خانه » اطلاعیه های مهم » آموزش دهندگان تجمیعی برابر قوانین مصوب تبدیل وضعیت می شوند

آموزش دهندگان تجمیعی برابر قوانین مصوب تبدیل وضعیت می شوند

متن آگهی:

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت:آموزش دهندگان تجمیعی برابر قوانین مصوب تبدیل وضعیت می شوند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا،علی باقرزاده گفت: بالغ بر ۷۱ هزار نفر در اجرای برنامه سواد آموزی با سازمان همکاری می کنند . که حدود ۱۰۵۰۰ نفر معادل ۱۵%آنها از بین فرهنگیان رسمی و پیمانی وحدود ۶۰ هزار ۵۰۰ نفر هم نیروی های آموزش دهنده آزاد هستند که توسط موسسات غیر دولتی طرف قرار داد جلب همکاری شده اند .

وی افزود: برای پرداخت حق الزحمه آموزش دهندگان از مدل محاسبه بهای تمام شده مستقیم آموزش و از طریق برون سپاری به موسسات غیر دولتی استفاده شده است . بر این اساس همه ساله سرانه مستقیم آموزش هر نفر در دوره های سواد آموزی محاسبه شده و از بخش غیر دولتی خرید خدمت می شود . این سرانه شامل ۴ جزءاساسی است؛ تا سه درصد بابت مدیریت موسسه ،تا ۵درصد بابت پشتیبانی از فعالیت ها ،تا حدود ۱۷ درصد بابت بیمه آموزش دهندگان و مابقی به عنوان حق التدریس آموزش دهنده در نظر گرفته شده است .

حق مدیریت موسسات طرف قرار داد، هزینه پشتیبانی و بیمه آموزش دهندگان علاوه بر حق التدریس لحاظ شده و در واقع از حق الزحمه آموزش دهنده کم نمی شود .

باقرزاده اضافه کرد : سالانه حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار نفرساعت دوره ی آموزشی برای آموزش دهندگان به اجرا در می آید علاوه براین بر اساس توافقی که با جهاد دانشگاهی صورت گرفته است، دوره غیر حضوری متمرکز از طریق جهاد دانشگاهی اجرا می شود . بر اسا این طرح آموزش دهندگانی که تمایل به ادامه همکاری با سواد آموزی را دارند می باید در پرتالی که متعاقبا اعلام می شود ثبت نام نموده و درس نامه ها و متون بارگزاری شده را دریافت و پس از مطالعه و آمادگی در آزمون پایانی شرکت نمایند . افرادی که موفق شوند حد نصاب نمره لازم را بدست آورند ،گواهینامه معتبر جهاد دانشگاهی را برای تدریس در سواد اموزی دریافت می کنند .جزئیات این طرح پس از بارگزاری متون و درسنامه ها به اطلاع خواهد رسید .

باقرزاده به نحوه اجرای قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف که در شهریور ماه ۹۵ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در مهر ماه به وزارت متبوع ابلاغ شده است ،اشاره کرده و گفت ؛ در قانون مذکور از ۴ گروه نام برده شده است ، از جمله آموزش دهندگان تجمیعی . بر این اساس کلیه آموزش دهندگانی که در فاصله سال های ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۱ حداقل یک دوره به صورت تجمیعی (غیراز فرد به فرد) در دوره های مصوب(به جز مراکز یادگیری محلی )در سواد آموزی فعالیت داشته اند مشمول این قانون می شوند . اسامی افراد مشمول که در سیستم ثبت شده بود، در سامانه شهرستان ها قابل رویت است . البته ممکن است عده ای دیگری هم با سوادآموزی همکاری داشته باشند ولی اسامی آنها در سامانه درج نشده باشد ،درصورتی که مستندات لازم را ارائه دهند در دایره شمول قانون قرار می گیرند .

وی توضیح داد : باید دستورالعملی از طریق وزارت تدوین ، و سازوکاری های لازم رابرای شناسایی افراد مشمول ، نحوه بررسی سوابق همکاری ، معیار های اولویت گذاری بین افراد مشمول بر اساس نیاز منطقه و سنوات همکاری،تعیین و برای اجرا به دارات کل استان ها ابلاغ نماید . سازمان نهایت تلاش خود را برای صیانت از حقوق آموزش دهندگان مشمول قانون بکار گرفته و اعتقاد دارد که قانون تفاوتی به جزء سنوات همکاری ، نیاز منطقه ، رشته و جنس در تبدیل وضعیت بین گروه های ۴ گانه قائل نشده است و باید شرایط عادلانه بر ای تبدیل وضعیت همه فراهم شود.

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *