خانه » اطلاعیه های مهم » اعلام تاریخ ثبت نام و شرایط  شرکت در آزمون استخدام پیمانی آموزش وپرورش سال ۹۷ 

اعلام تاریخ ثبت نام و شرایط  شرکت در آزمون استخدام پیمانی آموزش وپرورش سال ۹۷ 

متن آگهی:

خبر ۱۶ اسفند ۹۶: اعلام تاریخ ثبت نام و شرایط  شرکت در آزمون استخدام پیمانی آموزش وپرورش سال ۹۷ 
مهندس چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات در خصوص جذب و استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی،آموزش وپرورش از طریق آزمون درسال ۱۳۹۷ اعلام کردند که در آزمون استخدامی سال۱۳۹۷ براساس نیاز مناطق آموزشی برای حدود ۷۰ خوشه شغلی مربوط به مشاغل آموزشی ، تعداد ۱۷۳۶۸ نفر ، با رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمت کشور و درنظر گرفتن سهمیه های قانونی، بعد از طی مراحل آزمون به شرط گذراندن پودمان اول دوره مهارت آموزی، از تاریخ ۹۷/۷/۱ جذب آموزش و پرورش  خواهند شد پذیرفته شدگان نهایی مکلفند که مابقی دوره شایستگی معلمی را ،همزمان با اشتغال درمدارس  در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی بگذرانند.
آقای چهاربند در این خصوص گفتند، ثبت نام ازداوطلبان متقاضی در آزمون استخدامی پیمانی سال ۱۳۹۷ پس از تکمیل ،اخذ و تأیید اطلاعات، از سوی مراجع ذیصلاح، از اواخر اسفندماه سال جاری  و یا نیمه اول فروردین سال ۱۳۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع  خواهدشد.
ایشان اظهار داشتندکه آزمون استخدامی در نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷  برگزار و نتایج اولیه آزمون نیز، حداکثر تا اواخر خرداد ۱۳۹۷ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد پذیرفته شدگان  نهایی پس ازطی مراحل مصاحبه تخصصی ، معاینات پزشکی و بررسی صلاحیت های عمومی ازمیان معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت، انتخاب و به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی جهت گذراندن دوره مهارت آموزی معرفی شوند.


خبر ۱۶ اسفند ماه ۹۶ – کیانوش عطائی رئیس اداره امور اداری و تشکیلات اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اعلام کرد:

با توجه به سئوالات مکرر داوطلبان ارجمند استخدام در آموزش و پرورش، مراتب از وزارت آموزش و پرورش پیگیری شد و همکاران ذی ربط در حوزه اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اعلام کردند براساس هماهنگی به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور، آگهی استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در مشاغل آموزشی که پیش تر قراربود در اسفندماه سال ۱۳۹۶ منتشر گردد، به فروردین ماه سال ۱۳۹۷ موکول گردید. زمان دقیق و نحوه ثبت نام ، مدرک و رشته های تحصیلی و جنسیت های مورد نیاز، شرایط سنی و سایر شرایط لازم به هنگام انتشار آگهی استخدامی مشخص خواهد گردید. بنابراین به داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش توصیه می گردد در این رابطه فقط اخبار منتشر شده در سایت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نشانی poshtibani.ea.medu.ir و کانال تلگرامی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استان به نشانی @tbzmedu را پیگیری نموده و براساس آن اقدام نمایند.


خبر ۱۲ اسفند ۹۶: احتمال برگزاری آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش در ۲۰ فروردین ماه

سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برابر یک برنامه اعلان‌شده از قبل، در مرکز سامد استان(سامانه ارتباط مردمی دولت) حاضر شد و به سوالات و ابهامات شهروندان در حوزه آموزش و پرورش استان پاسخ داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران «سیدعلی قاسمی » صبح امروز چهارشنبه برابر اعلان قبلی در مرکز سامد( سامانه اطلاع‌رسانی دولت) حاضر شد و پاسخ تماس‌های مردم را داد. براساس گزارش خبرنگار روابط عمومی، تعداد تماس‌ها به اندازه‌ای زیاد بود که نقی شادمان معاون هماهنگی مدیرکل نیز در مکان تعبیه شده مستقر شد و به سوالات شهروندانی که از سراسر استان تماس می‌گرفتند، پاسخ داد.

باتوجه به این نکته که آموزش و پرورش نهادی مردمی- حاکمیتی است که کمتر فرد یا خانواده‌ای را می‌توان یافت که مستقیم یا غیر مستقیم با این دستگاه ارتباط نداشته باشد و در حقیقت ذینفعان حوزه آموزش و پرورش بسیار متکثر هستند، انتظار می‌رفت که تماس‌ها  با مدیرکل آموزش و پرورش، بسیار بیشتر از مدیران سایر دستگاه‌ها باشد، انتظار به‌جایی که محقق شد و تمام خطوط تلفن، در تمام مدت زمان مشخص شده برای حضور مدیرکل -۹ تا ۱۱-  پر بود به شکلی که امکانی برای پاسخ به تمام تماس‌ها نبود. اما در نهایت به ۵۵ تماس پاسخ داده شد.

نقی شادمان معاون هماهنگی آموزش و پرورش مازندران در خصوص موضوع تماس‌ها به خبرنگار روابط عمومی گفت: بیشتر تماس‌ها در خصوص جذب نیرو بود که البته به شهروندان محترم توضیح دادیم جذب نیرو تابع قوانین کشوری است و براساس آزمون انجام می‌شود. آزمون‌های استخدامی یا از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و یا از طریق سازمان سنجش و براساس نیازسنجی که وزارت آموزش و پرورش از استان‌ها انجام داد، صورت می‌گیرد. اخیراً هم براساس دستورالعمل جدیدی قرار شد آزمونی از مربیان پیش‌دبستانی که سابقه همکاری با ما را داشتند برگزار شود. وزیر محترم هم اعلان کرد در بیستم فروردین قرار است هجده‌هزار نیرو جذب آموزش و پرورش شوند و این هجده‌هزار نفر هم شامل پیش‌دبستانی، هم شامل آزاد و هم ماده ۲۸ خواهد شد اما باید مشخص شود سهم مازندران از این تعداد چند نفر هستند که در انتظار دستورالعمل وزارتی هستیم.

شادمان افزود: از دیگر موارد مورد پرسش شهروندان، معلمان مدارس غیردولتی بودند و می‌خواستند بدانند آیا می‌توانند انتظار جذب داشته باشند یاخیر که در پاسخ به این عزیزان هم گفتیم مدارس غیردولتی، درحقیقت زیرمجموعه بخش خصوصی تعریف می‌شوند و آموزگاران شاغل در این بخش هر سابقه و هرتوانمندی که داشته باشند، باز هم مجوزی برای جذب در آموزش و پرورش محسوب نمی‌شود.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منبع: سایت وزارت آموزش و پرورش

خبر ۲ اسفند ۹۶: تلاش برای برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا پایان سال جاری

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت :۲۶ هزار ملک آموزش و پرورش فاقد سند است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نجفی معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در استودیو الفبا در خصوص طرح تقویم آموزشی اظهار داشت: یک لایحه در این خصوص از سوی دولت به مجلس ارسال شد اما با توجه به اینکه رویکرد این لایحه بیشتر از بعد زیست‌محیطی بوده است، با نگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و آموزش و پرورش متفاوت است و لذا این لایحه در مجلس رد شد.

وی افزود: مقرر شد بر اساس سند تحول بنیادین، این موضوع در اختیار آموزش و پرورش باشد تا با نگاه‌های آموزشی و تربیتی یک لایحه آماده کند؛ بر این اساس مقدمات اولیه این موضوع از سوی شورای عالی آموزش و پرورش آماده شده است. امیدواریم با این ملاحظات لایحه از سوی شورای عالی آموزش و پرورش تهیه شده و به دولت و مجلس ارسال شود.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در خصوص محتوای لایحه پیشنهادی از سوی سازمان محیط‌زیست در خصوص تقویم آموزشی، گفت: در آموزش و پرورش نمی‌توان نگاه صفر و صد داشته باشیم ضمن اینکه اقلیم کشورمان طوری است که مشهور به کشور چهارفصل هستیم. به عبارتی ملاحظاتی در مدارس روستایی وجود دارد که با شهری متفاوت است، یعنی اینکه در روستاها دانش‌آموزان کمک‌کار خانواده‌ هستند که اکثراً بعد از عید و در تابستان مشغول به کارند؛ در شمال ایران و شمال‌غرب کشور، فصل کار از اواخر اسفندماه آغاز می‌شود.

نجفی اضافه کرد:‌ لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارسال شده بود چنین ملاحظاتی را در نظر نگرفته بود و از انعطاف لازم برخوردار نبود ضمن اینکه شروع سال تحصیلی و اتمام آن در قانون مصوب مجلس مشخص است و می‌توانیم در دل آن انعطاف داشته باشیم. پس باید با نگاه کاملاً علمی، آموزشی و تربیتی لایحه تهیه شود و این لایحه باید از سوی آموزش و پرورش آماده شود نه اینکه دستگاه دیگری پیشنهاد دهد.

وی تصریح کرد: مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات آن و همچنین دولت به این جمع‌بندی رسیدند که اگر بخواهد اتفاقی در خصوص تقویم مدارس صورت گیرد باید لایحه آن از سوی آموزش و پرورش تهیه شود که هم‌اکنون در شورای عالی آموزش و پرورش روی این موضوع بررسی می‌شود.

*‌ ۲۶ هزار ملک آموزش و پرورش فاقد سند است

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در خصوص وضعیت اراضی و املاک آموزش و پرورش، گفت: وزارت آموزش و پرورش ۹۵ هزار و ۷۵۸ ملک دارد که از این تعداد ۴۲ هزار و ۵۳۶ ملک دارای سند رسمی است، یعنی در مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران و بهره‌بردار آن وزارت آموزش و پرورش است.

نجفی اضافه کرد: ۲۷ هزار و ۱۱۳ ملک دارای سند عادی است و ۲۶ هزار و ۱۰۹ ملک فاقد سند است، ضمن اینکه ۵۳۳۹ ملک اوقافی، ۹۸۵ ملک استیجاری غیراوقافی، ۲۲۰ ملک مستحق‌للغیر و ۱۱۸ ملک دارای حکم خلع‌ید یا قلع و قمع است.

وی بابیان اینکه ۱۸۹۰ ملک مازاد بر نیاز آموزش و پرورش است، افزود: این املاک اکثراً در روستاها واقع هستند که به دلیل کاهش جمعیت دانش‌آموزی یا کوچ از روستاها مازاد تلقی می‌شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش به املاک اختلافی با دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و اظهار داشت: ۴۵ ملک اختلافی با دستگاه‌های دولتی داریم که بر اساس مصوبه هیأت وزیران و رویکردهای معاونت حقوقی رئیس‌جمهور از طریق این معاونت در حال پیگیری هستیم که این اختلاف حل شود.

نجفی ادامه داد: در آموزش و پرورش ۱۳۶ ملک متعلق به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره)، ۶۵ ملک متعلق به کمیته امداد حضرت امام(ره)، ۵۸ ملک متعلق به بنیاد شهید، ۳۷۲ ملک متعلق به بنیاد مستضعفان، ۶ ملک متعلق به بنیاد ۱۵ خرداد و ۴ ملک متعلق به سازمان تأمین اجتماعی است.

وی افزود: بر اساس ماده ۳۲ قانون برنامه پنجم توسعه که آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم واگذار شد ۵۴ ملک نیز از این محل مورد اختلاف است که خوشبختانه املاک اختلافی در بخشی که با نهادهای دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی یا وابسته اختلاف است، کارگروه رفع اختلاف ایجاد کردیم که بخشی از این اختلافات حل شد.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش اظهار داشت: اخیراً هم از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ه)‌ و همچنین بنیاد مستضعفان توافقاتی انجام شده است که آن دسته از املاکی که با اذن یا بدون اذن از سوی این نهادها در اختیار آموزش و پرورش بوده است، درصورتی‌که به‌عنوان مدرسه استفاده می‌شود در اختیار آموزش و پرورش باشد و در جاهایی که املاک غیرآموزشی استفاده شده یا نیاز آموزش و پرورش نیست در اختیار دستگاه‌های متبوع خودشان قرار دهیم.

نجفی بابیان اینکه همراهی خوبی را با دستگاه‌های مختلف در زمینه املاک داشته‌ایم، افزود: در حدود ۷۰۰۰ ملک اختلاف داشتیم که اکنون حدوداً ۴۵ ملک باقی مانده است ضمن اینکه نگاه خوبی نیز دستگاه‌ها به آموزش و پرورش دارند و هرکجا مدرسه و دانش‌آموزی وجود دارد املاک‌شان را در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهند.

وی در خصوص پرونده‌های املاکی که حکم خلع‌ید دارند، گفت: به دنبال این هستیم که مشکل برخی از این املاک با تهاتر حل شود ضمن اینکه در بودجه ۹۷ نیز تأمین اعتبار خوبی شده است تا بتوانیم بخشی از مشکلات املاک را از محل بند «هـ» تبصره ۹ قانون بودجه ۹۶ و ۹۷ حل کنیم.

*‌ نیاز آموزش و پرورش به ۴۵ هزار نیرو در مهر ۹۷

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در خصوص وضعیت جذب نیرو در آموزش و پرورش اظهار داشت: در مورد وضعیت حق‌التدریس‌ها طرحی از سوی نمایندگان مجلس با عنوان «اصلاح ماده ۱۰ قانون حق‌التدریس‌ها» تهیه شد که این قانون از سال ۸۶ تا به امروز ۱۰ بار مورد اصلاح قرار گرفته است که این موضوع نشان می‌دهد این طرح خیلی پخته و کارشناسی نبوده است. در هر حال طرح نهایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است و در آنجا تکلیف حق‌التدریس‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت روشن شده است که هم‌اکنون در نوبت صحن علنی مجلس است و هر زمان تصویب شود، ما نیز آن را اجرا می‌کنیم.

نجفی در خصوص جذب نیرو در آموزش و پرورش گفت: بر اساس قانون جذب نیرو در آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی باشد که ما سالیانه ظرفیت پذیرش ۲۵ هزار نفر را در این دو دانشگاه داریم، البته در سال گذشته حدود ۱۰ هزار نفر دبیر دانشگاه جذب شدند.

وی به راه‌حل دیگری برای جذب نیرو در آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یک راهکاری وجود دارد که استخدام از افراد با تحصیلات لیسانس و بالاتر بر اساس آزمون و یک سال دوره کارورزی انجام شود که ما در نیمه اول امسال ۱۵ هزار نفر جذب کردیم و اخیراً نیز مجوز گرفتیم که حدود ۱۵ هزار نفر دیگر را جذب کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: معاونت نیروی انسانی و پشتیبانی آموزش و پرورش در تلاش است که قبل از عید این آزمون را برگزار کند و کلاس‌ها نیز از اردیبهشت‌ماه آغاز شود تا پذیرفته‌شدگان از مهر ۹۷ وارد آموزش و پرورش شوند.

نجفی بابیان اینکه حدود ۱۰ هزار نفر نیز خروجی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خواهد بود، گفت: برای مهر ۹۷ دغدغه داریم ولی برنامه هم داریم، منتها برای سال‌های آینده با یک سونومی خروج نیروی انسانی مواجه هستیم که باید از دو راهکاری که قانون تعیین کرده است یعنی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و آزمون استخدامی استفاده کنیم ضمن اینکه سازمان امور اداری و استخدامی نیز باید ردیف‌هایی در اختیار ما قرار دهد.

وی ادامه داد: در سال آینده ۷۰۰ هزار دانش‌آموز به جمع دانش‌آموزان کشور اضافه می‌شوند و برای این تعداد دانش‌آموز به حدود ۳۰ هزار معلم نیاز داریم.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش بابیان اینکه برای مهر ۹۷ به حدود ۴۵ هزار نیرو نیاز داریم، افزود: ۳۰ هزار نیرو تأمین شده است و بخشی را نیز از طریق معلمان حق‌التدریس و خرید خدمات آموزشی تأمین می‌کنیم که هم قانون و هم برنامه ششم توسعه و هم قانون خدمات کشوری اجازه داده است که در مناطق محروم و در حوزه‌های تخصصی مثلاً فنی و حرفه‌ای از خرید خدمات آموزشی استفاده کنیم.

* ۱۸ هزار حمایت قضایی از فرهنگیان در هر سال

نجفی بابیان اینکه به طور میانگین سالیانه ۱۷ هزار مورد حمایت قضایی از فرهنگیان داریم، گفت: بالاترین میزان در استان خراسان رضوی با ۲۲۰۸ مورد و کمترین آن در ایلام با ۶۳ مورد است.

وی ادامه داد: این حمایت‌ها به صورت ارشادی یا مراجعه حضوری است ضمن اینکه اگر مشکل فرهنگی در ارتباط با شغلش باشد، وزارت آموزش و پرورش به‌عنوان وکیل ورود می‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش بابیان اینکه یک تعدادی پرونده در دیوان عدالت اداری داریم، اظهار داشت: این پرونده‌ها به دلیل اعتراضاتی است که به بخشنامه‌ها، آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های آموزش و پرورش گرفته شده است.

نجفی افزود: مجموعه دعاوی که در دیوان عدالت اداری در ۹ماهه اول سال داشتیم، حدود ۱۰ هزار و ۳۷۶ مورد در سال ۹۵ و ۱۲ هزار و ۵۳۳ مورد در سال ۹۶ است که عمده آنها درباره تبدیل وضعیت استخدامی بوده است که فراوانی ۸۳۴ مورد است که البته در سال گذشته این رقم ۲۲۵۰ مورد بوده است.

*‌ بدهکاری ۸۵۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش به مادران

وی بابیان اینکه هزینه مهدهای کودک ازجمله مواردی است که در دیوان عدالت اداری با فراوانی بالایی مطرح بود، گفت: قانون برای زنان شاغل که فرزند زیر ۶ سال دارند، ماهیانه هزینه‌ای را برای مهدکودک اختصاص داده است که این عدد برای سال ۹۶ حدود ۹۵ هزار تومان بوده است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش تصریح کرد: از سال ۸۴ که این قانون و آیین‌نامه آن عملیاتی شده است، نتوانستیم هیچ ریالی به همکاران بدهیم که مجموعه آن تبدیل به ۷۰۰۰ حکم از دیوان عدالت اداری شده است.

نجفی اضافه کرد: این عدد برای ۱۰ سال رقمی حدود ۸۵۰ میلیارد تومان است که با سازمان برنامه و بودجه توافق کردیم از فصل اول به فصل ششم این رقم را انتقال دهند که بتوانیم در قالب موارد رفاهی پرداخت کنیم.

وی افزود: همچنین دیگر پرونده‌های دیوان عدالت شامل اعتراض به گزینش، اعتراض به آرای هیأت رسیدگی به تخلفات اداری، احتساب سنوات خدمتی بوده است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش به احکامی که طی ۹ ماه در بدوی و تجدیدنظرخواهی صادر شده است اشاره کرد و گفت: این موارد ۳۶۰۸ مورد بوده است که ۴۱۶ مورد تجدیدنظرخواهی، ۲۶۶۴ مورد رسیدگی‌ شده، ۲۲۵۹ مورد رأی صادر شده، ۴۰۵ مورد مختومه شده و ۹۴۴ پرونده مانده است.

خبرگزاری فارس


خبر ۲۹ بهمن ۹۶: برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در فروردین ماه ۹۷ 

وزیر آموزش و پرورش گفت: احتمالا ظرف دو هفته آینده سهمیه جدیدی که برای آزمون را اعلام خواهیم کرد بر روی تعداد اختلاف نظر وجود دارد اما حول و حوش ۱۸ هزار نفر خواهد بود و در فروردین ماه ۹۷ امیدوارم آزمون برگزار شود.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «وزارت آموزش و پرورش همواره از عدم مدیریت نیروی انسانی رنج می‌برد و همچنین موضوع کمبود نیروی انسانی برای سال آینده تحصیلی در پایه دوازدهم وجود دارد؛ بر این اساس برنامه شما برای ساماندهی نیروی انسانی چیست و آیا آموزش و پرورش برنامه‌ای برای برگزاری آزمون استخدامی دارد؟ در این صورت چه زمانی و برای چه تعداد نفر برگزار خواهد شد؟»، اظهار داشت: احتمالا ظرف دو هفته آینده سهمیه جدیدی که برای آزمون تعیین را اعلام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: بر روی تعداد اختلاف نظر وجود دارد اما حول و حوش ۱۸ هزار نفر خواهد بود و در فروردین ماه ۹۷ امیدوارم آزمون برگزار شود و در مهرماه ۹۷ تعدادی به کارگیری شوند.

خبرگزاری فارس


خبر ۲۶ بهمن ۹۶: جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش قزوین اعلام شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از افزایش سهمیه استان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به ۶۰۰ نفر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, سالار قاسمی گفت: براساس آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۶۰۰نفر نیروی جدید در آموزش و پرورش استان قزوین به صورت پیمانی جذب می شوند.
قاسمی با اشاره به اینکه این تعداد ۵۳۴ نفر بوده است افزود: سهمیه آموزش و پرورش استان قزوین در مناطق مختلف استان و در رشته های ، زیست شناسی ، ادبیات عرب ، ارتباط تصویری ، الهیات و معارف اسلامی ، آموزش ابتدایی ، آموزش کودکان استثنایی ، آموزگار تربیت بدنی ، بازیگری ، پویانمایی ، تاریخ ، تربیت کودک ، جغرافیا ، حسابداری ، ریاضی ، زبان انگلیسی ، زبان و ادبیات فارسی ، زمین شناسی ، شیمی ، صنایع دستی-فرش ، صنایع دستی-چوب ، طراحی دوخت ، عکاسی ، علوم اجتماعی ، علوم تجربی ، فیزیک ، کاروفناوری ، گرافیک ، ماشین ابزار ، مدیریت خانواده ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی باغبانی ، مهندسی برق ، مهندسی تاسیسات ، مهندسی چاپ ، مهندسی سرامیک ، مهندسی صنایع شیمیایی ، مهندسی صنایع چوب ، مهندسی صنایع فلز ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی معدن ، مهندسی مکانیک خودرو ، مهندسی نقشه کشی معماری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد : ثبت نام این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود و متقاضیان شرکت در این آزمون می توانند آخرین اطلاعات و اخبار را از سایت رسمی آموزش و پرورش استان قزوین پیگیری نمایند و زمان ثبت نام و جزئیات آن به محض دریافت اخبار دقیق اطلاع رسانی می شود.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش


خبر ۲۴ بهمن ۹۶: ثبت نام در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش از نیمه اول اسفند ماه جاری

معاون پژوهش و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش استان گفت : برای سال آینده ۲۳۰ نیرو از طریق آزمون سراسری در اداره کل آموزش وپرورش استان خراسان شمالی جذب خواهند شد .

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ قنبر علی خوش آینه معاون پژوهش ، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی با بیان این که ثبت نام از طریق سازمان سنجش به صورت فراخوان نیمه اول اسفند ماه جاری انجام می شود ، گفت : برای سال آینده ۲۳۰ نیرو از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ قانون خدمات کشوری بعد از مراحل مصاحبه ، گزینش و معاینات پزشکی وارد عرصه آموزش و پرورش استان خراسان شمالی خواهند شد .

وی افزود : فارغ التحصیلان دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و مقاطع بالاتر می توانند در آزمون  استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند .

خوش آینه با اشاره به این که در این آزمون ۴۰ درصد نیرو در مقاطع ابتدایی جذب خواهند شد ، گفت : ۶۰ درصد جذب نیرو نیز به سایر رشته های نظری ،پایه و فنی اختصاص دارد .

وی تصریح کرد : در استخدام اخیر استان خراسان شمالی به ۵ بوم تقسیم شده است که ۱-رازو جرگلان و مانه و سملقان و بجنورد ۲- گرمه و بجنورد ۳-جاجرم و بجنورد ۴ اسفراین و بام و صفی آبادو ۵- شیروان وفاروج با توجه به کد شهرستان ثبت نام خواهند شد .

منبع : خبرنگاران جوان


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: مجوز استخدام جدید ۱۵ هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد

معاون توسعه و مدیریت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به نیاز آموزش و پرورش , سازمان امور اداری و استخدامی کشور ،مجوز جذب ۱۵هزار نفر را در این نهاد داده است.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، علی الهیار ترکمن ظهر امروز در گردهمایی روسای امور اداری بازنشستگان کشور افزود: تا پایان امسال آگهی استخدام در جراید منتشر میشود و افراد واجد شرایط میتوانند ثبت نام  و در آزمون شرکت کنند.

او در ادامه افزود: ۳۰ درصد از مدارس شهری ما زیر ۱۰۰نفر دانش آموز دارند و این حاکی از عملکرد کم مقیاس در آموزش و پرورش است.

الهیارافزود :وزارت آموزش و پرورش با مشکلات عدیده ای مواجه است که بر نحوه عملکرد این وزارت خانه بسیار تاثیرگذار است.

او گفت: در تئوری فعلی توسعه با توجه به این که اصلی ترین عامل ،توسعه نیروی انسانی است آموزش و نظام تعلیم و تربیت اهمیت بسیار بالایی دارد.

الهیار با بیان این که اهمیت آموزش در فرهنگ، اجتماع و انسان سازی تاثیرگذار است افزود: نهادی میتواند نقش موثری در زمینه آموزش ایفا کند که دارای انعطاف و سلامت عملکرد داشته باشد.

او با اعلام این که برای حضور موثر در اجتماع محتوای برنامه های آموزشی بسیار مهم هستند گفت: نباید آموزش و پرورش را گذرگاهی برای تحصیل و رسیدن به مقاطع بالاتر تصور کرد.

الهیار گفت: نیاز به رویکرد تحلیلی و تغییر محتوا در آموزش و پرورش احساس می شود، بنابراین رویکرد جدید را در ابتدای سال آینده به ادارات ابلاغ می کنیم که یکی از این تغییرات ارتقاء معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی به معاونت توسعه مدیریت است.

او با تاکید براین موضوع که کلیشه ای ترین موضوع آموزش و پرورش کسری بودجه است افزود: کسری بودجه وجود دارد اما در تحلیل های اقتصادی یک معلول قلمداد می شود.

الهیار تصریح کرد: ضریب بهره وری در آموزش و پرورش ۴۵ درصد است که این یعنی ۵۵ درصد پرت منابع داریم و همین امر منجر به کسری بودجه می شود.

او افزود: ۳۰ درصد از مدارس شهری ما زیر ۱۰۰نفر دانش آموز دارند و این حاکی از عملکرد کم مقیاس در آموزش و پرورش است.

خبرگزاری صدا و سیما


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: اعلام فراخوان آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش تا اسفندماه امسال

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی از صدور مجوز استخدام ۲۳۰ نفر در این نهاد خبر داد.قنبرعلی خوش آینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این تعداد استخدامی در تمامی شهرستان های خراسان شمالی به غیر از بجنورد متناسب با نیاز  به کار گرفته می شوند.

خوش آیینه درباره میزان سهمیه خانواده ایثارگران و شهدا در استخدامی جدید آموزش و پرورش خراسان شمالی، بیان کرد: از بین ۲۳۰ سهمیه در نظر گرفته شده برای استان، ۲۵ درصد سهیمه خانواده ایثارگران، شهدا و جانباران است.

وی افزود: در استخدامی آموزش و پرورش حدود ۱۰۰ نفر برای آموزش ابتدایی و ۱۳۰ نفر برای دیگر رشته های نظری و فنی جذب خواهند شد.

معاون منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به رشته های مورد نیاز در این استخدامی گفت: در مقطع ابتدایی رشته هایی همچون علوم تربیتی، آموزش ابتدایی، روان شناسی و دیگر رشته های مرتبط و در مقطع متوسطه رشته هایی همچون تاریخ، ادبیات، معارف، زبان انگلیسی، فیزیک و سایر رشته ها جذب خواهد شد.

خوش آیینه تصریح کرد: همچنین برای آموش فنی و حرفه ای، ۱۱ رشته فنی همچون مکانیک، برق و … نیز جذب خواهند شد.

وی با اشاره به سهمیه ۱۵۴ نفری استخدامی آموزش و پرورش خراسان شمالی طی سال گذشته، گفت: متاسفانه سال گذشته ۴۸ نفر از متقاضیان به علت اینکه در آزمون B این استخدامی، ۳۰ درصد از نمره مورد نظر را کسب نکردند از استخدامی جاماندند.

این مسئول درباره عدم جذب رشته تاریخ در آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: به علت تعداد بالای فارغ التحصیل در رشته تاریخ، جذب دبیری در این رشته چندین سال متوقف شده بود اما در آزمون جدید، سهمیه ای در نظر گرفته شده است.

خوش آیینه مطرح کرد: مجوز استخدام از سوی سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش داده شده و به طور حتم تا اسفند ماه امسال فراخوان آن اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

خبر ۱۲ بهمن ماه ۹۶ – محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در مورد برگزاری آزمون استخدامی جدید برای متقاضیان ورود به حرفه معلمی و جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش اظهار کرد: با سازمان اداری و استخدامی برای برگزاری این آزمون رایزنی‌های اولیه انجام شده و مقدمات کار را آماده کرده ایم.

وی ادامه داد:‌ با توجه به هماهنگی اولیه‌ای که با سازمان اداری و استخدامی داشتیم اگر این هفته سهمیه‌هایی برای جذب نیروی انسانی از سوی این سازمان به آموزش و پرورش اعلام شود، فراخوان جذب نیرو را در این هفته خواهیم داد.

وزیر آ‌موزش و پرورش تصریح کرد: امیدواریم روند برگزاری آزمون استخدامی به گونه‌ای پیش رود که قبل از پایان سال زمان آزمون را اعلام کنیم و دانشجویانمان برای ورود به حرفه معلمی مشخص شوند.

بطحایی در مورد اولویت‌های پذیرش در آزمون استخدامی پیش رو یادآور شد: در همه دوره‌های تحصیلی جذب نیروی انسانی را مورد توجه قرار داده ایم، اما هنوز درباره تعداد آن نمی‌توان نظر داد، چرا که سهمیه‌ها را سازمان اداری و استخدامی قطعی اعلام می‌کند.


خبر ۳ بهمن ۹۶: امکان برگزاری ۲ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۷

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: بر اساس نتیجه آزمون استخدامی که امسال برگزار شد، ظرفیت استخدام ۴۸ نفر نیروی انسانی در این اداره کل خالی مانده است.

قنبرعلی خوش آیینه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سهم این استان در جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی مزبور، به کارگیری ۲۰۲ نفر نیرو بود که تنها ۱۵۴ نفر توانستند در مراحل استخدام گزینش و جذب شوند.
وی خاطرنشان کرد: ۴۸ نفر از شرکت کنندگان نتوانستند حد نصاب نمره علمی را به دست آورند و از این رو حائز شرایط برای استخدام نبودند.

* سهمیه جذب نشده برای استان محفوظ است
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی افزود: البته این ردیف های خالی برای جذب نیرو در آزمون بعدی برای استان محفوظ است و به سهمیه ظرفیت پذیرش نیرو، اضافه می شود.
وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، ردیف های جذب نیرو که جذب نمی شود برای سال آتی محفوظ است.
خوش آیینه با بیان اینکه برای جذب نیرو در ردیف های خالی، پیشنهادهایی به وزارت آموزش و پرورش داده شده بود گفت: یکی از پیشنهادهای ما برای جذب ظرفیت استخدامی، جابه جایی این ظرفیت در میان رشته هایی بود که نمره علمی توسط شرکت کنندگان کسب شده بود، همچنین کاهش نمره علمی پیشنهاد دیگری بود که البته مورد موافقت قرار نگرفت.

* رایزنی برای برگزاری ۲ آزمون استخدامی در آموزش پرورش
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی برای برگزاری ۲ آزمون استخدامی است گفت: یک آزمون برای جذب و استخدام نیروهای حق التدریس برگزار می شود و تنها نیروهایی که به صورت حق التدریس در حال فعالیت هستند می توانند در آن شرکت کنند.
وی افزود: آموزش و پرورش تلاش دارد که استخدام در این نهاد تنها از طریق آزمون انجام شود و از این رو، تنها افرادی که در آزمون نمره علمی را به دست آوردند و مراحل گزینش را طی کنند، استخدام می شوند.
وی گفت: در سطح کشور ۲۷ هزار نفر از نیروهای حق التدرسی و در این استان ۶۳۰ نفر می توانند در این آزمون شرکت کنند.
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: البته برگزاری این آزمون در حال رایزنی است و هنوز به قطعیت نرسیده است.
خوش آیینه درباره برگزاری آزمون و استخدام از طریق ماده ۲۸ گفت: یک آزمون نیز برای به کارگیری نیرو از میان دانش آموختگان دانشگاهی برگزار می شود.
وی گفت: زمان برگزاری این آزمون در اسفند ماه امسال و یا اوایل سال ۹۷ پیش بینی شده است و پذیرفته شدگان در آن، پس از شرکت در دوره های آموزشی، به تدریش مشغول خواهند شد.

* جذب ۱۹۰ نفر، سهم استان در آزمون استخدام
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: در سطح کشور به کارگیری ۱۵ هزار نفر نیروی انسانی از طریق این آزمون پیش بینی شده است که سهم استان نیز ۱۹۰ نفر است.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان دانشگاهی بر اساس رشته های مورد نیاز در این آزمون شرکت می کنند و البته بیشترین نیاز آموزش و پرورش در رشته های مربوط به آموزگاری است و در این باره به کارگیری مردان در اولویت ما است.
خوش آیینه با بیان اینکه نیروی انسانی شاغل در آموزش و پروش خراسان شمالی معادل ۱.۴ درصد از جمعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش کشور است گفت: تلاش داریم تا ۲ برابر سهمیه استان، نیروی انسانی جذب شود و بر این اساس دست کم ۳۵۰ نفر در این آزمون وارد آموزش پرورش استان شود.
وی با بیان اینکه آموزش و پروش استان در تمام رشته ها به نیروی انسانی نیاز دارد گفت: تلاش داریم تا رشته ها برای جذب آموزگاری در طرح طبقه بندی مشغل تنوع بیشتری داشته باشد از این رو قرار است رشته های دوره ابتدایی در آزمون ها، تنوع بیشتری بگیرد.
معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: البته این امر پیشنهاد شده است که اگر مورد پذیرش واقع شود، افراد در رشته های مختلف وارد آموزگاری می شود.
اکنون ۱۴ هزار فرهنگی در آموزش و پرورش خراسان شمالی فعالیت دارند.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۵ دی ماه ۹۶- بطحائی گفت: مهمترین مانعی که برای برگزاری آزمون استخدامی داشتیم ردیف‌های استخدامی بود که باید با سازمان امور اداری و استخدامی کشور به توافق برسیم. جلساتی برگزار شد و آخرین اطلاعاتی که برای تصمیم گیری مورد نیاز بود نیز روز گذشته ارسال شد و فکر می‌کنم هفته آینده زمان این آزمون مشخص شود.


وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود زیرا فرآیند جذب نیرو فرآیندی زمان‌بر است.
به گزارش تجارت امروز، بطحائی در حاشیه نود و ششمین جلسه شورای اجتماعی که عصر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد در خصوص مربیان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: مربیان نهضت سوادآموزی همکاران شریف و زحمت کش ما هستند. در حال حاضر لایحه‌ای در دستور کار مجلس قرار دارد که همگی منتظر هستیم تا تکلیف این لایحه مشخص شود. در حقیقت این لایحه حرف آخر را در مورد وضعیت مربیان پیش دبستانی و نیروهای حق التدریس خواهد زد که امیدواریم به زودی مجلس در این زمینه تعیین تکلیف کند.

احتمال مشخص شدن زمان برگزاری آزمون استخدامی کشور تا هفته آینده

وی ادامه داد: مهمترین مانعی که برای برگزاری آزمون استخدامی داشتیم ردیف‌های استخدامی بود که باید با سازمان امور اداری و استخدامی کشور به توافق برسیم. جلساتی برگزار شد و آخرین اطلاعاتی که برای تصمیم گیری مورد نیاز بود نیز روز گذشته ارسال شد و فکر می‌کنم هفته آینده زمان این آزمون مشخص شود.

وزیر کشور در ادامه به افزایش حقوق معلمان مدارس استثنائی نیز اشاره کرد و گفت:‌ مبنای افزایش حقوق در قانون خدمات کشوری مشخص شد و معلمان در مدارس استثنائی نیز به دلیل سختی کار از افزایش حقوق نسبت به سایر همکاران‌شان برخوردار هستند. لایحه جدیدی که برای قانون خدمات کشوری به مجلس ارسال شده است فکر می‌کنم از اوایل سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد که در آنجا تمهیداتی پیش بینی شده است و اگر به تصویب برسد مورد عمل قرار خواهد گرفت.

بطحائی در ادامه صحبت‌هایش به تعطیلی میان فصلی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تعطیلی میان فصلی برای آموزش و پرورش موضوع بین دستگاهی است و فقط مختص محیط زیست نیست. وزارت آموزش و پرورش از نظر آموزشی و تربیتی حرف در این زمینه دارد. همچنین عوامل تاثیرگذار در این تصمیم باید دیده شود به همین دلیل و به دلیل وجود پیچیدگی‌های موضوع فعلا کار به آینده موکول شده است اما هر تصمیمی که در این زمینه گرفته شود به تصویب مجلس نیاز دارد.

بطحائی ادامه داد: قانونی داریم که در آن شروع و پایان سال تحصیلی به تصویب نمایندگان رسیده است. بنابراین اگر بنا باشد که تغییری در آغاز یا پایان سال تحصیلی ایجاد شود مجددا به قانون جدیدی نیاز داریم همچنین هدف تعطیلی میان فصلی صرفا برای آلودگی هوا نیست. بنابراین آنچه که به تصویب می‌رسد برای کل کشور خواهد بود اما تاثیر آن در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: با یک ماه تعطیلی موافق نیستم ولی تعطیلات دو هفته‌ای بین دو فصل می‌تواند از حیث آثار تربیتی و آموزشی تاثیرات مثبتی در فرآیند آموزش و یادگیری داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به بررسی اردوهای دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: آخرین دستورالعمل مربوط به اردوهای دانش آموزی از جمله راهیان نور را ابلاغ کردیم که در این دستورالعمل به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود. همچنین کلیه نکات و ملاحظات ایمنی را تا جایی که قابل پیش بینی بود در این دستورالعمل مورد توجه قرار دادیم. امیدوارم در پایان این سه ماه که پایان بهمن ماه خاتمه آن است این دستورالعمل مورد ارزیابی قرار گیرد و نظرات استان‌ها و همکاران در استان‌ها را دریافت کنیم و در صورت نیاز نظرات اصلاحی را اعمال و در نهایت این دستورالعمل نهایی را ابلاغ کنیم اما به نظر می‌رسد این دستورالعملی که به صورت آزمایشی ابلاغ شده است جامع و بی عیب و نقص باشد.

بطحائی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به فضاهای آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی خصوصا در سال‌هایی که شهرها از حیث ارتفاع رشد کرده‌اند مورد کم اقبالی قرار گرفت و لذا امروز در بسیاری از شهرهای پر جمعیت به شدت با مشکل فضاهای آموزشی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: ‌در لایحه‌ای که دولت برای بودجه سال ۹۷ به مجلس داده است و مساعدتی که نمایندگان در این زمینه داشته‌اند گشایش‌های خوبی پیش بینی شده است. از جمله این گشایش‌ها می‌توان به همکاری شهرداری برای تبدیل کاربری املاک و هموار کردن مسیر مقررات و ضوابط تغییر کاربری‌ها اشاره کرد. بنابراین امیدوار هستم در سال ۹۷ اگر این لایحه به تصویب برسد خیز بلندی برای کیفی سازی فضای آموزشی در شهرهای پر جمعیت داشته باشیم.

مقاوم سازی مدارس فرسوده

بطحائی اظهار کرد: بخشی از فضاهای آموزشی ما از حیث ایمنی مناسب نیستند. در بودجه سال ۹۷ مکانیزم‌های خوبی پیش بینی شده اما این بودجه هنوز به تصویب نرسیده است. بنابراین اگر این قابلیت که به تصویب کمیسیون تلفیق هم رسیده در صحن علنی مجلس به تصویب برسد در سال ۹۷ گام بلندی برای مقاوم سازی و بازسازی فضاهای نا ایمن خواهیم برداشت.

بازنشستگی زنان معلم

وزیر آموزش و پرورش افزود: بر اساس قانون زنان معلمی که بیش از ۲۵ سال سابقه و بدون سنوات ارفاقی باشند می‌توانند درخواست بازنشستگی دهند و حتما در مناطقی که به استمرار آن همکار زن احتیاج نداشته باشیم یعنی مازاد نیرو در آن منطقه وجود داشته باشد با خروج آن از آموزش و پرورش موافقت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال‌های پیش رو به شدت نیازمند نیرو هستیم. بنابراین احتمالا با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد مگر مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود زیرا فرآیند جذب نیرو فرآیندی زمان بر است.


خبر ۱۸ دی ۹۶: احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بهمن ماه
آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شد
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: بعد از موافقت نهایی سازمان اداری و استخدامی احتمال برگزاری آزمون در بهمن وجود دارد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شداسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد وضع پیگیری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی داشته‌ایم و پس از آنکه این مذاکرات به نتیجه برسد احتمالا پایان دی ماه یا اواسط بهمن ماه آزمون استخدامی را برگزار خواهیم کرد.

وی درباره تعداد پذیرش نیرو در این  آزمون ادامه داد: هنوز به طور قطع نمی‌توان تعداد مشخص کرد اما با توجه به نیازسنجی که داشتیم و وضع موجود احتمالا ۱۵ هزار نیرو جذب کنیم.

چهاربند تصریح کرد: همچنان اولویت پذیرش نیرو در مقطع ابتدایی و بعد از آن هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است که البته رشته‌های مورد نیاز بعد از توافق با سازمان اداری و استخدامی مشخص می‌شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد اختلاف نظر با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: در تعداد نیروهای فعال مشکلی نداریم و اختلاف نظر در رابطه با وزارتخانه است، چرا که در شاخص‌های نیازسنجی اختلاف‌نظر وجود دارد اما در حال رفع این مسئله هستیم.


خبر ۱۴ آبان ۹۶: احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بهمن ۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد: احتمال برگزاری آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش برای جذب ۱۵ هزار نیرو
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از احتمال تخصیص ۱۵ هزار سهمیه استخدامی جدید و برگزاری آزمون در بهمن ماه در صورت موافقت سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد.
اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین مذاکرات انجام شده پیرامون برگزاری آزمون استخدامی جدید برای آموزش و پرورش اظهار کرد: مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی در حال انجام است و مشغول قطعی کردن شاخص‌ها هستیم. به محض آنکه شاخص‌ها قطعی شوند در مورد سهمیه استخدام برای زمان باقی مانده سال ۹۶ تصمیم‌گیری می‌کنیم.
وی افزود: در سال جاری یک مرحله جذب ۱۰ هزار نفری و یک مرحله جذب هشت هزار نفری داشتیم. پیشنهاد ما این است مجددا ۱۵ هزار سهمیه جدید برای بهمن ‌ماه به ما تخصیص دهند ولی در مجموع برای سال آینده عدد بیشتر از این‌هاست.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز اظهار کرد: مخالف هرگونه طرح و سیاست مغایر سند تحول بنیادین هستیم. خوشبختانه رویکرد مجلس به این طرح همراه با تامل و بررسی بوده است و تا کنون بسیاری مسائل روشن شده و لازم است از مجلس و کمیسیون آموزش تقدیر کنیم که در نهایی کردن این مصوبه تعجیل نکردند. پیش‌بینی می‌کنیم آنچه در نهایت تصویب شود با مصالح سند تحول و آموزش و پرورش همخوان باشد.
چهاربند درباره شمار  مشمولان این مصوبه گفت: آنچه برآورد شده حدود ۱۲۰ هزار نفر است، البته تعاریف مشمولان در طرح و قوانین قبلی مشخص نشده بود و به همین علت تفاوت در آمارها به شدت بالاست. به عنوان مثال مشمولان نهضت سوادآموزی با یک تعریف ۳۵ هزار نفر و با یک تعریف دیگر  ۱۳۰ هزار نفر می‌شوند.
وی همچنین درباره ادغام چند معاونت در این وزارتخانه عنوان کرد: باید تعداد معاونت‌ها به پنج مورد برسد.  البته مسئولیت این امر با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است. باید یک اصلاح ساختار صورت بگیرد. طبق قانون برنامه ششم توسعه باید ۱۵ درصد نیروهای اداری در طول برنامه کاسته شوند که تکلیفی برای همه دستگاه‌هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۳ دیدگاه تاکنون.

 1. ..... گفت:

  سلام اگه هدفشون پول ازمون نبود پس چرا این سری از به حد نصاب رسیده های ازمون قبل برای مصاحبه دعوت نمیکنند!!

  [پاسخ]

 2. نسل سوخته گفت:

  اینا اگه به فکر بودن این وصیت ما نبود!!!!

  [پاسخ]

 3. احمدی گفت:

  با سلام لطفا سن استخدام بالا ببرید وفکری به حال تحصیلکرده های متولدین ۱۳۶۰تا۱۳۶۹ کنید این نسل سوخته

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *