خانه » دسته‌بندی نشده » آمار نرخ بیکاری اعلام شده کمتر از آمار واقعی در جامعه

آمار نرخ بیکاری اعلام شده کمتر از آمار واقعی در جامعه

متن آگهی:

نرخ بیکاری در چند استان کشور(استان فارس رکوردار)

در تازه ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در بهار امسال با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۲ درصد رسید که باز هم از سوی کارشناسان این آمار نادرست و غیر واقعی انتشار یافته است.

 

  • نوع خبر : آمار نرخ بیکاری در جامعه

——————————————————————————————————————————-

متن خبر
در تازه ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در بهار امسال با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۲ درصد رسید که باز هم از سوی کارشناسان این آمار نادرست و غیر واقعی انتشار یافته است.

حسین کمالی، وزیر سابق کار دوران اصلاحات، با اعلام این که مراکز آماری ارقام دقیقی ارائه نمی دهند، گفت: ارائه آمار و ارقام نرخ بیکاری بیشتر به صورت ابزاری بوده و با واقعیت جامعه همخوانی ندارد.

حسین کمالی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با بیان این که آمار و ارقام وسیله ای است برای جامعه، ابزاری است برای مدیران و تصمیم گیران، اظهار داشت:عدم ارائه آمار واقعی از نرخ بیکاری از سوی مرکز آمار ایران، تجزیه و تحلیل آماری را دچار مشکل خواهد کرد.

به گفته وی، ارائه آمار و ارقام اشتباه باعث استفاده ابزاری از سوی دولت مردان می‌شودو همین امر باعث به اشتباه افتادن مردم خواهد شد.

وزیر سابق کار دولت های سازندگی و اصلاحات، با تأکید بر این که آمار،مرکز آمار و بانک مرکزی و حتی درصدهای تورمی که اعلام می شود را قبول ندارم. ارائه آمار نادرست از سوی مراکز آماری را ناشی از عدم فرهنگ تولید دانست.

کمالی خاطر نشان کرد: برای حل مشکل باید به نیازهای واقعی جامعه توجه شود و بگذاریم که مردم خودشان تصمیم بگیرند. دولت وظیفه اطلاع رسانی را برعهده بگیرد و باید مرتب به جای تصمیم گیری، اطلاع رسانی کند. دولت باید دریایی از اطلاعات و انباشتی از آمار درست را در اختیار جامعه بگذارد و مردم مخیر به انتخاب باشند.

منبع خبر : ایلنا

کانال تلگرام استخدامی

جهت مشاهده نیازمندی های روزانه استخدام در روزنامه ها اینجا کلیک کنید

هشدار مهم : کارجویان گرامی لطفا قبل از ارسال شغل مورد درخواست خود به نکات زیر توجه کنید.
* سایت استخدامی هیچ گونه مسئولیتی در تعیین شرایط و مشخصات آگهی های درج شده و یا توافق بین کارجویان و کارفرمایان و سازمان ها ندارد لذا خواهشمند است در ارسال مدارک و مشخصات خود بالاخص در مورد شرکت ها و سازمان های بخش خصوصی دقت لازم را مبذول فرمایید.
* تنها سازمان ها ، دستگاه های دولتی و بانک ها بر طبق قانون جهت برگزاری آزمون ها هزینه ثبت نام دریافت می کنند. چناچه شرکت و یا بخش خصوصی اقدام به گرفتن وجه در قبال ثبت نام شما کرد هوشیار باشید و از واریز وجه اجتناب کنید.
*متاسفانه بعضی آگهی دهنده ها به طور کامل شرایط و ضوابط خود را در آگهی ها اعلام نمی کنند در صورتیکه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت وجه و اخاذی از شما کرد مراتب را به سایت استخدامی اطلاع تا در اسرع وقت آگهی های این آگهی دهندگان حذف و به آنان هشدار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *