خانه » استخدام های ویژه » آگهی استخدام مرکز امور مشاوران حقوقی،وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

آگهی استخدام مرکز امور مشاوران حقوقی،وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

متن آگهی:

اطلاعیه مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء‌و کارشناسان قوه قضائیه در خصوص برگزاری آزمون کارشناسی رسمی دادگستری
سال ۱۳۹۳

مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه ، ‌از بین واجدین شرایط مندرج در این آگهی نسبت به جذب متقاضیان اخذ پروانه کارشناس رسمی از طریق آزمون اقدام به عمل می آورد.
الف) شرایط متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی:
۱) تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
۲) داشتن حداقل ۲۴ سال تمام شمسی
۳) داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده‌های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) در رشته مورد تقاضای کارشناسی در هنگام ثبت نام بشرح مندرج در جدول شماره ۳٫ (مدارک تحصیلی معادل و مدارک دارای ارزش استخدامی پذیرفته نمی شود) ـ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در صورتیکه مدرک کارشناسی غیرمرتبط باشد قابل پذیرش نیست.
۴) داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان (معافیت تحصیلی پذیرفته نمی شود)
۵) عدم سوء پیشینه مؤثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی.
۶) عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تائید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق.
۷) نداشتن سوء شهرت.
۸) داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی.
۹) عدم محکومیت به انفصال دائم از شغل کارشناسی برای متقاضیان.
۱۰) دارا بودن حداقل ۵ سال تجربه مرتبط در رشته مورد تقاضا. (ارائه گواهی اشتغال با مدرک کارشناسی) بعد از دریافت مدرک کارشناسی (ارائه گواهی مذکور بعد از اعلام نتایج در هنگام ثبت نام پذیرفته شدگان الزامی بوده و فقدان ارائه آن به منزله عدم قبولی در آزمون تلقی می گردد)
۱۱) عدم اشتغال به وکالت یا کارشناسی رسمی در رشته های دیگر یا اشتغال به کارشناسی رسمی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری
۱۲) داوطلبان باید بومی استان حوزه قضائی انتخابی باشند.
تبصره : داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود که دارای یکی از شرایط ذیل باشند:‌
i. مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در استان مورد تقاضا گذرانده باشند. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم)
ii. افرادی که در پنج سال اخیر در استان مورد تقاضا سکونت داشته باشند. (با ارائه مدارک سکونت)
ب) نحوه ثبت نام:
۱) متقاضیان آزمون کارشناسی می بایستی جهت ثبت نام از تاریخ ۲۵/۶/۹۳ تا آخر وقت اداری روز ۱۵/۷/۹۳ به وب سایت http://www.23055.ir مراجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی ، اقدام نمایند.
۲) هزینه آزمون مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ ریال می باشد که فقط از طریق وب سایت مذکور قابل پرداخت می باشد.
۳) تا زمانی که کدرهگیری صادر نشده باشد ثبت نام کامل نشده است و کارت ورود به جلسه فقط برای افرادی صادر خواهد شد که کد رهگیری را دریافت نموده باشند.

ج) مدرک مورد نیاز جهت اسکن و ارسال از طریق وب سایت ثبت نام :
یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن و حداکثر سایز (۴۰۰ ×۳۰۰ پیکسل)
داوطلبان میبایستی تصویر فوق را با حداکثر حجم kb100 در هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند.
و)زمان آزمون و نحوه اخذ کارت ورود به جلسه : تاریخ توزیع کارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد.

تذکرات مهم :
۱) وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد .
۲) ایثارگران ( شامل رزمندگانی که ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته و یا به مدت سه ماه در اسارت دشمن بوده و جانبازان (۲۵%) به بالا و بستگان درجه اول شهدا و مفقودین و جانبازان (۵۰% به بالا) از ایثارگرانی که بیشترین نمره را آورده اند) از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخوردار خواهند بود .

۳) مشمولین بند ۲ ضروری است گواهی مربوطه را از مراجع ذیصلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، واحد بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امور جهادگران وزارت جهادکشاورزی) اخذ و بعد از قبولی همراه با مدراک دیگر ارائه نمایند.

۴) مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان هیچگونه تعهدی در تامین امکانات رفاهی نظیر خوابگاه و غیره در کلیه مراحل آزمون تا صدور پروانه برای داوطلبان نخواهد داشت.
۵) تغییر محل (شهر) خدمت داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه مقدور نمی باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه محل خدمت با توجه به شرایط و امکانات خود دقت لازم معمول نمایند.
۶) داوطلبان شرکت در رشته های کارشناسی می توانند حوزه قضائی و رشته مورد نظر خود را صرفاً بر اساس جدول شماره (۲) انتخاب نمایند.
۷) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان ثابت گردد از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان آزمون حذف و در صورت صدور پروانه نیز پروانه آنان باطل خواهد شد .
۸) کارشناسان متقاضی تغییر حوزه اشتغال ، در صورتیکه امتیاز لازم برای حوزه مورد تقاضا را کسب نمایند، فارغ از سهمیه تخصیصی استان پذیرش خواهند شد.
۹) داوطلبان آزمون های کارشناسی رسمی الزاماً می بایستی با در نظر داشتن شرایط مندرج در جدول شماره (۳) اقدام به ثبت نام نمایند.

۱۰) امکان تغییر محل کارآموزی به حوزه دیگری غیر از محل پذیرفته شده وجود ندارد و پذیرفته شدگان تا ده سال امکان انتقال به حوزه دیگری را نخواهند داشت.

هـ) نحوه انتخاب و آزمون:
۱) مواد امتحانی برای رشته های کارشناسی:
الف) دروس تخصصی مربوط به رشته مورد تقاضا
ب) قوانین و مقررات مربوط به کارشناسی
۲) از پذیرفته شدگان در امتحان کتبی مصاحبه شفاهی بعمل می آید.
۳) پذیرفته شدگان در آزمون کتبی ، پس از بررسی صحت مدارک و طی مراحل مصاحبه و گزینش ، قبول قطعی محسوب می شوند و قبولی در آزمون کتبی قبول قطعی محسوب نمی گردد.
۴) پذیرش متقاضیان رشته های کارشناسی بر اساس جدول شماره ۲ صورت خواهد پذیرفت.
۵) پذیرفته شدگان موظفند مراحل مصاحبه ، کارآموزی و آموزش علمی را در زمانبندی مقرر و بلافاصله پس از ابلاغ طی نمایند. در صورت تاخیر یا عدم حضور در موعد تعیین شده پرونده آنان بایگانی خواهد شد.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

۱۳ دیدگاه تاکنون.

 1. elham گفت:

  لطفا منابعو ذکر کنید

  [پاسخ]

 2. نسرین گفت:

  با سلام لطفا منابع آزمون رو ذکر کنید یا راهنمایی کنید از کجا میتونیم منابع و نمونه سوالات رو پیدا کنیم ممنون

  [پاسخ]

 3. سارا گفت:

  کسی که ۲۴ سال سن داره چه جوری با مدرک لیسانس ۵ سال سابقه کار داشته باشه؟!!!!!
  یکم بند های شرایط عمومی رو بسنجید لطفا!

  [پاسخ]

 4. یکی از میلیون ها لیسانس بیکار گفت:

  داداش بگو میلیون ها لیسانس نه هزاران لیسانس تو شهر ۳۰۰ هزار نفری ما تربت حیدریه ۸ تا دانشگاه هست ( پیام نور – آزاد – سما – علم وصنعت- فنی وحرفه ای – علوم پزشکی و… )که هرترم ۵۰۰۰ لیسانس ازش میریزن تو این مملکت … کی به فکر این همه جوان بدبخت دم بخته ؟؟؟۱

  [پاسخ]

 5. یکی از میلیون ها بیکار گفت:

  بابا مگه میشه ۵ سال سابقه کار داشت و در اونجا استخدام نشد!!! هر کی ۵ سال سرکارش سابقه داره الان بازنشسته شده !! فقط میخوان از ملت بدبخت دهه ۶۰ ۴۰۰۰۰ تومان پول بگیرن بزنن به زخمشون ثبت نام نکنید که همه ردین تازه بعداز بچه های شهدا و جانبازان و پرسنل دادگستری شما الویت آخر هستید با ضریب ۷۰% به بالا

  [پاسخ]

 6. علی گفت:

  باسلام وخسته نباشی:جدول شماره ۲و۳مشخص نیست ؟رشته های مورد نیاز چه هستند؟باسپاس

  [پاسخ]

 7. رها گفت:

  اینا هالو گیر آوردن بگن ما آدمای خودمون رو استخدام میکنیم دیگه

  [پاسخ]

 8. نام شما گفت:

  چرا پس باز نمیشه لینکش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ——–
  مدیر سایت : نه مشکلی نداره.

  [پاسخ]

 9. جوونبیکار بدبخت گفت:

  نه آخه واقعأ ۵ سال و از کجا بیاریم ۵ سال اگه جایی کار کرده باشیم که الان اینجا نبودیم

  [پاسخ]

 10. سعیده حردانی گفت:

  باسلام من حدودیک سال شبانه روزی برای آزمون مشاورین دادگستری مطالعه کردم،پنج سال سابقه توی شرایط قبلی نبود،تکلیف چیه؟باتشکر

  [پاسخ]

 11. خج گفت:

  اگه کار داشتیم که نمیوندیم مثل دیوونه ها دنبال کار بگردیم ولا خسته شدیم هر جا میریم سابقه کار میخواد اخه یه نفر از اون بالاها نمیاد بگه که این بیچاره ها که سابقه ندارند چی کار کنند ولا اگه بچه های خودشون مثل ما که ارشد خوندیم و تو خونه نشستیم بودند به خدا میرفتن و اعتراض می کردند و سابقه کار رو برمی داشتند حالا ما که کسی رو نداریم که ازمون حمایت کنه چی کار کنیم زانوی غم بغل کنیم؟خوش به حال فرزندانی که خانواده هاشون ……

  [پاسخ]

 12. یکی از هزاران لیسانس بیکار گفت:

  اونی که ۵ سال سابقه داره تو این رشته با این درآمد بالا مگه از دنیا سیر شده که بیاد تو این آزمون شرکت کنه که ماهی ۷۰۰ تومن بگیره .بگید نمیخوایید استخدام کنید مردم بازی ندید.

  [پاسخ]

 13. بیکار گفت:

  آخه سابقه کار کجا بود
  اونم ۵ سال
  والا ..گیر آوردین رسما ..

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *