

  هیچ سازمانی مهندس بهداشت محیط نمیخواد؟؟

  [پاسخ]

 86. مهسا گفت:

  سلام
  من مهسا بهرامی هستم کارشناس،مدیریت بازرگانی عاشق شغل معلمی هستم توانایی معاونت یا مدیریت مدرسه رو هم دارم دوست دارم استخدام آموزش وپرورش بشم لطفا اخبار استخدامی و به اطلاع من برسونید باتشکر

  [پاسخ]

 87. مرضیه گفت:

  من مهندس فنآوری اطلاعات هستم و تمایل به استخدام در آموزش و پرورش دارم

  [پاسخ]

 88. زهرا گفت:

  تا وقتی پیر و پاتالا با مدرک دیپلم دارن تو اموزش پرورش تدریس میکنن جا برا ما که لیسانس یا فوق لیسانسیم نیس واقعا اینجا باید یا پارتی داشنه باشی یا بیکار بمونی معلم برادرزاده ی من حدود ۶۰سالشه ادم میترسه نگاش کنه بعد ما جوونا باید از بیکاری سکته کنیم و حرص بخوریم اینا عدالت نیست

  [پاسخ]

 89. امین گفت:

  کاش مثل بقیه جاها بود مثلا بانک یا بهداشت یا جهاد که یکی از فرزندانشون رو جای خودشون میگیرن فقط در حق معلما ظلم شده من متاهلم نزدیک چهار سال بیکارم به هر دریم زدم مهندس برق هستم لطفا یه فکری برای ما کنین

  [پاسخ]

 90. amin گفت:

  سلام من لیسانس برق قدرت دارم فرزند فرهنگی هم هستم برای فنی و حرفه ای نیرو نمیگیرن داره در حق ما ظلم میشه اینهمه تربیت بدنی گرفتن خوب چرا رشته های دیگرو نمیگیرن معلم برا فنی و حرفه ای که کمه

  [پاسخ]

 91. بهار گفت:

  سلام، منم فوق لیسانس جغرافیا هستم از دانشگاه فردوسی مشهد، بیکاررررررررررررررررر، عاشق معلمی ام ولی کو استخدام، مسئولین محترم تروخدا یه فکری ام به حال ما کنید بعد این همه درس خوندن خدارو خوش نمیاد بیکار باشیم.

  [پاسخ]

 92. بنده خدا گفت:

  من متن ها رو دیدم از زند گی سیر شدم چرا عمرمون گزاشتیم واسه درس بابا شما دخترا بیکار باشینم اشکالی نداره اخه ما پسر چی کار باید بکنیم؟ بیشترشم به خاطر خانوماس با یک پنجم حقوق راضی هستن ما رو بد بخت کردن همه خانوم می خوان

  [پاسخ]

 93. m گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من فوق دیپلم فناوری اطلاعات وارتباطات دارم وخیلی درشغل اموزش وپرورش علاقه زیاددارم مشغول باشم
  اگرشرایط برای ماهم بشود خیلی عالی است
  متشکریم

  [پاسخ]

 94. منیره گفت:

  سلام زمان آزون کیه ؟محدودیت سنی داره ؟

  [پاسخ]

 95. بهادر گفت:

  سلام من هم فوق لیسانس حسابداری دارم ولی بیکارم .به خدا دیگه خسته شدم اینقدر دنبال کار گشتم مسئولین یک فکری به حال ما کنید.

  [پاسخ]

 96. سمیرا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوترم از دانشگاه دولتی شریعتی تهران ، دنبال کار تو سازمان دولتی می گردم ، لطفا اطلاع دهید

  [پاسخ]

 97. میلاد گفت:

  من خیلی بیکار هستم

  [پاسخ]

 98. نام شما گفت:

  سلام سعید عقبی هستم یه فرد نابینا من دنبال کارم روانشناسی میخونم هرجا که دنبال کار میرم منو به بهزیستی میفرستن بهزیستیم که واسه خودش کاری نمیتونه بکنه چه برسه به ما معلولین هر اداره ای هم که رفتم از قانون ۳ درصد حرف میزنن ولی این قانون ۳ درصد استخدام معلولین کجا تا حالا املی شده؟ دیگه خسته شدم ازین بی عدالتی! تورو خدا یه کاری بکنید!!!

  [پاسخ]

 99. منیره گفت:

  سلام.
  من سال ۸۹ تو آزمون آموزش و پرورش شرکت کردم و مرحله اول قبول شدم بعد همه مراحل مرحله دوم رو به خوبی گذروندم ولی مردود شدم به همه جا نامه نوشتم و اعتراض کردم ولی فایده ای نداشت همشون رو به خدا واگذار کردم که حق منو خوردن عین آب خوردن

  [پاسخ]

 100. سپیده گفت:

  سلام الآن دو ساله نیروی آزاد کانون دولتی هستم ریاضی تماممقاطع رو درس میدم چطور میتونم جایی تدریس کنم که به درد آیندم بخوره؟

  [پاسخ]

 101. جلال گفت:

  سلام، بنده فارغ‌التحصیل رشته مهندسی معماری هستم و آمادگی کامل خود را جهت تدریس اعلام می دارم. خواهشمندم اطلاع رسانی کنید.

  [پاسخ]

 102. درسا گفت:

  سلام.
  من دانشجوی کاردانی نرم افزار کامپیوتر ترم ۳ هستم و جویای کار هستم و خیلی دوست دارم تدریس کنم.
  تا الآن حدود ۳ سالی هست که به صورت خصوصی و نیمه خصوصی به دانشجویان و دانش آموزان تدریس میکنم.میخواستم بدونم امکان داره در مدارس فنی حرفه ای تدریس کنم؟مرسی.
  لطفا هر چه سریعتر پاسختان رو به ایمیلم بفرستین.مرسی.

  [پاسخ]

 103. درسا گفت:

  سلام.
  من دانشجوی کاردانی نرم افزار کامپیوتر ترم ۳ هستم و جویای کار هستم و خیلی دوست دارم تدریس کنم.
  تا الآن حدود ۳ سالی هست که به صورت خصوصی و نیمه خصوصی به دانشجویان و دانش آموزان تدریس میکنم.میخواستم بدونم امکان داره در مدارس فنی حرفه ای تدریس کنم؟مرسی

  [پاسخ]

 104. مهناز گفت:

  باسلام.من لیسانس شیمی دارم و جویای کار، خیلی دوس دارم بتونم در آموزش وپرورش کار کنم.تا الان تدریس به صورت خصوصی انجام دادم هم برای دانشجویان وهم برای دانش آموزان.باتشکر فراوان

  [پاسخ]

 105. راضیه گفت:

  سلام…. رشته من زیست شناسیه… از من دیگه گذاشته با ملاحظه بگم..ببخشید…داغونم…..خدا شرمندتون کنه…. قسمش میدیم به این روزا که خیر نبینین…… بی شرفا…. چرا سر مارو شیره میمالین… آخه تا کی باید دنبال کار گشت…..

  [پاسخ]

 106. کتابدار گفت:

  سلام من دانشجوی ترم آخر کتابدارییما رزومم اینه که تو کتابخونه کار کنم آاگه استخدامی بود مارو هم فراموش نکنید-

  [پاسخ]

 107. مرسده گفت:

  سلام دوستان من ارشدفلسفه دارم آنقدر به هر دری زدم برای کار که نشد چه میشه کرد گاها زندگی و شرایط اونطورکه میخوایم و یا حداقل در کمترین سطحش مطابق میلمون پیش نمیره خدا به داد همه، مخصوصا کسانی که میخوان بار یه زندگی رو به دوش بکشن برسه

  [پاسخ]

 108. عاطفه گفت:

  با سلام
  کارشناس ارشد کامپیوتر هستم…جویای کار و علاقمند به فعالیت در آموزش پرورش. لطفا از تاریخ ثبت نام باخبرم کنید

  [پاسخ]

 109. s.e گفت:

  سلام. من ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دارم. لیسانسم مدیریت بازرگانیه . معلم نهضت هم بودم ولی چون نتیجه ای نداشت الان نمیرم. همش منتظر استخدامی آموزش و پرورشم . چرا آموزش و پرورش ما معلم نهضتا رو استخدام نمیکنه؟؟ بعضیا با مدرک فوق دیپلم استخدامن اونوقت ما با مدرک ارشد باید دربه در دنبال کار باشیم

  [پاسخ]

 110. شهروز آبخضر گفت:

  باسلام
  فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر هستم…الآن هم ادامه تحصیل میدم خودم هم فرزند جانباز ۵۰درصد هرجا که میرم میگن کار نیست. پس ما جوانان چکار کنیم.

  [پاسخ]

 111. محمدرضا گفت:

  سلام بچها خیلی دلم براتون میسوزه تو رو خدا دیگه وقتتون رو هدر ندیدن تا وقتی بند پ قانون استخدامی کشور ما باشه همه ما سرکاریم.

  [پاسخ]

 112. فاطمه امیری گفت:

  باسلام
  کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی هستم… از سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم بیکار هستم.حتی نمیتونم یک معلم ابتدایی باشم تروخدا آینده ما رو ببینید این همه درس بخون تو شهر غربت ،آخرش نتونیم حتی معلم نهضت باشیم..

  [پاسخ]

 113. نرمین گفت:

  سلام
  لیسانس کامپیوتر هستم.وبیکار
  میخواستم در ارگان اموزش وپرورش کاری به من اختصاص دهند
  ولی هربار که استخدامی میادیاازش بیخبرم.یا اطلاع رسانی نمی کنند.وازاشناودوستان خود برای این کاراستفاده کرده اند.خواستم بگم ما نسل جوان تحصیل کرده وبیکار هستیم.بااین کار به هدفی نخواهیم رسید.پس ماراهم عضو بدانید.

  [پاسخ]

 114. ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده فریبا علیخانی هستم لیسانس برق ۴۵ ساله بیکار میباشم مایلم در اموزش و پرورش کارکنم سابقه تدریس درمنزل را دارم وعلاقه به تدریس دارم لطفا کمک کنید پدرم فوت شده مادرو خواهر مریض الاحوال دارم که هزینه درمان انها سنگین میباشد خواهشمند شرایط استخدامی را بهتر کنید چون افرادی هستند که مسئولیت خانواده بدوش دارند وچو ن سن بالا دارند نمیتوانند در استخدامی ها شرکت کنند خواهشمند م کمک کنید با تشکر فراوان

  [پاسخ]

 115. لیلا گفت:

  سلام.کارشناسی IT دارم با معدل بالا.۲۵ سال سن دارم و بیکارم. خواهش میکنم یه کاری کنید.انتظار حقوق بالا هم ندارم.اگه توی آموزش پرورش کار داشته باشم عالیه.ممنون

  [پاسخ]

 116. shahin گفت:

  سلام من لیسانس نرم افزار دارم ولی هیچ علاقه ای به استخدام شدن در شغل مقدس معلمی را ندارم
  خخخخخخخخخخ

  [پاسخ]

 117. افسانه گفت:

  لیسانس شیمی بیکارم

  [پاسخ]

 118. maryam گفت:

  سلا م
  منم لیسانس علوم تربیتی هستم بایدچکارکنم گفتن این رشته روبخونید که آموزش پرورش نیارداره حالا به مارسیده نیاز ندارن توروخداواسه ما یه کاری انجام بدید خداخیرتون بده

  [پاسخ]

 119. راحله گفت:

  لیسانس علوم تجربی و فوق لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه تهران هستم. دو تا از مقاله هام چاپ شده. یک سویه جدید کشف به همراه دو سویه ی دیگه در سازمان NCBI ثبت کردم. دو گواهی اهدای سویه به مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران را دارم اما متاسفانه بیکارم. این هم از درس خوندن و تلاش کردن. آخرش بیکار …تورو خدا ی فکری به حال ما جوونا بکنید واقعا انصافه با این رزومه بیکار باشم؟حداقل تو آموزش و پرورش که درس دبیری علوم تجربی و خوندم من و سرکار بذارید…لطفا

  [پاسخ]

 120. نهال گفت:

  با سلام
  لیسانس زبان هستم از اهواز، با سابقه ی تدریس در آموزشگاه، نیاز به کار در آموزش و پرورش هستم.
  لطفا از زمان استخدامی ها با خبرم کنید.

  [پاسخ]

 121. مرضیه علیخانی گفت:

  با سلام لطفا تکلیف کلاسهایی پیش دبستانی مدارس را روشن کنید ما کودکمان را ثبت نام کردیم ولی اصلا نمیدونم چه اتفاقی می‌افتد خلاصه ما پا در هوا مانده آیم با تشکر.

  [پاسخ]

 122. الهامخ گفت:

  سلام رشته ریاضی کارببردی ازهمه رشته هاسخت تروزحمت زیادی داره اونم تودانشگاه ملی ولی ازهمه رشته هابی اهمیت تره خداییش زحمت کشیدم واسش بی عدالتیه که به مااهمیت داده نمیشه لااقل خوبه همدردهست که بهت گوش بدن

  [پاسخ]

 123. سلام گفت:

  پس چی کار کنیم

  [پاسخ]

 124. داود گفت:

  با سلام من معلم رسمی آموزش و پرورش هستم .حقوق آموزش و پرورش خیلی کم است . همچین آش دهنسوزی نیست . داشتن یه کار آزاد مثلا کار کردن در یه مغازه خیلی بهتر از معلمیه .اگر فرصتهای شغلی در جاهای دیگر یافتید همان را پیگیری کنید

  [پاسخ]

 125. زهرا گفت:

  سلام من لیسانس تربیت بدنی هستم و منتظر استخدام شما. تا کی باید همینجوری بیکار بمونیم؟

  [پاسخ]

 126. روانشناسی گفت:

  من لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی هستم و بیکار… :(
  چرا مارو استخدام نمیکنن

  [پاسخ]

 127. نیلوفر گفت:

  من لیسانس گرافیک هستم و واقعا به کار نیاز دارم لطفا کمکم کنید تا بتونم یه جایی مشغول بشم ممنونم از لطف شما

  [پاسخ]

 128. اکرم گفت:

  سلام ،من فوق لیسانس فیزیک هستم خیلی دلم میخواد استخدام آموزش و پرورش بشم ولی اصلا از آزمون استخدامی خبری نیست.

  [پاسخ]

 129. آرش گفت:

  با سلام و خسته نباشید…
  من لیسانس مهندسی برق و الکترونیک هستم و بیکار تاحالا ۳۰۰ جا رزومه دادم معلمی رو هم دوست دارم اگه میشه کمکم کنید که باید چیکار کنم… ممنون.

  [پاسخ]

 130. مهشید گفت:

  سلام بر همه .منم با نظرآقا امید موافقم.همونطور که قبلا گفتم با ی کار کوچیک شروع کنید کم کم جا میافتید و در امدتون بیشتر میشه. بچه ها من بازم تشکیل تعاونی رو بهتون پیشنهاد میدم.هم خودتون شغل دارید و هم چند نفر دیگه رو شاغل میکنید.موفق باشید

  [پاسخ]

 131. ktdsi گفت:

  سلام خسته نباشید تو سایت یه اطلاعیه زده بودن که میخوان واسه مدارس کتابدار جذب کنن پس چی شد؟
  واقعا همچین خبری هست یا نه؟
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون.

  [پاسخ]

 132. امید گفت:

  بچه هابا همتونم…چرا هممون بدنبال کار هستیم؟؟!!اگه چند تا مون به دنبال ایجاد کار و کار آفرینی باشیم،هم خودمون کار پیدا کردیم و هم گره از کار خیلی از دوستامون باز کردیم و دیگ اینقدر بیکار نخواهیم داشت…به شرطی که پشتکار داشته باشیم و هوشمندانه عمل کنیم…با ناراحتی و نا امیدی و گلایه و نالیدن هیچکی به موفقیت نرسیده…منتظر آگهی های استخدامی و استخدام دولتی نباشید ار کسی هم غیر خودتون و خدا انتظار نداشته باشید…خودتون به فکر خودتون باشید و دست به کار بشید…فرقی نمیکنه رشته تحصیلیتون چیه و چه مقطعی خوندید…شما همتون میتونید…

  [پاسخ]

 133. امید گفت:

  بچه هایی که رشته روانشناسی خوندید،من خودم عاشق رشته روانشناسی هستم…اینقدر لذت بخشه وقتی به کسی مشاوره میدی و مشکلات کسی رو میفهمی و درکش میکنی…شماها میتونید با مراکز مشاوره مختلف تماس بگیرید و با توانایی هاتون شروع به کار کنید…میتونید به مراکز غیر دولتی و موسسات برید و بگید که علاقه دارید و با حقوق کم حاضر به فعالیت هستید…وقتی چند ماهی فعالیت کردید،ترس و استرس و عدم اعتماد به نفس از بین میره و از همین موسسه با آدم های مختلف و کار بلد و کسایی که بدنبال یه مشاور خوب مثل شما میگردند آشنا میشید…کافیه شروع به کار کنید…مهم استارت اولیه هستش…میتونید یه اتاق کوچیک با یکی مثل خودتون اجاره کنید و با دادن آگهی و تبلیغات مختصر مشاور دانش آموزی و دانشجویی و برنامه تحصیلی بدید …کافیه تو مدارس تبلیغات کنید…باور کنید میشه…اگه علاقه و پشتکار داشته باشید…

  [پاسخ]

 134. امید گفت:

  بچه هایی که علوم پایه خوندن،میتونید با یه هزینه ی کم تو محل خودتون آگهی کنید و دروس مربوط به رشته ی خودتون رو با جذب شاگرد تدریس کنید و به اعتماد به نفس و تجربه برسید و کم کم تو موسسات و مدارس غیر دولتی تدریس کنید و حتی با چند تا از دوستاتون واسه خودتون موسسه باز کنید…نگید که نمیشه…امتحانش خرج زیادی نداره…وقتی شروع به کار کنید ،مسیر های زیادی جلو راهتون سبز میشه…پیشنهاد های خوب…موقعیت های بهتر…من مطمعنم میشه…چرا گیر دادید به کار دولتی…؟؟!!!

  [پاسخ]

 135. امید گفت:

  بچه هایی که حسابداری خوندید،چرا کار حسابداری نمیکنید؟؟!!اگه نرم افزار ها رو بلدید(هلو یا رافع یا همکاران سیستم یا…)برید تو مجتمع های تجاری و از فروشگاه هایی که سیستم حسابداری ندارن ،بازاریابی کنید و براشون سیستم را اندازی کنید و بهشون آموزش استفاده از سیستم رو بدید و ب ازای این کار ازشون دستمزد بگیرید و هفته ای یکبار برای رفع مشکل و چک کردن حساب ها و رسیدگی به سود و زیانشون بهشون سر بزنید و یه مبلغی هم واسه این کار در نظر بگیرید شما میتونید چندین مرکز فروش رو به تنهایی ساپورت کنید و حقوق ملیونی بگیرید و از بیکاری در بیاید و تجربه ی خوبی بدست بیارید…دیدم کسایی رو که این کارو انجام دادن و به موفقیت رسیدن…نگید نمیشه…نه سرمایه میخواد نه ریسک داره…

  [پاسخ]

 136. امید گفت:

  با سلام.بچه ها من اکثر کامنت ها رو خوندم…منم مثل همه ی شما بودم…مدیریت دولتی خوندم و بیکار بودم…اگه یه روز بهم میگفتن قراره درس بخونی تا تدریس کنی خندم میگرفت ولی وقتی لیسلنس گرفتم و رفتم سربازی و باز کاری گیرم نیومد،در حین سربازی نیمه وقت کلاس های هلو و همکاران سیستم رو میرفتم…تا اینکه یه کار ساده حسابداری نیمه وقت با ماهی ۱۰۰ هزار شروع کردم و بعد تو همون کار تجربه حسابداری و فروش بدست آوردم و علاوه بر کار حسابداری شروع به کارفروش کردم و کم کم مشتری جذب کردم و این روند تا آخر سربازیم یعنی ۱۵ ماه طول کشید و الان هم تو یه شرکت کارشناس فروشم با ماهیانه ۹۰۰ و هم کار آزاد فروش میکنم و تقریبا ۵۰۰ و هم حسابدار کار های خودم هستم…توروخدا اینقدر نا امید نباشید بزنید تو یه کار هرچند مرتبط نباشه و یا حقوق کمی داشته باشه…راه های زیادی جلو راهتون سبز میشه…به غصه خوردن و نا امیدی چیزی بدست نمیاد.دوستتون دارم….

  [پاسخ]

 137. as گفت:

  من لیسانس عمرانم نمیگیرن؟

  [پاسخ]

 138. درامامی . اصفهان گفت:

  در مورد جای گزینی فرزندان جانباز در آموزش و پرورش اینجانب بازنشسته فرهنگی و ۳۰ درصد جانبازی که در سال ۹۰ بخشنامه ای آمد در مورد استخدام فرزندان جانباز و من هم نام فرزندم را ثبت کردم و ارسال نمودم اما هیچ خبری از آن نامه نشد در ضمن شماره بخشنامه و شماره نامه ارسالی را هم دارم . لطفا رسیدگی فرمایید /باتشکر

  [پاسخ]

 139. افسانه گفت:

  سلام من کاردانی رشته مربی کودکم خیلی دوست دارم درمدرسه مربی پیش دبستانی باشم وخواستاراین هستم که دراستان بوشهروشهرستان جم کارکنم ازشما عزیزان خواستار راهنمایی وهمکاری هستم لطفا.

  [پاسخ]

 140. فاطمه گفت:

  بادرود
  من ۱۸سالم ترم آخر کاردانی رشته ی حسابداری در دانشگاه غیرانتفاعی تحصیل کرده ام بامعدل بالای ۱۷ آیامیشود در اموزش و پرورش یا مراکز دولتی کارکنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  [پاسخ]

 141. فاطمه گفت:

  بادرود
  من ۱۹سالم وکاردانی رشته ی حسابداری در دانشگاه غیرانتفاعی دارم .خیلی دوست دارم در مراکز دولتی یا آموزش و پرورش کارکنم ممنون میشم راهنماییم کنید چیکارکنم.

  [پاسخ]

 142. معصومه-ارومیه گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری ازدانشگاه پیام نور هستم به دنبال کار هستم و هیچ سهمیه ای وپارتی ندارم آخه چه کار کنیم

  [پاسخ]

 143. افسانه گفت:

  سلام من فوق لیسانس سلولی تکوین از دانشگاه علوم پایه دارم تازه فارغ التحصیل شدم دنبال کار میگردم دوست دارم در آموزش پرورش تدریس کنم ولی هرجا رفتم میگن امکانش نیست

  [پاسخ]

 144. sanaz گفت:

  سلام .من سهمیه شاهد و ایثارگری ندارم و جدیدا هم که سهمیه فرهنگی میخوان ، و باید قبلا شرکتی و حق التدریس باشیم، باز من ندارم-این چه وضعیه دیگه………………

  [پاسخ]

 145. حسینی گفت:

  باسلام من لیسانس حسابداری دارم بد نیست گناه نیست که از رشته های فنی هم نیرو بگیرید. اینجوری که نمیشه همش سهمیه شاهد و ایثارگر الانم که سهمیه فرهنگی باید داشته باشیم ما که هیچ سهمیه ای نداریم چی ؟ وقتی حاجی بابایی عوض شد گفتم بلاخره ماهم میگیرن ولی مثل اینکه همش باید چشم به راه باشیم .

  [پاسخ]

 146. هدایتی گفت:

  با سلام وعرض ادب خدمت همه بخصوص همکارای پیش دبستانی گلم که واقعا زحمت کشیدن وداریم می بینیم که چطوری کسی حقشونو نمی بینه فقط از اقای فانی استدعا داریم لطف کنن هر چه سریعتر وضعیت رو روشن کنن بخدا دیگه حوصله استرس ندارم بلا تکلیفی سخته ما عاشق کارمون ودانش آموزانمو هستیم هر روز با خاطرات روزهای مدرسه زندگی می کنیم به امید بازگشت توکل بر خدا

  [پاسخ]

 147. آرزو گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی علوم کشاورزی هستم.سوالم این است که آیا میتونم در مدارس غیر انتفاعی تدریس کنم و بعد در استخدام آموزش پرورش شرکت کنم؟متشکرم

  [پاسخ]

 148. زهرا گفت:

  سلام.منم لینسانس تربیت بدنی دارم
  وسال ۹۱ فارغ التحصیل شدم تا حالا هم استخدامی شرکت نکردم
  یعنی اصلا نبوده که بخوام شرکت کنم
  الانم برای اولین بار اموزش پرورش میخواد نیرو بگیره که حرف از سهمیه میزنن
  هیچ سهمیه ای ندارم. ما یه جوری با سهمیه شاهدا کنار اومدیم ولی این سهمیه فرهنگیان دیگه از کجا پیدا شد
  یه دفعه به ما بگین برین بمیرین والا…..
  اخه گناه ما چیه که فرزند فرهنگی نیستیم
  هرکی تلاش کنه حقشه هم بره
  نه یه عده بی لیاقت ….

  [پاسخ]

 149. سارا گفت:

  با سلام من لیسانس هستم و سه سال در یکی از مراکز غیردولتی پیش دبستانی مربی هستم وبیمه و حقوق کمی هم دریافت کرده ام ولی طبق دستورالعمل مربیان مراکز دولتی و مربیان قبل از ۹۱ با سابقه ۴سال مستمر استخدام میشوند پس تکلیف ما چی میشه؟ما فقط ۸ماه از سال بیمه و حقوق داریم و بقیه سال بیکارهستیم واقعا ما چیکار کنیم ؟بیشتر ما متاهل و مستاجر هستیم و واقعا شرایط سختی داریم

  [پاسخ]

 150. فرزندان فرهنگی گفت:

  شمارو به این ماه مبارک رمضان قسم میدهیم بگذارید فرزندان فرهنگی در این آزمون شرکت کنند

  [پاسخ]

 151. مهشید گفت:

  سلام بر همه.من ۲۵ سالمه.مدیر عامل ی شرکت تعاونی ام.از صفر شروع کردم بعد از ازیکسال سختی الان کارم گرفته و راضی ام.عذر میخوام از چیزایی که نوشتید هم خنده ام گرفته هم ناراحت شدم .اصلا به فکر استخدامای دولتی نباشید.همتون مهارت های خوبی دارید خودتون کار راه بندازید.نگید کو پول اولیه چون بیشترتون میتونید با تدریس خصوصی شروع کنید.الان آموزش بیشترین درامد و سود رو داره.موفق باشید

  [پاسخ]

 152. سمیه گفت:

  سلام خسته نباشید…. آیا همه افراد متقاضی می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند یا افرادی که در حال حاضر نیروی شرکتی یا معلم نهضت یا پیش دبستانی آموزش و پرورش هستند حق شرکت در این آزمون را دارند؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

  [پاسخ]

 153. نعیمه گفت:

  با سلام اهل ارومیه هستم ارشد علوم کامپیوترم عاشق درس دادن به بچه های مقطع ابتدایی دارم شغل مامانم هم فرهنگی دو سال هم جبهه داره با این اوصاف فرزندان فرهنگی مظلوم واقع شد ه اند؟!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 154. ZANI گفت:

  با سلام من و شوهرم هر دو۲۵ سالمونه و لیسانس مدیریت دولتی داریم و مدرک ICDL هم داریم هر دو بیکاریم با این وضعیت سخت روزگار ،من سابقه یه سال و نیم کار در مدارس غیر دولتی رو دارم الانم مشغولم و بیمه م رو رد می کنم و شوهرم سه ماهی است که بیمه ش رو رد میکنه حسابدار یه شرکته تو رو خدا اگه میتونیم جذب آموزش و پرورش بشیم بهمون بگید در ضمن پدرم دبیر آموزش و پرورشه یه سال دیگه هم بازنشست میشه ، با تشکر

  [پاسخ]

 155. سعید گفت:

  سلام خیلی دنبال کعلمی گشتم خیلی دوست دارم معلمی کنم ولی……
  مهندسی ساخت و تولید گرفتم چه فایده؟
  الانم دوست دارم تدریس کنم خواهش میکنم از آقای ریس جواب منو بدی ممنون

  [پاسخ]

 156. محمد گفت:

  من لیسانس حسابداری بیکار هستم با سابقه کاری این وضع تا کی باید ادامه داشته باشه شما که نیرو نیاز ندارید برای چی به بچه مردم مدرک میدین لیسانس فوق لیسانس ………………

  [پاسخ]

 157. حجت گفت:

  سلام من کارشناسی حقوق از یکی از دانشگاه های مازندران دارم.میتونم جذب بشم؟به شدت به کار نیاز دارم.درپناه حق

  [پاسخ]

 158. دردودل یک فرهنگی گفت:

  باسلام خدمت وزیراموزش وپرورش جناب اقای فانی
  من وهمسرم هردوکارمنداموزش وپرورش هستیم که سالهای زیادی روزانه مسافتی طولانی روزی چهارساعت تامحل کارم فاصله دارم طی میکنم دراین راه سختیهای زیادی رومتحمل شدم هم اکنون به علت مسافت زیادواستانداردنبودن وسایل حمل ونقل(مینی بوس)به بیماری های زیادی دوچارشدم.فرزندم دارای مدرک فوق لیسانس شیمی می باشدباهمه این سختیهاانتظارمن ازشما این است که لایحه الویت استخدام فرزندان فرهنگی راباجدیت پیگیری کنیدتاحداقل یکی ازفرزندانی که پدر و مادر انها هردوفرهنگی می باشد دراین سازمان استخدام شوند در صورتی که درسازمانهای دیگر بااینکه فرزندانشان هنوز دانشجوهستندجایگزین والدین خود میشوند امیدهمه ی مافرهنگیان اول به خدا و بعدبه شماست
  با

  [پاسخ]

 159. جویای کار گفت:

  سلام منم ارشد مدیریت صنعتی دهرم میخواستم بدونم آیا آموزش وپرورش منو جذب میکنه؟

  [پاسخ]

 160. علی گفت:

  یکی بیاد جواب بده اونهایی که تو دانشگاه رشته های علوم پایه خوندن چکار کنند دانشگاه ها که هیئت علمی نمی گیرند حالا هم که آموزش و پرورش میگه نیروهای مورد نیازمون را از دانشگاه فرهنگیان تامین می کنیم . تاسف برای عمری که بیهوده هدر رفت

  [پاسخ]

 161. آزاد گفت:

  تأسف من از اینه ک بازنشسته ها دوباره استخدام میشن اما ما با مدرک کارشناسی ارشد باید خانه داری کنیم. خانم ها به کنار، آقایان چطور ادامه زندگی بدن. دهه ۶۰ نحسترین دهه است از هر لحاظی.

  [پاسخ]

 162. mohamed گفت:

  سلام من دانشجوی مقطع کاردانی رشته ی حسابداری هستم.می خواستم بگم از این مقطع استخدامی دارد.ممنون

  [پاسخ]

 163. زیبا گفت:

  سلام. من کارشناس میکروبیولوژی هستم. لطفا برای استخدام در آموزش و پرورش من رو راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

 164. نا امید گفت:

  تورو خدا بگذارید فرزندان فرهنگی هم تئ این آزمون شرکت کنند.

  [پاسخ]

 165. مرضیه.ب گفت:

  سلام ،من لیسانس آموزش ابتدایی هستم ،ترم آخر هستم
  لطفا به فکر ما که رشته ی مرتبط هستیم،باشید.. سپاس

  [پاسخ]

 166. سحر گفت:

  یعنی واقعا من این کامنتها رو خوندم خیلی ناراحت شدم. فقط از خدا میخوام مشکل ما بیکاران رو حل کنه. ………..

  [پاسخ]

 167. mmt گفت:

  من ارشد مکانیک از دانشگاه معتبر دولتی با معدل عالی دارم الان ۶ماهه دنبال کار میگردم ولی هر جا رفتم یا حداقل باید ۳سال سابقه کار داشته باشی یا بند پ داشته باشی.الان هرکسی برای مشاوره برای ادامه تحصیل پیشم میاد شرایط کاری که بهشون میگم خودشون ادامه تحصیل دیگه نمیدن. وضعیت کشورمون واقعا وخیمه. شک ندارم همه عزیزانی که دنبال کار هستن متولدین دهه ۶۰ هستن.یعنی نسل سوخته.باور کنین حتی میخواستم برم کارگری کنم شرکتها قبول نمیکنن.دیگه نمیدونم چیکار کنم…نمیدونم چرا دلم برای کوروش بزرگ تنگ میشه……….

  [پاسخ]

 168. طاهره گفت:

  سلام
  من تموم کامنت ها رو خوندم و بسیار متاسفم که وضعیت کشور ما انقدر وخیمه ۲ساله از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم و با وجود استعدادهایی که از خودم سراغ داشتم توانایی هر کاری رو تو خودم میدیدم اما امسال دانشجوی ارشدم و فهمیدم چقد بی مصرف شدم و واقعا دارم از زندگی ناامید میشم لطفا یه فکری به حال امسال ما کنید با اینکه میدونم نمیکنید تا عزیزان خودتون وایسادن …خدا خودش حقو بگیره

  [پاسخ]

 169. کرامتی گفت:

  سلام خسته نباشی تو رو خدا کاری انجام دهید واسه جوان های تحصیل کرده دارن دیوونه میشن خودم هم مهندسی سخت افزار دارم

  [پاسخ]

 170. مهدی گفت:

  آخه کجای دنیا شغل رو هم موروثی میکنن؟ مگه هرکسی که بابا ننه ش فرهنگیه لزوما به درد معلمی میخوره؟
  در ثانی نیازی نیست که این روند رو تبدیل به قانون کنن! همین الانش هم با پارتی بازی میتونن یه عده رو ببرن سر کلاس. کلاس هم نشد به اسم مستخدم میبرن و سال بعد میفرستن سر کلاس. من فوق لیسانس ادبیات دارم و کمترین حقم تو این مملک معلمیه، ولی گناهم اینه که پدرم شغل دولتی نداره و پارتی بانفوذ هم ندارم. الانم با وجود تأهل تو شرکتی کار میکنم برای ماهی ۴۰۰هزار تومن. حیف از عمر و پولی که هزینه کردیم واسه درس خوندن.

  [پاسخ]

 171. متین گفت:

  ایا من phd دارم منم جزو هستم

  [پاسخ]

 172. عبدالله گفت:

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم میدونم که سخته استخدام بشم تو دانشگاه پیام نور درس میخونم شبها میرم کشتارگاه تاساعت ۷صبح کارگری میکنم فقط به امید اینکه بهانه ی سابقه کار وبیمه ی چند ساله رو از این خدا بی خبرها که فامیلهای خودشون رو استخدام میکنند وقبل از اینکه شروع به کار کنند براشون سابقه ی بیمه رد میکنن ازشون بگیرم دو مدرک مربی تربیت معلم قرآن دارم صدبار به آموزش وپرورش رفتم میگن باید داخل سازمان استخدام شده باشی فرقی نمیکنه چه مدرکی داری اون موقع ازت استفاده میشه نصف معلم ها تخصص ندارن یارو لیسانس تربیت بدنی هست جغرافیا وتاریخ درس میده این از بی عدالتی هست وزیر اموزش وپرورش هیچ کاری نمیکنه چون فقط اومده حقوق بگیره وببره سیستم استخدامی کشوراشکال داره هیچ وقت هم درست نمیشه پس همه دنبال شغل پشت میز نباشید الکی هم خدتون رو خسته نکنید وکسر شان ندونید از کارگری شروع کنید چون ما پارتی نداریم و پول نداریم بدیم استخداممون کنند به نظر من با واقعیت زندگی کنار بیاید الکی تو خونه افسرده نشینید سنتون بره بالا من دانشجو هستم شبها میرم سرکار عصرها هم مشغول درس خوندن میشم شب و روزم معلوم نیست اما فکر کردم فردا اگه استخدام هم نشم یه شغلی دارم باهاش اموراتم رو بگذرونم ماهی ۱میلیون در میارم شکر خدا به امید موفقیت همگی شماها دوستان عزیز

  [پاسخ]

 173. ندا گفت:

  با سلام:
  من لیسانس زیست شناسی دارم دو ساله که بیکارم و به معلمی خیلی علاقه دارم لطفا اخبار استخدامی رو به من برسونید…
  با تشکر

  [پاسخ]

 174. علی گفت:

  من علی ۲۶ ساله هستم لیسانس برق قدرت با معدل ۱۶/۵۰ لطفا منو در جریان اخبار استخدامی آموزش پرورش قرار بدید
  ممنون

  [پاسخ]

 175. جواب سمیرا گفت:

  دوست عزیز مگه ما که فرهنگی نبودیم از پشت کوه او مدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 176. ندا گفت:

  سلام کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی با معدل بالا از دانشگاه تربیت معلم تهران هستم منم بیکارم مثه شما لطفا به من هم اطلاعات لازم رو بدید

  [پاسخ]

 177. نام شما گفت:

  سلام فوق دیپلم هنرهای تجسمی دارم وکارشناسی گرافیک لطفا اطلاعات لازم رو در خصوص استخدامی آموزش و پرورش به من هم بدین باتشکر

  [پاسخ]

 178. فرشید گفت:

  باوجوداین کامنت هایی که شماهاگذاشتین من اصلابایدفکرفوق دیپلم برق روواسه دبیری بزارم کنار..

  [پاسخ]

 179. سمیرا گفت:

  درضمن قابل توجه بعضی ها که میگند علنا داره پارتی بازی میشه و فرزندان افردا بازنشسته فرهنگی در اولیت هستند بگم که کاملا در اشتباه هستند به هیچ عنوان یک چنین چیزی نیست مادر من یک فرهنگی بازنشسته با ۳۳ سال سابقه آموزش هستش من که با معدل ۱۷/۱۶ و رتبه ورودی ۳ فارغ التحصیل شدم در رشته مترجمی زبان انگلیسی پس حتما لیاقتش رو دارم که بعنوان فرزند یک فرهنگی که در یک محیط کاملا فرهنگی رشد کردم و بیشتر از بعضی ها که اومدن اعتراض کردن با کار معلمی و یک محیط آموزش آشنایی دارم و این رو هم عرض کنم که هیچگونه حقی برای فرزندان فرهنگی در نظر گرفته نشده الان نزدیک ۲ ساله که به بیشتر مناطق آموزش و پرورش مراجعه کردم و تنها نهادی که برای فرزندان کارمندهای بازنشسته هیچگونه حقی قائل نیست همین سازمان آموزش و پرورش هست هیچگونه پارتی بازی هم در کار نیست چون من و امسال من هم شرایط کاملا مشابه دیگران رو داریم

  [پاسخ]

 180. سمیرا گفت:

  سلام دوستان منم کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی دارم توی دانشگاه و رشته خودم رتبه ورودیم ۳ بود و معدل کلم هم ۱۷/۱۶ مادرم هم دبیر بازنشسته آموزش و پرورش هست ولی متاسفانه هنوز بیکار هستم و برای فرزندان فرهنگیان برخلاف سازمان های دیگر هیچگونه حقی قائل نشدند مادر من که ۳۳ سال خدمت کرده حق این رو داره که لااقل یکی از فرزندانش رو جایگزین خودش بکنه

  [پاسخ]

 181. نام شما گفت:

  با سلام :
  من لیسانس زیست دارم و خیلی خوشحال میشم که تو ازمون قبول بشم و معلم باشم .
  یعنی میشه؟

  [پاسخ]

 182. نام شما گفت:

  جالبه فرزند فرهنگیان دارن تو الویت قرار می گیرن برای استخدام
  علنا داره پارتی بازی می شه
  چون معلما خیلی زحمت کشیدن پس بچه هاشون تو الویت قرار بگیرن
  اون کسیکه لیاقت داره و شایسته ی کار معلمی بره کنار فرزند معلم تو الویت قرار بگبره چون کار کرده زحمت کشیده
  خوب اگه کار کرده و زحمت کشیده بی حقوق که نذاشتن اون معلمو
  واقعا که …

  [پاسخ]

 183. حامد گفت:

  یه فکری کنید به حال جونا.مردیم از بیکاری

  [پاسخ]

 184. ايمان گفت:

  سلام. این چه نوع استخدامی است که هیچ لینک ثبت نامی هبچ سایتی و هیچ زمان مشخصی اعلام نشده لطفا راهنمایی کنین
  ———-
  مدیر سایت : استخدامی نیست اطلاعیه استخدام اموزش و پرورش هست.

  [پاسخ]

 185. لیلا گفت:

  سلام من شش سال نهضت سواد آموزی کار کردم از سال۸۸قطع همکاری شدم الان کارشناسی ارشد میخونم ایا ما هم میتونیم آزمون بدیم همه همکارام همون سال استخدام کردن به من گفتن قطع همکاری البته جام یکی رو رد کردن اینم بگم لطفا منم راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 186. نوید گفت:

  ای جان ای جان یعنی پدر من که کارگره باهزار بدبختی درس خوندم نباید استخدام بشم.ای خدا به کجا پناه ببرم

  [پاسخ]

 187. dina گفت:

  شرایط سنی ای که خیلی از مراکز برای استخدام اعلام میکنن خیلی پایینه، اکثر ما بیکارا هم دهه شستی هستیم و به خاطر نبود کار تا فوق لیسانس پیش رفتیم که خوب همه اینا هم صرف کردنه عمره و بالا رفتن سن………. به نظرتون تکلیف ما اینجا چیه با ۲۶ سال سن هنوز باید دنبال این باشم که چون کار نیست بخونم برای امتحان دکترا تا شاید فرجی شد و جایی استخدام شدیم……
  آیا با وجود شرایط سنی ای که دارید اعلام میکنید ما هم میتونیم امیدی به استخدامی داشته باشیم؟

  [پاسخ]

 188. نعیمه گفت:

  با سلام
  لطفا تو عمرتون یک تصمیم عاقلانه بگیرید و سونوشت یک انسان را رقم بزنید …. استخدام فرزندان فرهنگی رو تو اولویت قرار بدین مادران و پدران ما در این راه از جانشان گذشتند تو روستاها زمان بمباران در شرایط سخت مرگ را جلوی چشمان اشک بارشان دیدند . مادر من ۲ سال خدمت جبهگی داره …… من ارشد علوم کامپیوتر هستم عاشق معلمی بچه های دبستانی هستم ….
  فقط شهید ، شهید کشته شده در راه خدا نیست …انسانی که دستانشان دنیا را میسارند مقدس تر از لب هایی هستند که دعا می گویند ….. من فقط خواهش میکنم از مسولان بهترین تصمیم را بگیرید فرزندان فرهنگی چشم انتظار بهترین پاسخ ها هستند

  [پاسخ]

 189. بیکار گفت:

  سلام
  من هم فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تربیت معلم رو دارم و الان بیکارم.

  [پاسخ]

 190. شیرین گفت:

  سلام
  سال ۸۵ با وجودی که تو کنکور تجربی رتبه ی حد نصاب برای رشته های بیمارستانی آورده بودم ولی به زیست شناسی رفتم.اونم گرایش عمومی تا برای جذب در آموزش وپرورش مناسب تر باشه.ولی الان خیلی پشیمونم مملکت واسه این رشته تره خورد نمیکنه هیچ. واسشون مسخره هم هست.
  اگه همون موقع ها حتی یه کاردانی ساده ولی مربوط به وزارت بهداشت خونده بودم الان بیکار نبودم
  در ضمن من مادرم معلم ابتدایی بوده.

  [پاسخ]

 191. حرفم با مسولان گفت:

  چرا سالی که ما کنکور دادیم استخدام معلم ندشتید آخه ما چه گناهی کردیم ،امیدوارم استخدام مربی پیش دبستانی عمومی باشه نه فقط اونایی که فرزند فرهنگی اند یا اونایی که سابقه دارن

  [پاسخ]

 192. مرتضی گفت:

  من هم یکی از جوانان بدبخت این جامعه هستم. لطفا به داد ما هم برسین.

  [پاسخ]

 193. مهدی گفت:

  سلام من کارشناسی جوشکاری دارم و بیکارم لطفا با من تماس بگیرید

  [پاسخ]

 194. شیدا گفت:

  سلام .من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم .لطفا اگه آزمونی بود به من هم خبر بدید؟

  [پاسخ]

 195. مهناز گفت:

  من مهندس رشته برقم کنترل و ابزار دقیق خواندم با مدرکی که دارم می توانم در هنرستان ها یا دبیرستان تدریس کنم؟

  [پاسخ]

 196. وحيد گفت:

  سلام من لیسانس علوم اجتماعی هستم (گرایس پژوهشگری)والان یک سال هست که بیکارم اخه این انصافه ؟خواهشمندم این بنده بی بضاعت رابکاربگیرید

  [پاسخ]

 197. shahnaz گفت:

  من لیسانس معماری هستم و جویای کار می باشم .
  به این شغل علاقه دارم لطفا با من تماس بگیرید.

  [پاسخ]

 198. یوسف گفت:

  سلام من کارشناس حسابداری هستم ، متاهلم هستم اما دوساله بیکارم و هرجا میرم واسه کار میگن سابقه کار میخوایم و از این حرفا اقا کمک کنید لطفا بخدا داریم میپوسیم از بیکاری بابا موهامون سفید شد از بس غصه خوردیم از بیکاری و دربه دری … گناه که نکردیم باباهامون پولدار نیستن ، گناه که نکردیم درس خوندیم ….

  [پاسخ]

 199. دانا گفت:

  واقعا چرا نباید بچه های فرهنگیان تو وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند؟حتی به خاطر شرایط سنی اجازه شرکت در دانشگاه فرهنگیان رو نداشته باشند؟

  [پاسخ]

 200. سکینه گفت:

  جامعه ای که ادعا می کنین به حقوق بشر احترام گذاشته می شه فک نمی کنم تا این حد فاصله بین علم وعمل باشه ،عدالت امام علی این نیست ، اقای مسئول باید در مقابل این همه آدم جواب گوباشی هرروز یک قانونی را برای بیشتر شدن محرومیت ها اعمال می کنین.

  [پاسخ]

 201. فریبا گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دارم و دنبال کار هستم و همچنان شغلی وجود نداره یعنی بیکاری, ۲۴ساله از تهران
  خواهش مندم با من تماس بگیرید حتیاج به این شغل دارم

  [پاسخ]

 202. مژده گفت:

  سلام خواهشا یکی اوضاع بیکاریه کشورو از ریشه حل کنه!!!! اگه کار نیس پس چرا ورودیه دانشگاهها اینقددددددددددددد زیاده!!!
  هر خونه ای رو باز کردن کردنش یه دانشگاه!!!
  اگه کار نیس پس در دانشگاههارو ببندین خواهشاااااااااا..جون اون مادرتون
  این همه بیکار!!!از نیروهای جوون استفاده ای نمیشه
  من خودم ۴سال رشته ی آمار خوندم و۱٫۵هستش دنبال کارم…دریغ از یه کار مناسب
  یا اگه هم باشه اینقددددددددددد شرایط داره که شامل حال هیچکس نمیشه جز خانواده ی شهدا و نور چشمیااااا…
  متاسفم برا این وضع کشورمون!!! بعد میگن کشور ما عقب موندس… خب با این حال بایدم عقب مونده باشه!!!!

  [پاسخ]

 203. رها گفت:

  سلام من با یه بدبختی ۵ سال فیزیک خوندم اونم تو پیام نور ۲ ساله بیکارم…………واقعا نمیدونم جواب مارو کی باید بده…….طرف دیپلمه تازه سربازیش تموم شده الان تو خود اداره اموزش و پرورش کار میکنه …..منم همدانیم…..دولت قبلیم که ماشالا چند هزار نفر با بند پ تو غرب کشور استخدام کرد………نمیدونم چی بگم حالا حالاها باید بدویم

  [پاسخ]

 204. رقیه گفت:

  سلام ووقت بخیر خدمت شما؟فارغ التحصیل رشته ی الهیات گرایش فقه و حقوق هستم وعلاقمند به کاربویزه در اموزش وپرورش هستم بایدچکارکنم دوساله که بیکار هستم

  [پاسخ]

 205. لیلا گفت:

  سلام من یک ساله دنبال کار هستم لیسانس فقه و حقوق ۲۳ ساله و اهل یزد هستم

  [پاسخ]

 206. جعفری گفت:

  سلام من کارشناس فیزیک حالت جامد هستم دنبال کارمی گردم . لطفا درمود حق التدریس اموزش پرورش برایم ا یمیل کنید ،،،،

  [پاسخ]

 207. لیدا گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی بالینی دارم.و میخوام تو طرح ۲ساله بیمارستانها شرکت کنم اما در شهری ک زندگی میکنم (یزد)طرحی ندارن .حالا باید چیکار کنم؟؟؟

  [پاسخ]

 208. مینا گفت:

  من کارشناسی علوم تربیتی هستم ودوسال سابقه درمهدکودک دارم توروخدازمان ازمون روبرام بگیدممنون میشم.

  [پاسخ]

 209. مینا گفت:

  سلام من کارشناس علوم تربیتی هستم ودوسال سابقه درمهدکودک دارم این استخدام شامل حال مامیشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 210. مریم گفت:

  سلام. لطفا برای استخدامی آموزش و پرورش برای سال ۹۳ اطلاع رسانی کنید. و از همه رشته ها استخدامی بگیرید..لطفا آگهی استخدام به ایمیل بفرستید

  [پاسخ]

 211. حشمتی گفت:

  سلام لیسانس تربیت بدنی دارم دنبال کار مربوط به رشته ام هستم از وعده های اموزش پرورش خبری نیست تکلیف من چیست شغلی مثل فروشندگی!!!!!

  [پاسخ]

 212. سعیدی گفت:

  سلام من میخوام یه شخصی که مدرک الکترونیک (کاردانی یا کارشناسی) داره با مدرک پداگوژی استخدام کنم

  [پاسخ]

 213. مختارپور گفت:

  سلام من معصومه مختارپور هستم مدرک مدریت خانواد ه دارم وتازه وارد دانشکاه شدم ورشته تربیت مربی پیش دبستانی میخوانم من ۲۰ساله هستم گفتن باید سابقه کار داشته باشی لطفا جواب من بده این همه درس خوانم چه کنم بهترین رشته هم دارم لطفا کاری به من بدی

  [پاسخ]

 214. حامد گفت:

  سلام دوستان، همه ی ما مشکلمون بیکاریه، منم ۲۸ سالمه، چند وقته دیگه دفاعیه ارشدمه رشته ادبیات. این به کنار که بیکارم، از ترس از دست دادن عشقم دلمو زدم به دریا و پا پیش گذاشتم هر چه بادا باد.آخه نمیخوام یه عمر افسردگی شکست داشته باشم. دل رو به شعارها بسپاریم،((تسلیم مشکلات نشویم، آنها را در هم شکنیم))

  [پاسخ]

 215. سروش گفت:

  من ۷ ساله لیسانس فیزیک دارم اونم هسته ای هیچ خبری از استخدام نیست . اگر خبری شد داد بزن فریاد بزن . جون مادرت. داد بزن فریاد بزن.

  [پاسخ]

 216. زهرا گفت:

  لیسانس معماری دارم ۲۷ سالمم هست .دنبال کار دولتی هم نیستم ولی کار پیدا نمیکنم .اگه شما سراق دارید کمکم کنید ممنون

  [پاسخ]

 217. بیکاربیکاربیکار گفت:

  کارشناسی علوم تربیتی گرایش مدیریت وبرنامه ریزی اموزشی فرزندجانباز۵۰درصدازیاسوج هستم تدبیر دولت عالیه ولی امیدماخالیه

  [پاسخ]

 218. rana گفت:

  ba salam.man daneshjoe arshade modiriyate varzeshi hastam va khahane estekhdam dar amozesh parvaresh hastam

  [پاسخ]

 219. راهله گفت:

  سلام من الان چهار ساله لیسانس ادبیات عرب گرفتم و بیکارم دارم افسرده میشم تو اتاقم تو رو خداااااااااااااااااا یه فکری برا ما بکنید اخه این همه بی عدالتی رو کجای دلم بذارم خواهرم متولد ۷۲ جذب آموزش وپرورش شده با رتبه افتضاح من که با رتبه ی عالی بودم الان بیکارم وهمه وقتم تو تنهایم میگذرونم اخه چقد امیدوار باشم خسته شدم تو رو قران یه نگاهی به وضع ما هم بکنید آیندمون رو هواست………….

  [پاسخ]

 220. بیکار جویای کار گفت:

  راستی لطفا هر وقت آموزش پرورش خواست استخدام کنه به منم خبربدین خواهشا. شاید فرجی شد توکل بخدا

  [پاسخ]

 221. بیکار جویای کار گفت:

  من کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم. تخصص دارم ولی کار… شغل معلمی رو خیلی دوست دارم اما آموزش پرورش هر بار یه گروه خاص رو جذب میکنه یا از آنها آزمون میگیره. یه بار آزمون آزاد برگزار کنین تا ما هم بتونیم شرکت کنیم و به امیدخدا مشغول بکار بشیم.آخه تکلیف من و امثال من چیه؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 222. زهره گفت:

  سلام من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم بیکاار و دنبال کار هستم

  [پاسخ]

 223. نازنین زهرا گفت:

  سلام من مدرک کاردانی طرا حی و دوخت لباس دارم و مشتاقم برای مربی بودن والبته من درکلاسهای خصوصی تدریس کردم ..

  [پاسخ]

 224. بتول حسن جانی .استان گیلان. شهرستان ماسال گفت:

  سلا م .من ارشد علوم تربیتی رشته پیش دبستا نی دبستانی هستم و کارشناسی همین رشته. کاردانی مربی کودک. ویکسال دوره تعلیم وتربیت گرایش مهارت تدریس دردانشگاه سماء اراک گذراند م .بیکارجویای کارهستم

  [پاسخ]

 225. کتابدار گفت:

  سلام من لیسانس علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابداری) دارم ۱ ساله فارغ التحصیل شدم آخرش نفهمیدیم آموزش و پرورش کتابدار میگیره یا نه !خدا کنه تو آزمون جدیدش کتابدار بخواد

  [پاسخ]

 226. ناهید گفت:

  سلام لیسانس علوم تربیتی دبستان وبیش دبستان هستم به شدت علاقه مند به شغل معلمی میاشم اصلا دوست ندارم به غیر از رشته تحصیلیم شغل دیگری داشته باشم وبه شدت نیازمند کار هستم

  [پاسخ]

 227. قاسم گفت:

  سلام به همه دوستان، رشته من کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی هستم همه خیلی زحمت کشیدیم تا خودمونو اینجا رسوندیم،مخصوصا هم رشته ای های من که فقط خدا میدونه، اما حالا باید بیش تر از اونا زحمت بکشیم شاید یه کاری پیدا کنیم تا از گرسنگی نمیریم توکل به خدا

  [پاسخ]

 228. مهتاب گفت:

  سلام،من ارشد جغرافیا دارم،۴سال توی شرکت کار حسابدارى انجام دادم و بعد از اینکه نتونستم حق و حقوقمو بگیرم،آمدم بیرون،همیشه از رشته ام که اصلا بازار کاری نداره ناراحت بودم،الان که نظرات دوستان جویای کار خوندم،متوجه شدم که اشکال از علم نیست ،اشکال جای دیگه است،فقط باید برای عوض شدن اوضاع کار تو کشورمون دعا کرد چون هیچ کار دیگری از دستمون برنمیاد

  [پاسخ]

 229. عاطفه گفت:

  من کارشناسی تکنولوژی مهندسی کامپیوتر دارم

  [پاسخ]

 230. رحمنی گفت:

  من کارشناسی تربیت بدنی دارم باچندکارت مربیگری ولی کسی نیست به این فکر کنه که این همه دانشجوی تربیت بدنی از ازاد پیام نور و علمی کاربردی فارغ التحصیل میشن تکلیفشون چیه درحالی که کمبود مربی ورزش در اموزش وپرورش با دانشگاه فرهنگیان جایگزین میشه

  [پاسخ]

 231. الی گفت:

  سلام
  منم مثل بقیه دوستان بیکار هستم.چند ساله که فوق لیسانس زمین شناسی دارم ولی هیچ جایی برای استخدام پیدا نکردم ۲۹سالمه داریم پیر میشیم ولی هنوز سر کار نرفته به سن بازنشتگی نزدیک میشیم خیلی ممنون از این همه تعهدی که بابت ۸سال خدمت ازما میگیرین ما دوست داریم خدمت کنیم ولی هیچ جای دولتی و یا حتی شرکتهایی که تحت نظر دولت هستن مارو به خدمتگزاری قبول نمیکنن.شرکتهای خصوصی هم جز کارای سطح پایین با حقوقهای افتضاح و ساعتهای کاری طاقت فرسا چیزی واسمون نداشتن.این انصاف نیست که همه ی وقتتو واسه درس خوندن بذاری ولی آخر سر بفهمی اگه با همون دیپلم از ۱۸سالگی منشی یه شرکت میشدی الان کلی وضع مالی و روحیت بهتر می بود. با تشکر

  [پاسخ]

 232. farhad گفت:

  سلام من ۳۴ سالمه و ارشد صنایع گرایش بهره وری دارم از دانشگاه امیر کبیر.موقع استخدام قبلا فوق میخواستن ما نداشتیم حالا فوق گرفتیم ئیبلم و لیسانس میخوان این چه جورشه……

  [پاسخ]

 233. اهو گفت:

  سلام.من لیسانس تربیت بدنی از مشهد.مربی ژیمناستیک و والیبال. علاقه شدیدی به دبیری ورزش دارم و خودم از خانواده فرهنگی هستم

  [پاسخ]

 234. صادقی گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد جغرافیا از دانشگاه خوارزمی تهران را دارم
  سابقه تدریس در دبیرستانغیر انتفاعی را دارم تقاضای تدریس در آموزش و پرورش استان اصفهان را دارم .

  [پاسخ]

 235. فاطمه گفت:

  سلام من لیسانس بهداشت محیط دارم هرچی استخدامی بود درزمینه بهداشت محیط بود شرکت کردم ولی انگار نه انگار ،آخرش از این رشته خسته شدم وفوق لیسانس مدیریت آموزشی خوندم تورو خدا سنم ازمرز ۳۲ گذشت چرا مادهه ۶۰ این مدلی هستیم هرچی دنبال کار میگردیم ولی انگارکار ازمون فراریه لطفا استخدامی زدن منو هم خبر کنید باتشکر

  [پاسخ]

 236. سپیده گفت:

  با سلام من فوق لیسانس برنامه درسی هستم.مدرک لیسانسم اموزش ابتداییه.به هرجا مراجعه میکنم میگن جا نیست و فلان وهزار بهانه.اخه خداییش شما بگین وقتی نتونم از یه جا شروع کنم چطور میتونم شرایط شرگت تو این ازمونهای استخدامی داشته باشم

  [پاسخ]

 237. ساناز گفت:

  با سلام
  پیشاپیش سال نو مبارک
  من رشته فناوری اطلاعات هستم در مقطع کارشناسی لطفا” نگاهی به در خواست ما تحصیل کرده ها بکنید. متشکرم

  [پاسخ]

 238. گمنام گفت:

  خدایش این عدالته من سال ۷۸ رشته علوم تربیتی فارغ التحصیل شدم الان بیکارم هرکی پارتی داره میره شرکتی وپاروه وقت مهد کودک ها وآموزش وپرورش استخدام میشه بعد چند سال هم میگن قراره آزمون برا همونا بذارن رسمی بشن ؟ من بودم مسئولین محترم چرا یه آزمون سراسری نمی ذارن اون که لیاقت داره و بدبخت جز خدا پارتی نداره لااقل سهم شرکت در آزمونو داشته باشه . جواب امام زمان که هیچی بماند جواب خدارو چجوری می خواین بدن ؟

  [پاسخ]

 239. زهرا گفت:

  من ارشد تربیت بدنیم از دو دانشگاه معتبر فردوسی مشهد ولی بیکارم وضع من از همتون داغونتر بخدا.می خوام استاد بشم ولی امید ندارم بشینم دکترا بخونم

  [پاسخ]

 240. سام گفت:

  سلام سه ساله استخدام اموزش و پرورش شدم بدون هیچ پارتی.ناامید نشین به خدا توکل کنید

  [پاسخ]

 241. مهشید گفت:

  سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد مترجمی زبان هستم …آرزومه آموزش پرورشی بشم…پس کی برگزار میشه این آزمون؟؟؟؟

  [پاسخ]

 242. شکوفه گفت:

  سلام . منم لیسانس حسابداریم و عاشق شغل معلمی!
  یعنی میشه که بشه ؟!!!

  [پاسخ]

 243. شکوفه گفت:

  چجوری میشه که مشمول ازمون استخدامی اموزش پرورش بشیم؟؟؟؟تو رو خدا جواب منو بدین
  من لیسانس مربی کودکم اما جایی مشغول نیستم
  ایا باید از طرف یه مهد کودک یا جایی معرفی بشیم تا بتونیم ازمون بدیم؟؟

  [پاسخ]

 244. دختر خانواده جانباز و فرهنگی گفت:

  سلام من عاشق شغل معلمی هستم فوق لیسانس میکروبیولوژی کاش اموزش و پرورش منو جذب می کرد قدرت بیانم هم عالیه- مادرم معلمه پدرم جانباز و نظامی باز نشسته- مقاله علمی هم دارم -۲۵سالمه

  [پاسخ]

 245. فاطمه از پارس آباد گفت:

  با سلام و خسته نباشید. بنده رشته ام زبان و ادبیات فارسی است و بصورت آزاد حق التدریس نهضت سوادآموزی تدریس میدم آیا ما هم حق شرکت در این استخدامی را داریم. لطفا جواب بدید. و خودم چون به کار علاقه وافر دارم کافی زدم و کار می کنم اما به دلیل اینکه شهر ما کوچک است شغل آزاد برام خانم مجرد مناسب نیست و بنده نیز عاشق کار تدریس و کار دولتی هستم.
  باتشکر
  با تشکر

  [پاسخ]

 246. سمیه گفت:

  سلام، من فوق لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی هستم، عاشق تدریسم ولی از بد روزگار برای تامین مایحتاج زندگی کار حسابداری انجام میدم، شغلم اصلا با روحیه ام و رشته ام متناسب نیست، تو رو خدا اگه جایی حق التدریسی هرچند کم سراغ داشتین اطلاع بدین
  متشکرم، موفق باشید

  [پاسخ]

 247. زهره گفت:

  سلام دوستان.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد شیمی فیزیکم .دوسالم تو آزمایشگاه شیمی کار کردم .شمامیدونین رشته ما استخدامی داره؟اگه سمنان یا یزد باشه که چه بهتر.انشاالله به زودی زود همه یه جای خوب استخدام بشیم.

  [پاسخ]

 248. آتی گفت:

  سلام… من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم. با معدل بالا. ولی بیکار بیکار… اطلاعاتم برای استخدام و کارو این جور چیزا خیلی کمه. لطفا اگه راهنمایی بلد هستین برای کار مربوط به رشته من که به دردم بخوره بهم اطلاع بدید. واقعا متشکر میشم….

  [پاسخ]

 249. n گفت:

  سلام چرا جذب نیرو فقط ازطریق دانشگاه فرهنگیان باشه آزمون بگیرین کسی که با سوادترجذب بشه.تکلیف ماکه سال۸۷رفتیم دانشگاه ودانشگاه فرهنگیان دانشجوجذب نکردچیه؟بعدش هم وقتی که فارغ التحصیل تربیت بدنی وجود داره چراظرفیت جذب تربیت بدنی فرهنگیان زیاد می کنید وبیخود هزینه های آموزش کشور بالا میبرین؟

  [پاسخ]

 250. سودا گفت:

  سلا م برادرها و خواهرها.من بیچاره فوق لیسانس مدیریت آموزشی دارم اگه استخدام میکنن منم خبر بدین لطفا

  [پاسخ]

 251. الهام گفت:

  سلام.میدونم که فایده نداره ولی منم مثل همه میگم که منم بیکارم!۲۲سالمه ودانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی هستم تو دانشگاه سراسری هم درس خوندم ولی تو این زمونه باید بند (پ) باشه تابری سرکار!من حتی به مربی مهدکودک بودن هم راضی بودم ولی …
  میدونم که اگه آموزش وپرورش هم استخدام کنه اونقدر شرط وسهمیه میزارن که به ما نمیرسه!کاش فرزند……بودم!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 252. زهره شکیبا گفت:

  سلام خسته نباشین
  من دانشجوی ترم آخرکارشناسی ارشدحسابداری هستم وفقط پایان نامم مونده اما فقط تجربه نیازه که من فقط تجربه ۴سال کار خدماتی و بازرگانی وکمی خرید وفروش دارم وتاحدودی به کامپیوتر اینترنت واردم ۳۵سالمه با حدود ۶سال سابقه کاردرشهرشیراز در حال حاضر جویای کار میباشم.

  [پاسخ]

 253. رضا گفت:

  سلام
  سلام خدمت مسئولین مون بخصوص مسئولین آموزش پرورش!! من رضا هستم و دارای دو مدرک لیسانس حقوق و لیسانس حسابداری ام و کماکان بیکار هستم،یکی از بزرگترین آرزوهام این بود درس بخونم و معلم بشم چون شغل انبیاست،درس خوندم اما هنوز معلم نشدم و توکلم به خداست…خدایا خودت کمکم کن و به آرزوم برسون…

  [پاسخ]

 254. صدف گفت:

  سلام من ۳ سال هست فارغ و تحصیل رشته دبیری زیستم و الانم ارشد این رشته رو گرفتم امیدم به اموزش پرورش بود. لطفا کمک کنید بنده رو. من تو ازمون میتونم شرکت کنم؟

  [پاسخ]

 255. فاطمه گفت:

  سلام منم فارغ التحصیل رشته اموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم سابقه تدریس خصوصی خیلی دارم از سال۸۸ که فارغ التحصیل شدم تا الان.امیدوارم استخدام بشم تو اموزش و پرورش.امیدوارم……….

  [پاسخ]

 256. مجید گفت:

  سلام مجیدم لیسانس فناوری دارم بیکارم توروخدا تکلیف مارو روشن کنید

  [پاسخ]

 257. شکوفه گفت:

  دلم از این همه تحصیل کرده ایی که اینجا پیام گذاشتن گرفت اخه این چه وضعیه
  منم لیسانس علوم تربیتی دارم گرایش پیش دبستانی و ابتدایی ولی حتی یه مهد خصوصی هم جور نمیشه برم اونجا دستمو بند کنم تا شاید واسه این ازمون منم بتونم شرکت کنم چون میدونید که باید از طرف یه مرکزی معرفی بشیم برای ازمون استخدامی

  [پاسخ]

 258. فاطمه .ش گفت:

  با سلام
  کارشناس ارشد صنایع غذایی و مدرس دانشگاه علمی کاربردی هستم با ۲ سال سابقه تدریس .آیا می توانم در آموزش و پرورش استخدام شوم؟
  با سپاس

  [پاسخ]

 259. رسولی گفت:

  با سلام ارشد کشاورزی دارو و دو سال فارغ التحصیل شدم آیا امیدی به استخدامی در آموزش و پرورش داشته باشم . بیکارم و محتاج باتشکر

  [پاسخ]

 260. فاطمه گفت:

  سلام من لیسانسیمی کاربردی هستم تیر ماه ۱۳۹۲ فارق التحصیل شدم وعلاقه ی زیادی به معلم شدن وتدریس دارم برای استخدام آموزش وپرورش امیدی هست ؟شرایطش چیست؟ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس.

  [پاسخ]

 261. بیکار گفت:

  سلام
  من که لیسانس خوندم دیگه حالم از درس خوندن به هم میخوره
  بدبخت اینایی که ارشد میخونن
  به چه امیدی ، دکترا هم بگیری
  باید آخرش شاگرد مغازه یا بعدا مغازه دار شی.
  منظور کار نیست بدن به ما .

  [پاسخ]

 262. n گفت:

  سلام من ۲۳ سال دارم و کارشناس نرم افزار کامپیوتر هستم … ما رو هم بیخبر نزارین

  [پاسخ]

 263. n گفت:

  سلام من ارشد جامعه شناسی هستم و ………………………… بیکار

  [پاسخ]

 264. زهرا گفت:

  سلام شیوا، من ۲۷ سال دارم و کارشناس نرم افزار کامپیوتر هستم و در استخدامی قبلی آموزش و پرورش قبول شدم و توی مصاحبه ی عمومی و تخصصی و امتحان عملی و … شرکت کردم و مدرک سراسری هم داشتم ولی متاسفانه حق من رو به دلیل اینکه پارتی نداشتم ضایع کردن و اعتراض هم دادم ولی کسی جوابی به من نداد. حالا من چیکار کنم؟شیوا جان درکت میکنم………..خدا به دادمون برسه…منو هم بیخبر نزارین

  [پاسخ]

 265. فرزانه گفت:

  من فرزانه هستم ترم اخر تربیت بدنی دوس دارم که تو ازمون ورودی اموزش وپرورش ثبت نام کنم . امیدوارم که بتونم قبول بشم .ممنون

  [پاسخ]

 266. نسرین گفت:

  من نسرین دارابی هستم کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت دولتی خوندم و ساکن تهرانم و خیلی مشتاقم در آموزش و پرورش تدریس کنم حتی اگر شد به صورت حق التدریسی امید دارم بتونم ممنونم

  [پاسخ]

 267. روزبه گفت:

  با سلام

  من روزبه هستم با سابقه ۱۸سال بازی در فوتبال های لیگ یک و لیگ برتر کشور با مدرک مربی گری درجه b خارج از کشور در صورت اعلام نیاز خواهشمند است تماس بفرمائید.

  [پاسخ]

 268. کاشفی گفت:

  سلام
  من نسرین کاشفی با مدرک لیسانس حسابداری و به دنبال ورود به آموزش و پرورش جهت تدریس می باشم. امیدوارم بتونم برم.

  [پاسخ]

 269. بی کار گفت:

  سلام. منم با شما همکارم،یعنی بیکار بیکارم ، فوق لیسانس مدیریت صنعتی، تا حالا بیشتر از ۲۰۰ تا شرکت رفتم، باید پارتی و سابقه کار داشته باشی. از استخدامی ارگان های دولتی هم خبری نیست. الان هم از بیکاری اومدم این رو نوشتم و میدونم که هیچ فایده ای نداره

  [پاسخ]

 270. الیاس گفت:

  س.من لیسانس تدبیت بدنی هستم پس کی اموزش وپرورش استخدام میکنه تا کی باید منتظر بمونیم

  [پاسخ]

 271. هومن پناهی گفت:

  من فوق لیسانس صنایع غذایی هستم بیکارم.بیکاری داره اعصاب من و خانوادمو داغون میکنه.درخواست تدریس تو فنی حرفه ای دادم.اما مثل اینکه پارتی ندارم باید بازم بیکار باشم.ای خدا این چه وضعیه…

  [پاسخ]

 272. مینا گفت:

  سلام
  منم کارشناسی ارشد تربیت بدنی هستم در استخدامی سال ۱۳۸۹ تموم کرده بودم ولی هنوز مدرکم را نگرفته بودم گواهی فارغ التحصیلی آوردم قبول نکردن فرصت طلایی از دستم رفت،الان انصاف نیست،به خدا انصاف نیست که تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان مربی تربیت بدنی استخدام کنند،به قرآن انصاف نیست،الان بیکاره بیکارم

  [پاسخ]

 273. اشکان گفت:

  من الان ۲۹ سال دارم از کودکی آموزش ورزش رزمی جودو دیدم ۱۵ سالگی مربی شدم!!! دو تا ساک پررررررررررر از مدال طلا در سطح کشوری و جهانی دارم!!!!!!!!!! به من کاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار نمیدن!!!!!!!!!!!!!!! به زبان انگلیسی تسلط دارم!!!!!!!! مدرکم لیسانس ادیات انگلیسیه!!!!! ۱۰ سال سابقه تدریس دارم توی بهترین موسسه ها!!!!!!!! به من کار نمیدن!!!!!!!!

  [پاسخ]

 274. به نمایندگی رشته های ریاضی گفت:

  بابا یه کاری هم برای رشته های ریاضی بکنید آخه این درسهایی که خوندیم زحمتهایی که کشیدیم چی؟حداقل رشته های ورزش و مشاوره که اینقدر بهش گیر دادید یه نفعی هم واسه ی سلامتی خودشون داشته ولی ما فارغ التحصیلهای ریاضی که اکثراً هم به امید کاری باری …ادامه تحصیل دادیم و فوق لیسانسمون هم گرفتیمباید چیکار کنیم که فقط هم می تونه این رشته مورد نیاز آموزش و پرورش باشه؟؟؟؟!!!!!!!

  [پاسخ]

 275. نام شما گفت:

  رشته های ریاضی هم که باید فقط توی آموزش و پرورش استخدام شوند که دیگه هیچی از بس گفتیم و کسی گوش نمیده اصلاً فارغ التحصیلاشتش بی خیالش شدند و صداشون در نمیاد

  [پاسخ]

 276. fereshteh گفت:

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه تهران مرکز و عاشق انتقال اطلاتم به دیگران و متقابلا تجربه کسب کردن از شما می باشم.

  [پاسخ]

 277. zahra گفت:

  man fareghotahsile tarbiat badaniam alan yek sale darsam tamom sode mamnon misham age khabar bedid azmon estekhtami key bargozar mishe

  [پاسخ]

 278. سمیرا گفت:

  سلام من ترم آخر لیسانس شیمی کاربردی هستم ومایل به فعالیت در آموزش پرورش هستم دوستان میشه لطف کنید و زمان آزمون را به من هم اطلاع دهید .ممنون میشم

  [پاسخ]

 279. بیکار گفت:

  ثبت نام شروع شده؟
  از کجا باید ثبت نام کنیم
  من هیچی ندیدم

  [پاسخ]

 280. ساناز گفت:

  سلام من لیسانس معماری هستم و تقاضای فعالیت در آموزش و پرورش را دارم. آزمون چه زمانیه؟ باتشکر

  [پاسخ]

 281. مریم گفت:

  سلام منمشغول تحصیل در رشته مشاوره دانشگاه خوارزمی هستم ودوست دارم در اموزش وپرورش کار کنم ازمون استخدامی چه زمانیه………

  [پاسخ]

 282. hesam گفت:

  سلام من ارشد حسابداری و دارای سابقه تدریس در دانشگاه هستم. تقاضای فعالیت در آموزش و پرورش را دارم. با تشکر

  [پاسخ]

 283. حسيني گفت:

  سلام من لیسانس ریاضی گرایش کاربردی دارم و هنوز بیکارم لطفا در مورد استخدامی آموزش و پرورش هرگونه اخباری رو بمن ایمیل کنین با تشکر

  [پاسخ]

 284. فائزه گفت:

  سلام من فوق لیسانس زیست شناسی تکوین از یه دانشگاه خوب هستم . جناب اقای وزیر لطفا به داد ما هم برسید.

  [پاسخ]

 285. سمیرانیک گفت:

  سلام من فارغ التحصیل مهندسی علوم و صنایع غذایی و دانشجوی ارشد مدیریت اجرایی هستم.
  رشته ی من مورد نیاز نیست؟؟

  [پاسخ]

 286. گل گفت:

  سلام من ۲۵ ساله لیسانس علوم تجربی از دانشگاه آزاد و کاردانی کامپیوتر از دانشکده فنی حرفه ای هستم ۴ سال هم در یک آموزشگاه کامپیوتر تدریس می کنم با حقوق ثابت :'(
  واقعا خسته ام چرا بعضی ها باید چند جا کار کنن ما بیکار
  خیلی بی انصافیه

  [پاسخ]

 287. سميه گفت:

  سلام من لیسانس طراحی ونقشه کشی صنعتی ام امکان استخدام ما هست

  [پاسخ]

 288. ستاره گفت:

  سلام من دیپلم تربیت بدنی هستم
  ۲۵ سالمه حدود ۱سال در دبستان بعنوان معلم ورزش کار کردم مدرک مربیگری شنا و نجات غریق هم دارم

  [پاسخ]

 289. روانی گفت:

  من لیسانس کامپیوتر دارم منو استخدام کنید دستم به دامن رنگارنگتون

  [پاسخ]

 290. شاغل بودن پّر گفت:

  سلام
  لیسانس مدیریت صنعتی دارم و ۲۵ سالمه . دیگه جایی به مغزم نمیرسه که رزومه کاری رو نفرستاده باشم. آخرش هم زنگ نزدن
  اگر از همون اول میرفتم فنی و حرفه ایی چیزی یاد میگرفتم تا الان بعد از ۴ سال تو یه کاری استاد کار بودم ولی الان که دانشگاه رفتم فقط به ما تئوری یاد دادن و فقط پول واحدهای عملی رو گرفتن و چیزی به ما یاد ندادن
  این دانشگاه ها فقط پول میخوان نه اینکه دانشجویان رو برای کار آماده کنن
  مدرک دانشگاه – پارتی = بیکاری
  مردک دانشگاه + پارتی = شاغل شدن
  این حرف جامعه هستش نه من
  …..
  یاعلی

  [پاسخ]

 291. محمد گفت:

  بابا جوون کار نیست خودتونو خفه نکنید وضعیت همینه درست بشو هم نیست این کامنت گذاشتن اینجا فقط برا اینه که با هم همدردی کنیم هممون بیکاریم بالاخره خدایی که دندون میده نونشم میده خدا کریمه

  [پاسخ]

 292. فرشته گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس تربیت بدنی دارم و بیکار دس دارم در اموزش و پرورش کار کنم.
  ممنون

  [پاسخ]

 293. رضا گفت:

  لیسانس کامپیوتر خدمت سربازیم رفتم ولی هیچ کاری نیست خیلی هم پر توقع نیستم با ماهی ۵۰۰ هزارم راضیم ولی بازم کار نیست متاسفانه.

  [پاسخ]

 294. میترا گفت:

  منم کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم.مدرک icdl هم گرفتم ولی کار کجابود.همش شده پارتی بازی

  [پاسخ]

 295. فاطمه گفت:

  سلام لیسانس نرم افزار هستم مدرک بین المللی راه اندازی شبکه رو هم دارم خواهشمندم یه ازمون استخدامی واسه ما هم بزارین

  [پاسخ]

 296. ,وحید گفت:

  سلام توروخداماهایی که درس خوندیم بریم سرکاراماهنوزکه هنوزه نرفتیم تاکی بایدمنتظرباشیم؟؟؟فوق دیپلم تربیت بدنی قهرمان کشوری جودوهم نصیبم شده ازتون ممنون میشم کمکمون کنید

  [پاسخ]

 297. سامان گفت:

  سجاد خیلی خوشحاله

  [پاسخ]

 298. الهام گفت:

  سلام از بیکاری خسته شدم و الان واقعا” به کار احتیاج دارم در ضمن من کارشناسی حسابداری دارم.

  [پاسخ]

 299. شیرین.س گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی رشته گرافیک هستم..علاقه زیادی به تدریس در آموزش وپرورش دارم..ممنون میشم اطلاع بدید.

  [پاسخ]

 300. م.ن گفت:

  من کارشناسی زیست شناسی دارم برای کار در اموزش پرورش چه کار کنم؟

  [پاسخ]

 301. ال گفت:

  با سلام و خسته نباشید من لیسانس روانشناسی بالینی دارم و بیکار. دوست دارم تو شبکه بهداشت کار کنم. لطفا اطلاع رسانی کنید

  [پاسخ]

 302. مسلم گفت:

  مگه گناه کردیم درس خوندیم،بابا استخدام کنین دیگه…………….متاهل هستیم وبیکار.

  [پاسخ]

 303. فهیمه گفت:

  سلام دوستام روزتون بخیر
  منم لیسانس کامپیوتر (IT) هستم و بیکار
  و البته عاشق کار در حوزه آموزش و پرورش هستم
  این قضیه جذب نبرو برای پیش دبستابی کی هستش تو رو خدا اگه کسی از زمان ثبت نام و تاریخ برگزرای آزمون خبر داره یا اینکه اصلا باید چه کار کنیم رو بگه .
  یه دنیا ممنون میشم اگه اطلاع رسانی کنید

  [پاسخ]

 304. sana گفت:

  man be bachee alaghe daram vase kudakyari che darsayii bayad khuund

  [پاسخ]

 305. حامد گفت:

  حاج اقاسلطانی نماینده رزن هستند نه لرستان

  [پاسخ]

 306. مینا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل رشته معماری هستم.وعلاقه زیادی به تدریس در هنرستان رو دارم.اگه اطلاع بدید ممنون میشم

  [پاسخ]

 307. الناز گفت:

  سلام باباتوروخدابه فکرماباشیدچه گناهی کردیم تواین زمان به دنیاامدیم نمیشه ۲۰ساله معلم هاروبازنشسته کنیدماجوونایی که لیسانس علوم پایه خوندیم بااین هزینه های زیادواین که فقط به دردمعلمی میخوره رواستخدام کنیدمادرمیانسال من صبح ها بااین سن وسالش میره مدرسه ومعلم هستن بعد من جوون تا لنگ ظهر میخوابم واقعا اگه افسرده نشیم تعجب داره۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

  [پاسخ]

 308. جلالی گفت:

  لیسانس حسابداری دارم چکارکنم بیکارم :شهرستان ریگان

  [پاسخ]

 309. خلیل گفت:

  سلام خسته نباشید تورو خدا ای معدل سه سال ک اولویت قرار میدین لغو کنین .ممنون میشیم این کارو بکنین

  [پاسخ]

 310. احمدرضایگانه راد گفت:

  بنده والدینم بازنشسته اموزش پرورش هستن وبامدرک لیسانس حسابرسی حال نباید حقی در سازمان داشته باشیم

  [پاسخ]

 311. s گفت:

  سلام من فوق لیسانس ریاضی محض با معدل ۱۷ هستم چرا برای ما استخدام ندارید ؟اینقدر درس خوندیم الانم فقط لیسانس دانشگاه تربیت معلم و استخدام می کنید به فکر ما هم باشید

  [پاسخ]

 312. ندا گفت:

  من فوق دیپلم حسابداری دارم آیا میشه جذب آموزش پرورش بشم؟

  [پاسخ]

 313. ع.رضائی گفت:

  سلام
  من لیسانس میکروبیولوژی هستم
  لطفازمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و زمان دقیق برگزاری این آزمون رابه من اطلاع بدهید
  باتشکر

  [پاسخ]

 314. جعفری گفت:

  باسلام اینجانب لیسانس زبان انگلیسی دارم شش ساله که بیکارم لطفا برای استخدام منو در جریان بگذارید

  [پاسخ]

 315. خسروشاهی گفت:

  سلام
  زمان دقیق ثبت نام برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش و زمان دقیق برگزاری این آزمون چه زمانی است؟

  [پاسخ]

 316. مهوش گفت:

  سلام من ارشد میکروبیولوژی دارم و یکسال در ازمایشگاه بوعلی زنجان تست الایزا کار کردم دنبال کار هستم. لطفا کمکم کنید.

  [پاسخ]

 317. فاطمه گفت:

  سلام بنده لیسانس حسابداری هستم ومسلط به چندین نرم افزارهای حسابداری میباشم و سابقه کار در شرکت های خصوصی رو دارم لطفا منم در جریان بگذارید

  [پاسخ]

 318. امید گفت:

  من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم کاری پیدا نکردم مدرک نصب دوربین مدار بسته هم گرفتم بازم بیکارم تو رو خدا کمک کنید

  [پاسخ]

 319. م پ گفت:

  سلام من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم .چطوری می توانم برای تدریس از طریق آموزش و پرورش اقدام کنم؟لطفا به من هم خبر دهید.

  [پاسخ]

 320. محمد گفت:

  برای مراکز استخدامی درسراسر کشور دوچیز مهم هست یکی دریافت مبالغی پول برای تمهیدات استخدام از ده هزارتومان تا سقف پنجاه هزار تومان دوم اینکه نیروهای مورد نیازشان را قبلا برگزیده اند ودیگران را سرکار می گذارند تا بدینوسیله پولهای زیادی جمع کنند وحالا چه کسی به حسابرسی انها می پردازد وبیکاران تحصیل کرده بدون پارتی وبی پول وکم رو هراسان در سایتها می گردند اخر دستشان به هیچ چیز بند نیست
  ایا کسی هست برای من بیکار جوان بیست ودو ساله باشد اخلاقی خوب ومذهبی بدون سوئ پیشینه خانوادگی اماده ازدواج با دختران کسانی هستم که کاری برایم دست وپا کند تا با دخترشان زندگی سالمی داشته باشیم
  اقای مدیر کل وزیر تیمسار رئیس بانکه وشرکتها وسرداران عزیز ودست اندرکاران پرنفوذ درهمه ارکانها حکومتی ایا برایم پارتی میشوید ویا برایم پاپوش میسازید که چرا این خواسته ها را دارم

  [پاسخ]

 321. بهی گفت:

  یادم رفت بگم قدرت بیان خوبی برای تدریس دارم و قدم ۱۷۲ و به لطف خدا از نظر روحی جسمی برای تدریس ساخته شدم.

  [پاسخ]

 322. بهی گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه لیسانس آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستان دارم از دانشگاه باهنر کرمان و در دوره لیسانس رتبه یک بودم ارشد مدیریت آموزشی در همون دانشگاه خوندم و رتبه یک شدم مقالات زیادی دارم و بسیار فعالم و عاشق مدیریت و تدریسم باید بگم بومی سیستان و بلوچستانم اما کو کار؟

  [پاسخ]

 323. سمیه گفت:

  سلام منم مهندس معماره بیکارم اگرجایی معمار خواست خبرم کنید

  [پاسخ]

 324. ... گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد (مهندسی کشاورزی)از دانشگاه دولتی ام.علاقه به استخدام تو آموزش و پرورش دارم لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  [پاسخ]

 325. مینا گفت:

  باسلام
  من مهندسی کامپیوتر دارم ولی هرجا سر میزنم فایده نداره همه جا یا یه پارتی قوی میخواد یا سهمیه که متاسفانه من ندارم.خدا کنه حداقل خدا پارتی همه ما بشه.انشالله

  [پاسخ]

 326. نعیمه گفت:

  سلام …من ارشد کامپیوتر هستم خیلی دوست دارم معلم دبستانی ها بشم واقعا دوست دارم عشق من آموزش بچه های نازنینه … آیا ما به درد آموزش و پرورش نمی خوریم ..بسه این معلم های پیر و از کار افتاده رو بازنشسته کنید از نیروها و اندیشه های تازه جوانان هم استفاده کنید

  [پاسخ]

 327. ali گفت:

  سلام
  لیسانس کامپیوتر دارم لطفاتاریخ دقیق ثبت نام را برایم میل کنید.
  باتشکر.

  [پاسخ]

 328. الی گفت:

  باسلام ،متاسفانه آموزش وپرورش به جای اینکه افراد تحصیلکرده را استخدام کند یک مشت افراد بیسواد نهضتی گرفته یا رشته هایی گرفته که اصلا رشته دبیری نیستند مثل حقوق یامهندسی.
  وافرادی که رشته دبیری هستند متاسفانه بیکار .
  امیدوارم بتوانید در آن دنیا پاسخگو باشید.

  [پاسخ]

 329. حسن قوی هیکل گفت:

  سلام منم مدرک کاردانی تربیت بدنی دارم و حکم من را زده خدمتگزار از مسولین خواهشمندیم که مارا برای معلم ورزش جذب کنند-

  [پاسخ]

 330. صبا گفت:

  اقا سجاد اگه پول نداشتی یا شرایطش رو که بری اون طرف درس بخونی بازهم اینقدر نفست از جای گرم در میومد حالا تو هم برو دکترا تو بگیر برگرد ببینیم میتونی به سادگی برای کشور عزیزت یه جایی واسه خدمت پیدا کنی نمی دونم شاید پارتی ای چیزی داری که با این اطمینان از خدمتت در سالهای آینده حرف میزنی اگه اینطوریه که خوش بحالت برو حالشو ببر من یک ارشد بیکار هستم که اوایل مثل تو فکر میکردم اما شرایط فکرمو عوض کرد چون موقعیتی مثل تو برام پیش نیومد

  [پاسخ]

 331. رها گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت.
  من رها ۲۶ ساله فارغ التحصیل سال ۸۸ در رشته روانشناسی عمومی هستم متأسفانه بیکار و احتیاج شدید به درامد مالی دارم اما هر کجا که پا میذارم یا پارتی میخوان و یا سابقه کار جوری که خودشون انگار از ابتدا پر از تجربه بودن مگه نه اینکه آدم باید از یه جا شروع کنه من تمنا میکنم از شما خواهش می کنم اگه ارگانی یا آموزش و پرورش به سرش زد نیرو خواست یا جایی رشته من رو خواست مرا هم فراموش نکنید بی زحمت با سپاس فراوان از شما که همه نظر ها رو براش وقت میذارید و مطالعه می کنید.
  راستی آدرس ایمیلم رو در این دیدگاه به صورت کامل تر فرستادم.

  [پاسخ]

 332. sajad گفت:

  سلام من ارشد فیزیک دارم دارم آماده میشم برای دکترا برم اتریش خواستم به شما عزیزان که از درس خوندن وبیکار موندن دارن رنج میبرن بگم که شما که لیسانس گرفته تازه ۴سال وقت گذاشته اون که ارشد گرفته تازه ۶سال درس خونده آخه خودتون قضاوت کنید کی با شش سال درس خوندن دانشمند شده یا تاجر شده به نظر من دکترا تازه اول راه برا پیشرفت مطمئن باشید با عشق درس خوندن و دنبال علم بودن هم آدم رو به هدف علمی میرسونه هم مالی ما ایرانی ها نباید به لیسانس فوق لیسانس دکترا افتخار کنیم باید ببینیم چه هدفی افتخار میکنم تو ایران درس خوندم تو رشته بسیار زیبا و شگفت انگیز فیزیک و انگیزه و هدفم از رفتن به اتریش کسب علم و دانش روز و برگشتن به ایران و خدمت به کشور عزیزم ایران است

  [پاسخ]

 333. نام شما گفت:

  این ۱۴۰نفردر شادگان کی ازمون دادن واستخدام شدن حالا میخوان برن مصاحبه

  [پاسخ]

 334. m گفت:

  مدیر محترم سایت میشه لطف کنید و منعکس کنید دولتی که نمی تونه از تحصیل کرده هاش استفاده کنه محبت کنه منت سر این بدبختای فلک زده بذاره اجازه خروشون از خراب شده رو بده!ما دهه شصتیای بیچاره شدیم مس نه خود خورم نه کس دهم گنده کنم به سگ دهم !اخرش نصیب سطل زباله ایم استعدادهای سوخته ای که نه دولت ایران ازمون استفاده کرد و نه اجازه داد کشورهای دیگه بیان و ازمون استفاده کنند!دلم برای عمر هدر رفته خودم و همسن و سالام میسوزه که قربانی برنامه های غلط ی مشت نادان شدیم!کسایی که شب قانون وضع کردند و صبح لغو!و در اخر از که نالیم که از ماست که بر ماست!بقول یکی از دوستان که چند وقت پیش تو همین سایت خوندم حداقل شرایط مردنمون رو فراهم کنید بذارید موقع مردن زجر نکشیم.

  [پاسخ]

 335. es گفت:

  سلام
  اگه سابقه کار در مهد کودک و تدریس دوره شبانه و غیر انتقاعی رو هم داشته باشیم می شه در آزمون آموزش و پرورش شرکت کنیم؟

  [پاسخ]

 336. پرن گفت:

  الهام خانم شما رو حتما برای معلم املا استخدام میکنن!!!

  [پاسخ]

 337. جفت بی آغوش گفت:

  سلام منم بیکارم همه اس ام اساتون رو خوندم تو رو خدا کمکم کنین اگه روزی فقط صدتا فقط صدتا یه تومنی به من بدین ارزو میکنم همتون فرداش پولدار بشین به همه چیزم برسین . محتاجم محتاااااج .اینم شماره کارتم بنام ح انصاری

  [پاسخ]

 338. الهام گفت:

  طورو خدا اگه آموزش و پرورش لیسانس کامپیوتر خواست مار و هم در جریان بذارید.

  [پاسخ]

 339. الهام گفت:

  سلام من لیسانس کامپیوتر هستم . وچند ساله دنباله کار هستم . ان قدر دنباله کار گشتم که عاقبت سنم رفت بالا و هنوز بیکارم.طور و خدا هم یه فکری به حال ما هم بکنید. هر چند کو گوش شنوا. انصافه که تمام فوق دیپلمهای تربیت بدنی سرکار باشند اون موقع ما بیکار.

  [پاسخ]

 340. روکسانا گفت:

  باسلام:من لیسانس معماری با ۲۱ سال سن هستم توروخدا منو در جریان استخدامی بذارید.

  [پاسخ]

 341. زهرا گفت:

  اینکه فقط از دانشگاه شهید رجایی و …. معلم استخدام کنید یک ظلم بزرگ به ماست.مایی که با معدل و رتبه بسیار خوب تو بهترین دانشگاهها درس خوندیم و اونقدر دنبال کار گشتیم و نشد.اونقدر ما رو سرگردون کردید که تا یکی دو سال دیگه بگید شما شرایط سنی استخدامی ندارید.پس نسل ما چی.حالا هر بچه ای که هنوز حال و هوای بچگی تو سرشه میره ماهی ۳۷۰تومن هم حقوق میگیره و ۴ سال بعد هم بی دغدقه استخدام میشه.ما خودمون خرج کردیم.خودمون زحمت کشیدیم.از خورد و خوراکمون تو دانشجویی زدیم تا بتونیم کتاب بخریم.پس ماها که اینقدر زحمت کشیدیم چی. به نظر شما ما نسل سوخته نیستیم؟چرا هیچکس برا ماها کاری نکرد.چرا هیچ دولتی به کار ماها فکر نکرد. متاسفم که جز بچه های اول انقلابم.

  [پاسخ]

 342. مهدی گفت:

  درود بر شما, بچه ها من هم کارشناسی روانشناسی و کاردانی مکانیک دارم به تدریس و آموزش علاقه دارم , دارم برای کنکور آماده میشم, امید آنچنانی به مسولین محترم ندارم, شخصا” دارم زیاد تلاش می کنم, به خودم اعتقاد دارم شما هم برام انرژی مثبت بفرستید, همتون موفق باشد.

  [پاسخ]

 343. آرام گفت:

  سلام من فوق لیسانس ریاضی کاربردی دارم؛ درس ریاضی به امید تدریس خوندم ولی الان که فارغ تحصیل شدم واسه تدریس ازم سابقه اونم ۳ سال میخوان. کاش روزی برسه که همه بدون پارتی بتونن کار کنن!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 344. اکرم گفت:

  من فوق لسلنس رشته زمین شناسی ام منم دلم میخواهد استخدام ؟آموزش و پرورش بشم

  [پاسخ]

 345. مهندس سخت افزار اقای شعبانی گفت:

  من سیکل دارم معلم دوم دبیرستانم پارتی دارین بیان ندارین برین ازاد کار کنین………..ههههههه منم بیکارم ارشد کامپیوتر انتظار نداشته باشین

  [پاسخ]

 346. اذر گفت:

  با سلام
  من لیسانس تربیت بدنی هستم میخواستم بپرسم اموزش و پرورش رشته ما هم نیاز داره؟؟؟؟ لطفا به سوالم پاسخ دهید.
  با تشکر

  [پاسخ]

 347. ali گفت:

  سلام من لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم ازشغل معلمی بسیار لذت میبرم وعلاقه زیادی برای معلمی دارم با تشکر

  [پاسخ]

 348. مسلم گفت:

  سلام یعنی دانشگاه های دیگه رو استخدام نمی کنین فقط فرهنگیان

  [پاسخ]

 349. پپ گفت:

  چرا فقط دانشگاه رجایی و شریعتی!!؟!! پس تکلیف علوم پایه های دانشگههای دیگه ی کشور مثل صنعتی اصفهان چیه!!!! بعدشم دوستای گلم یکم بزرگ شید دیگه اینجا که فرم استخدام نیس میای رزومه میدین!!! فک میکنین مسئول اموزش پرورش میاد ازینجا معلم پیدا کنه؟!

  [پاسخ]

 350. شایان گفت:

  دلتون خوشه آموزش پرورش واسه ماها ارزش قائل نیست اصلا این حرفارو نمی خونن یه مشت بیسواد واسه ما بدبختا تصمیم میگیرن

  [پاسخ]

 351. زهرا گفت:

  سلام. من ورودی مهر ۸۷ شریعتی بودم…این موضوع شامل حال من هم میشه؟؟؟ خواهشا ج بدید..

  [پاسخ]

 352. مرضیه گفت:

  من لیسانس زبان انگلیسی هستم،همه ی عشقم هم درس دادن تو مدرسه بود اما فعلا که کسی نیست صدای مارو بشنوه…..!!!!

  [پاسخ]

 353. firoozeh گفت:

  salaam man lisanse amar daram az payam noor , khodamo koshtam ta ba sharayete payam noor amaro tamom konam ama hala faghat migan en 2ta daneshgah, mage ma adam nistim to en jamee

  [پاسخ]

 354. نام شما گفت:

  کار کار کار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 355. زینب گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد جغرافیا هستم و۳۲سالمه وهنوز بیکارم به هرجایی سرزدیم دیگه دارم افسرده میشم تورروخدا اگه میشه توآزمون استخدامی آموزش وپروش از نیروی رشته ما هم دعوت کنید میترسم آرزوی دبیری رابه گورببرم لطفا اطلاعات استخدامی رااز طریقایمیل به من اطلاع دهید

  [پاسخ]

 356. بیکار گفت:

  سلام من لسیانی آمار دارم بخاطر تدریس اشتیاق به درس نشون دادم بخدا این انصاف نیست با ما اینجور برخورد میکنید منم ورودی ۸۸ بودم چه فرقی داره از کدوم دانشگاه استخدام کنید.

  [پاسخ]

 357. zahra گفت:

  درست..!! که خرما بر نخیل و دست ما کوتاه..اما
  خدا روزی رسونه :) ما تلاشمون رو میکنیم

  [پاسخ]

 358. شیوا گفت:

  سلام سعید جان منم فارغ التحصیل ارشد کامپیوتر نرم افزار از پیام نورتهراتم و مثل شما حق تدریسی درس می دم و بگم که کار واسه از ما بهترونه به ما نمی رسه، منم نا امید و افسرده ام، اما باور کن پیامت رو خوندم از ته دل واسه موفقیتت و رسیدنت به یک کار خوب دعا می کنم بخداااااااااااا

  [پاسخ]

 359. aseman گفت:

  سلام دوستان،منم مثل شماها دنبال کار توی آموزش و پرورش هستم،لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم ولی ۲ ساله که بیکارم و هرچیم که دنبال کار می کردم پیدانمیشه که نمیشه.آموزش و پرورش هم که فقط از دانشگاه های رجایی و فرهنگیان استخدام می کنه،آخه یکی نیست بهشون بگه مگه فارغ التحصیل های بقیه دانشگاه ها دل ندارند،مگه اونا هم درس نخوندند و عمرشون را صرف این راه نکردند(البته اگه این طوری پیش بره باید بگم عمرم را هدر کردم)،لطفا اگه اطلاعیه ای در مورد استخدام در این رشته از آموزش و پرورش اعلام شد،به من هم خبر دهید.باتشکر

  [پاسخ]

 360. سمیرا گفت:

  به نظر من که اشتباه بود.درس خوندن به امید اینکه یه کارخوب داشته باشی!!!من با رتبه ۷۰کشوری شدم مهندس کامپیوتر برنامه نویس!برنامه هایی که مینویسم حرف نداره ولی تو هیچ اداره ای رام نمیدن.چون آشنا ندارم.هرکسی که آشنا داره باید درس بخونه به امید کار.هیچ مسولی اینا رو نمیخونه برا دل خودم نوشتم..

  [پاسخ]

 361. roya گفت:

  سلام . من با سابقه ۱۶ سال مربی حق التدریس مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بصورت تمام وقت مشغول آموزش هستم. و ۷ عدد کارت مربی گری و پداگوژی دارم . و چندین با به عنوان داور المپیاد و طراح سوالات المپیاد خدمت کردو .و ۲ سال هم معلم آموزش پرورش منطقه ۵ و۱۸ در مقطع سال سوم هنرستان .و کاردانش بودم / وتحصیلات دانشگاهی : فوق دیپلم در سال ۷۴در دانشکده فنی دختران شریعتی تهران / / و سال ۹۱ کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری در دانشگاه تهران جنوب با معدل ۱۶٫۳۰ گذراندهام / ۱۳ سال بیمه و ۱۶ سال سابقه آموزش صادقانه ای دارم . از شما بزرگوارعاجزانه خواهشمندم راهنماییم کنید تا بتونم جذب آموزش پرورش بشم .مرسی

  [پاسخ]

 362. فرهاد گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من فارغ التحصیل رشته علوم اجتماعی هستم ۴سال هست که بیکارم الان ۳۰سالمه هنوز سرگردانم زن نگرفتم تکلیف من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]