خانه » اطلاعیه های مهم » احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جاری

احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جاری

متن آگهی:

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از پذیرش ۱۲ هزار نفری متقاضیان برای سال تحصیلی آینده به دو شکل آزمون استخدامی و دانشجو معلمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان صبح امروز در نشست خبری در خصوص وضعیت کیفی آموزش در دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال سال حساسی است که در اولین خروجی و دستاوردها باید به طور جدی هم مسائل کمی و هم کیفی در نظر گرفته شود؛ در این راستا در کیفیت نظام تعلیم و تربیت اتفاقات مثبتی رخ می دهد؛ امیدواریم فارغ‌التحصیلان با تلاش خود به عنوان نمایندگان نسل جدید شایستگی خود را نشان دهند که پذیرش از طریق آزمون استخدامی برای اولین بار انجام شده است و ۵ هزار نفر پذیرفته می شوند. که سه هزار نفر برای دانشگاه فرهنگیان و ما بقی برای دانشگاه شهید رجایی است.

وی در ادامه بیان کرد: در این آزمون استخدامی حدود ۳ هزار نفر پذیرش می‌شوند که بر اساس مصوبه گروه و هماهنگی تربیت معلم آغاز می‌شود و این افراد در مهر ۹۵ به آموزش و پرورش وارد می شوند و بخش دوم نیز از طریق کنکور وارد می‌شوند

مهر محمدی تصریح کرد: نیمی از آموزگاران در مقطع ابتدایی هستند که در مهر ۹۵ فارغ‌التحصیل می‌شوند که تعداد بالغ بر ۱۲ هزار نفر هستند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در انتظار پاسخ شورای عالی
وی گفت: به نظر من باید تمایز و تفکیکی در بین روش پذیرش دانشگاه فرهنگیان به درستی شکل گیرد. چرا که نهادی به عنوان سقف آموزش عالی وجود نداشته که روشهای بهینه را در نظر بگیرد؛ هم‌اکنون بر اساس هیئت امنا روشهای پذیرش مختلفی را انتخاب کردیم که در کنار روش کنکور باید قرار بگیرد، این روشها مبتنی بر مشارکت تربیت معلم با دانشگاه‌های دیگر است که بیشتر در دوره متوسطه فعالیت می‌کند و بر اساس این جمع‌بندی روش ۴ ساله در مقطع ابتدایی استفاده می‌شود.

دانشگاه فرهنگیان ۱۵ هزار صندلی خالی دارد
سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: حدود ۱۵ هزار صندلی خالی داریم و به همین تعداد باید ورودی داشته باشیم که ۱۲ هزار نفر ورودی‌های ۹۱ هستند و ما بقی از طریق آزمون استخدامی وارد شدند که در بهمن ۹۵ وارد و ۱۰ هزار نفر مابقی ورودی‌های ۹۱ هستند که فارغ‌التحصیل می‌شوند.

وی در ادامه افزود: ظرفیت به میزان ۱۲ هزار نفر است که این میزان با توجه به بودجه موجود تعیین شده است، ممکن است نتوانیم بیش از ۱۲ هزار نفر را پذیرش کنیم که این پذیرش از ترکیب ۵ هزار نفر از سراسری و ۷ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و یا برعکس صورت می گیرد که این مساله در دست بررسی است.

توانمند سازی اساتید در دستور کار دانشگاه
مهر محمدی بیان کرد: یکی از موارد بحث توانمند سازی اساتید است که این برنامه در حال تدوین است و باید مراقب منابع و اولویت‌های ۱۲ گانه باشیم. که در پایان دوره یک ارزیابی سنجش صلاحیت برای تعیین شایستگی معلمان صورت می‌گیرد، پیش بینی های لازم تا کنون انجام شده و در پایان دوره ارزیابی صورت می‌گیرد، که این خود شرطی به عنوان ورود به آموزش و پرورش است.

راه‌اندازی مقطع دکتری دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: بعید است که دانشجو معلمانی را در دوره دکتری تربیت کنیم. می‌توانیم از این افراد به عنوان اساتید دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم که هر ساله ۱۰۰ نفر خروجی در دوره های کارشناسی داریم که هر کدام از افراد در سمت‌های مختلف انتخاب می‌شوند.

مشکلات دانشجو معلمان در دست بررسی
مهر محمدی درباره مشکلات دانشجو معلمان در استان‌های مختلف گفت: مهم است که در اولین دوره از آزمون استخدامی با مشکلات کمتر و رضایت بیشتر رو به رو باشیم. بر همین اساس برنامه‌ریزی‌هایی در تعریف‌های دخترانه و پسرانه صورت گرفته است که بهترین شرایط و امکانات رفاهی ممکن ایجاد شود برخی از افراد با مشکلات محل سکونت و محل تحصیل مواجه بودند که این مشکل هزینه‌ قابل توجهی را متوجه دانشگاه کرد. چرا که منابع زیادی را برای تشکیل کلاس با تعداد کم طلب می‌کرد، در حال حاضر با ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد به تفاهم رسیدیم.

پرداخت تدریجی معوقات دانشجو معلمان سال ۹۳
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه صدور احکام ۹۳ با تاخیر انجام شده است، گفت: مطالبات این دانشجو معلمان از ابتدای سال ۹۴ محاسبه شده و به مرور پرداخت می‌شود.

مهرمحمدی درباره هزینه هایی که از دانشجو معلمان کسب می‌شود افزود: بخشی از این هزینه‌ها برای مواردی نظیر تغذیه، خوابگاه و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و این کسری هزینه طبق قانون‌ انجام شده است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: چنانچه شرایط تخصیص اعتبار ارتقا پیدا کند و دولت بتواند این هزینه‌ها را نیز پرداخت کند شرایط بهتری برای دانشجو معلمان فراهم می‌شود.

وی در پایان در خصوص آموزش‌های فوق‌العاده دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: با توجه به آن که دانشگاه فرهنگیان وظیفه اصلی تعلیم، تربیت و انسان سازی را بر عهده دارد به آموزش‌های قرآنی نیز توجه ویژه‌ای داشته ودر این راستا با برگزاری کانون ها و جشنواره هایی با محوریت قرآن پژوهی این قضیه را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱ دیدگاه تاکنون.

  1. تكتم گفت:

    من لیسانس اموزش ابتدایی دارم لیکن معدلم ١٧تا الان من سر کار نرفتم بیکارم شامل منم میشه خواهشا رسیدگی کنید این همه درس خوندیم بیکاریم

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *