آگهی استخدام قوه قضاییه سال 91 + مواد آزمون و ضرایب امتحانی تصدی امر قضا

شهر های مورد نیاز :
تعداد مورد نیاز :
تاریخ انقضاء :
متن آگهی

آگهی استخدام قوه قضاییه سال 91

آگهی استخدام قوه قضاییه سال 91 + مواد آزمون و ضرایب امتحانی تصدی امر قضا

  • نوع خبر : اطلاعیه استخدامی و منابع آزمون

——————————————————————————————————————————-

اطلاعیه 6 شهریور 91

اطلاعیه منابع ، مواد و ضرایب امتحانی آزمون تصدی امر قضا سال 1391

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون تصدی امر قضا سال 91 میرساند ،منابع ،مواد وضرایب امتحانی به شرح ذیل می باشد.لازم به ذکر است شرایط عمومی آزمون مذکور متعاقبا اعلام خواهدشد.
مواد و ضرایب امتحانی به شرح زیر است:

داوطلبان دانشگاهی

حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 3)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 2)، حقوق جزای عمومی (ضریب2)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: مباحث حقوقی شرح لعمه (ضریب2)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری (ره) (ضریب 1)

داوطلبان حوزوی

حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 1)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 1) ، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 1)، حقوق جزای عمومی (ضریب 1) ،حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: بیع مکاسب (ضریب4)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه(ضریب 4)

روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه

اطلاعیه های قبلی :

رييس مركز جذب و آزمون قوه قضاييه از جذب بانوان در سال جاري براي تصدي امر قضا خبر داد.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه از جذب بانوان براي تصدي منصب امر قضا به ويژه حضور بانوان در شوراهاي حل اختلاف و استقرار سامانه ثبت‌نام اشخاص معاف از آزمون قضاوت در معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عليرضا عالي‌پناه در نشست خبري با خبرنگاران كه در معاونت آموزش تحقيقات قوه قضاييه برگزار شد، اظهار كرد: در جلسات قبل در آيين‌نامه جذب آزمون قضاوت كه در 22 فروردين‌ماه سال جاري به تصويب ريبس قوه قضاييه رسيده بود، مواردي را براي جذب طلاب و روحانيون كه به صورت خاص پيش‌بيني شده بود كه از آن به عنوان جذب اختصاصي طلاب بيان شده بود، ياد كرديم.

وي با اشاره به اين‌كه « ابهاماتي در اين خصوص پيش آمد كه آيا مركز جذب آزمون كه مستقر در معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه است پيگير جذب طلاب مي‌باشد يا طبق روال قبلي مركزي در قم پيگير اين موضوع است» ادامه داد: مركز جذب آزمون قوه قضاييه با استفاده از سخت‌افزارهاي موجود در قم، راسا جذب قضات از طلاب و حوزويان را برعهده دارد و اين كار از طريق مركز آموزش و تحقيقات قوه قضاييه انجام مي‌شود.

عالي‌پناه تصريح كرد: آگهي‌ در سايت معاونت تحقيقات و آموزش قوه قضاييه در خصوص جذب طلاب كه از طريق سايت معاونت آموزش قوه ‌قضاييه انجام مي‌شود، قرار داده‌ايم و در آن آگهي آمده كه جذب قضات اعم از طلاب و غير طلاب منحصرا از طريق مركز جذب آزمون از تاريخ 22 فروردين‌ماه سال جاري انجام خواهد شد.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه در ادامه از استقرار سامانه ثبت‌نام اشخاص معاف از آزمون خبر داد و گفت: از تاريخ 91/4/10 اين سامانه در معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه در دسترس است و داوطلبان با رجوع به سايت معاونت مي‌توانند ثبت‌نام كرده و تاريخ مصاحبه خود را مشخص كنند.

عالي‌پناه خاطرنشان كرد: بين معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه و مركز مديريت حوزه‌هاي علميه تفاهم‌نامه‌اي امضا و در آن مقرر شده كه مركز تخصصي حقوق و قضاي اسلامي، برنامه آموزشي و همچنين نظام پذيرش طلاب را متناسب با نيازهاي دستگاه قضا و قوه قضاييه از بين فارغ‌التحصيلان مركز مذكور به عنوان قاضي به اجرا درآورد.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه با بيان اين‌كه « امتحان آزمون كتبي از طريق سازمان سنجش برگزار مي‌شود» اظهار كرد: مقرر شد از تاريخ 91/7/3 تا 91/7/10 داوطلبان ثبت‌نام كنند و در تاريخ 91/8/25 آزمون در مركز استان‌هاي كشور به صورت سراسري در تهران، قم، مشهد، تبريز، اصفهان و اهواز برگزار شود.

عالي‌‌پناه با اشاره به امكان جذب بانوان براي تصدي منصب قضا، خاطرنشان كرد: پس از بررسي‌هاي به عمل آمده در مركز جذب آزمون در مورد امكان استفاده بانوان براي تصدي مناصب قضايي، گردش كار آن به ريبس قوه قضاييه از جانب معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه سپرده شد و ايشان موافقت كردند كه امسال در آزمون كتبي قضاوت از بانوان ثبت‌نام به عمل آيد و بانوان هم بتوانند بعد از پذيرفته شدن در آزمون كتبي در روند گزينش و جذب براي مناصب قضايي قرار گيرند و در حال حاضر درصد قطعي براي پذيرفته شدگان بانوان در مناصب قضايي در نظر گرفته نشده است.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه در رابطه با قضات ويژه شوراهاي حل اختلاف نيز يادآور شد: مقرر شده بود اين قضات از بين مردان انتخاب شوند كه با دستور رييس قوه قضاييه و ابراز تمايل ايشان مبني بر حضور بانوان، امروز مقرر شد از بانوان هم براي قضات شوراي حل اختلاف ثبت‌نام به عمل آيد.

عالي‌پناه ادامه داد: از سوم تا 10 مهرماه سال جاري جذب عمومي بانوان براي منصب قضا را داريم كه مي‌توانند به سايت معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه مراجعه كرده و در تاريخ 25 آبان‌ماه سال جاري در آزمون شركت كنند از 3 تا 10 تيرماه جذب اختصاصي براي بانوان را داريم، ولي هنوز براي اين امر به جمع‌بندي نهايي نرسيده‌ايم.

عالي‌پناه تاكيد كرد: اگر اشكال شرعي براي حضور بانوان در مناصب قضايي وجود داشته باشد مخصوص پست‌هايي است كه بانوان در آن پست‌ها مي‌خواهند حكم صادر كنند. اساسا قضا در جمهوري اسلامي اذني است، يعني قاضي متكي به اذن صادره از ولي فقيه به كار خود مي‌پردازد؛ بنابراين بحث زن و مرد تفاوتي ندارد و ولي فقيه بر اساس مصالح، اين اذن را به مردان و زنان اعطاء كرده است.

وي با بيان اين‌كه «احتمالا اواخر تابستان آزمون شوراهاي حل اختلاف برگزار شود» خاطرنشان كرد: 500 قاضي ويژه شوراي حل اختلاف دعوت خواهند شد كه اين تعداد ثابت است و شرايط شركت در اين آزمون همان شرايط قبلي است.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه “آيا براي حداقل سن پذيرش قضات به جمع‌بندي رسيده‌ايد؟” گفت: در زمينه حداقل و حداكثري سن قضات بحث‌هاي مختلفي وجود دارد و هنوز به تصميم‌گيري قاطعي نرسيده‌‌ايم.

عالي‌پناه در پاسخ به سوال ديگري در رابطه با تعداد پذيرش قضات سال جاري، اظهار كرد: ما در چارچوب قانون برنامه پنج‌ساله توسعه، مي‌توانيم 800 قاضي جذب كنيم و در حدودي كه اين 800 قاضي اجازه بدهد ما سيستم جذب فعال خواهيم داشت.

وي ادامه داد: پذيرفته‌شدگاني كه به معاونت آموزش دعوت مي‌شوند در حدود سه پروسه ديگر را بايد بگذرانند و بعد از اين‌كه در مرحله آزمون كتبي پذيرفته شدند، وارد مرحله گزينش و سپس وارد مرحله كارآموزي مي‌‌شوند و تعدادي از اين افراد ابلاغ قضايي مي‌گيرند، بنابراين اينطور نيست كه ورودي با خروجي پذيرفته‌شدگان يكي باشد و ما متناسب با نيازها در موعد مقرر حد نصاب را مشخص و تعدادي را در يكي دو نوبت دعوت به مصاحبه خواهيم كرد.

رييس مركز جذب آزمون قوه قضاييه در رابطه با جذب قضات ويژه مناطق محروم تاكيد كرد: از افرادي كه رتبه آنها 1733 تا 2500 باشد، براي مناطق محروم دعوت خواهيم كرد و در پروسه دعوت و مصاحبه قرار مي‌گيرند.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه آيا قضات ويژه مناطق محروم بايد حتما سه سال ساكن منطقه مورد نظر باشند يا خير؟ خاطرنشان كرد: چنين شرطي را نگذاشتيم. جذب قضات ويژه مناطق محروم روند شفاف و روشني بود كه براي اين مورد، پذيرفته‌‌شدگان را دعوت كرديم و همان‌طور كه گفتم افرادي كه رتبه آن‌ها بين 1733 تا 2500 باشد مي‌توانند اولويت جذب منطقه خود را مشخص كنند و هيچ شرط سكونت اوليه‌اي براي ما مدنظر نيست. در خصوص رتبه 2500 تا 3500 هنوز تصميم قطعي گرفته نشده است. سكونت يكي از موارد بعدي از الزامات است كه قاضي بعد از جذب در منطقه محروم 10 سال بايد در آن منطقه سكونت كند.

عالي‌پناه در ادامه صحبت‌هاي خود گفت: قانون اجازه داده كه قاضي از بين دارندگان ليسانس حقوق يا فقه يا مباني حقوق اسلامي و همچنين از بين طلاب سطح دو انتخاب شود و اين موضوع به عنوان سقف مقرر قانوني تصدي سمت قضا است.

وي با اشاره به اين‌كه «ما سيستم جذب عمومي و اختصاصي قضات را نيز داريم» خاطرنشان كرد: در جذب اختصاصي قضات تكيه بر كساني است كه مدارك تحصيلات تكميلي را دارند، مشروط بر اين‌كه ليسانس فقه يا حقوق اسلامي را داشته باشند، سياست جذب اختصاصي معطوف به كارشناسي ارشد و دكترا است ولي در جذب عمومي داشتن ليسانس كفايت مي‌كند.

اطلاعات تماس
نشانی :
تلفن :
وبسایت :
عضویت در کانال تلگرام سایت استخدامی www.estekhdami.org
جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید
هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.
دیدگاه ها
زیبا
۲۲:۱۵ ~ ۶ تیر ۱۳۹۱

سلام من کاردانی بازاریابی دارم میشه کار درباره رشته م واسیه م ایمیل کنید با تشکر

[پاسخ]

غزل
۰۰:۲۲ ~ ۷ تیر ۱۳۹۱

سلام لطفا سایت ثبت نام رو اعلام کنید .و اینکه چقدر هزینه ی ثبت نامش میشه.
ممنون

[پاسخ]

مریم
۱۲:۵۶ ~ ۸ تیر ۱۳۹۱

سلام علیکم لطفااطلاعات بیشتری درباره شرایط ازمون استخدام بانوان اعلام نمائید.
باتشکر

[پاسخ]

سیما
۰۰:۳۸ ~ ۲۱ تیر ۱۳۹۱

سلام میشه لطفا سایت ثبت نام رو بگید،تو چه سایتی ما ثبت نام کنیم . هرچه زودتر لطفا تا زمانش تموم نشده
————-
مدیر سایت : نه هنوز ثبت نامی نیست. در صورت ثبت نام خبرش تو سایت درج میشه.

[پاسخ]

فرانک
۰۲:۰۳ ~ ۸ شهریور ۱۳۹۱

سلام
من لیسانس ادبیات فارسی هستم .
با سابقه کار در دبیرخانه …
و آشنایی کامل به امور اداری…
تقاضای کار دارم.

[پاسخ]

فرهادي
۱۷:۰۱ ~ ۸ شهریور ۱۳۹۱

سلام من کاردانی كامپيوتردارم میشه استخدامي رشته كامپيوتر را ایمیل کنید با تشکر

[پاسخ]

امل
۱۹:۱۵ ~ ۸ شهریور ۱۳۹۱

لطفا بگید که باچه رشته های میشه تو این آزمون شرکت کرد؟؟؟

[پاسخ]

مرتضی
۱۲:۵۷ ~ ۱۱ شهریور ۱۳۹۱

من کارمند رسمی دادگستری هستم آیا بعد از قبولی در آزمون کتبی قضاوت باز مصاحبه و گزینش میشم؟

[پاسخ]

فریده
۲۰:۵۹ ~ ۱۱ شهریور ۱۳۹۱

سلام خسته نباشید اگه امکانش هست استخدام کار برای کامپیوتر لیسانسش رو میخوام بدونم متشکرم

[پاسخ]

پریا
۱۷:۵۹ ~ ۱۳ شهریور ۱۳۹۱

باسلام وخسته نباشید لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم زمینه ی کاری وشغل مرتبط با این رشته را برایم توضیح دهید

[پاسخ]

محمدرضا
۰۹:۳۷ ~ ۱۵ شهریور ۱۳۹۱

سلام. بهتون خسته نباشید میگم و از اینکه هنوز کسانی هستند که در برابر ملت و بخصوص جوانها احساس مسئولیت میکنند، خدارو شکر میکنم. خواهش میکنم که سایت ثبت نام رو اعلام کنید تا قبل از اینکه زمانش بگذره. ممنون از همتون.
——–
مدیر سایت : هنوز ثبت نامی صورت نگرفته در صورتیکه شروع بشه حتما تو سایتمون خبر میدیم.

[پاسخ]

شيدا
۱۳:۰۰ ~ ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

سلام .من ليسانس مهندسي فناوري اطلاعات هستم ميشه آگهي هاي استخدامو برام بفرستيد.ممنون

[پاسخ]

دوست
۱۰:۰۶ ~ ۵ مهر ۱۳۹۱

اگه میشه آگهی استخدامهای مربوط به آذربایجان شرقی رو برام بفرستین.ممنون

[پاسخ]

ارباب
۱۶:۵۹ ~ ۱۰ مهر ۱۳۹۱

آیا فارغ التحصیلان حوزه های علمیه اهل سنت هم می توانند در این آزمون شرکت کنند. چون پیام اون برای ما هم رسیده و تا الان جز مدرک حوزوی مدرک دیگری ندارم.
—–
مدیر سایت : تموم شرایط رو در آگهی ذکر کردند.

[پاسخ]

ثرياسلطا نشاه
۱۱:۵۰ ~ ۳ آذر ۱۳۹۱

باعرض سلام.مدركم كارشناسي فقه حقوق ميباشد خواهان استخدام درقوه قضاييه ميباشم لطفا راهنمايي نماييد.باسپاس

[پاسخ]